Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
heroson

The Shannara Chronicles (2016)

Tavsiye Edilen İletiler

heroson    452
heroson

ad4dy2.jpg       pX7X8q.jpg

Terry Brooks’un çok satan romanlarından uyarlanan The Shannara Chronicles, günümüzden binlerce yıl sonra elflerin, cücelerin, trollerin, cinlerin ve insanların hüküm sürdüğü fantastik bir dünyada geçiyor.

Ellcrys olarak bilinen gizemli kadim Elf ağacı ölmektedir...Oysa ki, bu ağaç Dört Dünya’yı şeytani varlıkların eline düşmekten koruyan tek sihirli şeydir, Amberle Elessedilise bu agacı kutarabilecek tek kişi...Ancak bunu  yapabilmek için, Elflerin binlerce yıldır kullanmadığı bir büyüyü bulmak zorundadır. Wil Ohmsford’un yardımıyla kayıp büyüyü bulmak için yola çıkar, bu görev hiç de kolay olmayacaktır...

The Shannara Chronicles
  7.4/10
  7,2/10
  • Ülke
    ABD, Yeni Zelanda
  • Tür
    Macera, Fantastik, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    5 Ocak 2016

IMDb ID tt1051220

The Shannara Chronicles (2016)

Alternatif bir dünya olan Four Lands'te, günümüz insanlarının ve dünyasının artık geçmişte kaldığı, yeni ırkların, yeni tarihlerin yazıldığı maceraları anlatan bir dizi.
Son güncelleme

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Lucifer    3
Lucifer

Dizinin 2. sezon kadrosundaki yeni ve eski isimler şöyle:

• Austin Butler (Wil)
  • Ivana Baquero (Eretria) 
  • Manu Bennett (Allanon)
  • Aaron Jakubenko (Ander)
  • Marcus Vanco (Bandon)
  • Malese Jow (Mareth adında bir büyücüyü oynayacak)
  • Vanessa Morgan (Eretria ile romantik ilişkisi olan gizemli ve güzel kadın)
  • Desmond Chiam (General Rigam)
  • Gentry White (Yetenekli ve karizmatik kelle avcısı)
  • Caroline Chikezie (Leah'nın Kraliçesi Tamlin)
tarihinde Korben Dallas tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    74
orijinaryus

Dizi sırra kadem bastı resmen. o kadar uzak geçmişteymiş gibi hissettiriyor ki kendisi. Gelse de izlesek. Güzeldi 1. sezonu. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    419
Coilbone

Into the Badlands 1 bu 2 :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
paleharma    6
paleharma

Ben ilk sezonunu pek kaliteli bulmadım açıkcası. Özellikle sezon sonuna doğru oldu da bitti durumuna getirilmiş biraz.

Çerezlik tadında fantastik öğeler içerdiğinden izlenebilir :fool:

İkinci sezonu daha bi' makul daha bi' hoş olur umarım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Lucifer    3
Lucifer
Coilbone, 2/16/2017 - 18:41 tarihinde yazdı:

Into the Badlands 1 bu 2 :oleyo:

Into the Badlands dövüş koreografisi açısından şu an en iyi dizilerden biri dostum.

19 Mart'ta 2. sezonu başlayacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Emre    330
Emre
Korben Dallas, Bir saat önce tarihinde yazdı:

19 Mart'ta 2. sezonu başlayacak.

Bu bilginin kaynağı neresidir? Bildiğim kadarıyla daha yeni çekmeye başladılar dizinin ikinci sezonunu, hatta imdb bile temmuz gösteriyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    76
CnBkrtl
Lazarus, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu bilginin kaynağı neresidir? Bildiğim kadarıyla daha yeni çekmeye başladılar dizinin ikinci sezonunu, hatta imdb bile temmuz gösteriyor.

Imdb'de bile varsayımsal olarak gösteriliyor başlangıç ayı.Yaz aylarında gelecek gibi dizi ama kesinleşen bir tarih veya ay yok daha.Zaten çekimlere 1 veya 2 şubatta başlandı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    452
heroson
Lazarus, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Üst üste zincirleme yanlış anlaşılma olmuş biraz :D.

@Korben Dallas, @Coilbone; ''Into the Badlands 1 bu 2'' derken az bölüm yayınlayıp, çok uzun ara verdiler, unuttuk nerdeyse anlamında söylemiş bence. Dizilerin konularını, içeriklerini değil, zamanlarını kıyaslamış :) .

@Lazarus, @Korben Dallas 19 Mart derken Into the Badlands'ın 2. sezonunu kastediyor :) .

tarihinde heroson tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Emre    330
Emre

@Korben Dallas burası Shannara Chronicles başlığı, önce onda bir mutabık olalım. :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Lucifer    3
Lucifer
Lazarus, 13 saat önce tarihinde yazdı:

@Korben Dallas burası Shannara Chronicles başlığı, önce onda bir mutabık olalım. :) 

Into the Badlands muhabbeti geçtiği için tarih vermiştim sonra kaynak sorulunca yazmak zorunda kaldım. :giveup:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AkrieL    157
AkrieL

İzlemek istediğim bir dizi ama kalitesinden şüphe duyuyorum. Kanallar neden bu tarz dizilere daha çok yönelmiyorlar anlamış değilim. Ejderha Mızrağı'nın dizisi harika olurdu örneğin :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    380
DeanJames
AkrieL, 29 dakika önce tarihinde yazdı:

İzlemek istediğim bir dizi ama kalitesinden şüphe duyuyorum. Kanallar neden bu tarz dizilere daha çok yönelmiyorlar anlamış değilim. Ejderha Mızrağı'nın dizisi harika olurdu örneğin :) 

Ben birinci sezonu izledim ama keşke izlemeseydim. Yani kalite beklemeyin. Hele kitapları okuyanlar yerden yere vuruyor.Sonuçta MTV dizisi. Kendi adıma konuşursam biraz daha gençlere hitap ediyor. Teen Wolf gibi :) Ejderha Mızrağı serisi harika olurdu ama biraz zor sanki.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AkrieL    157
AkrieL
DeanJames, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Ben birinci sezonu izledim ama keşke izlemeseydim. Yani kalite beklemeyin. Hele kitapları okuyanlar yerden yere vuruyor.Sonuçta MTV dizisi. Kendi adıma konuşursam biraz daha gençlere hitap ediyor. Teen Wolf gibi :) Ejderha Mızrağı serisi harika olurdu ama biraz zor sanki.

HBO, Netflix, Showtime gibi zengin kanallar yapabilir gibime geliyor Ejderha Mızrağı'nı. MTV olduğu için çok şey beklemiyorum zaten de en azından iğrenç bulmayayım. Legend of the Seeker'dan sonra bu tarz bir diziye ihtiyacım var. Zamanında Xena ve Hercules bile yapıldı ama ondan sonra bu tarz bir işe adım atan olmadı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
paleharma    6
paleharma

@AkrieL

Legend of the Seeker'dan sonra çok hoş gelmeyebilir hocam uyarayım. Şu sıralar çok alternatifi de yok gerçi ama.

Puanına da şimdi baktım, beklediğimden baya yüksek :91:

tarihinde paleharma tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cypress    80
cypress
AkrieL, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Hay sen bin yaşa emi :D ne zamandır hep aklımda o seri. Evde kitaplar duruyor ve tekrar okusam mı diye düşünüyordum. Gerçekten hikaye olarak çok sağlam ve bence GOT'dan bile daha güzel daha şık olabilecek bir seri. Potansiyel fazlasıyla var. Keşke yapsalar. 

Aman neyse şimdi @Lazarus kızacak bana burası bunun yeri değil diye :oleyo: 

SC ' yi uzun zaman önce indirdim ama bir türlü izlemek nasip olmadı. Bu tarz fantastik şeylere bayılırım ama içimden izlemek gelmedi nedense :) bu vesileyle anmış olup izlememeye devam edeyim :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    708
zarat
AkrieL, 3 saat önce tarihinde yazdı:

HBO, Netflix, Showtime gibi zengin kanallar yapabilir gibime geliyor Ejderha Mızrağı'nı. MTV olduğu için çok şey beklemiyorum zaten de en azından iğrenç bulmayayım. Legend of the Seeker'dan sonra bu tarz bir diziye ihtiyacım var. Zamanında Xena ve Hercules bile yapıldı ama ondan sonra bu tarz bir işe adım atan olmadı.

Sana Legend of the Seeker konusunda katılıyorum. :good: Neden iptal edildi anlamış değilim. :|

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    419
Coilbone

Türü, teması vs. farklı olsa yüzüne bakılmayacak bir dizi aslında ama tür yüzünden çekiliyor işte biraz :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Emre    330
Emre

Ne gömdünüz diziyi ya, çevirmem bu sezon böyle gömmeye devam edersiz bakın. :oleyo2: 

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk