Franz_K

Bugün Hangi Filmi İzlediniz?

elbais

---U Y A R I---

Arkadaşlar, iletilerimize birden fazla IMDB tag eklemek artık ayarlar engeli nedeniyle mümkün değildir. Bunun yapılması halinde iletide 1.den sonra ki tag lar parse edilmeyecektir. O nedenle 1 iletiye bir imdb tag kuralına uyunuz lütfen.

Eskiden fazla tag kullanılmış iletiler düzenlenecektir.

Yeni eklenen özelliklerden biriside imdb tag çerçevesinin sağ alt köşesindeki ikon ile güncelleme yapılabilmesidir.

Ekleyen: elbais

Tavsiye Edilen İletiler

rabiadelpueblo
Good Time
  7.3/10
  5,7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    101 dk
  • Vizyon Trh
    12 Ekim 2017

IMDb ID tt4846232

Good Time (2017)

Kötü bir banka soygunu sonrasında Constantine Nikas, kardeşini hapisten çıkarmak için gittikçe çaresiz ve tehlikeli bir girişimde bulunarak kentin yeraltı dünyasına giriş yapıyor. Adrenalin dolu bir gece boyunca Constantine; kardeşini, kendisini kurtarmak ve hayatını dengede tutmak için kendisini şiddet ve karmaşanın hüküm sürdüğü zamana karşı bir yarışın içinde bulur.
Last update:

Beklentiye girmeden izlenirse acayip tatmin olacağınız bir "bağımsız" film. Ne senaryosu ne de yönetmenlik açısından yeni veya farklı bir şey sunmuyor ve sanki "oyuncu performanslarına" sığınmışlık hissi kapılabiliyorsunuz. Ne eksik ne fazla, tam puanı: 7/10.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
borrang
Justice League
  6.7/10
  7,2/10
  • Ülke
    İngiltere, Kanada, ABD
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Fantastik
  • Dil
    İngilizce, İrlandaca, Rusça, Icelandic
  • Süre
    120 dk
  • Vizyon Trh
    16 Kasım 2017

IMDb ID tt0974015

Justice League (2017)

Superman'in fedakarlıklarından ilham alan Batman'in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki Wonder Woman ile insanlığın kaderi için savaşmaya hazırlardır. Ancak karşılarına çıkan yeni tehditin büyüklüğü karşısında kendilerini süper güçlü bir takım toplamak için çok kısa bir süreleri kalmış bir halde bulurlar. Ancak bu süper kahraman ekibi dünyayı kurtarmak için yeterli olacak mıdır?
Last update:

Nerede Christopher Nolen 'in Batman 'i nerede bu... Hakikaten olmamış, çok kötüydü, oyunculuk, senaryo, akıcılık, espriler... 5/10 

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84
Goon
  6.8/10
  6,5/10
  • Ülke
    ABD, Kanada
  • Tür
    Komedi, Spor
  • Dil
    İngilizce, Fransızca
  • Süre
    92 dk
  • Vizyon Trh
    24 Şubat 2012

IMDb ID tt1456635

Goon (2011)

'Akıllı' ailesi tarafından istenmeyen çocuk olarak kabul edilen, geçmini bar fedailiği yaparak sağlayan Doug, tüm ihtimalleri aşarak kendisi gibi uyumsuz, başıboş adamlardan oluşan yarı-profesyonel hokey takımını zaferden zafere taşıyacaktır. Tabi bunu yaparken önüne çıkan herkesi tekme-tokat devirerek!
Last update:

Hokey filmi desen değil, dövüş filmi desen değil komedi desen değil... Garip, bol küfürlü, İzle unut filmi. Ama izlettiriyor bir şekilde kendini. Ana teması sadece spor olsaydı çok daha iyi bir film olurdu. 5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
Call Me by Your Name
  8.0/10
  6,2/10
  • Ülke
    İtalya, Fransa, Brezilya, ABD
  • Tür
    Dram, Romantik
  • Dil
    İngilizce, Endonezce, Fransızca, Almanca, İbranice
  • Süre
    132 dk
  • Vizyon Trh
    11 Ocak 2018

IMDb ID tt5726616

Call Me by Your Name (2017)

Yıl 1983, yer Kuzey İtalya... Tatilini ailesiyle birlikte geçiren 17 yaşında bir erkek çocuğu, güneş, yaz ve yazlık havası... Bu tatlı yaz kasabasında her yarın, bir düne benzemektedir. Ta ki ailenin arasına her şeyi değiştirecek bir yabancı karışıncaya kadar. İnsan ruhuna hem büyük bir yara hem de şifalı bir merhem olan ilk aşkın tohumları bu yabancının bohçasındadır. İtalyan yönetmen Luca Guadagnino, James Ivory ile birlikte Andre Aciman’ın çok sevilen romanını beyazperdeye uyarlarken bütün maharetlerini benzersiz bir sinema duygusuyla bir araya getiriyor.
Last update:

7.5/10

"Call Me by Your Name" ,belirli açılardan iyi belirli açılardan o kadar da iyi olmayan bir film.Öncellikle ne izlediğinizi bilmeniz gerekiyor,bazı yerlerde okuyorum mutlaka izleyin yorumlarını ama bu çok iyi bir yönlendirme değil. Film hakkında pek fazla bir şey bilmeden izleyen biri pek hoşlanmayabilir. Eşcinsel ilişkinin ötesinde ,baş roldeki karakterin reşit olmaması bazıları için rahatsız edici olabilir.

Görüntüler ve görsellik çok iyi,oyuncular özellikle Timothée Chalamet çok başarılı. Romanı okumadım,senaryo ne kadar başarılı bir şekilde adapte edilmiş bilemiyorum(bu noktada James Ivory ye güveniyorum) ama bazı noktalarda eksikleri var gibi geldi bana.Bu tür yapımlarda eğer sosyoekonomik durumu oldukça yüksek olan aileler konu edilirse beni çok cezbetmiyor. Sonuç olarak izlendiğinde aa bak ne aileler var denilebilir fakat burada söz konusu olan insanlar sıradan halk tabakasından değil, çevreleri de öyle değil. Tarih boyunca da aynı şekilde toplumun geri kalanından farklı bir bakış açısına sahip olmuşlar.

Filmin son kısmı iyi ama geri kalan kısmı oyuncular dışında pek akılda kalıcı değil. Hatta bu yorumu yazmak için bir kaç gün bekledim ama bir şey değişmedi. Tabii bu yorumu yazarken filmi kötü bulduğum anlaşılmasın ,sadece abartıldığı kadar olmadığını düşünüyorum. Mutlaka Oscar adaylıkları alacaktır , belki Timothée Chalamet en iyi erkek oyuncu dalında ödül de alabilir fakat en iyi film ödülünü almasını beklemek biraz iyimserlik olur bence. Yine de akademinin bazen beni yanılttığı olmuyor değil.Devam filmi de gelecekmiş ,bakalım.

Una Mujer Fantástica
  7.3/10
  7,3/10
  • Ülke
    Şili, Almanya, İspanya, ABD
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İspanyolca
  • Süre
    100 dk
  • Vizyon Trh
    31 Ağustos 2017

IMDb ID tt5639354

Una Mujer Fantástica (2017)

Geceleri bir kulüpte şarkıcılık yapan garson Marina, kendisinden yaşça büyük sevgilisi Orlando'ya aşıktır. Çift, hayatlarının geri kalanında birlikte olmayı planlarken Orlando'nun ani ölümüyle taşlar yerinden oynar. Sarsılan Marina'yı, Orlando'nun ailesiyle yüzleşeceği oldukça zorlu bir dönem beklemektedir.

7.5/10

Şili sineması son dönemin  yükselen yıldızlarından."Una Mujer Fantástica" ise Şili sineması adına bu sene adından sıkça söz ettiren bir film oldu. Filmin konusu şarkıcılık ve garsonluk yapan Marina'nın kendisinden yaş olarak oldukça büyük olan sevgilisi Orlando'nun ölümü sonrası yaşadıklarına odaklanıyor.Yazacaklarımın geri kalanı filmi yakın zamanda izleyecekler için görece olarak spoiler kabul edilebilir o yüzden okuyup okumamak adına kendiniz karar verin. 

Öncellikle bunu yazmaktan çok hoşlanmasam da bu filmin Türkiye'de belirli sebeplerden dolayı beğenilmeyeceğini düşünüyorum.Tabii ki bu sebep  Marina'nın Orlando'dan yaşça küçük olması değil, trans bir birey olması.Hatta Marina'yı canlandıran oyuncu Daniela Vega da bir trans.Yukarıda spoiler olabilir yazmamın sebebi de buydu. Eğer filmi izlemeden önce bu durumu bilmiyorsanız ,bunu belirli bir noktadan sonra anlıyor ve benim gibi şaşırabiliyorsunuz. 

Filmde klişeler yok değil, zaman zaman bu durum oldukça göze batıyor.Fakat sanat yönetmenliği adına dikkate değer bir film.İyi bir sinematografisi var. Daniela Vega ,rolünde başarılıydı. Bana göre bu filmi çekmek Güney Amerikalı bir yönetmen için cesaret gerektiren bir şey.Her ne kadar son kısmı beğenmesem de  genel olarak iyi bir filmdi diyebilirim.Çok dramatize etmeden ,karakter odaklı bir film çıkmış ortaya . Keşke film aceleyle bitirilmeseydi de karakterin iç dünyasını ve  soğukluğunun ,sertliğinin nedenini  daha iyi anlayabilseydik.

Sıradan bir hikayeyi sıra dışı bir karakter üzerinden anlatan Sebastián Lelio, toplumun içinde var olan toplumsal gerçekleri başarılı bir şekilde anlattığı için tebrikleri hak ediyor. Muhtemelen en iyi yabancı film dalında da Oscar adaylığı alacaktır film.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
borrang
Blade Runner 2049
  8.1/10
  7,1/10
  • Ülke
    ABD, İngiltere, Macaristan, Kanada
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce, Fince, Japonca, Macarca, Rusça, Somali, İspanyolca
  • Süre
    164 dk
  • Vizyon Trh
    5 Ekim 2017

IMDb ID tt1856101

Blade Runner 2049 (2017)

Bir devam filmi olan Blade Runner 2049'da; ilk filmdeki öykünün üzerinden geçen 30 yıl sonrası anlatılmaktadır. Los Angeles Polis Departmanı'nda görev yapan Memur K (Ryan Gosling); insanlığı büyük kargaşaya sürükleyecek, hatta sonunu bile getirebilecek bir sırrı ortaya çıkarmıştır. Memur K'nın, bir felaketi önleyebilmek için; eski ödül avcısı Rick Deckard'ı (Harrison Ford) bulup, ondan bazı sorularına yanıt alması şarttır.

Hakikaten çok başarılı bir devam olmuş bunca yıl sonra. İlk filmin dokusu aynen korunmuş. Oyuncular çok başarılı, kadın oyuncular çok güzel :)

8/10

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84
Goon: Last of the Enforcers
  5.8/10
  5,3/10
  • Ülke
    Kanada
  • Tür
    Komedi, Spor
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    101 dk
  • Vizyon Trh
    17 Mart 2017

IMDb ID tt2417712

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Doug Glatt, ligin en sert hokey oyuncusu ünvanını sarsan yeni bir oyuncu yüzünden aldığı yaralanmalardan dolayı emekliye ayrılmakla karşı karşıya kalır.
Last update:

Neredeyse ilkinin aynı kopyala yapıştır filmi olmuş. Ama başrolden çok diğer karakterlere daha fazla önem vermişler. Açıkcası filmde bir başrol olmamış, neredeyse herkes filme eşit katkı yapıyor. İlk filmde eşşek yüküynen dayak yiyip birşey olmayan adam senaryo icabı anında yere seriliyor. Saçmama geldi. Gülmedim, ama vaktimi iyi geçirdim. Film full küfür içeriyor, düblajda biraz daha yumuşatıyor. Ona göre tercihinizi yapın. 5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
birkante
Eclypse
  7.9/10
  4,8/10
  • Ülke
    İtalya, Fransa
  • Tür
    Dram, Romantik
  • Dil
    Endonezce, İngilizce
  • Süre
    126 dk
  • Vizyon Trh
    1 Kasım 1962

IMDb ID tt0056736

Eclypse (1962)

Roma 'nın banliyösünde yaşayan çevirmen Vittoria (Monica Vitti),sorunlarla geçen bir geceden sonra yazar olan nişanlısı Ricardo (Francisco Rabal)'dan ayrılır ve Roma'ya bir borsa bağımlısı olan annesini ziyarete gider.Burada borsa simsarı Piero (Alain Delon) ile tanışırlar.Bir materyalist olan Piero ile mutsuz ve boşvermiş Vittoria arasında başlayan yakınlaşma ikisinin de yanlızlıklarına son vermez.
Last update:

En sevdiğim filmler arasındadır. Antonioni bu filmiyle Bresson'un Procès de Jeanne d'Arc adlı eseriyle Cannes film festivalinde jüri ozel ödülünü almıştır. Monica Vitti oyunculuğu ile büyülüyor adeta. O özgür ruhlu kadın aşkın perdeler duvarlar arkasında gizlenemeyeceğiyle ilgileniyor sürekli umarsızca salınmak geçiyor hayatın içinden sorgusuz cevapsız. Müthiş finaliyle de dolu dolu alkışları hakediyor. Ne yazıkki Amerikan sineması birçok insanın bu tür şiirsel filmlerden haberdar olmasını engelliyor dolaylı yolla da olsa.

10/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
Lady Bird
  7.5/10
  6,9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce, Fransızca, Latince
  • Süre
    94 dk
  • Vizyon Trh
    5 Nisan 2018

IMDb ID tt4925292

Lady Bird (2017)

Christine "Uğur Böceği" McPherson (Saoirse Ronan) son derece sevecen, dik kafalı ve iradeli annesi (Laurie Metcalf) gibi olmamak için mücadele etse de aynı onun gibidir. Uğur Böceği'nin annesi, babasının (Tracy Letts) işini kaybetmesinden sonra ailesini ayakta tutmak için yorulmak bilmeden çalışan bir hemşiredir. Sacramento, California'da 2002 yılında, hızla değişen Amerikan ekonomisinin ortasında geçen Uğur Böceği, bizi şekillendiren ilişkilere, bizi tanımlayan inançlara ve yuva adını verdiğimiz yerin benzersiz güzelliğine etkileyici bir bakış sunuyor.
Last update:

7.5/10

"Lady Bird",Başarılı bir coming of age filmi.Özellikle anne ve kızı arasındaki ilişkiye odaklanmış. Film Greta Gerwig için ne kadar kişisel bilmiyorum ama şöyle bir biyografik bilgilerine bakınca bana sanki biraz kişisel-otobiyografik bir filmmiş gibi geldi.Filmin özellikle ilk yarısını çok beğendim.Gayet güzel,herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği ,geçmişe gideceği ve sorgulamalar yaptıracak şekilde başladı. Sıradan bir ailenin hayatını trajikomik bir şekilde anlatırken arka planda da ciddi şeyler söyleyebilen bir film görüntüsündeydi. Ama film belirli bir noktadan sonra sıradan bir coming of age filmine dönüştü. Keşke o basit,yalın anlatımını devam ettirip daha farklı bir final yapsaydı. Biraz fazla kişisel ve mesaj yüklü buldum ben sonunu. Saoirse Ronan görülmeye değer bir oyunculuk çıkarmış,muhtemelen bu sene major ödüllerden birini alacaktır.

Genel olarak eli yüzü düzgün bir film ama son dönemlerde eleştirmenler filmleri iyice şişirmeye başladılar.Eğer bu filmler 95-100 arası eleştirmen puanı alabiliyorsa o zaman sinema sanatından çok fazla bir şey beklememek lazım.Bunu filmi kötülemek için yazmıyorum, dediğim gibi ilk yarısını oldukça beğendim ama eleştirmenler çıtayı bu kadar yukarı taşımasalar daha iyi, hatta işi kapitalizme bu kadar vurmasalar daha iyi olur diye düşünüyorum.Ben bu işi profesyonel olarak yapmadığım için kafama gelen puanı ve yorumu yazabiliyorum ama bu işi meslek haline getirenlerden biraz daha derinlik bekliyorum.Muhtemelen bu filme bir iki altın küre, bir iki de Oscar ödülü gelir. Gelsin zaten gelmesin demiyorum ama pek akılda kalacak bir film olmadığını da kabul etmek gerek;film son bölüme kadar olan enerjisini son kısma da taşıyabilseydi farklı bir senaryo olurdu tabii.Bu arada bu yıl Timothée Chalamet yılı oldu herhalde, nereye baksam karşıma çıkıyor.

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK
The Great Wall
  6.0/10
  5,3/10
  • Ülke
    ABD, Çin, Hong Kong, Avustralya, Kanada
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Fantastik
  • Dil
    İngilizce, Mandarin, İspanyolca
  • Süre
    103 dk
  • Vizyon Trh
    2 Şubat 2017

IMDb ID tt2034800

The Great Wall (2016)

Uzak Asya'ya, barutu bulup Avrupa'ya götürebilmek amacıyla giden kervan önce bir çetenin, sonra da bilmedikleri bir canavarın saldırısına uğrayınca sadece William Garin (Matt Damon) ve Pero Tovar (Pedro Pascal) hayatta kalır. İkili daha sonra Çinli askerler tarafından yakalanır. Burada, karşılaştıkları canavarın "taotie" adlı çok güçlü ve aynı zamanda akıllı bir yaratığa ait olduğunu, her 60 yılda bir Çin Seddi'ne saldırdıklarını ve yakın zamanda gelmesi beklenen yeni bir saldırı için hazırlıklar yapıldığını öğrenirler. Canavarın bir elini kılıcıyla koparmayı başarmış William, hem savunma hattına yardımcı olmaya çalışacak, hem de buralara asıl gelme amacı olan barutu ele geçirme düşüncesini aklından çıkarmayacaktır. Film, insanlığın elinden çıkan en muazzam yapılardan biri olan Çin Seddi'nde geçiyor. Tamamı Çin sınırları içinde çekilmiş en yüksek bütçeli film olan Çin Seddi, 150 milyon $'a yakın bir bütçeyle çekildi.
Last update:

Birçok açıdan vasat bir filmdi. Kostümler klasik Çin filmlerinde olduğu gibi şaşalı, gösterişli ve rengarenkti. Çin filminde neden kahramanlığı William Tell'e verdiler anlamadım. Birçok eksiği var. Fazlasıyla soru işareti barındırıyor açıklamalar kısır ve yüzeysel. Demişler ki: sallayın senaryoyu, ne neden, kim kimdirleri falan aksiyona dalın.

Uzun  uzun yazacak birşey yok. Canınızın sıkıldığı bir zamanda kafa yormayan bir film arayışı içindeyseniz izlenebilir bir fantastik-aksiyon filmi. Zaten fantastik kısmı filmi kurtarıyor, yoksa çok daha iyi aksiyonlar bulabilirsiniz ama fantastik aksiyon fazla yok. 4/10 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PureHD
Arif v 216
  7.9/10
  7,8/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi, Bilim Kurgu
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    125 dk
  • Vizyon Trh
    11 Ocak 2018

IMDb ID tt6697582

Arif v 216 (2018)

Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216’yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir.
Last update:

Filmi gayet başarılı buldum. Geçmişe yaptığı göndermeler, verdiği mesajlar, espriler gayet yerli yerindeydi. Bir GORA olmasa da tek değerlendirildiğinde gayet iyi bir film. Kesinlikle sinemada izlenir.

8.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84
Cingöz Recai
  5.3/10
  4,8/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Aksiyon, Komedi, Suç
  • Dil
    Türkçe, İngilizce, Rusça
  • Süre
    111 dk
  • Vizyon Trh
    13 Ekim 2017

IMDb ID tt7218732

Cingöz Recai (2017)

“İyiliksever hırsız” Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. Ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır. Tabii ki belası Baş Komiser Mehmet Rıza da peşinde. Cingöz Recai herkesin başına bin çorap örerken, ona oynanan kaderin cilvesi güzelleri güzeli Göze’dir.
Last update:

Kaliteli kadrosunu bence gram kullanamamış, cingöz recai olmayan bir cingöz recai filmi. Zorlasalar yerli ajan filmimizin ilkini yapacaklarmış. Yinede kendini izlettiriyor. 6/10

tarihinde alpalp84 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros
Arif v 216
  7.9/10
  7,8/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi, Bilim Kurgu
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    125 dk
  • Vizyon Trh
    11 Ocak 2018

IMDb ID tt6697582

Arif v 216 (2018)

Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216’yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir.
Last update:

Cem Yılmaz gayet kaliteli, zekice bir senaryo yazmış ve başarılı bir reji ve güçlü bir prodüksiyon ile film hayata geçirilmiş. Ortaya çıkan iş izleme amacınıza  göre sizi tatmin ediyor ya da etmiyor. Ben kahkalarla gülmedim daha çok tebessüm ettim, duygulandım hatta bazen filmin içerdiği yoğun nostaljik unsurlar sebebiyle arada hüzünlendim ve gözlerim doldu. 

Film çok yoğun espri ve göndermeler içeriyor hatta bu durum için “bombardıman” bile diyebiliriz. Ama bu durum bazen filmin aleyhine işliyor, takip edilmesi zor bir izleme tecrübesine dönüşüyor. Esprinin birini anlayıp hazmetmeden bir diğeri ardarda geliyor. Bu durum bana yıllar önce popstarda bir jüri üyesinin yarışmacıya söylediği bir tavsiyeyi hatırlattı. Sesi çok güçlü bir yarışmacı şarkıda habire üst perdeden okuyor, gırtlak nağmeleri yapıyordu, jüri üyesi de yüksek dozun bir süre sonra seyircide yorgunluk ve bıkkınlık yaratacağını, bu gırtlak nağmelerini yapmak her ne kadar zor olsa da bu kadar çok yapılınca seyirciye değersiz gelmeye başlayacağını belirtmişti.

Filmin içerdiği bu yoğun espri, gönderme ve görsel bombardıman sonlara doğru bende doygunluk ve sıkıntı yaratmaya başladı. Belki 20 dk civarı bir kısaltma ile film daha rahat izlenebilen bir hale gelebilirdi.

Son söz olarak, filmi çok beğendim ama aynı seviyede zevk almadım. Cem Yılmaz sinemasını ve yaratıcılığını çok yüksek bir noktaya taşıdığını bir kez daha göstermiş olsa da sanırım ben ondan biraz değişiklik bekliyorum. Hokkabaz veya Her Şey Çok Güzel Olacak çizgisinde daha basit, sakin, dokunaklı yeni bir film...

Notum: 7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K
L'amant double
  6.2/10
  0/10
  • Ülke
    Fransa, Belçika
  • Tür
    Dram, Romantik, Gerilim
  • Dil
    Fransızca
  • Süre
    107 dk
  • Vizyon Trh
    3 Ağustos 2017

IMDb ID tt6367558

L'amant double (2017)

Narin ve kırılgan genç bir kadın olan Chloe psikanaliste gitmeye karar verir. Seanslara gittikçe kendini daha iyi hisseden Chole, psikanalisti Paul'a aşık olur. Bir süre sonra birlikte yaşamaya başlarlar. Ancak ters giden bazı durumlar vardır. Chole, Paul'un kişiliğinin gizli yönleri olduğunu fark eder.

Bir önceki naif filmi Frantz’ın ardından beklenmedik derecede sert bulduğum Ozon filmi. Hayret uyandıracak kadar başarılı bulmasam da sağda solda aşırı erotik bulunarak eleştirilmesinin, Fifty Shades of Gray’ın Fransız versiyonu yaftasıyla aşağılanmasının haksızlık olduğunu düşünüyorum film adına. İnsanlardaki çıplaklık ve seks tabusunu da anlamakta zorlanıyorum açıkçası. Filmin çok az bir bölümünde olan birkaç sahne için filmi bir bütün olarak “erotik” film diye yaftalamak neyin nesidir anlamak mümkün değil. Evet, birkaç sert sahne var ancak işlenen tema öyle bir tema ki o sahneler orada olmasa film kimliğinden çok şey kaybedebilir. 
Her şeyden önce psikolojik bir gerilim filmi L'amant Double. Başarısında Marine Vacth'ın büyük katkısı olduğu da kesin. Ayna kullanımı, sarmal merdivenler, müzede sergilenen objeler, tahnit edilmiş kedi, komşu ve komşunun kızına ait oda, Sarah ve annesi, strapon sahnesi, iki erkek kahramandaki meslek seçimi ve kahramanların ofislerinden saç stillerine kadar farlı oluşları, Chloe'nin her iki ofiste tırnakladığı çiçekler, Freud psikanalizine göndermeler ve daha bir yığın özenle seçilmiş ve yerli yerinde kullanılmış ayrıntı, L'amant Double’ı sıradan bir erotik gerilimin çok ötesine taşıyan ayrıntılar. Filmin başında mantık hatası gibi görünen birçok diğer ayrıntının da film ilerledikçe ve Chloé karakteri tüm yönleriyle belirginleşince yerli yerine oturduğunu belirtmeliyim. 
Gerilimin ve gizemin son anına kadar sürdüğü, yer yer alegorik ögelerle süslü ve finaliyle ters köşe yapan, beğenseniz de beğenmeseniz de özgün olduğunu inkâr edemeyeceğiniz kalburüstü bir film L'amant Double. Filme yönelik en geçerli eleştiri -katılmasam da- erotizm dozunun biraz fazla kaçmış olması olabilir. 7,5/10

tarihinde Franz_K tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84
What Happened to Monday
  6.9/10
  7,2/10
  • Ülke
    İngiltere, Fransa, Belçika
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Suç
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    123 dk
  • Vizyon Trh
    2 Kasım 2017

IMDb ID tt1536537

What Happened to Monday (2017)

Dünyanın nüfus artışı sebebiyle yeni bir yasa getirilmiştir ve aileler artık sadece birer çocuk sahibi olabilecektir. Ancak birbirinin birebir aynı olan yediz kız kardeşler hükûmet tarafından müdahale edilmeden ve tehlikeli bir çatışmanın içinde kalmadan hayatta kalmaya çalışmak zorundadır. İçlerinden birinin ortadan kaybolması kardeşleri tehlikeli sulara doğru çekecektir.
Last update:

Güzel film. Hoşuma gitti, senaryo değişik ama sonunu iyi bağlayamamışlar gibime geldi. İlginç, değişik bir film olmuş. 7/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feyy
Room
  8.2/10
  6,7/10
  • Ülke
    İrlanda, Kanada, İngiltere, ABD
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    118 dk
  • Vizyon Trh
    3 Mart 2016

IMDb ID tt3170832

Room (2015)

Jack ile annesi, 5 yıl boyunca tek odada hayatlarını sürdürmek zorunda kalmıştır. Hiç dışarı çıkamadıkları için, 5 yaşındaki Jack bütün hayatı bu odadan ibaret sanmaktadır. Fakat günün birinde kurtuldukları zaman, küçük Jack’in keşifleri oldukça sarsıcı olacaktır. 43 ödül kazanan, 1 dalda Altın Küre ödülü sahibi olan film, yıllarca esaret altında yaşamış anne ve çocuğunun sıradışı dramını ele alıyor.
Last update:

Kurgusu ve konunun işlenişi müthiş, Brie Larson ve çocuk oynamamış yaşamışlar. Çok güzel bir iş çıkmış ortaya.

Hikaye çok etkilemedi ama suç hikayenin değil janr ilgimi çok çekmiyor. Türünün yüz akı filmlerinden olmuş bana göre. Özene bezene yapılmış bir iş.

8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K
Good Time
  7.3/10
  5,7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    101 dk
  • Vizyon Trh
    12 Ekim 2017

IMDb ID tt4846232

Good Time (2017)

Kötü bir banka soygunu sonrasında Constantine Nikas, kardeşini hapisten çıkarmak için gittikçe çaresiz ve tehlikeli bir girişimde bulunarak kentin yeraltı dünyasına giriş yapıyor. Adrenalin dolu bir gece boyunca Constantine; kardeşini, kendisini kurtarmak ve hayatını dengede tutmak için kendisini şiddet ve karmaşanın hüküm sürdüğü zamana karşı bir yarışın içinde bulur.
Last update:

Good Time (Soygun) 2017’nin, kendi türünde çekilmiş en güçlü filmlerinden biri kesinlikle. Hollywood yapımlarına olan önyargıma rağmen filmi hem senaryosu ve kurgusu, hem oyunculukları ve müzikleri ile o kadar sıradışı ve özgün buldum ki “Yiğidi öldür, hakkını yeme” dedirtti bana. Karakterler yerli yerinde, kurgu şahane, hiçbir abartı ve göze batan ayrıntı yok. Böyle filmler az çıkıyor Hollywood’tan takdir etmek ve hakkını vermek gerek. Özellikle ilk yarıda müziklerin hikâyeye katkısını müthiş başarılı buldum. Ve çok fazla görünmese de Benny Safdie’nin filmde giriş ve sonuç sahnelerindeki performansı ile parladığını belirtmeliyim. 8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
19Tufan03
Lady Bird
  7.5/10
  6,9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce, Fransızca, Latince
  • Süre
    94 dk
  • Vizyon Trh
    5 Nisan 2018

IMDb ID tt4925292

Lady Bird (2017)

Christine "Uğur Böceği" McPherson (Saoirse Ronan) son derece sevecen, dik kafalı ve iradeli annesi (Laurie Metcalf) gibi olmamak için mücadele etse de aynı onun gibidir. Uğur Böceği'nin annesi, babasının (Tracy Letts) işini kaybetmesinden sonra ailesini ayakta tutmak için yorulmak bilmeden çalışan bir hemşiredir. Sacramento, California'da 2002 yılında, hızla değişen Amerikan ekonomisinin ortasında geçen Uğur Böceği, bizi şekillendiren ilişkilere, bizi tanımlayan inançlara ve yuva adını verdiğimiz yerin benzersiz güzelliğine etkileyici bir bakış sunuyor.
Last update:

Lady Bird

7,3 / 10

Kendi benliğini keşfetme çabasında olan Christine'in, yaşadığı karakter karmekeşinin tatlı anlatımı var filmde. Zaman zaman güldüren, zaman zaman üzen, ortalama sıcak bir film. Büyük beklentilere girilmezse keyifle izlenir.

Filmin adaylık görebileceğini düşünüyorum ama öyle ödül olacak veya oyunculuklarıyla ön plana çıkacak bir film değil. Saoirse Ronan ortalama bir oyuncu, hoş git gide artan bir hayran kitlesi var ama oyunculuk anlamında rolünü çok iyi kotardığını söyleyemeyeceğim. Emma Stone'un 5-10 sene önceki hali gibi, ilerde iyi bir oyuncu olabilir ama şu an değil.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  8.2/10
  8,1/10
  • Ülke
    İngiltere, ABD
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    115 dk
  • Vizyon Trh
    11 Ocak 2018

IMDb ID tt5027774

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Kızının cinayet davasında bir suçlu bulunmadan aylar geçtikten sonra, Mildred Hayes cesur bir hamle yapar. Kentin saygıdeğer polis şefi William Willoughby'ye yöneltilen tartışmalı bir mesajla kentin ücra bir yolunda üç adet reklam panosu kiralar. Şiddet eğilimli, çocuksu bir annenin çocuğu olan, şefin sağ kolu Dixon'ın adı olaya karıştığında, acılı anne ile güvenlik güçleri arasındaki savaş daha da şiddetlenecektir.

8.5/10

Filmi dün akşam izledim ,bu sabah da Golden Globe aldığını öğrendim. Beklediğim bir ödüldü."Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" 2017 filmleri içinde şimdiye kadar izlediklerim arasında en çok beğendiğim film oldu. Zaten Martin McDonagh takip ettiğim isimler arasında. Kendine has bir tarzı var ve yaptığı işleri gerçekten takdir ediyorum.Filme gelirsek Martin McDonagh'ın önceki filmleriyle benzer tarzda olduğunu söyleyebiliriz. Film ciddi bir şeyler anlatıyor görüntüsünde ama bütünüyle bir tiye alma durumu var.Yani aslında ciddi bir film değil diyebiliriz ama aslında o kadar fazla konuda göndermeler yapıyor ki sizi kendisine hayran bırakıyor ve bunu  oldukça zekice ve ince bir üslupla başarıyor.

Ben açıkçası bir noktada artık klişelere teslim olmaya hazırdım ama film her noktada beni yanılttı. Tam olaylar rayına oturdu derken çok farklı bir yere geliyor film.Ana konu kızına tecavüz edilip öldürülen bir annenin adalet arayışı olarak değerlendirilebilir fakat belirttiğim gibi aslında bir çok konuda söyleyecekleri var filmin.Filme kara mizah demek ne kadar doğru olur bilmiyorum,daha çok Martin McDonagh tarzı demek daha doğru olur. Bu tarz birazcık Coen'lerin tarzını andırıyor,zaten bildiğim kadarıyla Coen'ler de destekliyor genç yönetmeni.Hatta Frances McDormand ilk başta rolü kabul etmek istememiş,bazı kaygıları varmış ama eşi Joel Coen oynaması konusunda ısrar etmiş. Frances McDormand gerçekten oyunculuğuyla kendine hayran bırakıyor, bence kendi jenerasyonu içerisindeki en iyi kadın oyunculardan biri.Filmdeki diğer oyunculara da haksızlık etmemek lazım , film oyunculuk anlamında epey doyurucu. Bence Martin McDonagh Colin Farrell'ı Yorgos Lanthimos'a bırakarak çok iyi yapmış.Sonuç olarak iyi çekilmiş,iyi oyuncularla dolu çok keyfili bir filmdi "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri".

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan
Baby Driver
  7.7/10
  6,5/10
  • Ülke
    İngiltere, ABD
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Müzik
  • Dil
    İngilizce, Amerikan İ.D.
  • Süre
    112 dk
  • Vizyon Trh
    29 Haziran 2017

IMDb ID tt3890160

Baby Driver (2017)

Baby genç yaşına rağmen oldukça deneyimli bir sürücüdür. Genç görünümü yüzünden Baby lakabını alan adam banka soyguncuları için sürücülük hizmeti vermektedir. Banka soygununun ardından kaçış için sürücülük yapan adamın yolu bir gün bir suç lideri ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. Ancak girdiği bu iş, başarısız olmaya mahkum bir soygundur. İşler ters gittiğinde peşine düşen farklı farklı insanlardan kaçmak zorunda kalır...
Last update:

Filmin çoğunlukla müzik içerdiği eleştirisine karşın bu durumu gayet tutarlı buldum diyebilirim. Aksiyon drama yeterli harmanlanmış. Jamie ortaya çıktığı andan itibaren kalitesini konuşturdu. Filmin ağır topu finalde çok kolay eritildi, bu yönden eksi puan. Bütün bunların dışında kovalamaca sahneleri tatmin ediciydi, klasik izle geç tabir edebileceğimiz kalitede müzikleri saymazsak.

7/10  

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84
The Disaster Artist
  7.5/10
  7,4/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Biyografi, Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    104 dk
  • Vizyon Trh
    21 Aralık 2017

IMDb ID tt3521126

The Disaster Artist (2017)

Hollywood heveslisi bir aktör, Tommy Wiseau adında gizemli bir yabancıyla tanışır. İkili bir proje başlatmak ister. Kimsenin tahmin edemeyeceği bir fikir; Şimdiye kadar yapılmış en kötü filmi çekmek...
Last update:

Kara mizah filmi,  james franco'nun sırtladığı gerçek hayattan alınma hatta jenerikte gösterdiği kadarıyla neredeyse film kısımları birebir alınma olmuş. 2 yeni yetme oyuncu ünlü olma hevesiyle L.A. a giderler. Oyunculuktaki şansları iyi gitmez. Parasının kaynağı nereden geldiği belli olmayan tommy kendi filmini çekmeye başlar. Film izlettiriyor kendini. Oyunculuk iyi, zaten düşük bütçeli bir film hatta filmin gerçeği olan the room düşük bütçeli olduğu için fark etmiyor. James Franco sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  8.2/10
  8,1/10
  • Ülke
    İngiltere, ABD
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    115 dk
  • Vizyon Trh
    11 Ocak 2018

IMDb ID tt5027774

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Kızının cinayet davasında bir suçlu bulunmadan aylar geçtikten sonra, Mildred Hayes cesur bir hamle yapar. Kentin saygıdeğer polis şefi William Willoughby'ye yöneltilen tartışmalı bir mesajla kentin ücra bir yolunda üç adet reklam panosu kiralar. Şiddet eğilimli, çocuksu bir annenin çocuğu olan, şefin sağ kolu Dixon'ın adı olaya karıştığında, acılı anne ile güvenlik güçleri arasındaki savaş daha da şiddetlenecektir.

Çeşitli konulara sahip bana göre hayat konulu çok iyi bir film. En basit rolden, başrole kadar bütün oyuncular çok iyi oynamış. Konu basit olsada üstün oyunculuk sayesinde kendini izlettiriyor. Konu sadece 3 reklam panosu değil, akabinde bir çok olayda gelişiyor. İnsan ilişkileri, iyi-kötü dengesi, dostluk, arkadaşlık bir çok farklı konu film içinde yer alıyor. Bitmesini istemediğim yegane filmlerden 8/10
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.