[BtG]LoRdArChEr

Akvaryum Hobisi Olmadan Olur mu?

Tavsiye Edilen İletiler

[BtG]LoRdArChEr

Yeniden merhabalar arkadaşlar;

Böyle bir başlığımız vardı ancak ben epeyce boşlamıştım diye hatırlıyorum. O kadar ki çektiğim bir çok videoyuda eklememiştim. Özür dilerim öncelikle. Kısaca bilgi vereyim hemen.

Şu anki akvaryumum diğerine göre oldukça küçük (bir önce ki 100x50x50 bir akvaryum) Şimdikiyse standart 60 cm'lik siyah plastik kapaklı bir akvaryum. Hemen hemen tüm akvaryumcularda bulabileceğiniz başlangıç seviyesinin bir üstü için oldukça uygun bir ölçüde.

Akvaryumun içi oldukça zengin bir biyolojik yaşam içeriyor ki benim için bir parça zor olduğunu ittiraf etmeliyim. Sırasıyla sayacak olursam eğer;

- Malesian Tromphet Snail (adi minare salyangoz olarak bilinir)

- Lymnaea stagnalis (Yarasa kulak salyangoz olarak bilinir)

- Cheery Shrimp Ve Alt Varyantları (Kiraz karides olarak bilinir alt varyantlarınında genel olarak ismi Rilli olarak geçer)

- Cambarellus Patzcuarensis (Meksika Cüce Portakal Kereviti)

Epeyce bir bitki varteker teker saymak zor olacağı için oldukça yeşil tutmaya çalışıyorum diyelim. Videolara göz atmak isterseniz 2-3 tanesini burada paylaşayım :)

Yeni videolar çektikçe (umarım vakit bulabilirim) Eklemeye çalışacağım o vakte kadar sağlıklı, mutlu, huzurlu hobiler dilerim...

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnfc

Kirazlar güzelmiş, boyları ne kadar. Cüce amerikan besliyorum yanına biraz karides serpiştireyim istiyorum Amanolar mevcut ama fazla çekingenler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth

2 senedir uğraşıyorum akvaryum ile...

evimde özel yapım 70*60*60 ebatında bir akvaryumum mevcut. Fluval 306 dış filtrem içinde en altta sünger ortada sera sirox ve en üstte seachem purigen mevcut...

akvaryum içi biraz karşışık balık türü olarak. Malavi çikletleri mevcut. 2 Demasoni 3 iceman 1 snow prenses 3 sarı prenses 1 Makrakanta ve 1 tanede labio var (Makrakanta ve labio apayrı bir karakterli ve apayrı bir gölün balığı biliyorum ama kendimi tutamadım aldım :) )

2 yıl içinde bir çok şey öğrendim. Su kimyasını,yemleri,dietleri vb. Çok balığım öldü ama hepsi tecrübe oldu.

Şimdi en az 120 cmlik bir akvaryum yaptırma düşüncesindeyim. Ne zamandır çok beğenip merak ettiğim Tropheus türüne geçeceğim...

bakalım ne kadar başarılı olacağım merak ediyorum...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.