Jump to content
Trust No 1

Star Trek: Discovery (2017)

Tavsiye Edilen İletiler

Trust No 1    321
Trust No 1

1V9qnA.jpg

Star Trek küçük ekrana geliyor. CBS, düzenlediği basın açıklaması ile Alex Kurtzman'ın yapımcılığını üstleneceği dizinin 2017 Ocak ayında yayınlanmasının planlandığını duyurdu. İlk bölümü CBS kanalında yayınlanacak dizinin sonraki bölümleri ise kanalın dijital platformu olan CBS All Access'te yayınlanacak.

Star Trek: Discovery
  7.4/10
  8,9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce, Klingon
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    19 Eylül 2017

IMDb ID tt5171438

Star Trek: Discovery (2017)

Günümüzün çağdaş versiyonu olan dizi, Star Trek serisinin olaylarından 10 yıl öncesini konu edinir. Uzun metrajlı filmlerin zaman çizelgesinden ayrı olarak, yeni dünyalar ve medeniyetler keşfeden USS Discovery mürettebatını izler. Discovery, Star Trek tarihinde daha önce bahsedilen ancak keşfedilmemiş bir olayın etrafında dönüyor
Son güncelleme

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CinTonik    185
CinTonik

Uzay olsun vahşi batı olsun ben her türlü izlerim arkadaş! :cirpi:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

Duyurusu Kasım 2015 te yapılan dizinin 1. sezonu13 bölümden oluşacak ve USS Discovery 'nin maceraları üzerine odaklanacak. Mr. Spock'ın babası Sarek de genç haliyle sürekli kadroda yer alacak. Başlangıçta yayın tarihi olarak Ocak 2017 planlansa da sonra kesin olmamakla bitlikte Mayıs 2017 tarihine ertelenmiş gözükmektedir. Genel teamül üzere Star Trek dizileri 26 bölüm üzerinden yürüse de 13 bölüme de razıyım. Bekliyorum, bekliyorum umarım çabuk gelir. Güzel bir çeviri ile de beklenildiğine değer. Bütün bilim-kurgu sevenlere buradan selam olsun saygılar sevgiler :fl::fl::fl::friends:

C4bjHtOVYAEWrJw.jpg

Diziden sızan ilk görüntü ; İddiaya göre Klingonlar olduğu söylense de hayranlar bir fikir birliğine varamamışlar O.o 

Benim kanaatim Klingonlar ile bir şekilde bağlantılı bir ırk olabileceği yönünde. İzleyip göreceğiz. 

tarihinde zarat tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ledzep    127
ledzep

Ben kadroya takıldım, Michelle Yeoh dışında tanıdığım tek bir kişi yok, sadece Doug Jones tanıdık gibi geldi ama gerisi yabancı. Bir de saydığım ikisi haricindekilerin resimlerine baktım ve star ışığı alamadım hiç. hat.gif

Yine de hevesle bekliyorum, umarım reseptörlerimde geçici bir sorun vardır ve yanılırım. :)

Resimdekilerin Klingon olmadığı kesin bence, bu kadar abartı değiştiklik yapmazlar yeni dizi için ama akraba ırk fikri mantıklı gibi.  Qapla'!  viking.gif

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
ledzep, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Ben kadroya takıldım, Michelle Yeoh dışında tanıdığım tek bir kişi yok, sadece Doug Jones tanıdık gibi geldi ama gerisi yabancı. Bir de saydığım ikisi haricindekilerin resimlerine baktım ve star ışığı alamadım hiç. hat.gif

Yine de hevesle bekliyorum, umarım reseptörlerimde geçici bir sorun vardır ve yanılırım. :)

Resimdekilerin Klingon olmadığı kesin bence, bu kadar abartı değiştiklik yapmazlar yeni dizi için ama akraba ırk fikri mantıklı gibi.  Qapla'!  viking.gif

Kronos'ta görüşürüz o zaman   :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Filmleri haricinde seriyi izleme şansım olmadı, çok büyüdü gözümde üşendim açıkçası. Bu seriyle başlarım serüvene diyorum, umarım isminin hakkını verir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire    66
mangdasire

Yeni gördüğüm güzel bir haber. Hadi bakalım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
Coilbone, 23 saat önce tarihinde yazdı:

Filmleri haricinde seriyi izleme şansım olmadı, çok büyüdü gözümde üşendim açıkçası. Bu seriyle başlarım serüvene diyorum, umarım isminin hakkını verir.

Özellikle Deep Space 9 'ı seyretmeni önerirm. Karanlık atmosferi, sosyo-poltik ilişkileri ve askeri ittifakları , gizemi,  kurgu bütünliğü, Irklara(Romulan, Ferengi, Klingon, Bajor) ait detayları ve efsanevi  uzay savaşları ile vazgeçilmezlerimdendir.  

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Machinist    23
The Machinist

Ben geçen sene The X-Files'a sarıp Stat Trek-TOS'un ikinci sezonunda kalmıştım.

Twitterdan bir arkadaş önce bütün dizileri bitirip, sonra filmlere başlamamı önermişti. O yüzden seri gözümde büyüdükçe büyüyor. Hepsini indirmiş olmama rağmen ne filmlerini ne de dizilerini izleyebildim(TOS ilk sezon haricinde). :33:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
The Machinist, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Twitterdan bir arkadaş önce bütün dizileri bitirip, sonra filmlere başlamamı önermişti. O yüzden seri gözümde büyüdükçe büyüyor. Hepsini indirmiş olmama rağmen ne filmlerini ne de dizilerini izleyebildim(TOS ilk sezon haricinde). :33:

Benim önerim diziler elindeyse Deep Space 9 mutlaka izle. Ardından da Star Trek Vayoger'ı  izle özellikle Borg' lar devreye girdiğinde. İnan pişman olmazsın.

Star Trek Enterprise ise her şeyin başlangıcıdır  Starfleet  başlangıcı ve Vulcanlar 'ı anlama bakımından önemlidir. Diğerlerini söylememe zaten lüzüm yok; biri Kaptan Kirk  ve Mr. Spock diğeri Kaptan Jean Luc Picard gibi efsaneler :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Machinist    23
The Machinist
zarat, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Benim önerim diziler elindeyse Deep Space 9 mutlaka izle. Ardından da Star Trek Vayoger'ı  izle özellikle Borg' lar devreye girdiğinde. İnan pişman olmazsın.

Star Trek Enterprise ise her şeyin başlangıcıdır  Starfleet  başlangıcı ve Vulcanlar 'ı anlama bakımından önemlidir. Diğerlerini söylememe zaten lüzüm yok; biri Kaptan Kirk  ve Mr. Spock diğeri Kaptan Jean Luc Picard gibi efsaneler :)

The Original Series'ten sonra bu sırayla geri döneyim madem izlemeye bakalım kaç seneye bitireceğim seriyi. :) İzlerken o zaman kullanılan bazı elektronik gereçlerle ya da gelişmelerle şu anki durumu karşılaştırıp, liste yapıyordum. Bitirebilirsem onu da paylaşırım. Sonuçlar gerçekten hayranlık uyandırıcı. Senaryo ekibini bulup sohbet etmek lazım diyeceğim ama kesin böyle belgeselleri vardır. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
The Machinist, Bir saat önce tarihinde yazdı:

The Original Series'ten sonra bu sırayla geri döneyim madem izlemeye bakalım kaç seneye bitireceğim seriyi. :) İzlerken o zaman kullanılan bazı elektronik gereçlerle ya da gelişmelerle şu anki durumu karşılaştırıp, liste yapıyordum. Bitirebilirsem onu da paylaşırım. Sonuçlar gerçekten hayranlık uyandırıcı. Senaryo ekibini bulup sohbet etmek lazım diyeceğim ama kesin böyle belgeselleri vardır. :)

Bir kere başladınmı inan arkası gelir bir süre sonra zamanın nasıl  geçtiğini anlamazsın.  Seriler ile ilgili bilmen gereken şeyler; TOS serinin başlangıcıdır ve konu devamlılığından ziyade episode mantığında ilerler ve orada önemli olan karakterler ve onların olaylar karşısındaki tutumlarıdır. Next Generation da episode mantığında ilerlerse de zaman zaman birbirini takip eden  konseptler vardır. Deep Space 9 ile olay devamlılığı başlar ve 7 sezon devam eder. Voyager , Enterprise da da öyle.

Spoiler

Özellikle DS9 sezon bölüm 4 "The Way of the Warrior"   Savaşçının Yolu sana uzay savaşının efsanalerinden birini yaşatacaktır. Qapla! dostum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel
The Machinist, 15 saat önce tarihinde yazdı:

Ben TOS'u komple izledim, filmleri izledim, TNG'nin sadece ana konu bölümlerini izledim, diğer dizileri atladım çünkü ana konu yok veya ilgi çekici değil, sonra Enterprise'a geçtim şu an, onda da yine ana konu bölümlerini izleyeceğim, onun ilk 2 sezonunda ana konu bölümleri az ama 3. sezon komple ana konu sanırım, ondan sonra da az yine. Bu şekilde bayağı çabuk bir şekilde yetiştim. Bu arada yeni filmlerden pek keyif alamıyorum, oyuncu seçimi çok kötü geliyor ve hikayeler ilgi çekici değil. Bu diziyi ise Bryan Fuller'dan ötürü merakla bekliyorum. Umarım aradığım Star Trek yapımı bu olacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
Prequel, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Ben TOS'u komple izledim, filmleri izledim, TNG'nin sadece ana konu bölümlerini izledim, diğer dizileri atladım çünkü ana konu yok veya ilgi çekici değil, sonra Enterprise'a geçtim şu an, onda da yine ana konu bölümlerini izleyeceğim, onun ilk 2 sezonunda ana konu bölümleri az ama 3. sezon komple ana konu sanırım, ondan sonra da az yine. Bu şekilde bayağı çabuk bir şekilde yetiştim. Bu arada yeni filmlerden pek keyif alamıyorum, oyuncu seçimi çok kötü geliyor ve hikayeler ilgi çekici değil. Bu diziyi ise Bryan Fuller'dan ötürü merakla bekliyorum. Umarım aradığım Star Trek yapımı bu olacak.

DS9 ' a bak dostum 7 sezon bir bütün. Bence tam sana hitap ediyor. Nerdeyse merak edilen bir çok şey burada açığa kavuşuyor. TOS ve Next Generation Alfa ve Beta Quadrantında geçerken DS9 Gamma  ile âlâkalı  Voyager ise tamamen Delta Quadrantında geçiyor. Enterprise ise Alfa Quadrant ile Expanse denilen bir alanda geçiyor. Kronolojik açıdan bakıldığında sıra şöyledir;

1- Star Trek Enterprise  (2001-2005 4 Sezon. Federasyon Öncesi Dönem , Vulcan ve diğer ırklar ile tanışma)

2- Star Trek TOS           (1966-1969  3 Sezon Yapım olarak ilk olmakla birlikte Federasyon kurulduktan sonraki dönemi Kaptan Kirk ve ekibinin maceralarını anlatır)

3-Star Trek TNG           (1987-1994 7 Sezon. Star Trek TOS' tan 100 yıl sonrasını anlatır. Kaptan Jean Luc Picard ve ekibinin maceralarını anlatır ve TOS dan farklı olarak zaman episodik yapının dışında konu bütünlüğü olan 3-5 bölümlük anlatılar da mevcuttur. Buna örnek olarak Boglar ile ilgili bölümler verilebilir

4-Star Trek Deep Space 9 (1993-1999 7 Sezon. TNG ve Voyager ile  aynı zaman dilimini paylaşır.  DS9 yapılmış Star Trek dizileri içerisinde konu bütünlüğünü 7 sezon boyunca sürdüren bir yapıya sahiptir. Gerek hikayesi, gerek karakter gelişimleri ve olayların yaşadığı atmosfer bakımından bilinen Star Trek Serilerinin dışında kalmıştır. Gamma Quadrantına kapı açan bir yapay solucan deliğinin yanında konumlanan bir derin uzay üssünde bölge için gerçekleşen politik ve askeri ittifakları ve yaşana büyük savaşlara tanık oluruz. 

5- Trek Deep Voyager (1995-2001 7 Sezon. TNG ve DS9  aynı zaman dilimini paylaşır. Bir grup kaçak asinin peşinden Delta Quadrantına savrulan Kaptan K. Janeway  ve gemileri Voyager'ın   Alfa Quadrantına geri dönebilme macerasıdır. Yabancı ve tanımadıkları düşman ırklar ile çevrilidirler. Federasyondan uzakta yalnız başına kalan Voyager mürettabatı bir yandan evlerine dönüş yolu ararken diğer yandan her türlü hayatta kalma mücadelesi verir. Bu serinin baş  kötüsü de 3. sezonun sonlarında devreye giren efsanevi Borglardır. (Bilenler bilir yani. :) )

İzleyemek isteyenler bu anlattıklarımı dikkate alabilir. Herkese keyifli seyirler dilerim. "Qapla! "  /  " Long Live and Prosper "  97d76a58dff0eaa8c166efa188cfa490.png

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ

Hmmm eskileri izlemedim sadece küçükken televizyonda vardı :) Bir de 90 larda çıkmıştı yeni o. Sanırım en baştan başlarlar çekimlere. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel

@zaratkonu bütünlüğü evet varmış sanırım ama benlik değil yani en ufak bir ışık görsem şans verecektim ama olmadı, sağlık olsun. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
desperadoizmir    1
desperadoizmir

Ne kadar şanslısın coilbone, kşke senin yerinde olsam.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat

@desperadoizmir

Sen hiç Discovery takip edebildin mi? Yeni haberler var mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

Dizinin başlama tarihi ertelenmiş yine... Habere göre  dizi 2017 yazı veya sonbaharında yayınlanacak.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
desperadoizmir    1
desperadoizmir

artık izleme hevesim kalmadı desem yeridir. hani aman aman gelsin diye yanmıyorum, iyice suyu kaçırdılar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk