namunsan

İzlediğimizi Kimselere Söyleyemediğimiz Diziler

Tavsiye Edilen İletiler

namunsan

Başlık biraz değişik oldu galiba. :D

Yabancıların "guilty pleasure" dedikleri şey işte. Suçluluk duyarak zevk aldıklarımız diyebiliriz sanırım. Kimisi için evlilik programları kimisi için gençlik dizileri kimisi için de Recep İvedik izlemektir bu olay. Kimseye söylemeyiz izlediğimizi hatta başkalarının yanında eleştirip kötüleriz bile. :oleyo:

Bu başlıkta böyle durumlara uygun olan dizilerimizi paylaşalım istedim.

Falling Skies
  7.2/10
  5.3/10
  • Ülke
    Amerika, Kanada
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    19 Haziran 2011

IMDb ID tt1462059

Falling Skies (2011)

Dünyanın büyük bir kısmının uzaylı istilasına uğradığı bir zamanda, ilk istilanın ardından kurtulmuş birkaç kişi bir araya gelerek istilacılara karşı savaşmaya başlarlar. Her günleri yaşam mücadelesi içinde geçen bu insanlar kendi canları kadar, sevdiklerininkileri de korumalıdırlar. Karısı ilk istilada ölen, çocuklarından biri esir alınan tarih profesörü Tom Mason, çocuğunu geri almak ve diğerlerini korumak adına tüm askeri bilgi birikimini ortaya koyarak stratejiler oluşturmaya başlar.

Benim için Falling Skies bu tanıma cuk oturur. Kaç kişiye izlemediğimi söylemişimdir. :fool:
tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel

İzlemiyorum ama dün Ali G Show'a birkaç saniye bakıp neden indirmişim bunu diyerek sildim. :58a4ae18eb712_olezpla:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus

Konu çok güzel düşünülmüş. Ara sıra uğrayayım ben buraya. :clap:

Edit: Sevgili adminlerimiz, üstteki smiley eksik kalmış. :good:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AkrieL

2. sezonuna kadar izleyip beğenmiştim hatta. Sonra izlemeyi bıraktım bir nedenden dolayı. Geri de dönmem artık :D

Glee
  6.7/10
  6.4/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram, Müzik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    14 Eylül 2010

IMDb ID tt1327801

Glee (2009)

Gençliğinde Glee kulüpleri ulusal yarışması birincisi olan İspanyolca öğretmeni Will Schuester önderliğinde, yetenekli, uyumsuz, hırslı, birbirinden çok farklı karakterlere sahip bir grup çocuk Glee Kulübüne katılarak hayallerinin gerçekleşmesi uğruna çaba gösterirken, kuvvet, kabul ve kendilerini bulurlar. Glee lise hayatının iyi ve kötü taraflarını işlerken aynı zamanda sevgi, dostluk, eşitlik kavramlarının önemini bol müzikli ve eğlenceli bir şekilde seyirci ile buluşturur.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14

Çalikusu
  7.1/10
  0.0/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Dram, Tarihi, Romantik
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    Eylül 2013

IMDb ID tt3142876

Çalikusu (2013)

Dönüyorsa umut edebilme kabiliyetine sahip insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor dünya... Ve aşkın! Bazı insanlar tepeden tırnağa sabırdan, tepeden tırnağa umuttan ve upuzun yollar boyu gitmelerden yapılmıştır. Tıpkı Feride gibi. Bazı insanlar ise babalarının gülüşlerinden, cesaret ve inançtan, biraz da külden yapılmadır. Tıpkı Kâmran gibi. Feride’yi annesi rüyalarda emzirdi, orada ninnileriyle avuttu, uyuttu. Usulca öpüp, bir kader verdi alnına dudaklarıyla. Genç ve zarif bir keder. Çalıkuşu dediler ona. Pervane misali şem’e kanat çırptı bundan sonra. Kâmran da değiştirdi bir mumun kaderiyle kendininkini. Dile dökmediler yok, sessizce sevdiler kimi sevdiklerini bilmeden. Uçurumlar çağırdılar aralarına söylenmemiş sözcüklerden, duvarlar ördüler hoyrat tuğlalardan. İki dizleri yaralı çocuk, ustası oldu kalplerini birbirinden esirgemenin. Bazı insanlar zamansızdır. Biri geç unutmuş, diğeri erken sevmiştir. Varsın, olsun. Çünkü göğü baş aşağı tutan aşkın hükmüyle, onlar ayrılıkta da uzaklıklarda da vuslatta da, birbirlerini sevmekten ibarettir yalnızca. Çoğumuz olduğumuz yere kötü bir olay, kırık bir kalp yahut hiç planlamadığımız halde başımıza gelen bir şey yüzünden geldik. Tıpkı Feride’nin kırık bir kalple yollara düşmesi gibi. Cesaretle, inançla, en sevdikleriyle, dayanma ve katlanma kudretiyle sınanıp büyümeyi öğrenir çalıkuşu. Ve anlar; insan ne kadar uzağa giderse gitsin kalbinden kaçamaz. Anadolu'nun hangi ücra köşesini adımlarsa adımlasın tüm yolları aşka; Kâmran'a çıkar sonunda.

internet ortamında sorun yoktu da reelde pek kimseye söylemedim. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pitiko

@AkrieL  tam zamanında bırakmışsın. Sonra bozuldu. Çok zorda kalırsan bir gün, "ah ne izlesem" dersen, üçüncü sezonda ilk 10 bölümde sağlam parçalar ve performanslar vardı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419

Konu çok güzelmiş :oleyo:

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon
  7.8/10
  0.0/10
  • Ülke
    India
  • Tür
    Dram, Romantik
  • Dil
    Hintçe
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    2011

IMDb ID tt2300165

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (2011)

Khushi: İstediğim halde senden neden uzak duramıyorum? Arnav: Belki de kalbim seni çağırıyordur. Khushi: Ama gözlerinde nefret görüyorum. Arnav: Çünkü aşk onlara acı veriyor. Khushi: Keşke senden nefret edebilseydim. Arnav: Keşke seni sevebilseydim. Bazen katlanabileceğiniz en son kişi, onsuz yaşayamayacağınız tek kişidir. Birbirleriyle olamayan, ayrı da kalamayan iki kişinin hikayesi… Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon bize aşk ve nefret arasında gidip gelen bir duygu ile birbirine bağlanmış, zıt kişilikleri ilginç hikayesini sunuyor. Khushi ve Arnav taban tabana zıt ideolojilere sahiptirler. Khushi niyete inanıyorsa, Arnav sadece sonuca inanır. Khushi için duygular çok değerlidir, oysa Arnav için duyguların hiçbir değeri yoktur. Khushi’nin insanlarla ilişkileri hayatta en önem verdiği şeyken, Arnav her insanın bir fiyatı olduğuna ve insanların çıkarları için her şeyi yapabileceğine inanır. Khushi kendi halinde, aile değerlerine bağlı, belli manevi ilkelerle hareket eden, Lucknow’lu ve 18 yaşında bir kızdır. İnandığı şeylerin arkasında durur, ona aşılanan değerlerden asla ödün vermez. İnsanların yüzeysel beklentilerine uymak için kendini değiştirmez. Onun tam zıttı olan Arnav, kendi kendine bir yerlere gelmiş, acımasız, “ne pahasına olursa olsun kazan” prensibine sahip, dünyada aşk dahil her şeyin satın alınabileceğine inanan 28 yaşında bir adamdır. İnsan ilişkilerini hiç umursamaz, istediğini elde temek için insanları piyon olarak kullanmaktan hiçbir rahatsızlık duymaz. Hikaye ilerledikçe, aşk ve nefrete dayalı ilişkilerinde bir sürü sürtüşme yaşarlar. Arnav kendisine herkesi kontrol edebileceğini kanıtlamak için, Khushi’nin sarsılmaz ahlaki değerlerini sürekli yıkmaya çalışırken; diğer taraftan Khushi her zaman kendi değerlerini ve ilkelerini takip etmeye çalışır.
Son güncelleme:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AkrieL
pitiko, 22 dakika önce tarihinde yazdı:

@AkrieL  tam zamanında bırakmışsın. Sonra bozuldu. Çok zorda kalırsan bir gün, "ah ne izlesem" dersen, üçüncü sezonda ilk 10 bölümde sağlam parçalar ve performanslar vardı.

Tamamdır, aklımda bulunsun. İlk sezon keyifliydi ama cidden :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14
pitiko, 24 dakika önce tarihinde yazdı:

bu performans harikaydı ya, diziyi izlemememe rağmen bunu duyup izlemiştim hala ara ara açarım.

ekleme: ahanda yine açtım :oleyo:

tarihinde ozgun14 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ahmet9062

Akasya duragi
  2.2/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    2008

IMDb ID tt1286883

Akasya duragi (2008)

Televizyonda her gördüğümde kumandayı yavaşça yere bırakıp utanarak izliyordum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NeC

Ne yalan söyleyeyim televizyonda denk gelince kaptırıp gidiyorum. :D

Cennet mahallesi
  3.9/10
  0.0/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi, Aile
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    2004

IMDb ID tt0424619

Cennet mahallesi (2004)

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Reiko

Full House
  6.7/10
  7.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram, Aile
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    22 dk
  • Vizyon Trh
    15 Nisan 1990

IMDb ID tt0092359

Full House (1987)

Dili ağır değil İngilizce altyazıyla izliyorum. Keşke Türkçe altyazısı bulunsa.

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog
Fake Taxi
  8.6/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Adult
  • Dil
    İngilizce, Çekçe
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    1 Ekim 2012

IMDb ID tt4267270

Fake Taxi (2012)

Son güncelleme:

:oleyoel:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone
Crazyhead
  7.4/10
  7.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi, Korku
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    Ekim 2016

IMDb ID tt6038584

Crazyhead (2016)

Bir bowling salonunda çalışan Amy ile sosyal anlamda beceriksiz Raquel bir yandan 20’lerinin başlarında olmanın dertleri ile bir yandan da iblislerle boğuşuyorlar. Evet, kendileri birer şeytan/iblis avcısı.

Bir Misfits beklentisiyle başlamıştım ama baya kötü çıkmıştı, nedense izlemeye de devam ettim. Cara Theobold etkisi olsa gerek :D Varlığıyla yokluğundan benim bile haberi olmuyordu çoğu zaman, başkalarının nası olsun :oleyo: 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MidNighT

Çekinceden değil de söylediğimde "o ne ya" gibi tepkilerden dolayı söylemekten vazgeçtiğim diziler:

Monk
  8.0/10
  7.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    47 dk
  • Vizyon Trh
    12 Temmuz 2002

IMDb ID tt0312172

Monk (2002)

Karısı Trudy’nin 1997 yılında öldürülmesinin ardından saplantı zorlantı bozukluğu ve çeşitli fobilerle baş etmek zorunda kalan obsesif bir kişiliğe sahip dedektif Adrian Monk’un (Tony Shalhoub) hayret uyandıran dikkati ve zekâsı... İnanılmaz derecede gelişmiş olan fotoğraf hafızasına ve en küçük ipuçlarını bir araya getirme becerisine rağmen artık San Francisco Polis Departmanı’nda resmi olarak görev alamayan ve hem arkadaşı, hem de kişisel asistanı olan Sharona Fleming’den yardım alarak yaşayan Monk, şimdilerde serbest çalışıyor. Departmana geri dönebilmek için eski patronu Captain Stottlemeyer’a kendini kanıtlamaya çalışan Monk’un garipliklerine gülerken diğer bir taraftan da yeteneğine hayran bırakıyor.
Son güncelleme:

Eureka
  7.9/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Macera, Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    18 Temmuz 2006

IMDb ID tt0796264

Eureka (2006)

Dizi, aracı kaza yapan Jack Carter'ın haritada bile olmayan bir kasabaya gelmesi ve bu kasabada yaşayan herkesin ileri derecede zeki olmalarını farketmesi üzerine yaşananları anlatıyor. Kasaba halkı, şerifin bir kazada yaralanması üzerine olayı inceleyen ve çözen Jack'ten orada kalmasını ister. Jack kısa sürede kaldığı bu yerin normal bir yer olmadığını farkedecektir. Bu kasaba 40'lı yıllarda ABD Hükümeti tarafından, gelecekte bilimden geri kalmamak için oluşturulan gizli bir yaşam alanıdır.(beyazperde)

Warehouse 13
  7.6/10
  4.4/10
  • Ülke
    Amerika, Kanada
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    43 dk
  • Vizyon Trh
    19 Haziran 2012

IMDb ID tt1132290

Warehouse 13 (2009)

Başkanın hayatını kurtaran gizli servis ajanları Pete ve Myka terfi alarak Güney Dakota'da küçük bir kasabada yer alan gizli bir üsse gönderilirler. Warehouse 13 adındaki bu üs, hükümetin yıllardır topladığı kutsal emanetler, sanat eserleri ve doğaüstü eşyalarla dolu bir depodur. Pete ve Myka'nın görevi ise kaybolan bir takım eşyaları bularak, ait oldukları yere Warehouse 13'e getirmektir.(beyazperde)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-
Gossip Girl
  7.4/10
  6.3/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    3 Haziran 2008

IMDb ID tt0397442

Gossip Girl (2007)

Televizyon ekranlarının en dedikodulu yabancı dizilerinden olan Gossip Girl, The O.C., One Tree Hill gibi fenomene dönüşen gençlik dramalarından sonra, en hızlı yükselen yapımlardan biri oldu. Zira sırtını The .O.C’nin de yapımcısı olan Josh Schwartz’a dayanan dizi, Cecily von Ziegesar'ın çok satan kitap serisinden uyarlandı. NewYork'un yukarı yakasında yaşayan, doğuştan şanslı bir grup lise öğrencisinin lüks hayatlarını, aşklarını, ayrlıklarını dedikoducu bir blog üzerinden aktaran dizi, anlattığı hikayeler kadar, dizide kulanılan kıyafetler ve aksesuarlarla da dikkat çekiyor, adeta kendi modasını yaratıyor.(beyazperde)

Yanlış hatırlamıyorsam 2008 senesinde TNT yayın hayatına başladığında gözüm takılmıştı 1 bölüm 2 bölüm derken haftalık izler buldum kendimi. 3. sezon sonu gibi bırakmayı başarabildim ama :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn
Suburgatory
  7.2/10
  7.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    22 dk
  • Vizyon Trh
    28 Eylül 2011

IMDb ID tt1741256

Suburgatory (2011)

George Altman, kızını New York'ta tek başına büyütmeye çalışan bir babadır. Bir gün kızı Tessa'nın çekmecesinde açılmamış bir prezervatif paketi bulunca kızını daha iyi yetiştirebilmek için New York'tan küçük bir kasaba olan Chatswin'e taşınırlar. Chatswin, herkesin mükemmel göründüğü ve suç oranı sıfır bir banliyö kentidir. Tessa, New York'un hareketli yaşantısından sonra Chatswin kasabasının sessiz ve sakin hayatına adapte olmaya çalışacaktır.

Bilmiyorum akıbeti ne oldu dizinin ama izlediğim kadarıyla ergen dizisiydi sanki :D İlk sezonunda e2 ve cnbc-e'de ikide bir rastlıyor, rastlayıncada izliyordum.

Ekleme: Baktım da iyi yorumları varmış. Belki ben yarım yamalak baktığımdan yanlış izlenim edinmişimdir. Seveni alınmasın.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Gabe Logan
TG-, 25.02.2017 - 11:59 tarihinde yazdı:

http://www.imdb.com/title/tt0397442/

Yanlış hatırlamıyorsam 2008 senesinde TNT yayın hayatına başladığında gözüm takılmıştı 1 bölüm 2 bölüm derken haftalık izler buldum kendimi. 3. sezon sonu gibi bırakmayı başarabildim ama :D

2 ya da 3 sezon da ben takip ettim bunu. Hala da merak etmiyor değilim sonrasını. :) Gerçi izlediğimi gizlediğim falan da yoktu. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Lizozom
Femme Fatales
  6.1/10
  1.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    13 Mayıs 2011

IMDb ID tt1841108

Femme Fatales (2011)

Femme fatale, ilişkiye girdiği erkeklere sonunda büyük sıkıntılar yaşatan çekici ve baştan çıkarıcı kadın, Fransızca'da "felakete neden olan kadın" anlamına gelir. Edebiyatta, sinemada ve güncel olayların aktarımında genelde cinsel açıdan tatmin olmaz azgın bir kadın olarak tasvir edilmektedir. Tanımlamalardan da anlaşılacağı üzere bu dizi seksi, güçlü ve tehlikeli kadınlar hakkında yeni bir gece yarısı antoloji serisidir. Bir birinden bağımsız 13 bölümden oluşuyor. Bu kadınların hayatta kalabilmek adına oynadıkları tehlikeli oyunlar konu ediliyor. Seksi, güçlü ve tehlikeli kadınlar konu olunca erotizmin sınırları zorlanmazsa olmaz tabi, dizi bu misyonu layıkıyla yerine getiriyor.
Son güncelleme:

Çıktığı dönem birkaç bölüm izlemiştim. Hatırladığım kadarıyla oyunculuk namına pek bir şey yoktu. Bu arada şimdi IMDb sayfasında gördüm; başrol Tanit Phoenix geçen yıl Sharlto Copley ile evlenmiş. :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel
Ally McBeal
  6.8/10
  8.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram, Fantastik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    8 Eylül 1997

IMDb ID tt0118254

Ally McBeal (1997)

Diziye ismini veren Ally McBeal karakteri, saf ve duygusal olarak aşırı hassas, nevrotik bir avukattır. Dizi ise Ally'nin iş ve aşk hayatına odaklanıyor. Mahkeme salonunda dişli bir avukat olarak gördüğümüz Ally McBeal eve döndüğünde duygusal bir kız çocuğuna dönüşmektedir. En büyük takıntısı çocukluk aşkı Billy olan Ally, ayrıca aşırı gelişmiş bir hayal gücüne ve kontrol edemediği tiklere sahiptir. Kısacası Ally birazcık üşütük bir karakterdir, ama dizinin diğer karakterlerinin de Ally'den pek bir farkı yoktur.

Daha sonradan tekrar izlemek istediğim zaman, ilk izleyişimde nasıl sabretmişim buna diye düşünmüştüm. Tek iyi tarafı cnbc-e ile tanışıp yabancı dizileri takip etmemi sağladı.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.