Jump to content
WhiteJAWS

Subtitle Workshop ile Tüm Altyazı İşlemleri

Tavsiye Edilen İletiler

TANNER    8
TANNER
Kill Master, 15 dk önce tarihinde yazdı:

Altyazıyı üste alma kodu neydi? Sağa ve sola yaslama kodları da vardı. Ben hatırlamıyorum ve internette bulamadım.

Usta buyur...

Üst Sol {\an7}

Üst orta > {\an8}

Üst Sağ  > {\an9}

---------------------

Orta Sol > {\an4}

Orta Sağ > {\an6}

---------------------

Alt Sol > {\an1}

Alt Sağ > {\an3}

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    112
d3d3

göster ve  gizle sürelerini nasıl artırıp azaltabiliriz, ilk sayfadaki yöntemi beceremedim :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    534
Kill Master

@d3d3 Sana cevap gelmemiş. :D Bulabildin mi bilmiyorum da, görmüşken yazayım. Altyazıyı video ile birlikte mi açtın? Eğer öyle değilse SW'ye videoyu da at. Yine aşağıdan düzenleyemezsen şunları dene:

Ekran Alıntısı.PNG

Soldaki başlangıç, sağdaki de bitiş süresi ayarlama. :good: 

tarihinde Kill Master tarafından düzenlendi
Yazım hatası.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    112
d3d3

@Kill Master benim istedigim aslında -zamanlama - gecikme ayarla kısmındaki gibi ,göster gizle sürelerini kısaltmak yada uzatmak toplu olarak, birkaç satır olunca tek tek yapıyorum artık :oleyo:

teşekkürler :beer:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    252
SunGod

ctrl+shift+y ile açılan penceredeki olmadı mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    112
d3d3
SunGod, 34 dk önce tarihinde yazdı:

ctrl+shift+y ile açılan penceredeki olmadı mı?

denedigim zaman sonuç alamamıştım :|, şuan başka bir altyazı üzerinde denedim oldu :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
skypet    29
skypet

Normalde bir altyazı dosyasını Subtitle Edit ile görüntülediğimde Türkçe karakterler sağlıklı bir şekilde görüntüleniyor.

Fakat alışkanlık olduğu için Subtitle Workshop 2.52 ve 6.0b versiyonlarını beraber kullanıyorum. SW'de UTF-8 kodlamasına sahip Türkçe altyazılarda karakterler düzgün görüntülenmiyor.

Subtitle Edit ile kodlamayı 1254:Türkçe (Windows) olarak seçip kaydediyorum. Sonra SW'de açınca düzelmiş oluyor. Fakat içinde müzik notası bulunan altyazılarda aşağıdaki uyarı çıkıyor.

4GEBOY.png

Subtitle Workshop UTF-8 görüntüleme sorununu 6.0c versiyonu ile aşmış ama programın fontları çok yüksek. Bunu da ayarlardan Program kısmında Font Size: 8 ve List kısmında ise Row Height: 18 ve Font Size: 8 olarak değiştirince sorun ortadan kalkıyor.

2.51 ve 2.52 versiyonlarına UTF-8 desteğini nasıl eklerim diye biraz kurcaladım ama sonuç vermedi. Yeniliklere alışsam iyi olacak :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    112
d3d3

sahne gecişlerini ögrenmenin kolay bir yolu varmıdır, hdtv den  web-dl daha kolay senkron sağlıyor öyle :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Toros    6
Toros

Arkadaşlar merhaba;
Subtitle Workshop kullanıyorum
Öncelikle whiteJAWS ve @alavraza ya açıklamaları için teşekkür ederim
Eski konularda bulamadım Açıklama kısmında da okudum ama anlamadım denedim olmadı.
Benim problemim.
Bazı dizilerde alt yazı hemen geçiyor ekranda kalma süresi çok az. Satır ve tüm altyazı satırları böyle. Bunun uzatmak için bana pratik açıklamayı yazar mısınız?
Yardımlarınız için teşekkürler 

tarihinde Toros tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper    251
ssniper

Çoklu uzatmalar için uzatılacak altyazıları seçip, SHIFT+CTRL+Y {Hepsi aynı anda basılacak} yapıyorsunuz. (Açılan mönüde "seçili altyazılar için" sekmesinin seçili olduğunundan emin olun). İstediğiniz süreyi ayarlarım "tamam" diyorsunuz. Tekli uzatmada, uzatılacak altyazı diyaloğu seçiliyken yine aynı işlemi yapıyorsunuz.

Bir diğer yolu da; uzatacağınız altyazının üzerine geldiğinizde, sol altta "göster" "gizle" ve "süre" bilgilerinin gösterildiği bir bölüm var. Burada yapacağınız değişimlerle altyazı başlangıç ve bitimini değiştirerek ya da doğrudan süresini değiştirerek istediğiniz süreye getirebiliyorsunuz. Yalnız bu işlemi "tekli" yapabiliyorsunuz. Çoklu satırda böyle bir imkan mevcut değil.

Süre uzatmalarda bir handikap var. O da; aman diyeyim uzattığınız satırın bir sonraki satırın süresine sarkmamasına dikkat edin. Bu durumda CTRL+I ile yapacağınız kontrolde bir sonraki satıra sarkması durumunda "bir önceki satırla üst üste biniyor" ikazı alırsınız.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dpka    79
dpka

@Toros  bir önce ki mesajda @ssniper çok güzel anlatmış onun yazdıklarına sadece ek yapayım. SHIFT+CTRL+Y tıkladığınızda gelen menünün ekran görüntüsü aşağıda, zaten üst üste binmeyi engelle seçeneği mevcut, ayrıca tüm altyazılar için seçim yapabilirsiniz. Genişletmeyi ufak sürelerle, misal 0,100 sn, yaparsanız daha iyi olur, ama işlemi tekrarlayın. 10 tekrar ile altyazı imkan verdiği ölçüde 1 saniye uzayan satır da olacaktır 0,1 saniye de.

Screenshot_2.png

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Toros    6
Toros

d3d3 ve ssniper her ikinize de teşekkürler

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alihsans    319
alihsans

SW'de bir süredir dosyayı açarken aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Tamam'a tıklayınca normal devam ediyor.

Codec Pack'i kaldırdım, güncelini yükledim ama sorun devam ediyor. Durumla karşılaşan ve/veya çözüm önerisi olan var mı?

İşletim sistemi: Win8.1, 64 bit.

BLrY2j.jpg

Bazı sorun olan ve olmayan dosyaların özellikleri aşağıdaki gibi:

Sorun yok:
Video: MPEG4 Video (H264) 1280x576 23.976fps [V: English [eng] (h264 high L5.1, yuv420p, 1280x576) [default]]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 448kbps [A: English [eng] (ac3, 48000 Hz, 5.1, 448 kb/s) [default]]

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 25fps [V: h264 high L3.1, yuv420p, 1280x720 [default]]
Audio: AAC 48000Hz stereo [A: aac he-aac, 48000 Hz, stereo [default]]

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x674 25fps [V: h264 high L4.1, yuv420p, 1280x674 [default]]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 384kbps [A: ac3, 48000 Hz, 5.1, 384 kb/s [default]]

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 25fps [V: English [eng] (h264 high L4.1, yuv420p, 1280x720) [default]]
Audio: DTS 48000Hz 6ch 1536kbps [A: dts, 48000 Hz, 5.1, 1536 kb/s [default]]

Sorun var:
Video: MPEG4 Video (H264) 1200x720 23.976fps [V: h264 high L4.1, yuv420p, 1200x720 [default]]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 640kbps [A: English [eng] (ac3, 48000 Hz, 5.1, 640 kb/s) [default]]

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.976fps [V: English [eng] (h264 high L3.1, yuv420p, 1280x720) [default]]
Audio: AAC 48000Hz stereo [A: English [eng] (aac lc, 48000 Hz, stereo) [default]]

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 25fps [V: English [eng] (h264 high L4.1, yuv420p, 1280x720) [default]]
Audio: AAC 48000Hz stereo [A: Norwegian [nor] (aac he-aac, 48000 Hz, stereo) [default]]

Video: HVC1 1920x1080 23.976fps [V: hevc main L4.0, yuv420p, 1920x1080 [default]]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 448kbps [A: English [eng] (ac3, 48000 Hz, 5.1, 448 kb/s) [default]]

tarihinde alihsans tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pitiko    369
pitiko
alihsans, ‎12‎.‎02‎.‎2018 - 11:43 tarihinde yazdı:

SW'de bir süredir dosyayı açarken aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Tamam'a tıklayınca normal devam ediyor.

Codec Pack'i kaldırdım, güncelini yükledim ama sorun devam ediyor. Durumla karşılaşan ve/veya çözüm önerisi olan var mı?

İşletim sistemi: Win8.1, 64 bit.

Benim de başıma geliyor ama normal devam ettiği için takmıyorum. Belki sürüm ile alakalıdır. Ben hala 2.51'de diretiyorum.  

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alihsans    319
alihsans
pitiko, 12 dk önce tarihinde yazdı:

Benim de başıma geliyor ama normal devam ettiği için takmıyorum. Belki sürüm ile alakalıdır. Ben hala 2.51'de diretiyorum.  

Ben de 2.51 kullanıyorum ama sorun büyük ihtimal Codec ayarlarından kaynaklanıyor.

Codec güncellemesi yaptıktan sonra uyarı verdiği bazı dosyalarda sorun çözüldü çünkü. Bazılarındaysa devam ediyor.

Bir yerin ayarını manuel kurcalamak gerekiyor sanki ama şimdilik çözemedim. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk