Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
HakanGil

Objektif (Lens) Tavsiyeleri.

Tavsiye Edilen İletiler

HakanGil    158
HakanGil

Bu başlık altında objektifler hakkında tavsiyeler alabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KAL-EL    4
KAL-EL

Hakan abi Canon 16-35  yada 17-40 alamıyorum. ikinci el bile .

Full Frame de kullanabileceğim. 2000 liradan düşük. Hangi marka daha iyi olur ?  ikinci el çıkış tarihi yeni olması tercihim tabi )) ama hangi marka daha az sorunsuz pek bi bilgim yok.   maksat 24 mm den daha düşük açılar ile de çekim yapmak istiyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil

Valla dostum mantıklı bir fiyattan satılan kaliteli tek objektif ne yazık ki bir EF-S objektif! 10-22'den bahsediyorum. Gerisi ateş pahası. Ben de öyle bir arayıştayım uzun zamandır. CT'de görmüşsündür, Laowa 12mm düşünüyorum. Ateş pahası ama kıyacağım paraya eninde sonunda gibi gözüküyor. Bir de Sigma 10-20 ve 12-24'ü inceleyecektim ama fırsatım olmadı. Bir bakmak lazım özelliklerine ve ikinci el fiyatlarına. 12-24 Art'lardan belki 2000'in biraz üzerine bulunabilir. Yoksa da biraz beklemek lazım. Bu ara ikinci el piyasası da sapıtmış durumda. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KAL-EL    4
KAL-EL

Tokina görüyorum devamlı . ama o marka hakkında pek fikrim yok. 0 bile oluyor 2000 altına. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil

Evet evet, onu unuttum bak. Astro için araştırırken rastlamıştım. Portre performansına da bir bakmak lazım. Benim için önemli en azından. Canon'un 11-24'ü bile kadraja giren herkesin kafasını yamultuyor. Yok amaç manzaraysa alınır bence.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KAL-EL    4
KAL-EL
Just now, HakanGil said:

Evet evet, onu unuttum bak. Astro için araştırırken rastlamıştım. Portre performansına da bir bakmak lazım. Benim için önemli en azından. Canon'un 11-24'ü bile kadraja giren herkesin kafasını yamultuyor. Yok amaç manzaraysa alınır bence.

maksat 24 altı açı deneyimi yaşamak.  mesele moskva dayım  o binalar falan girmiyor 24 mm ile )) o caddeler sokaklar vs .  adamlar o kadar geniş ve böyük yapmışlarki heryeri ))  oturup tirpod ile panorama yapmak lazım. belki iç mekan çekimi boş ev oda çekimi vs vs de olabilir  . portre olarak komiklikler şakalar vs ))  

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    158
HakanGil

O zaman al bir Samyang türevi balıkgözü, bak işine. :) Ben Opteka 6.5mm'yle 20.000 kare çekmişimdir belki Moskova'da. Başkası kurtarmıyor orada. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vicente    7
vicente
KAL-EL, 31.03.2017 - 23:16 tarihinde yazdı:

Hakan abi Canon 16-35  yada 17-40 alamıyorum. ikinci el bile .

Full Frame de kullanabileceğim. 2000 liradan düşük. Hangi marka daha iyi olur ?  ikinci el çıkış tarihi yeni olması tercihim tabi )) ama hangi marka daha az sorunsuz pek bi bilgim yok.   maksat 24 mm den daha düşük açılar ile de çekim yapmak istiyorum. 

17-40 ikinci el nasıl alamıyorsun ? 1500 tl civarında ikinci el el bulabilirsin.. fakat  Distorsiyon olayı biraz fazla ama kalite dersen Canon L serisi ve güzel sonuçlar alırsın.. En iyi lens serilerine değinirsek ben 16-35 mark 2 kullanıyorum portre çekimlerinde bile güzel sonuçlar veriyor.. Mimari çekimler için kullancaksın galiba okuduğum kadarıyla bunun içinde sana önerim Tokina 11-16 f2.8 güzel sonuçlar alacağına eminim ve balık gözüne giriyor 11mm kapalı mekanlarda diyaframın 2.8 olması ise senin için avantaj.. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk