Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
    • Mickey

Kitap Kulübü Hakkında.   20-11-2017

Edebiyat Başlığı altındaki tüm konular, Kitap Kulübü'ne taşınmıştır. Kitap Kulübü tüm üyelerimizin kullanımına açık olup, "Kulüpler" sekmesi altından ulaşabilirsiniz. 
CloudT

Bugün Hangi Mangayı Okudunuz?

Tavsiye Edilen İletiler

CloudT    62
CloudT

Konu açık ve net diyerek detayına iniyorum;

Chichikogusa - Bölüm 32

Teen Mom - Bölüm 14

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka - Bölüm 67

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    62
CloudT

Innocent - 39/40/41

Grand Blue - 8

Kou no Dori - 2.1

Gintama - 601

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    62
CloudT

Kouishou Radio: 1-2-3

Adventures of God: 17

Builder: 8

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

The God of Highschool - 170 - 200

Bölümleri arasını okudum ancak çeviri orada bitmiş keşke devamı gelse. :(

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    62
CloudT
The Black, 26.02.2017 - 10:47 tarihinde yazdı:

The God of Highschool - 170 - 200

Bölümleri arasını okudum ancak çeviri orada bitmiş keşke devamı gelse. :(

Çevirmeni kayıplardaymış galiba, biri ele alırsa devamı gelir deniliyor ama işte... =d

---

Grand Blue - 8.5

Kangoku Gakuen - 122

Medaka Box - 28/29

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

Kokou no Hito 16 - 50 gayet güzel gidiyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CgtyKy    0
CgtyKy

Mousou Telepaty - 222 
Tomo-Chan Wa Onnanoko! - 530
The Gamer - 166
Kokou No Hito - 12

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aybike    5
Aybike

Tokyo Ghoul 7.ci cilte kadar.. 

Seven Deadly Sins | Nanatsu no Taizai, 3. cilte kadar..

neden bold oldu bunlar? (copy paste oldugundan mı? :P
Tokyo'nun gülünü beğeneceğimi hiç sanmazdım :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    362
RyK
My Hero Academia
  8.5/10
  9,1/10
  • Ülke
    Japonya
  • Tür
    Animasyon, Aksiyon, Komedi
  • Dil
    Japonca
  • Süre
    24 dk
  • Vizyon Trh
    3 Nisan 2016

IMDb ID tt5626028

My Hero Academia (2016)

Bir gün 4 yaşındaki Izuku Midoriya bir gerçeğin farkına varır. Dünya adil değildir. Dünyanın %80'i "benlik" adı verilen özel bir güce sahiptir. Ne var ki Izuku Midoriya ise benlik yoksunu birisidir ve bu sebeple çok ayrımcılığa uğramıştır. Her sıkıntıya rağmen hayali bir kahraman olmak olan Izuku Midoriya, üst düzey kahraman eğitim okulu Yuuei'ye girmeyi kafasına koymuştur. İdolü olan All Might ile karşılaşmasından sonra da en iyi kahraman olma yolundaki merdivenleri tırmanmaya başlamıştır. (ARE-YOU-SURE)
Son güncelleme

Baştan sona okudum. İyi bir manga. Çizimleri çok detaylı ve güzel. Bu mangada shounen adına ne ararsanız var. Şok gelişmelerle manga belli bir noktadan sonra yön değiştirdi. Eski gidişatı seviyordum ama bu gelişme eninde sonunda yaşanacaktı. Mangaya yeni bir hava kattı ama halen yeni durum tam anlamıyla oturabilmiş değil. Bu mangada sevdiğim diğer şey savaşları ve arc yapısı. Savaşlar bazı rakiplerine nazaran 25 bölüm sürmüyor, arclar 200 sayı değil. Uzatmıyor olayları yani içinize bir sıkıntı çökmüyor. Bazı mangalarda yeter bitsin şu arc-savaş diyordum. 10 sayfa birbirlerine bakıyorlar milyonlarca baloncuk yutuyorsun o arada. Ver aksiyonun gözüne heyecan olsun biraz. İşte böyle bir manga bu herkese tavsiye ederim. Mütevazi bir mangaka sının olduğunu da belirteyim. Mangakalarda gözüken bir özellik değil o yüzden taktirimi kazandı.

Son olaylara geçersek kızın akıbeti belli değil kurtarırlar diyorum ama heyecan dorukta kendi adıma. Bir yandan da kaçma ihtimalleri var. Kaçarlarsa planları devam eder. Bu arc ta kurtarabileceklerini sanmıyorum. Midoria ve diğer eleman bu durumdan çok pişmanlar, kendilerini suçluyorlar. Ruh halleri pek iç açıcı değil açıkçası.  Hemen bu durumdan çıkmalarına izin vermezler diyorum. Biraz uzatacaklar bu işi çünkü olaylar başlar başlamaz büyük kötülere ulaştılar. Hemen yakalanmalarını beklemiyorum bakalım neler olacak. Spoiler vermeden ancak bu kadar merak içinde bırakabilirim. Elimden gelen bu.:butwhy:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan
8.6
15K
Hajime no Ippo
ORJİNALはじめの一歩
SynonimsThe Fighting!, Fighting Spirit, The Fighting! Ippo, Hajime no Ippo Gaiden: Naniwa Tiger
KATEGORİManga
VolumesBelirtilmemiş
ChaptersBelirtilmemiş
Published27 Eyl 1989 - ?
SerializationShounen Magazine (Weekly)
Authors George Morikawa (Story & Art)
TÜR Aksiyon, Komedi, Dram, Shounen, Spor

Hajime no Ippo

1989
TANITIM

STN, telekinetik, zihin kontrolü, ESP gibi güçleri olan Cadıları (witch) kontrol altında tutmak, yoldan çıkmışları toplumdan uzaklaştırmak için kurulmuş gizli bir örgüttür. STN Japonya Bölümü’de (STN-J) cadı avcısı olarak görev yapan bir personelin ölümü üzerine Salomon, 15 yaşında Robin Sena adındaki “craft user”ı Japonya’ya gönderir.

Animenin bittiği yerden -558.sayı- başladım. Okurken karakterlerin sesleri kulağıma geliyor gibi. 9/10

8.6
43K
Hunter x Hunter
İNGİLİZCEHunter x Hunter
ORJİNALHUNTER×HUNTER
SynonimsHxH
KATEGORİManga
VolumesBelirtilmemiş
ChaptersBelirtilmemiş
Published3 Mar 1998 - ?
SerializationShounen Jump (Weekly)
Authors Yoshihiro Togashi (Story & Art)
TÜR Aksiyon, Macera, Fantastik, Shounen, Süper Güç

Hunter x Hunter

1998
TANITIM

Yapay güneşi, gece gündüz döngüsü ve kaynakları ile yeraltında inşa edilmiş Lukuss şehri farklı grupların hesaplaşmaları ile çalkalanmaktadır. Üst sınıftan insanlar tarafından yönetilen Organo ve karşısında yer alan Birliğin yanı sıra kendilerini Organo ve Birliğin çatışmalarından soyutlayan Racan isimli bağımsız bir grup Lukuss şehrinin bölünmüş çıkar gruplarını oluşturur. Class isimli bir dördüncü grup ise Lukuss'un içyapısından uzak bir şekilde, daha çok dış dünyayla (yüzeyle) ilgili bir gündemi takip etmektedir. Bu gruplara üye olmayan kişiler ise açlık ve sefalet içerisinde yaşamaya çalışmaktadır. Bu karanlık dünyada geçinmek için ödüllü dövüşlere katılan boksör Ichise, bir çatışma esnasında bir kolunu ve bir bacağını kaybeder. Ölümün eşiğinde, Organo lideri Onishi'nin himayesine alınan ve kendisine protez bir bacak ve kol takılan Ichise, yaşadığı şehrin ve kendi kaderini tayin edecek yeni bir hayata adım atar.

Animenin bittiği yerden -339.sayı- okumaya başladım. Ara vermekten daha 370.sayıyı görmüş 20 senede. Acaip şeyler oldu, animesi olduğunda çok konuşulur. 9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan
8.5
47K
Boku no Hero Academia
İNGİLİZCEMy Hero Academia
ORJİNAL僕のヒーローアカデミア
KATEGORİManga
VolumesBelirtilmemiş
ChaptersBelirtilmemiş
Published7 Tem 2014 - ?
SerializationShounen Jump (Weekly)
Authors Kouhei Horikoshi (Story & Art)
TÜR Aksiyon, Komedi, Okul, Shounen, Süper Güç

Boku no Hero Academia

2014
TANITIM

One day, a four-year-old boy came to a sudden realization: the world is not fair. Eighty percent of the world's population wield special abilities, known as "quirks," which have given many the power to make their childhood dreams of becoming a superhero a reality. Unfortunately, Izuku Midoriya was one of the few born without a quirk, suffering from discrimination because of it. Yet, he refuses to give up on his dream of becoming a hero; determined to do the impossible, Izuku sets his sights on the elite hero training academy, UA High.

However, everything changes after a chance meeting with the number one hero and Izuku's idol, All Might. Discovering that his dream is not a dead end, the powerless boy undergoes special training, working harder than ever before. Eventually, this leads to him inheriting All Might's power, and with his newfound abilities, gets into his school of choice, beginning his grueling journey to become the successor of the best hero on the planet.

2 ay önce animesini 2.bölümde sıkılıp bırakmıştım. Çünkü orta okul seviyesinde bir uyarlamaydı. Manga sitelerinde dolaşırken yüksek okunma oranını görünce bir bakayım dedim. Zaten çizimleri güzel bulmuştum animeyi izlemeden öncede. Animesinden en az bir gömlek daha üstün. Hatta biraz Amerikan çizgi romanı gibi. Kendiside ilk sayılarda belirtiyor bunu. Tek sorun ilk 7 sayının çevirisinin vasat olması. 8.sayıdan itibaren puzzle fansub devralıyor ve daha okunabilir oluyor.  7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk