Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
HakanGil

Fotoğraf makinesi tavsiyesi.

Tavsiye Edilen İletiler

HakanGil    158
HakanGil

Bu başlık altında fotoğraf makineleri hakkında tavsiyeler alabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Barış K    15
Barış K

Burası başlığı değil fakat bir konu hakkında bilgi almam lazım. Nikon D7000 kullanıyorum ve makinemin sensörüne toz kaçırmışım çektiğim bazı fotoğraflarda çok net görebiliyorum, özellikle HDR uyguladığımda ortaya kabak gibi çıkıyorlar. :19: Sanırım Hayyam'da yapan yerler varmış. Bunun temizliğini ne kadar sürede kaç paraya (ortalama bir fiyat verilse yeterli olur) yapıyorlar bilgisi olan birileri yardımcı olabilir mi? 

tarihinde Barış K tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil
Barış K, 22 saat önce tarihinde yazdı:

Burası başlığı değil fakat bir konu hakkında bilgi almam lazım. Nikon D7000 kullanıyorum ve makinemin sensörüne toz kaçırmışım çektiğim bazı fotoğraflarda çok net görebiliyorum, özellikle HDR uyguladığımda ortaya kabak gibi çıkıyorlar. :19: Sanırım Hayyam'da yapan yerler varmış. Bunun temizliğini ne kadar sürede kaç paraya (ortalama bir fiyat verilse yeterli olur) yapıyorlar bilgisi olan birileri yardımcı olabilir mi? 

Herkes Fototeknik Cemil Bey'i tavsiye ediyor. Ben de bir kere gittim, 10 saniyede tamir ederek beni şok etti ve para da almadı. :) (Sadece bir vida gevşemiş meğerse.)

Şuradan temas kurabilirsiniz.

https://www.facebook.com/HayyamFotoTeknik/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Barış K    15
Barış K
HakanGil, 17.02.2017 - 20:28 tarihinde yazdı:

Herkes Fototeknik Cemil Bey'i tavsiye ediyor. Ben de bir kere gittim, 10 saniyede tamir ederek beni şok etti ve para da almadı. :) (Sadece bir vida gevşemiş meğerse.)

Şuradan temas kurabilirsiniz.

https://www.facebook.com/HayyamFotoTeknik/

Bilgi için teşekkürler. Önümüzdeki ay bir gözüksem iyi olacak. Sensördeki toz iştahımı kaçırınca bir süredir kullanmıyorum makineyi. Temizletip havalarda azıcık güneşlenmişken ufak çaplı geziler yaparım. :05:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil

Rica ederim. Sabırsızlanıp kendiniz temizlemeye kalkmayın da... Başınıza iş açmayın sonra. :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cemocem    25
Cemocem

Geçen hafta İzlanda'ya gittik. Kuzey ışıklarını çekmek için çok uğraştık ama bir halt çıkmadı.

Diğer turistlerde tripodlar, 1 km zoomlu makinesi olanlar falan vardı. Biz biraz cahil kaldık.

Allahtan rehber çekti de bir hatıramız oldu.

Velhasıl çok da profesyonel olmayan ama bu tür fotoğrafları çekebileceğim bir tavsiye istiyorum hayrına.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Barış K    15
Barış K
HakanGil, 14 saat önce tarihinde yazdı:

Rica ederim. Sabırsızlanıp kendiniz temizlemeye kalkmayın da... Başınıza iş açmayın sonra. :)

Cesaret edemem öyle bir şeye. :D Bir şey olursa oturup hüngür hüngür ağlarım. :16:

Cemocem, 48 dakika önce tarihinde yazdı:

Geçen hafta İzlanda'ya gittik. Kuzey ışıklarını çekmek için çok uğraştık ama bir halt çıkmadı.

Diğer turistlerde tripodlar, 1 km zoomlu makinesi olanlar falan vardı. Biz biraz cahil kaldık.

Velhasıl çok da profesyonel olmayan ama bu tür fotoğrafları çekebileceğim bir tavsiye istiyorum hayrına.

Ben Nikon D3100 ile başlamıştım kullanmaya ama daha sonrasında yetersiz gelmeye başlayınca satıp D7000 almıştım. Uzun pozlama, yıldız pozlama vs. yapacaksanız tripodda almanızda fayda var. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
garez    4
garez

Merhaba arkadaşlar

İlk olarak babadan kalma bir Zenit 122 model bir fotoğraf makinem var ama dekor olarak kullanmaktan öteye geçemedim. Biraz ihmal edilmiş duruyor rafta. Bakımını yaptırabileceğim bir yer tavsiyeniz var mı? Hayyam pasajına uğramayı düşündüm ama herhangi bir yere vermek istemedim. Sonuçta manevi değeri var.

İkinci sorum ise üniversiteye başlayan yeğenim fotoğrafçılıkla uğraşmaya karar vermiş canon eos 1200d ve nikon d3300 arasında kararsız kalmış. Asıl aradığım cevap daha düşük fiyatlı başlangıç seviyesinde yeğenimin hevesi geçene kadar kullanabileceği bir marka ve model tavsiyeniz var mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil
Cemocem, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Bu işler biraz bütçeyle alakalı. En düşük model DSLR fotoğraf makinesiyle bile çekmek istediğiniz konunun tekniğini kavradığınız sürece iyi sonuçlar elde edersiniz. İhtiyacınız olan öncelikle bir tripod, yüksek ISO başarımı kötü olmayan bir gövde ve geniş açılı bir zoom objektif. Gövde olarak 600D , 60D veya üzeri bir gövde işinizi görür. Objektif olarak da Tokina 11-16mm'nin çok popüler olduğunu görüyorum istediğiniz tip çekimlerde. Tabi alacağınız makineyle sadece gece gökyüzü çekimi yapmayacağınızı varsayarak ona göre en uygun ekipmanı almanız gerecek. Size tavsiyem Yotube üzerinde istediğiniz çekim türüyle ilgili eğitim videoları izlemeniz ve Canonturk forum sitesini incelemeniz. Sorduğunuz soru orada daha önce sorulmuş ve o konuda tecrübeli arkadaşlar tarafından cevaplanmıştı. Üye olup siz de orada cevaplarını bulamadığınız sorularınız varsa sorabilirsiniz.

garez, 30 dakika önce tarihinde yazdı:

Merhaba arkadaşlar

İlk olarak babadan kalma bir Zenit 122 model bir fotoğraf makinem var ama dekor olarak kullanmaktan öteye geçemedim. Biraz ihmal edilmiş duruyor rafta. Bakımını yaptırabileceğim bir yer tavsiyeniz var mı? Hayyam pasajına uğramayı düşündüm ama herhangi bir yere vermek istemedim. Sonuçta manevi değeri var.

İkinci sorum ise üniversiteye başlayan yeğenim fotoğrafçılıkla uğraşmaya karar vermiş canon eos 1200d ve nikon d3300 arasında kararsız kalmış. Asıl aradığım cevap daha düşük fiyatlı başlangıç seviyesinde yeğenimin hevesi geçene kadar kullanabileceği bir marka ve model tavsiyeniz var mı?

Zenit makinenizin tamiri için bu arkadaşın çok methini duydum. Kendisi Rize'de. Kargoyla yolluyorsunuz, tamirin her aşamasını fotoğraflayıp yollayarak sizi haberdar ediyor. Fiyat da duyduğuma göre çok makulmüş. Ben kendi makinemin başına bir iş gelirse diye bir kenarda tutuyorum bu arkadaşın iletişim bilgilerini. Hayyam'da halledersiniz gerçi ama aklınızda bulunsun yine de. 

Yeğeniniz için de şu tavsiyede bulunayım: Eğer ilerlemeyi düşünüyorsa o bahsettiğiniz makineler bir süre sonra kendisine yetmeyecek. Satıp üst modeli alırken de çok zarar edecek. İkinci el bir 600D, 60D veya üzeri bir makineyi çok daha uzun bir zaman kullanacaktır. Zaten ikinci el aldığı için de hevesi geçerse veya daha iyisini isteyip bir süre sonra satsa bile fazla zarar etmeyecektir. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cemocem    25
Cemocem

Yanıtlar için teşekkür, biraz araştırma yapayım o zaman...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
garez    4
garez

@HakanGil teşekkür ederim yanıtın için. En yakın zamanda zenit makine için bir yere karar vericeğim. 

Yeğenim içinse dediğiniz gibi yapmakta fayda var ne karar vereceği belli değil çocuğu. İki ay sonra ben sıkıldım deme ihtimali yüksekxD

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Trust No 1    321
Trust No 1

Bir arkadaşım mekân çekimleri için profesyonel makine alacak. 1500 lira bütçesi var. Tavsiye edebileceğiniz bir model var mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil
Trust No 1, 21.07.2017 - 13:03 tarihinde yazdı:

Bir arkadaşım mekân çekimleri için profesyonel makine alacak. 1500 lira bütçesi var. Tavsiye edebileceğiniz bir model var mı?

Geniş açı objektife ihtiyacı olacak. Canon 10-18 mm olabilir. Gövde olarak daha önceki arkadaşlara tavsiye ettiğim gibi 600D veya 60D diyorum. Profesyonel amaçla kullanacaksa 60D daha gösterişli durur. Bütçesini birazcık daha arttırması gerekecek ama.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Trust No 1    321
Trust No 1
HakanGil, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Geniş açı objektife ihtiyacı olacak. Canon 10-18 mm olabilir. Gövde olarak daha önceki arkadaşlara tavsiye ettiğim gibi 600D veya 60D diyorum. Profesyonel amaçla kullanacaksa 60D daha gösterişli durur. Bütçesini birazcık daha arttırması gerekecek ama.

Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk