Jump to content
100000

Superonline

Tavsiye Edilen İletiler

100000    92
100000

Yaklaşık On gün önce geçtiğim paket hakkında bilgi vermek istiyorum.

Aylık 99 tl. maliyeti var. Tabi ki taahhütlü fiyatı.

Bir önceki op. Vodafone,den de gayet memnundum.

32 mb. hız ve 240 gb. akn si ile fena değildi.

Binaya fiber gelmesi ve akn olmayışı; hızımı düşürme pahasına geçişime vesile oldu.

Kullanım sürem boyunca dalgalanmanın çok fazla olmadığını ve taahhüt edilen hızın daimi olarak verildiğini gördüm.

Memnun bir kullanıcı olarak tavsiye edebilirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    277
SunGod

Paketin hızı 25 megabit, 2,8-2,9 megabyte ile indirme yapılabiliyor. Torrent ve IDM üzerinde gözüken değerler genelde bu şekilde.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Luthien    20
Luthien

Ben de bu paketteyim ve hız her zaman olduğu gibi iyi. Ben de 3.0 megabyte değerlerinde geziyorum. Akk çekmek istemeyenler için gayet iyi paket.
Upload hızı ne derseniz o da 5 mbit. Fena sayılmaz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    190
HakanGil

Yeni yapılan düzenlemeyle 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren gece 02 ile 08 saatleri arasında AKK (AKN) olmayacak. Yani o saatler arasında indirilenler kotaya yansımayacak. 

Kısacası 1 Mayıs itibariyle çok şey değişecek. İnternet servis sağlayıcısını değiştirmeyi düşünenlere uzun süreli taahhütlere girmemesini tavsiye ediyorum. 

Örneğin Superonline'dan taahhütlü paket aldığınız taktirde sizden alınmayan 96tl aktivasyon bedeli, 225tl kurulum ücreti ve %18 KDV paketi iptal ettiğinizde size yansıtılacak.

Ayrıca paket dahilinde kullanılan 99tl olan aylık fatura bedelli internetin kampanyasız kullanım bedeli 229tl. Yani ayda 130tl olan indirim bedeli de size fatura edilecek.

O yüzden taahhüde girmeden önce iki kere düşünmek lazım. Yeni paket ihtiyacı olanlar bu sebepten ötürü geçici olarak taahhüt gerektirmeyen Turk.Net'i tercih edebilirler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ninja Boy    20
Ninja Boy

Bu aralar hiçbir pakete taahhüt vermeyin. Bence biraz daha beklemek lazım, fiyatları arttırma riskleri de var ama ben bekleme taraftarıyım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eozen81    25
eozen81

2018 sonunda Adil Kullanım Kotası kalkacak diye söylendi resmi mercilerce. O yüzden aman tahhüt olayına girmeyin artık, fiber alınacaksa taahhütsüz ve AKK'sı makul Turk.net var, bakılabilir.

turk.net/taahhutsuz-ozgur-iletisim-icin-sizi-arayalim/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000
4 hours ago, eozen81 said:

2018 sonunda Adil Kullanım Kotası kalkacak diye söylendi resmi mercilerce. O yüzden aman tahhüt olayına girmeyin artık, fiber alınacaksa taahhütsüz ve AKK'sı makul Turk.net var, bakılabilir.

turk.net/taahhutsuz-ozgur-iletisim-icin-sizi-arayalim/

Zaten taahhütler 24 ay be üstat. Şimdi alan 2018 sonuna bitirir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eozen81    25
eozen81
1 hour ago, 100000 said:

Zaten taahhütler 24 ay be üstat. Şimdi alan 2018 sonuna bitirir.

Taahhüdün içeriği önemli. Genelde abone oldugun ay kadar faydalandığın indirimleri geri istiyorlar.

Örnek: 24 ay üye olduysan ve 20. ayda bozarsan, 20 ay boyunca faydalandığın indirimleri geri ödemen gerekiyor. O yüzden 2017'de olduğumuz için zaten RSP'ler yavaş yavaş farklı paketler de çıkaracaktır mecburen.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Lucifer    3
Lucifer

AKN belirli saatler içerisinde kalktığı an servis sağlayıcılar da ona göre fiyat düzenlemesini mutlaka yapacaktır. Yapmadıkları takdirde şu an kullanmış olduğum kotasız paketi kullanmam için hiç bir sebep kalmayacak bu da her ay ödediğim 108 liralık paketten çıkıp 50 liralık pakete geçmek anlamına gelir ki sağlayıcıların neredeyse %50 gelir kaybına uğrayacağı anlamına gelen bu harekete izin vermeyecekleri çok açık.

Bu yüzden şimdiden taahhütlü pakete geçip ileride gelebilecek fiyat artışlarından kaçınmak doğru bir hareket olmayacak mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Joel_Barish    6
Joel_Barish

Türk Telekom kullanıcıları için de, Fibernet'in bir alt kademesi Hipernet'in, 50 megabit hız ve 200 gb AKK'li tarifesi iyi bir alternatif olabilir. 

tarihinde Joel_Barish tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ridianod    12
Ridianod
Korben Dallas, 13.02.2017 - 02:36 tarihinde yazdı:

AKN belirli saatler içerisinde kalktığı an servis sağlayıcılar da ona göre fiyat düzenlemesini mutlaka yapacaktır. Yapmadıkları takdirde şu an kullanmış olduğum kotasız paketi kullanmam için hiç bir sebep kalmayacak bu da her ay ödediğim 108 liralık paketten çıkıp 50 liralık pakete geçmek anlamına gelir ki sağlayıcıların neredeyse %50 gelir kaybına uğrayacağı anlamına gelen bu harekete izin vermeyecekleri çok açık.

Bu yüzden şimdiden taahhütlü pakete geçip ileride gelebilecek fiyat artışlarından kaçınmak doğru bir hareket olmayacak mı?

Ben de başta sizin gibi düşünüyordum. Ta ki taahhütümün bitmesine 4-5 ay olduğu halde beni ikna etmek için arayan TTnet'i görene kadar. 24 mbit,75 gb lık pakete 61 lira ödüyoruz. 24mbit 75 gb devam edin fiyat 51'e düşsün dediler. Ben yok dedim. Bu sefer 32,35 mbit gibi bir değer yanında 100 gb olsun fiyat 61 kalsın dediler. Ona da yok dedim ama ne kadar ısrar ettiler anlatamam. Fiyat yükselecek olsa bu kadar uğraşacaklarını sanmıyorum. Taahhüt yaptırtmaları için baskı yapmalarını emretmiş olabilirler. Örnek verdiğiniz gibi o zaman bu pakette kalmanın anlamı yok vs gibi bir anlam çıkabilir fakat size kabul ettirdikleri taahhüt ne bilmiyoruz. Çıkmak için tonla para istiyor olabilirler. Taahhüt bağladıklarını çıkarken, değiştirirken zor duruma sokacak maddeler kesin eklenmiştir diye düşünüyorum. Bakalım ne olacak. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pulsar    22
Pulsar

6 aydır bu paketi kullanıyorum. 25-30 gb. aşağı film izlemiyorum. Download hızı 3.1 mb, upload ise 600 kb. kadar çıkıyor. Taahhütüm 2018'de bitecek. Bu paket AKK kaldırıldığında bu fiyatla kalırsa hesaplı olacaktır. Çünkü benim tahminim AKK kaldırılınca fırsat bu fırsat sağlam zamlar yapacaklar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
garez    4
garez

Yaklaşıl altı yıldır superonline fiber kullanıcısıyım. Bu tarife öncesinde ek adil kullanım kotası ve hız paketleri almaktan aylık fatura ikiye katlanıyordu. İndirme ve gönderme hızlarında hiç azalma yok sorunsuz kullanıyorum. Ayrıca tarifeye geçtikten sonra birde Apple tv hediye ettiler ve  taahhütte istemediler. :blushsmiley: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Serdar A.    0
Serdar A.
Ridianod, 18.02.2017 - 17:53 tarihinde yazdı:

Ben de başta sizin gibi düşünüyordum. Ta ki taahhütümün bitmesine 4-5 ay olduğu halde beni ikna etmek için arayan TTnet'i görene kadar. 24 mbit,75 gb lık pakete 61 lira ödüyoruz. 24mbit 75 gb devam edin fiyat 51'e düşsün dediler. Ben yok dedim. Bu sefer 32,35 mbit gibi bir değer yanında 100 gb olsun fiyat 61 kalsın dediler. Ona da yok dedim ama ne kadar ısrar ettiler anlatamam. Fiyat yükselecek olsa bu kadar uğraşacaklarını sanmıyorum. Taahhüt yaptırtmaları için baskı yapmalarını emretmiş olabilirler. Örnek verdiğiniz gibi o zaman bu pakette kalmanın anlamı yok vs gibi bir anlam çıkabilir fakat size kabul ettirdikleri taahhüt ne bilmiyoruz. Çıkmak için tonla para istiyor olabilirler. Taahhüt bağladıklarını çıkarken, değiştirirken zor duruma sokacak maddeler kesin eklenmiştir diye düşünüyorum. Bakalım ne olacak. 

Bugün Türk Telekom'u aradım 2 yıllık biten taahhütümü yenilemek için önce biraz veryansın ettim imana gelirler biz ettik siz etmeyin falan filan yok yemediler sonra üyeliğimi iptal etmek istiyorum dedim sorun yok beyefendi yeterki siz yetkili bir  bayiye gidip ıslak imza atın hemen üyeliğinizi iptal ederiz dediler.mecburen tükürdüğümüzü yaladık sözleşmeyi yeniledik 25 mbit,75 gb akn 69 tl.demek bu saatten sonra yersen budur yemezsende budur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ridianod    12
Ridianod
Serdar A., Bir saat önce tarihinde yazdı:

Bugün Türk Telekom'u aradım 2 yıllık biten taahhütümü yenilemek için önce biraz veryansın ettim imana gelirler biz ettik siz etmeyin falan filan yok yemediler sonra üyeliğimi iptal etmek istiyorum dedim sorun yok beyefendi yeterki siz yetkili bir  bayiye gidip ıslak imza atın hemen üyeliğinizi iptal ederiz dediler.mecburen tükürdüğümüzü yaladık sözleşmeyi yeniledik 25 mbit,75 gb akn 69 tl.demek bu saatten sonra yersen budur yemezsende budur.

Haydaaa. Yalnız sizi ikna ekibi aramadı mı? Direk ttnet çalışanlarını siz arayınca onlar esnetemiyor paketleri ama vay arkadaş şimdi ürktüm bak -_- Dh de ttnet konusunda dolanayım ben biraz bakalım onlar ne yapmışlar. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Serdar A.    0
Serdar A.
Ridianod, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Haydaaa. Yalnız sizi ikna ekibi aramadı mı? Direk ttnet çalışanlarını siz arayınca onlar esnetemiyor paketleri ama vay arkadaş şimdi ürktüm bak -_- Dh de ttnet konusunda dolanayım ben biraz bakalım onlar ne yapmışlar. 

Ben aradım ttnet'i sözleşmem bittiği halde beni neden aramadılar onuda anlamış değilim.Kaldıgım sitede superonline'nın fiber altyapısı yok yoksa çoktan 99 tl'lik akk'siz paketi almıştım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eozen81    25
eozen81

AKK'sız aylık 99 TL ödeyerek 25/5 kullanıyordum ve taahhütüm 1 Eylül 2017'de bitecekti. 

Bugün şu pakete abone olarak uzatttım, 100 mbps ne şahane şeymiş :D

100/5 hız 
 150/50 AKK 
AKK sonrası 25/1 hız 
Samsung Grand Prime Cep Telefonu 
36 ay taahhüt 
Aylık 99 TL 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    277
SunGod

99 lira, 25/5 akksız olarak devam edecek şekilde ücretsiz appletv teklifi yapmışlardı, kabul etmedim. Üç sene taahhüt çok geldi. appletv işe yarar bir şey miydi, onu da bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    40
maverick5

SunGod, 18 saat önce tarihinde yazdı:

99 lira, 25/5 akksız olarak devam edecek şekilde ücretsiz appletv teklifi yapmışlardı, kabul etmedim. Üç sene taahhüt çok geldi. appletv işe yarar bir şey miydi, onu da bilmiyorum.

1 yıldır kullanıyorum bu paketi. Gayet güzel. Apple tv on numara cihaz. ios kullanıyorsanız zaten aşinasınız. Cepten airplay çok pratik. TV ve ağdan video izlemek çok pratik. Netflix e üyeseniz o da çok pratik ve kaliteli izleniyor. Mediaplayer denebilir aynı zamanda.

Ben 100mbps 75gb kota ile üye olmuştum. 80 TL ödüyorum. Şimdi 100 tl olmuş fiyatı. Bu fiyatta kota 125 GB. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.