CloudT

Bugün Hangi Mangayı Okudunuz?

Tavsiye Edilen İletiler

CloudT

Konu açık ve net diyerek detayına iniyorum;

Chichikogusa - Bölüm 32

Teen Mom - Bölüm 14

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka - Bölüm 67

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT

Innocent - 39/40/41

Grand Blue - 8

Kou no Dori - 2.1

Gintama - 601

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT

Kouishou Radio: 1-2-3

Adventures of God: 17

Builder: 8

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

The God of Highschool - 170 - 200

Bölümleri arasını okudum ancak çeviri orada bitmiş keşke devamı gelse. :(

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT
The Black, 26.02.2017 - 10:47 tarihinde yazdı:

The God of Highschool - 170 - 200

Bölümleri arasını okudum ancak çeviri orada bitmiş keşke devamı gelse. :(

Çevirmeni kayıplardaymış galiba, biri ele alırsa devamı gelir deniliyor ama işte... =d

---

Grand Blue - 8.5

Kangoku Gakuen - 122

Medaka Box - 28/29

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

Kokou no Hito 16 - 50 gayet güzel gidiyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CgtyKy

Mousou Telepaty - 222 
Tomo-Chan Wa Onnanoko! - 530
The Gamer - 166
Kokou No Hito - 12

• Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aybike

Tokyo Ghoul 7.ci cilte kadar.. 

Seven Deadly Sins | Nanatsu no Taizai, 3. cilte kadar..

neden bold oldu bunlar? (copy paste oldugundan mı? :P
Tokyo'nun gülünü beğeneceğimi hiç sanmazdım :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK
Boku no Hero Academia
  8.4/10
  8.7/10
  • Ülke
    Japonya
  • Tür
    Animasyon, Aksiyon, Komedi
  • Dil
    Japonca
  • Süre
    24 dk
  • Vizyon Trh
    3 Nisan 2016

IMDb ID tt5626028

Boku no Hero Academia (2016)

Bir gün 4 yaşındaki Izuku Midoriya bir gerçeğin farkına varır. Dünya adil değildir. Dünyanın %80'i "benlik" adı verilen özel bir güce sahiptir. Ne var ki Izuku Midoriya ise benlik yoksunu birisidir ve bu sebeple çok ayrımcılığa uğramıştır. Her sıkıntıya rağmen hayali bir kahraman olmak olan Izuku Midoriya, üst düzey kahraman eğitim okulu Yuuei'ye girmeyi kafasına koymuştur. İdolü olan All Might ile karşılaşmasından sonra da en iyi kahraman olma yolundaki merdivenleri tırmanmaya başlamıştır. (ARE-YOU-SURE)

Baştan sona okudum. İyi bir manga. Çizimleri çok detaylı ve güzel. Bu mangada shounen adına ne ararsanız var. Şok gelişmelerle manga belli bir noktadan sonra yön değiştirdi. Eski gidişatı seviyordum ama bu gelişme eninde sonunda yaşanacaktı. Mangaya yeni bir hava kattı ama halen yeni durum tam anlamıyla oturabilmiş değil. Bu mangada sevdiğim diğer şey savaşları ve arc yapısı. Savaşlar bazı rakiplerine nazaran 25 bölüm sürmüyor, arclar 200 sayı değil. Uzatmıyor olayları yani içinize bir sıkıntı çökmüyor. Bazı mangalarda yeter bitsin şu arc-savaş diyordum. 10 sayfa birbirlerine bakıyorlar milyonlarca baloncuk yutuyorsun o arada. Ver aksiyonun gözüne heyecan olsun biraz. İşte böyle bir manga bu herkese tavsiye ederim. Mütevazi bir mangaka sının olduğunu da belirteyim. Mangakalarda gözüken bir özellik değil o yüzden taktirimi kazandı.

Son olaylara geçersek kızın akıbeti belli değil kurtarırlar diyorum ama heyecan dorukta kendi adıma. Bir yandan da kaçma ihtimalleri var. Kaçarlarsa planları devam eder. Bu arc ta kurtarabileceklerini sanmıyorum. Midoria ve diğer eleman bu durumdan çok pişmanlar, kendilerini suçluyorlar. Ruh halleri pek iç açıcı değil açıkçası.  Hemen bu durumdan çıkmalarına izin vermezler diyorum. Biraz uzatacaklar bu işi çünkü olaylar başlar başlamaz büyük kötülere ulaştılar. Hemen yakalanmalarını beklemiyorum bakalım neler olacak. Spoiler vermeden ancak bu kadar merak içinde bırakabilirim. Elimden gelen bu.:butwhy:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Hajime no Ippo

1. 1989
  2. Bilinmiyor
  3. Bilinmiyor
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    8.6 ( 17K )
  2. Yayın Tarihi 27 Eyl, 1989
  3. Durum Devam Ediyor
  4. Dergi Shounen Magazine (Weekly)
  5. Mangaka
    • George Morikawa (Story & Art)
  6. Tür

Makunouchi Ippo has been bullied his entire life. Constantly running errands and being beaten up by his classmates, Ippo has always dreamed of changing himself, but never has the passion to act upon it. One day, in the midst of yet another bullying, Ippo is saved by Takamura Mamoru, who happens to be a boxer. Ippo faints from his injuries and is brought to Takamura boxing gym to recover. As he regains consciousness, he is awed and amazed at his new surroundings in the gym, though lacks confidence to attempt anything. Takamura places a photo of Ippo’s classmate on a punching bag and forces him to punch it. It is only then that Ippo feels something stir inside him and eventually asks Takamura to train him in boxing. Thinking that Ippo does not have what it takes, Takamura gives him a task deemed impossible and gives him a one week time limit. With a sudden desire to get stronger, for himself and his hard working mother, Ippo trains relentlessly to accomplish the task within the time limit. Thus Ippo’s journey to the top of the boxing world begins.

1. #59 sıra
  2. #152 popülerlik
  3. 35K üye
  4. 4 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • Orijinal はじめの一歩
  • Diğer İsimler The Fighting!, Fighting Spirit, The Fighting! Ippo, Hajime no Ippo Gaiden: Naniwa Tiger

Animenin bittiği yerden -558.sayı- başladım. Okurken karakterlerin sesleri kulağıma geliyor gibi. 9/10

MyAnimeList Limiti Aşılmıştır: Bu iletide fazla MyAnimeList bbcode kullanılmıştır.

Animenin bittiği yerden -339.sayı- okumaya başladım. Ara vermekten daha 370.sayıyı görmüş 20 senede. Acaip şeyler oldu, animesi olduğunda çok konuşulur. 9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Boku no Hero Academia

1. 2014
  2. Bilinmiyor
  3. Bilinmiyor
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    8.5 ( 60K )
  2. Yayın Tarihi 7 Tem, 2014
  3. Durum Devam Ediyor
  4. Dergi Shounen Jump (Weekly)
  5. Mangaka
    • Kouhei Horikoshi (Story & Art)
  6. Tür

One day, a four-year-old boy came to a sudden realization: the world is not fair. Eighty percent of the world's population wield special abilities, known as "quirks," which have given many the power to make their childhood dreams of becoming a superhero a reality. Unfortunately, Izuku Midoriya was one of the few born without a quirk, suffering from discrimination because of it. Yet, he refuses to give up on his dream of becoming a hero; determined to do the impossible, Izuku sets his sights on the elite hero training academy, UA High.

However, everything changes after a chance meeting with the number one hero and Izuku's idol, All Might. Discovering that his dream is not a dead end, the powerless boy undergoes special training, working harder than ever before. Eventually, this leads to him inheriting All Might's power, and with his newfound abilities, gets into his school of choice, beginning his grueling journey to become the successor of the best hero on the planet.

1. #89 sıra
  2. #11 popülerlik
  3. 138K üye
  4. 15 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce My Hero Academia
  • Orijinal 僕のヒーローアカデミア

2 ay önce animesini 2.bölümde sıkılıp bırakmıştım. Çünkü orta okul seviyesinde bir uyarlamaydı. Manga sitelerinde dolaşırken yüksek okunma oranını görünce bir bakayım dedim. Zaten çizimleri güzel bulmuştum animeyi izlemeden öncede. Animesinden en az bir gömlek daha üstün. Hatta biraz Amerikan çizgi romanı gibi. Kendiside ilk sayılarda belirtiyor bunu. Tek sorun ilk 7 sayının çevirisinin vasat olması. 8.sayıdan itibaren puzzle fansub devralıyor ve daha okunabilir oluyor.  7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Kyou kara Ore wa!!

1. 1988
  2. 38 cilt
  3. 366 bölüm
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    8.5 ( 3K )
  2. İlk Bölüm 1.997 Eki
  3. Son Bölüm 1.997 Eki
  4. Durum Tamamlandı
  5. Dergi Shounen Sunday
  6. Mangaka
    • Hiroyuki Nishimori (Story & Art)
  7. Tür

After Takashi's family moves into a new neighborhood, he decides to use the opportunity to become a delinquent. Upon meeting Itou, he finds out that he wasn't the only one who had this idea. Making friends and foes along the way, will these two take over their school or just end up as wannabes?

1. #117 sıra
  2. #901 popülerlik
  3. 9K üye
  4. 524 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • Orijinal 今日から俺は!!
  • Diğer İsimler From Today On, It's My Turn!!, Today, It's My Turn!!

10 bölümlük ova serisinden sonra başladım. Animesi 116.sayıya kadar yapılmış. Manga ise 366 sayı. 117 den başladım. Animeyi sevdiyseniz mangasını daha da seversiniz. Animeyi üst üste izlerken -farklı yıllarda yayınlandı bölümleri-  bir noktadan sonra sürekli aynı şeyi izliyormuş havası vardı. Manga da ise mizah yönü çok daha belli. Çok eğleniyorum. Ayrıca çeviren grup uygun bir dille çevirmiş, keyif katmış. Tavsiye ederim. 9,5/10

Çeviren grubun sitesinden indirebilirsiniz. 

http://noirepseh.blogspot.com.tr/p/indir.html

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000
RyK, 22.08.2017 - 20:52 tarihinde yazdı:
Boku no Hero Academia
  8.4/10
  8.7/10
  • Ülke
    Japonya
  • Tür
    Animasyon, Aksiyon, Komedi
  • Dil
    Japonca
  • Süre
    24 dk
  • Vizyon Trh
    3 Nisan 2016

IMDb ID tt5626028

Boku no Hero Academia (2016)

Bir gün 4 yaşındaki Izuku Midoriya bir gerçeğin farkına varır. Dünya adil değildir. Dünyanın %80'i "benlik" adı verilen özel bir güce sahiptir. Ne var ki Izuku Midoriya ise benlik yoksunu birisidir ve bu sebeple çok ayrımcılığa uğramıştır. Her sıkıntıya rağmen hayali bir kahraman olmak olan Izuku Midoriya, üst düzey kahraman eğitim okulu Yuuei'ye girmeyi kafasına koymuştur. İdolü olan All Might ile karşılaşmasından sonra da en iyi kahraman olma yolundaki merdivenleri tırmanmaya başlamıştır. (ARE-YOU-SURE)

Baştan sona okudum. İyi bir manga. Çizimleri çok detaylı ve güzel. Bu mangada shounen adına ne ararsanız var. Şok gelişmelerle manga belli bir noktadan sonra yön değiştirdi. Eski gidişatı seviyordum ama bu gelişme eninde sonunda yaşanacaktı. Mangaya yeni bir hava kattı ama halen yeni durum tam anlamıyla oturabilmiş değil. Bu mangada sevdiğim diğer şey savaşları ve arc yapısı. Savaşlar bazı rakiplerine nazaran 25 bölüm sürmüyor, arclar 200 sayı değil. Uzatmıyor olayları yani içinize bir sıkıntı çökmüyor. Bazı mangalarda yeter bitsin şu arc-savaş diyordum. 10 sayfa birbirlerine bakıyorlar milyonlarca baloncuk yutuyorsun o arada. Ver aksiyonun gözüne heyecan olsun biraz. İşte böyle bir manga bu herkese tavsiye ederim. Mütevazi bir mangaka sının olduğunu da belirteyim. Mangakalarda gözüken bir özellik değil o yüzden taktirimi kazandı.

Son olaylara geçersek kızın akıbeti belli değil kurtarırlar diyorum ama heyecan dorukta kendi adıma. Bir yandan da kaçma ihtimalleri var. Kaçarlarsa planları devam eder. Bu arc ta kurtarabileceklerini sanmıyorum. Midoria ve diğer eleman bu durumdan çok pişmanlar, kendilerini suçluyorlar. Ruh halleri pek iç açıcı değil açıkçası.  Hemen bu durumdan çıkmalarına izin vermezler diyorum. Biraz uzatacaklar bu işi çünkü olaylar başlar başlamaz büyük kötülere ulaştılar. Hemen yakalanmalarını beklemiyorum bakalım neler olacak. Spoiler vermeden ancak bu kadar merak içinde bırakabilirim. Elimden gelen bu.:butwhy:

Yeni başladım.

Animesini beklemek zor geldi.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
Fazlaca kurcalama

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK
100000, 12.02.2018 - 20:28 tarihinde yazdı:

Yeni başladım.

Animesini beklemek zor geldi.

İyiy yapmışsın animesinin oralara gelmesi yıllar sürer.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Hunter x Hunter

1. 1998
  2. Bilinmiyor
  3. Bilinmiyor
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    8.7 ( 49K )
  2. Yayın Tarihi 3 Mar, 1998
  3. Durum Devam Ediyor
  4. Dergi Shounen Jump (Weekly)
  5. Mangaka
    • Yoshihiro Togashi (Story & Art)
  6. Tür

Hunters are a special breed, dedicated to tracking down treasures, magical beasts, and even other men. But such pursuits require a license, and less than one in a hundred thousand can pass the grueling qualification exam. Those who do pass gain access to restricted areas, amazing stores of information, and the right to call themselves Hunters.

1. #47 sıra
  2. #22 popülerlik
  3. 99K üye
  4. 12 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Hunter x Hunter
  • Orijinal HUNTER×HUNTER
  • Diğer İsimler HxH

Animenin bittiği 339.sayıdan başladım. 2 yıllık aradan geri dönüşü harika oldu. Geçen ağustos girdiği aradan sonra ise 3 sayı yayınlandı. Şimdilik yeni arc gelişme aşamasında. Animeyi seven devamı için okumalı. 9/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Slam Dunk

1. 1990
  2. 31 cilt
  3. 276 bölüm
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    8.9 ( 24K )
  2. İlk Bölüm 18 Eyl, 1990
  3. Son Bölüm 4 Haz, 1996
  4. Durum Tamamlandı
  5. Dergi Shounen Jump (Weekly)
  6. Mangaka
    • Takehiko Inoue (Story & Art)
  7. Tür

Hanamichi Sakuragi, a tall, boisterous teenager with flame-red hair and physical strength beyond his years, is eager to put an end to his rejection streak of 50 and finally score a girlfriend as he begins his first year of Shohoku High. However, his reputation for delinquency and destructiveness precedes him, and most of his fellow students subsequently avoid him like the plague. As his first day of school ends, he is left with two strong thoughts: "I hate basketball" and "I need a girlfriend."

Haruko Akagi, ignorant of Hanamichi's history of misbehavior, notices his immense height and unwittingly approaches him, asking whether or not he likes basketball. Overcome by the fact that a girl is speaking to him, the red-haired giant blurts out a yes despite his true feelings. At the gym, Haruko asks if he can do a slam dunk. Though a complete novice, Hanamachi palms the ball and makes the leap...but overshoots, slamming his head into the backboard. Amazed by his near-inhuman physical abilities, Haruko quickly notifies the school's basketball captain of his feat. With this, Hanamichi is unexpectedly thrust into a world of competition for a girl he barely knows, but he soon discovers that there is perhaps more to basketball than he once thought.

1. #12 sıra
  2. #109 popülerlik
  3. 44K üye
  4. 5 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Slam Dunk
  • Orijinal SLAM DUNK

Animesi manga devam ederken sonlanmış. Kaldığı yer olan 198.sayıdan okumaya başladım. Manga anime bölümlerinden daha akıcı. Özellikle Hanamichi'nin sesini okurken duyuyorum. :)  9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Death Note

1. 2003
  2. 12 cilt
  3. 108 bölüm
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    8.7 ( 121K )
  2. İlk Bölüm 1 Ara, 2003
  3. Son Bölüm 15 May, 2006
  4. Durum Tamamlandı
  5. Dergi Shounen Jump (Weekly)
  6. Mangaka
    • Takeshi Obata (Art)
    • Tsugumi Ohba (Story)
  7. Tür

A shinigami, as a god of death, can kill any person—provided they see their victim's face and write their victim's name in a notebook called a Death Note. One day, Ryuk, bored by the shinigami lifestyle and interested in seeing how a human would use a Death Note, drops one into the human realm.

High school student and prodigy Light Yagami stumbles upon the Death Note and—since he deplores the state of the world—tests the deadly notebook by writing a criminal's name in it. When the criminal dies immediately following his experiment with the Death Note, Light is greatly surprised and quickly recognizes how devastating the power that has fallen into his hands could be.

With this divine capability, Light decides to extinguish all criminals in order to build a new world where crime does not exist and people worship him as a god. Police, however, quickly discover that a serial killer is targeting criminals and, consequently, try to apprehend the culprit. To do this, the Japanese investigators count on the assistance of the best detective in the world: a young and eccentric man known only by the name of L.

1. #34 sıra
  2. #6 popülerlik
  3. 195K üye
  4. 24 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Death Note
  • Orijinal DEATH NOTE

Slam Dunk bitince başladım. Lise sonrası yetişkinlik dönemlerimde bilinçli şekilde izlediğim şeyleri -efsanevi  filmler ve komedi serileri hariç- genelde 2.defa izleme ihtiyacı duymuyorum. Hafızam kuvvetlidir. Ancak Death Note serisi de tekrar izlenmesi gereken kalitede yapımlardan. Eğer manga uyarlaması olmasaydı animeye tekrar başlayacaktım. 2 sayı okudum, şimdiden o heyecanlı gerilim havasına girdim. Animeyi izleyenlere mangasını da tavsiye ederim. 9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Prison School

1. 2011
  2. 28 cilt
  3. 278 bölüm
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    7.8 ( 31K )
  2. İlk Bölüm 7 Şub, 2011
  3. Son Bölüm 25 Ara, 2017
  4. Durum Tamamlandı
  5. Dergi Young Magazine (Weekly)
  6. Mangaka
    • Akira Hiramoto (Story & Art)
  7. Tür

On the outskirts of Tokyo stands Hachimitsu Private Academy, a storied all-girls boarding school for elite young women full of potential and good breeding. But as the new school year rolls around, one tradition is going out the window: For the first time in the school's long history, boys are being allowed to enroll. But on the first day of school, only five boys make the cut. Kiyoshi Fujino, one of the lucky few, is thrilled by this discovery, his heart leaping with joy at the thought of being surrounded by all those girls, day in and day out. But little does he know of the shocking fate that awaits him.

1. #1338 sıra
  2. #49 popülerlik
  3. 72K üye
  4. 5 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Prison School
  • Orijinal 監獄学園〈プリズンスクール〉
  • Diğer İsimler Kangoku Gakuen

Efsanevi "ero" animenin mangası. Kaldığı yer olan 89.sayıdan -çevirisi de oradan başlıyor zaten-  başladım. Yeni seri gelene ve sansürsüz bluray versiyonu çıkana kadar -ki belirsiz animenin devamı olup olmayacağı-  okuyarak eğleniyorum. 7,5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Bad Company

1. 1996
  2. 1 cilt
  3. 10 bölüm
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    7.6 ( 4K )
  2. İlk Bölüm 12 Haz, 1996
  3. Son Bölüm 17 Tem, 1996
  4. Durum Tamamlandı
  5. Dergi Shounen Magazine (Weekly)
  6. Mangaka
    • Tohru Fujisawa (Story & Art)
  7. Tür

Before Eikichi Onizuka became a legend, before Onibaku, before he became GTO, he was just a normal junior high school delinquent. Getting into fights with his seniors, trying to pick up girls and just hanging out with his friends. Bad Company is a compilation of many short stories, linked together with the characters of Eikichi, Ryuji and their school buds. Such stories involve the origins of Eikichi`s bike, which we see frequently in GTO, the first meeting with the Midnight Angel and many other.
Ardıl GTO

1. #2331 sıra
  2. #1076 popülerlik
  3. 8K üye
  4. 52 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • Orijinal BAD COMPANY

Great Teacher Onizika'nın orta okul dönemi. 10 sayıda baya atarlı giderli ergen kavgaları var. Onizikayı seviyorsanız bakın derim. 7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Crows

1. 1990
  2. 26 cilt
  3. 98 bölüm
  4. Manga

Ayrıntılar

1. Puan
    8.2 ( 3K )
  2. Yayın Tarihi Bilinmiyor
  3. Durum Tamamlandı
  4. Dergi Shounen Champion (Monthly)
  5. Mangaka
    • Hiroshi Takahashi (Story & Art)
  6. Tür

Harumichi Bouya transfers to a Suzuran mid-year, but this isn't just any school, it is known as Crow High, where all the delinquent students attend. Bouya just wants to be the number one fighter in school and in doing so he sets off a chain of events of high school gang warfare in the area.
Öncül Crows Zero
Ardıl Worst

1. #446 sıra
  2. #859 popülerlik
  3. 9K üye
  4. 435 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • Orijinal クローズ

Onizika-Kyou kara ore wa tarzında bir seri. Aylık yayınlanmış olduğu için 50 şer sayfalık bölümleri. Okuması kolay ve eğlenceli. 8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.