• Duyurular

  • kocakafa

   Yeni Üyelik   11-02-2017

   Merhaba, herkes foruma yeniden üye olmalı. Üye olduktan sonra lütfen posta kutunuzun spam - gereksiz klasörünü kontrol ediniz. Hala sorun yaşıyorsanız mail adresinizi veya kullanıcı adınızı: infoplanetdp@gmail.com'a mail atınız.
  • Putte

   Portalımızın Yeni Arayüzü   23-07-2017

   Nihayet sonuna vardık ve artık saatler kaldı sadece...      
Nautilus

Sinema Quiz (Reloaded)

Bu konuda 69 ileti var

 Sinema  Quiz  Kuralları




1- Foruma kayıtlı her üye bu bölümde soru sorma hakkına sahiptir. Üyelerin soru sorma hakkı diğer üyelerce ve yönetimce kısıtlanamaz. Özel durumlarda yönetimin bu hakkı saklıdır.

2- Soru SS’leri görüntüler net görünecek şekilde, kurallara uygun olmalıdır. 2. ve 14. maddelere uygun sormayan üyenin sorusu iptal olur. Bu nedenlerle sorusu iptal olan üye o gün soru soramaz. Fakat soru soramayan üyenin sorulara cevap verme hakkı saklıdır ve bu hakkı kısıtlanamaz. Üye, sorulara doğru cevap vermesi durumunda hakkını otomatikman devrettiğini kabul eder, bu konuda itiraz etme hakkı sınırlandırılmıştır.

3- SS’ler, arşivdeki filmden, TV’den veya herhangi bir siteden alınmış olabilir. Bu konuda, soru soracak üyeye, bir sınırlandırma getirilemez. Ancak 2 ve 14. maddeler de burada uygulama alanı bulur.

4- Yeni soru sorma hakkı, sorulan önceki soruya doğru cevap verene aittir. Fakat soruya doğru cevap veren üye soru sorma hakkını gerek üye ismi belirterek gerekse ‘isteyen sorabilir’ diyerek devredebilir. Üyelerin yeni sorusunu başka üye/üyelere devretme hakkı hiçbir şekilde sınırlandırılamaz.

5- Soruya doğru yanıt veren üye, soru sorma hakkını devrettiğini veya sorusunu az sonra soracağını hemen yazmalıdır. Bu mesajı 20 dakika içinde yazmaması durumunda soru sorma hakkını devrettiğini kabul eder.

6- Soruyu soracak üye her sorusunda başlangıçta en az iki (2) adet SS koymak zorundadır. (Daha fazla da koyabilir ve bu hakkı kısıtlanamaz). İpucu veya başka SS istenilmesi durumunda soruyu soran üyenin istediği kadar SS koyma hakkı vardır. [Üyelerin ipucu ve SS isteme hakkı ile soruyu soran üyenin istediği kadar SS verme hakkı kısıtlanamaz]. Ancak üyeler yeni ipucu ve SS isteme haklarını soru sorulduktan 25 dakika sonra kullanabilirler. Yeni ipucu veya SS istenilmesi durumunda üyenin ipucu veya SS vermesi şarttır. Üyenin yeni SS vermemesi durumunda 3 saat sonra yeni soruya geçilir.

7- Danışıklı dövüş yaparak soru cevaplamak kesinlikle yasaktır. Danışıklı dövüş yaptığı tespit edilen üyelere yönetimce ceza verilir. Kurala aykırı davranan üyeye verilecek cezanın türü ve süresi yönetimce belirlenir.

8- Bir üye arka arkaya (hak devredilmesi durumunda) 5 defa soru sorabilir. 6 saat geçmesine rağmen hiçbir üye soru sormamışsa 3 defa daha yeni soru sorma hakkına sahiptir.

9- Pazar günleri Türk Sineması günüdür, sadece Türk sinemasından sorular sorulur. Bu kurala aykırı davranılamaz. Türk sinemasından sormayan üyenin sorusuna cevap verilmeyebilir. Üye bu konuda itiraz edemez. Üyelerin Türk sinemasından sorulmayan sorulara cevap vermeme hakkı kısıtlanamaz, engellenemez. Bu durumda soru ile ilgili 2 ve 14. maddeler uygulanır. Üyeye bu konuda yaptırım uygulanmaz. Üyenin bu davranışını tekrar etmesi durumunda uygulanacak yaptırım yönetimce belirlenir.

10- Soruyu soran üye, soruya verilen yanıtlara, tahminlere olumlu ya da olumsuz cevap vermeden  Quiz’den  ayrılamaz, uzun süreli çevrimdışı olamaz. Böyle davranması durumunda sorduğu soruya verilen cevabın doğru olup olmadığına bakılmaksızın yeni soruya geçilir. Bu üye herhangi bir hak talep edemez. Soruyu soran üye verilen yanıtlara zamanında cevap verdiği sürece çevrimdışı olması üyeler ve yönetim tarafından engellenemez, kısıtlanamaz.

11- Soruyu soracak üye, soruyu soran üyeden cevabının doğru olduğu yanıtını aldıktan sonra 20 dakika içinde yeni sorusunu sormalıdır. Soruyu hazırlama süresi de buna dahildir. Bu süreye +5 dakika ilave edilebilir ama bu süreden azaltma yoluna gidilemez. Üyeye, verilen kural süresinden daha kısa bir zaman dilimi içinde, yeni soruyu sorması için baskı yapılamaz. Üyenin iş bu maddeye uymaması durumunda 5 maddenin ikinci fıkrası uygulanır.

12- Her sorunun cevaplanma süresi maksimum 6 saattir. 6 saat içinde bilinmeyen sorular iptal edilemez. Sadece yeni soruya geçilir. Sorduğu soruya cevap verilemeyen soru sahibi üye cevap verilemeyen sorusunu ancak 3 gün geçtikten sonra yeniden sorma hakkına sahiptir. İsterse doğru cevabı IMDB linkini de vermek şartıyla söyleyebilir. Söylememesi durumunda belirtilen süreyi geçtikten sonra aynı SS’ye yeni SS’ler eklemek kaydıyla sorusunu sorabilir. Bu durumda  QUİZ  KURALLARININ 6. maddesi uygulanmaz.

12 Ek- Sorusuna cevap verilemeyen ve sorusu süre aşımınıa uğrayan üye, kendisinden sonra başka üyeler tarafından 5 yeni soru sorulmadan soru soramaz. İş bu üyenin sorulara cevap verme hakkı saklıdır. Bu hak diğer üyeler ve yönetimce kısıtlanamaz. Diğer üyelerin sorduğu soruya doğru cevap vermesi durumunda ilk cümledeki soru sayısı (5 - beş) geçilmeden yeni soru soramaz.

13- Sorulara verilen cevaplarda cevap veren üye sorunun orijinal ismini yazar. Bunu bilmiyorsa (örneğin Türkçe adını biliyorsa) soruya doğru yanıt verdiği mesajı geçildikten sonra filmin orijinal ismini ve eğer diğer üyeler tarafından istenmesi durumunda IMDB linkini en kısa sürede vermek zorundadır.

14- Sorulan SS’ler filmi belirtecek açıklıkta olmalıdır. Filmin akılda kalıcı bölümlerinin SS olarak verilmesine dikkat edilmelidir. Böyle davranılmaması durumunda 2. madde de uygulama alanı bulur.

15- Soruya doğru yanıt veren üye isterse film hakkında bildiği noktaları, film hakkındaki görüşlerini yazabilir. Filmle ilgili kısa notları da verebilir. Üyenin bu hakkı diğer üyeler ve yönetimce kısıtlanamaz.

16- Soruya doğru yanıt verildiğinde soruyu soran üye cevabın doğru olduğunu hemen yazmalıdır. Bu yanıtı vermeyen üyenin sorduğu soru ile ilgili 10. madde uygulama alanı bulur.

17- Burada yazan kurallar oy çokluğuyla değiştirilebilir.  Quiz’in 

tıkanması veya diğer özel durumlarda yönetimin geçici nitelikte yeni kural üretme hakkı saklıdır. Üyeler buna itiraz edemez.

18- Kurallara uygun davranmayan üyelere verilecek cezanın türü ve süresi yönetimce belirlenir. Yönetim istek dahilinde verilecek ceza konusunda diğer üyelerin görüşüne de başvurabilir.

Hazırlayan:  Sinema  Quiz  Çalışma Grubu

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

İlk soru gelsin  o zaman,

3r4wte_1.png

3r4wte_2.png

3r4wte_3.png

 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Bölüyorum ama... :)

Arkadaşlar, fotoğrafları ekledikten sonra bir kez tıklayıp alt köşeden tutup istediğiniz boyuta küçültebiliyorsunuz. Eski IMGS işlevi gibi ama boyutu siz belirliyorsunuz.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Mad Max: Fury Road (2015)

MV5BMTUyMTE0ODcxNF5BMl5BanBnXkFtZTgwODE4
IMDB ID: tt1392190

 

285621.jpg

Tek resim yeterli olur herhalde :) 

 

, hasangdr düzenlendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Arrival (2016/II) (2016)

MV5BMTExMzU0ODcxNDheQTJeQWpwZ15BbWU4MDE1
IMDB ID: tt2543164

 

An4qrQ.jpg

, hasangdr düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Arrival (2016)

 

Resim ayarlarken gecikmişim.

, ritel düzenlendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

15 minutes ago, ritel said:

Resim ayarlarken gecikmişim.

Bir ipucu için yine böleyim müsaadenizle. :)

Önce cevabınızı verin. Sonra resim ayarlama için önceki iletinizi düzenlemeye gerek kalmadan, 10 dakika içinde fotoğrafı yeni bir cevap olarak yollayın (flood yapın yani). Gönderdiğiniz fotoğraflar otomatik olarak önceki iletinize eklenecektir. :good:

Sistemi forumun "Deneme" bölümünde sınayabilirsiniz.

, Nautilus düzenlendi
3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Nocturnal Animals (2016)

MV5BMTYwMzMwMzgxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTA0
IMDB ID: tt4550098

 

olması lazım :) Soru sorma hakkımı devrediyorum isteyen sorabilir :) 

, hasangdr düzenlendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

spring, 12.02.2017 - 20:55 tarihinde yazdı:

 

Deepwater Horizon (2016)

MV5BOTEzNDU0OTgxM15BMl5BanBnXkFtZTgwNjA0
IMDB ID: tt1860357

 

the-man-from-earth-3.jpg

, hasangdr düzenlendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

hayhan44, 6 saat önce tarihinde yazdı:

retyhj.png

Kubo and the Two Strings (2016)

MV5BMjA2Mzg2NDMzNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMjcwODUzOTE@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt4302938

 

doctor_jivago, 6 saat önce tarihinde yazdı:

The Man from Earth (2007)

MV5BNjUwMDQ2NTQxMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMDQ4NDIzMQ@@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt0756683

En az 2 SS paylaşmayı ihmal etmeyelim lütfen.
 

LZJRz0.jpg 1V9ZWB.jpg

 

, NeC düzenlendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Whiplash (2014)

MV5BOTVhMWQ5MDktMGE3OS00MjVlLWExZWYtMzY2MTg4ZGFiZDQ5L2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt2582802

 

dgqmvs2m6ap73pmw5.jpg dgqn0pjf8rk437cpx.jpg

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Apocalypse Now (1979)

MV5BMDg1MDgzMmQtNDhlYS00MzZiLTllZGItNzli
IMDB ID: tt0078788

 

Yq1Ezj.jpg  8PGLpk.jpg

, hasangdr düzenlendi
Hatalı metin

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

A Single Man (2009)

MV5BMzU5MTk4MjQ2M15BMl5BanBnXkFtZTcwNDU0MzEwMw@@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt1315981

 

gqz43L.jpg ZZgAbA.jpg

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Men in Black (1997)

MV5BNzA2MzI5Nzc0N15BMl5BanBnXkFtZTcwODE2NDU2MQ@@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt0119654

 

 

z3vmN7.png     GBQvjr.png

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

The Turin Horse (2011)

MV5BMTMyNzg1MzM2Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMzQ5NjcxNw@@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt1316540

 

j8P6PD.jpg 2rmamd.jpg

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

The Great Beauty (2013)

MV5BMTQ0ODg1OTQ2Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNTc2MDY1MDE@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt2358891

BrXm1j.jpgZZNga0.jpgojQPao.jpg

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

The Autopsy of Jane Doe (2016)

The Autopsy of Jane Doe (2016)

MV5BMjA2MTEzMzkzM15BMl5BanBnXkFtZTgwMjM2MTM5MDI@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt3289956

 

eğer doğruysa soruyu başkası sorabilir :D 

, Tuğrul Akça düzenlendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap

 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.