• Duyurular

• kocakafa

Yeni Üyelik   11-02-2017

Merhaba, herkes foruma yeniden üye olmalı. Üye olduktan sonra lütfen posta kutunuzun spam - gereksiz klasörünü kontrol ediniz. Hala sorun yaşıyorsanız mail adresinizi veya kullanıcı adınızı: infoplanetdp@gmail.com'a mail atınız.
    • SABRE

Yeni Spor Odamız Faaliyete Geçti   23-06-2017

Divxplanet döneminden beri süre gelen sporla ilgili uygulamamız kısmen de olsa geride kalıyor. Bundan böyle Süper Lig dışındaki tüm spor organizasyonları hakkında paylaşımda bulunabileceğimiz yepyeni bir odamız var. Sitenin genel kurallarının aynen işlediği oda için en önemli kuralımız Süper Lig'i konu dışında bırakacak olmamız.   Herkese iyi paylaşımlar dilerim.    http://forum.planetdp.org/index.php?/forum/174-spor/
alihsans

Bugün Hangi Filmi İzlediniz?

Bu konuda 1.088 ileti var

Afiş/IMDB linki + kısa açıklama + 10 üzerinden puan...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Dün akşam üç film birden izledim :D Digiurk'te Oscarlı filmleri veriyorlar.

1)

Death Becomes Her (1992)

MV5BNzM2YjIwMzgtZTg4Yy00NmJlLWIzOTYtYTQ0
IMDB ID: tt0104070

(7/10)

2)

Back to the Future (1985)

MV5BZmU0M2Y1OGUtZjIxNi00ZjBkLTg1MjgtOWIy
IMDB ID: tt0088763

(10/10)

3) 

Inglourious Basterds (2009)

MV5BOTJiNDEzOWYtMTVjOC00ZjlmLWE0NGMtZmE1
IMDB ID: tt0361748

(8/10)

Notlar yatırım tavsiyesi değildir :P

(Afiş ekleyemedim)

, zisxiri düzenlendi
imdb
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

the-shawshank-redemption-esaretin-bedeli

The Shawshank Redemption (1994)

MV5BODU4MjU4NjIwNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMDU2
IMDB ID: tt0111161

Ayrıdır yeri. Yeri ayrı olan bir çok değer gibi. Türkçe izlersin İngilizce izlersin, izlersin de izlersin. Arşivin baş köşesinde yeri garanti olanlardandır. "Korktukça tutsak umut ettikçe özgürsün" işler de işler içine, işine, hayatına ve sana. Öldürmez güçlendirir seni. Gözünü açar, fikrini açar, ufkunu açar. Tecrübe acıdır ama çoktan bedelini ödemişsindir. Alıp kullanmaktan ve onunla yaşamaktan başka seçeneğin yoktur. Evetin hayırı yoktur. Siyahın beyazı yoktur. Gündüzün gecesi yoktur. Acının tatlısı yoktur. Yoktur işte. Sana kalan kendine bırakmak istediğin değildir ama elinde avucunda olan da ondan başkası değildir. O zaman anlarsın aslında duvarlar değildir seni tutsak eden, esir eden ve mahkum eden. Sen kendinin ve yaptıklarının esirisin. Ve bu esaretin bedelini ödemişsen, karşılığını vermişsen, hayatını çok daha farklı idame ettirmelisin. 

10/10

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Arrival (2016/II) (2016)

MV5BMTExMzU0ODcxNDheQTJeQWpwZ15BbWU4MDE1
IMDB ID: tt2543164

Bilim kurgu olarak başlayan hikayemiz farklı bir hikaye evriliyor.Bu iki unsur öyle güzel yorulmuş ki geçişi hissetmiyorsunuz.Aksiyon arayanların uzak durması gerektiğini hatırlatarak zevkle izlediğimi söyleyebilirim.

8/10

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hell or High Water (2016/II) (2016)

MV5BMTg4NDA1OTA5NF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDQ2
IMDB ID: tt2582782

Bu yılın Oscar adaylarının en abartılanlarından biri olma ihtimali yüksek. Oldukça sıradan bir hikayeye ve anlatıma sahip. İzle geç tarzı bir filmden fazlası değil maalesef. Dram açısından da pek bir şey verdiği söylenemez. Diğer adaylıklarını geçelim hadi ama en iyi orjinal senaryoya aday olması özellikle ilginç ve komik.

6/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Arrival Poster

Arrival (2016/II) (2016)

Olaya bu açıdan yaklaşan bir film daha önce izlediğimi hatırlamıyorum açıkçası. İşin bilim-kurgu tarafından çok dilin ön planda olması gerçekten bir orijinallik katmış filme, güzeldi. Çok mükemmel değildi belki ama her şartta izlenecek sağlam bir film.

8/10

Hokkabaz Poster

The Magician (2006)

MV5BZTZkOTdmM2QtOGFlNC00MjdmLWE0NWEtNzY0
IMDB ID: tt0827503

Senelerdir hep izlemek istediğim, nedense bir türlü de izleyemediğim bir filmdi. Cem Yılmaz'ın izlemediğim tek filmiydi aynı zamanda. Netflix sağ olsun aradan çıkarmış oldum. Aileyle vakit geçirme sebebiyle üst üste izlediğim saçma Türk yapımı komedi filmlerinin üstünde bu film öyle güzel gelip bana yapılan işin kalitesini öyle bir takdir ettirdi ki anlatamam. Gerçekten eli ayağı son derece düzgün bir yol filmi. Keyifle izlenir.

8/10

iBoy Poster

iBoy (2017)

MV5BNjQxODM2MDAyM15BMl5BanBnXkFtZTgwODc4
IMDB ID: tt3171832

Hakkında hiçbir şey bilmiyordum, Netflix'e girdim, karşıma çıktı ve o anda hiçbir araştırma da yapmadan izleyeyim dedim Maisie Williams'ı görünce. Yani eğlendirdi izlerken, vakit öldürdük de gerçekten aşırı saçma bir film, çok sığ. Öylesine vakit geçirmek isteyen bakabilir muhakkak ama ben önermiyorum.

5/10

Inferno Poster

Inferno (2016/I) (2016)

MV5BMTUzNTE2NTkzMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDAz
IMDB ID: tt3062096

Bu seri başından beri hoşuma gitmiştir, filmleri izlemek bulmaca çözmek gibi. Olayların birbirine bağlanışı, işin sembolik ve tarihsel boyutları hep bana keyif vermiştir. Ama bu film öncekilere göre cidden kalitede düşüş yaşamış bence. Hele ilk film olan Da Vinci Code'un kesinlikle gerisinde. Yine de türü sevenler için izlemesi eğlenceli olacaktır. İçinde İstanbul da barındırıyor ;)

7/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Underworld: Blood Wars (2016)

MV5BMjI5Njk0NTIyNV5BMl5BanBnXkFtZTgwNjU4
IMDB ID: tt3717252

Beklediğim kadar iyi değildi, sönük kalmış ama Kate Beckinsale varsa o filmi izlerim kaçarı yok 6/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Femme Fatale (2002)

MV5BMGM5NWVhYTMtZjg5Zi00ODVkLWFmM2ItMDZk
IMDB ID: tt0280665

8/10

En baba noir filmlerden Double Indemnity'e selam çakma sekansı ile açılıyor film, haliyle beklenti yükseliyor. Filmin tamamı o beklentiyi karşılamasa da estetik bir film ve modern bir Femme Fatale yaratmış De Palma. Rebecca Romijn oldukça iyi bir seçim olmuş.

The Fall (2006)

MV5BMjAzODUwMjM1M15BMl5BanBnXkFtZTcwNjU2
IMDB ID: tt0460791

6/10

Sevmeyeceğimi bile bile izledim, gerektiğinden fazla abartıldığını düşünüyorum. Etkileyici bir tarafı yok.

, zisxiri düzenlendi
imdb
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Justice League Dark (2017) (V) (2017)

MV5BODY4YWQ1OTUtMjBjYi00YTNiLTg2ODYtZDYw
IMDB ID: tt2494376

Ortalama bir animasyon beklentimin altında kaldı,  zaman geçirmek için izlenebilir.

5.5/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Manchester by the Sea (2016)

MV5BMTYxMjk0NDg4Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwODcy
IMDB ID: tt4034228

Yılın kaliteli filmlerinden. Bu kadar övgüleri ve ödülleri görünce oluşan yüksek beklentimi tam karşılayamadı ama güzel bir film yine de. Film oldukça iç karartıcı, insanı hayattan soğutuyor neredeyse :oleyo: ama anlamlı, incelikli bir yapım. Oyunculuklar da keza asla abartılı değil, hepsi nüanslı, karakterler gerçekçi. Ama bu kadar övgüyü hak ediyor muydu tartışılır. Michelle Williams'ın rolü çok kısa, benim gibi hüsrana uğramayın sonra :P

7,5/10 

David Brent: Life on the Road (2016)

MV5BMjE5MzI1ODE4NV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTAw
IMDB ID: tt3137630

The Office gibi efsane bir diziye hiç de yakışmayan bir geri dönüş olmuş. Hayal kırıklığı. Zaten Stephen Merchant'ın projeye dahil olmayışından tahmin etmeliydim. Ricky Gervais tek başına böyle bir işe kalkışmamalıydı. Dizi için kara bir leke resmen

5/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

İlgili resim  

The Cincinnati Kid (1965)

MV5BZTEzZmJjOTgtNWZlNC00MGQzLTgyOGUtNTRi
IMDB ID: tt0059037

Özellikle hayatlarının merkezine poker koyan insanları ve oyunun ne anlama geldiğini gösterme şekli gayet iyiydi. Son sahnesini; Yaşananların hayatın her yanına dağılmış izlenimi vermesi bakımından güzel ve üzücü buldum. Oyunculuklara diyecek bir şey yok. Filmi almış götürmüşler.

7

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

John Wick: Chapter 2 (2017)

MV5BMjE2NDkxNTY2M15BMl5BanBnXkFtZTgwMDc2
IMDB ID: tt4425200

Bu tarz aksiyon filmlerini pek sevmeyen biri olarak ilkini keyifle izlemiştim. Ama bunda aynı tadı alamadım maalesef. İlkini daha fazla sevmiş ve etkileyici bulmuştum. Bu film de devam filmlerinin genellikle öncekinden zayıf olması olayına yakalanmış. Keanu Reeves abi yine çok karizma tabii orası ayrı. Adam yakışıyor rolüne her türlü.

6/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

jX059W.jpg

Tek kelimeyle muhteşemdi.Ama bunu izledikten sonra Esaretin Bedeli'ni izlemeyin :)

8/10

Escape from Alcatraz (1979)

MV5BNDQ3MzNjMDItZjE0ZS00ZTYxLTgxNTAtM2I4
IMDB ID: tt0079116

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

553608.jpg

Arrival (2016/II) (2016)

Açıkçası daha tempolu olacağını düşünmüştüm. Güzel ancak her taleplisini memnun etmeyebilir. Kaliteli ve farklı bir bakış açısı getirmiş. Türü sevenler için yeterli olduğunu düşünüyorum. Yönetmen Denis Villeneuve Sicario(2015) Prisoners(2013) ve Incendies(2010).

7/10

0054407.jpg

Le Trou (1960)

MV5BMTk0MTIwOTA0Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwNDM3
IMDB ID: tt0054407

Hapishane filmlerini sevenler için kesinlikle tavsiyedir. Gerilimi heyecanı kalitesiyle adeta hissettirir. Kısıtlı imkânlar içinde baskı altında insanın neler becerebileceğini tamamen gerçekçi olarak deneyimleyin. Bunu da izleyin istediğiniz başka hapishane filmleri varsa onları da izleyin.

8/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Screenshot_1.jpg

At the End of the Tunnel (2016/I) (2017)

MV5BNzcyOWQxNDktYWZkOS00MzViLWI0NTYtMDZm
IMDB ID: tt5133308

Seyir zevki yüksek izlenesi güzel bir film,

7/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

553608.jpg

Arrival (2016/II) (2016)

Beklentilerimi çok karşıladığını söyleyemem, konu hemen hemen başka filmlerdekine benzer şekilde işlenmiş, biraz daha farklı yorumlanabilirdi. 

6/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Arrival (2016/II) (2016)

Çok mükemmel olmayabilir ama çok kötü dedikleri kadar da değil. Gizem, bilim kurgu ve sonuyla güzel bir filmdi. 7.5/10

, zisxiri düzenlendi
imdb
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

MV5BMDZlYjBkZWYtMmUyZS00ZmFmLThlMGQtYjdiMzFlNDkxNjZhL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNDU0NjMyNTQ@._V1_SY1000_CR0,0,679,1000_AL_.jpg

Bu yılın es geçilmesini istemediğim (yabancı dalda oscar adayı) enfes yapım

A Man Called Ove (2015)

MV5BMDZlYjBkZWYtMmUyZS00ZmFmLThlMGQtYjdi
IMDB ID: tt4080728

8/10

, zisxiri düzenlendi
imdb
4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

A Simple Plan (1998)

MV5BNWE4OTI1OWEtMjUyNC00YmUwLWFjZjItOGRm
IMDB ID: tt0120324

fargo'dan önce varmış. :)

8/10

, zisxiri düzenlendi
imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Arrival (2016/II) (2016)

Filmin abartıldığını düşünenlerdenim. Ortalamanın biraz üzerinde sıradan bir film.

6 / 10

, zisxiri düzenlendi
imdb
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.