Jump to content
Splash

Supergirl (2015)

Recommended Posts

Splash    54
Splash

4b4be59b56e2bcc24bcbe5e60aab28a6.jpg

Dc Comics karakterlerinden Supergirl televizyona uyarlanıyor. Dizi, tıpkı kuzeni Superman gibi Kripton'un yok olması ile birlikte dünyaya gönderilen Kara Zor-El (Supergirl)'in yaşayacağı maceraları konu alacak. Yapımcılığını Arrow dizisinin de yaratıcıları olan Greg Berlanti ve Ali Adler'in üstleneceği dizi CBS kanalında yayınlanacak.

a8f7216fbdba45417fc521b772670fd7.jpg
(Supergirl, televizyonda en son Smallville dizisinde (7. sezon) Laura Vandervoort tarafından canlandırılmıştı.)

Yayın tarihi ve oyuncuları ile ilgili henüz net bir bilgi olmayan dizinin konusu ile ilgili yapılan kısa açıklama ise şu şekilde;

Kripton'un yok olmasıyla birlikte Dünya'ya gönderilen Kara, sahip olduğu süper güçlerini herkesten saklar. 24 yaşına geldiğinde ise sahip olduğu süper güçleri insanlığın yararına kullanmaya karar verir.

Diziyle alakalı son gelişme ise yapımın, başrolde yer alacak Kara karakteri haricinde Cat Grant, James Olsen, Winslow WYNN Schott ve Hank Henshaw karakterleri için oyuncu arayışı içinde olduğu. Oyuncularla alakalı yeni bilgiler geldikçe yine bu başlık altında duyururuz.

Supergirl
  6.6/10
  6,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    43 dk
  • Vizyon Trh
    11 Temmuz 2015

IMDb ID tt4016454

Supergirl (2015)

DC'nin çizgi romanlarından uyarlanacak dizi, Superman'in kuzeni olan Kara Zor-El'i ekranlara getirecek. Krypton gezegenindeki felakatin ardından Dünya'ya kaçan kahramanımız, farklı bir kimlikle yaşayacak. 24 yaşına geldiğinde güçlerini kabullenen Kara, olması gerektiği gibi bir süper kahramana dönüşecek.
Son güncelleme

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    73
100000

Daimi takipçisi olan bir arkadaşım biraz bilgi verse ne güzel olurdu.

Smalville ile aynı kalitedemi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    645
zarat

@100000

Çizgi roman sevdalısı isen izle gitsin, Ben öyle yapıyorum. Marvel olsun DC olsun haklarında ne söylesem, ne düşünsem  de gidip seyrediyorum. Maalesef realite bu. Ama geyiğini yapmaktanda  ayrı duramıyoruz o da ayrı mesele

tarihinde zarat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Splash    54
Splash

@100000Bunun açıklamasını aslında eski forumda detaylı bir şekilde yapmıştım. Kısa ve öz olarak (ne kadar olursa), Tip itibari ile Smallville benzetmesi yapılabilir evet fakat bunu Smallville hangi boyutta gördüğünüze bağlıdır. İyi veya kötü.

Smallville, o günün şartlarında yapılabilmiş en iyi dizilerden biriydi. Tabi içinde buhranları sıkıcılığı varymıdı evet. Ama nitekim hepimiz bu yoldan geçtik. Suparman'in çocukluğundan başlayıp 10 sene oyunca gençlik dramalarını izledik. Sağlam bölümleri de vardı, kötü bölümleri de. Tek sıkıntısı güçlerini kullanamamasıydı.

Supergirl, burada ise Clark'dan farklı olarak, güçlerini bilen hatta uçabilen bir karakter var. Efekt olarak ise günümüz şartlarına bağlı olrak çok daha iyi. Özellikle göz ışını tarif edilemez. Man of Steel'de bile o kalite yoktur. CW ye geçince biraz kıssalarda hakkını verebiliyor bölüm bölüm.

Diziyi izlemek sadece zevk ve ilgi meselesidir. İzlesen de çok birşey kazanmazsın izlemezsende çok birşey kaybetmezsin. Gün içerisinde tadımlık izleyebilirsin öneririm. İlk sezon sıkıntılı olsa da daha çok karakter tanıtmına girdiği için. 2. sezon çok daha iyi bir kurgu ile karşımızda.

Bir diğer sorunuz şu olacaktır; Clark'ın kişilk buhranları bunda da var mı? Evet maalesefki. Fakat kızımız kendisinden daha çok düşmanlarının, dostlarının buhranlarıyla uğraşmakta. Bu da yer yer sıkıcı olabilmekte. Bu durum ise hedef kitleye baz alınan bir durumdur. Kısa ve öz dediğim çok uzattım affedin artık. Kalın sağlıcakla... :)

tarihinde Splash tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
OnurD    29
OnurD

@100000 ben diziye verilen emek yetersizliği, oyunculuklardaki kötülükler ve daha sayabileceğim birçok şey yüzünden 1x13'den sonra bıraktım. Ondan sonra sadece crossover'i izledim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    74
CnBkrtl

"Mr. & Mrs. Mxyzptlk" 02x13 Fotoğrafları
bkO0pV.jpg  AnobNX.jpg  WglPaL.jpg  WglPy2.jpg 

pX7Dam.jpg  Nlyod5.jpg

tarihinde CnBkrtl tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NeC    168
NeC

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    645
zarat
CnBkrtl, 16.02.2017 - 09:26 tarihinde yazdı:

"Mr. & Mrs. Mxyzptlk" 02x13 Fotoğrafları
bkO0pV.jpg  AnobNX.jpg  WglPaL.jpg  WglPy2.jpg 

pX7Dam.jpg  Nlyod5.jpg

Keyifli bir bölüm :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Gizem    0
Gizem

Dizi ilk sezonun ikinci yarısından sonra gittikçe güzelleşti, kalitesi arttı. 2. sezon da yeni katılan karakterle izlemesi daha keyifli oldu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    540
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    255
Fildir

Zamanında yerden yere vurulunca ''durun yapmayın, daha erken'' diye çıkışırdım ama neredeyse 2. sezon bitecek ben daha 4. bölümden sonrasına hala devam edemedim. :fool:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NeC    168
NeC

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    324
RyK

1. sezonun son bölümünü izlemedim. İçimden de izlemek hiç gelmiyor. 2. sezon yarılamış demek ben baya önce bırakmışım izlemeyi. Şimdi hatırladım; son bölümde duygusala bağlıyorlardı kız kardeşiyle ondan içim çekmemişti izlemeyi. Bak şimdi yine soğudum.:foleyo: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Lazarus
    Lazarus Admin
  • yoruk
    yoruk Admin
  • Tuğrul Akça
    Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg