Jump to content
Franz_K

Bugün Hangi Filmi İzlediniz?

elbais

---U Y A R I---

Arkadaşlar, iletilerimize birden fazla IMDb tagı eklemek artık ayarlar engeli nedeniyle mümkün değildir. Bunun yapılması halinde iletide 1.den sonraki tag'lar parse edilmeyecektir. O nedenle her iletiye bir IMDb tagı kuralına uyunuz lütfen.

Eskiden fazla tag kullanılmış iletiler düzenlenecektir.

Yeni eklenen özelliklerden birisi de IMDb tag çerçevesinin sağ alt köşesindeki ikon ile güncelleme yapılabilmesidir.

Ekleyen: elbais

Tavsiye Edilen İletiler

Franz_K    543
Franz_K
Annemin Yarasi
  7.4/10
  7.0/10
  • Ülke
    Türkiye, Bosna-Hersek, country-CSXX
  • Tür
    Dram, Gizem, Savaş
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    120 dk
  • Vizyon Trh
    11 Mart 2016

IMDb ID tt4994736

Annemin Yarasi (2016)

Salih on sekiz yaşına geldiğinde kayıp ailesini bulmak üzere yetimhaneyi terk eder ve babasını ararken bir çiftlikte işe başlar. Hiç beklemediği bir anda hayalindeki yuvayı bulmuştur. Heyecan ve tansiyon yükseldikçe yeni sırlar da su üstüne çıkar. Salih geçmişinden kurtulup bu yuvada mutlu olabilecek midir? Soluk soluğa izlenecek Annemin Yarası, Salih’in peşinde umudun izini sürüyor.

Kışa hazırlık için alınmış 30 kilo bezelyeyi ayıklamaya oturduğumuz salonda mecburen Türkçe film açmalıydık. Parmak uçlarım sızlaya sızlaya izledim. 30 kiloyu ayıklamaya yetmedi süresi "46 Yok Olan"a geçtik...

Film, Balkan sinemasında çokça örneği olan bir konuyu ele alıyor. Ele aldığı konu o kadar acı ki onlarca hikaye çıksa da o onlarca hikaye insanlık adına ders almak için izlenir. Bu filmin hikayesi de yaşanmışlığı olan ve bu anlamda izlemeye değer bir hikaye. Ancak filmi öven arkadaşların affına sığınarak hikayesini beğensem de karakterleri çok zorlama bulduğumu söylemek istiyorum. Özellikle ilk yarıda karakterler o kadar yapmacık ki... Ozan Güven ve Belçim Bilgin fazlaca övülmüş filmde... Kişilere bir şey diyemiyorum zira kabahatli olan yönetmen. Yönetmenin kendilerine biçtiği rolleri başarıyla yerine getirmişler. Ancak Marija ve Borislav karakterlerini çok yapay buldum. İyi senaryosuna rağmen yönetmenlik adına başarılı bulmadığımı belirtmeliyim filmi. En fazla 6.8/10

tarihinde Kornsky tarafından düzenlendi
imdb
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    191
Erkan
South Park: Bigger, Longer & Uncut
  7.8/10
  5.1/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Animasyon, Komedi, Fantastik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    81 dk
  • Vizyon Trh
    3 Şubat 2000

IMDb ID tt0158983

South Park: Bigger, Longer & Uncut (1999)

South Park 3. sınıf öğrencileri Stan, Kyle, Cartman ve Kenny yetişkinlere yönelik bir film izledikleri sinemadan, büyümüş gözler ve genişlemiş bir kelime haznesi ile ayrılırlar. Anne ve babalarının bu gelişmeler üzerine başlayan filmi protesto girişimleri, A.B.D ve Kanada arasında gerçek bir şavaş çıkmasına kadar ilerler. Çocuklar, birdenbire kendilerini bu krizin ortasında bulurlar ve her birisi, olanları durdurmak için gerekli cesareti kendi içlerinde aramaya başlarlar.
Son güncelleme:

CNBC'de denk geldikçe izlerdim. Dili yer yer ağırlaşıyor ve ağırlaşma siyaseten de devam ediyor. 

6/10

imdb
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    506
alpalp84
Wonder Woman
  0/10
  6.9/10
  • Ülke
    Hong Kong, Çin, Amerika
  • Tür
    |15 June 2017 (Netherlands)
  • Dil
    İngilizce, Almanca, Felemenkçe, Fransızca, İspanyolca, Çince, Yunanca, Ancient (to 1453), North American Indian
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    15 Haziran 2017

IMDb ID tt0451279

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman olmadan önce Amazon prensesi olan Diana, yenilmez bir savaşcı olarak eğitilmiştir. Yetiştirildiği gözlerden uzak cennet adanın üzerinden geçen bir Amerikan Pilot'unun uçağı düşer, ve bu kazadan kurtulan pilot baygın olarak adanın kıyılarında bulunur. Pilot, Diana'ya adanın dışındaki dünyada büyüyen savaş tehdidinden bahseder. Bu tehdidi durdurabileceğine inanan Diana, adayı terk eder. İnsanlığın yanında tüm savaşları durdurmak için çarpışan Diana, tüm güçlerini ve gerçek kaderini keşfedecektir.
Son güncelleme:

Origins filmleri genellikle iyi oluyor. Ben ares i beğendim. Tam ümidi kesmişken çıkageldi. Filmin ortalarına doğru biraz sıkıldım açıkcası. Genel yorumlara bende katılıyorum. Güzel bir film olmuş. Chris Pine çok yakışmış role. Gal Gadot u en başlarda yadırgamıştım ama oda çok iyi olmuş.

Mohammad Rasoolollah
  0/10
  6.2/10
  • Ülke
    Iran, Islamic Republic Of
  • Tür
    |27 August 2015 (Iran)
  • Dil
    Farsça, Arapça, İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    27 Ağustos 2015

IMDb ID tt3921314

Mohammad Rasoolollah (2015)

Film, 7.yy'da Mekke'de ve Hz.Muhammed'in etrafında gelişen olayları konu ediniyor. Abraha’nın fil ordusuyla Mekke’ye yönelişi sebebiyle tedirgin olan Mekke halkı çaresizdir. Hz. Muhammed’e hamile olan Hz. Amine geri kalan Mekke halkı gibi kaçıp dağlara saklanamaz. Abraha kimseciklerin olmadığı şehri kolayca ele geçirebileceğini düşünür ancak filler Mekke’ye doğru bir adım dahi atmaz. Ardından milyonlarca ebabil kuşu, Abraha’nın ordusunu taş yağmuruna tutarak yok ederler. Bu olaydan tam bir ay sonra Hz. Muhammed doğmuştur. Hz. Âmine’nin kucağındaki minik bebek dünyayı kökünden değiştirecektir...

Hz yusuf, çağrı ve ömer adlı yapımları çok beğendim. Kaç kere seyredersem seyredeyim hiç bıkmam. Hele hele yusuf dizisini kaç kere seyrettiğimi hatırlamıyorum bile. Bu filme önyargılı yaklaştım. İranlıların mezhep farkı yüzünden filmi çekemeyeceklerini düşündüm. Bir nevi haklıda çıktım. Holivud yapımı gibi çekilmiş bu film. Hiçbir dizi veya filmde gösterilmeyen peygamber efendimiz yüzü hariç full gösteriliyor, altyazı olarakta konuşması gösteriliyor. Nerede görünürse 100W lık led ampul gibi parlıyor. Abdülmuttalip, ebutalip veya başka birinin gözündende bu film çok güzel yansıtılabilirdi. Boş sahne çok var. Karakter aval aval boşluğa bakıyor. Yer yer güzel sahnelerde var ama bu filmin kötü olduğunu değiştirmiyor. 

Sinemada seyrettiğim bir yapım görüşümü değiştiremez ama bugün yüzü hariç komple peygamber efendimizi gösteren başka bir filmde yüzünüde gösterir. Bunlar taviz verilmemesi gereken şeylerdir. Gidin çağrı filmini bir kere daha seyredin, yetmedimi faruk ömer dizisini baştan aşağı bir kere daha seyredin. Zaten 2. kere seyredilebilecek bir yanıda yok.

imdb
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    191
Erkan
Halloween
  7.8/10
  5.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Korku, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    91 dk
  • Vizyon Trh
    23 Mayıs 1979

IMDb ID tt0077651

Halloween (1978)

Korku sinemasının ustalarından John Carpenter'ı üne kavuşturan filmi "Cadılar Bayramı", ilk cinayetini altı yaşında işleyen bir çocuğun onbeş yıl sonra hapisten kaçarak geçmişini tekrarlamasını anlatıyor. Azizler günü arifesinde işlediği cinayeti hayatının merkezi haline getiren ve sıradan insanları öldürerek adeta sorunlarıyla hesaplaşan gencin hikayesi.
Son güncelleme:

Seriyi baştan bir gözden geçirmek istedim. Sade ve yalın, zamanının özelliklerini taşıyan durumda olduğunu belirterek başlangıcı yapalım. 

7/10

imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide    130
bonafide
Le faux pas
  6.3/10
  0.0/10
  • Ülke
    Fransa
  • Tür
    Dram
  • Dil
    Fransızca
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    20 Ocak 1965

IMDb ID tt1022523

Film hakkında hiçbir bilgim olmadan tamamen rastgele bir seçim ile izlemeye başladım. Bir beklentim de yoktu. Ancak oldukça beğendiğim bir film oldu. Başından sonuna kadar gizemini koruyor.

7.2 / 10

--------------------------------

@alpalp84 yazdığınız mesaj turuncu ve öntanımlı temada okunmuyor.

imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    218
Castiel
King Arthur: Legend of the Sword
  0/10
  6.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    |11 May 2017 (Netherlands)
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    11 Mayıs 2017

IMDb ID tt1972591

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

Arthur henüz çocukken babası öldürüldüğünde, amcası Vortigern tahta geçer. Doğuştan kazanılan bu hakkı kendisinden çalınan ve kim olduğuna dair hiçbir fikri olmayan Arthur ise şehrin arka sokaklarında, ekmeğini taştan çıkaran biridir. Ancak bir kez kılıcını taştan çektiğinde, bütün hayatı alt üst olur ve hoşuna gitse de gitmese de gerçek mirasına sahip çıkmak zorunda kalacaktır. Yönetmenliğini Guy Ritchie'nin üstlendiği filmin senaryosu ise Joby Harold'a ait. Charlie Hunnam'ın Kral Arthur'u canlandırdığı filmde ayrıca Jude Law, Djimon Hounsou ve Eric Bana da yer alıyor
Son güncelleme:

Son zamanlarda izlediğim en kötü film. Senaryosu oldukça kötü. Böyle Kral Arthur hikayesi olmaz. Charlie Hunnam Arthur karakterine çok uygun ama harcanmış maalesef. Eleştirmenlerin filmi neden gömdüğünü anlamak pek zor olmadı.

King Arthur: Legend of the Sword piles mounds of modern action flash on an age-old tale -- and wipes out much of what made it a classic story in the first place.

Koyu ile yazdığım kısım filmin en büyük sorunu.

5,5/10

imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ATi1907    2
ATi1907
Contratiempo
  0/10
  7.7/10
  • Ülke
    İspanya
  • Tür
    |6 January 2017 (Spain)
  • Dil
    İspanyolca
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    6 Ocak 2017

IMDb ID tt4857264

Contratiempo (2016)

Adrian Doria varlıklı bir iş adamıdır, Asya pazarı ile yaptığı ticari anlaşmaları ve yüksek teknoloji şirketi nedeniyle Yılın Adamı olarak adlandırılmıştır. Kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için kendi avukatı Felix tarafından tavsiye edilen tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Bir dağ oteli odasında yanında fotoğrafçı sevgilisi Laural Vidan'ın cesedi dururken polis tarafından tutuklanmıştır. Adrian Virginia'ya suç ve sevgilisi Laura ile ilişkisi hakkında konuşur. Her ikisi de sürücüsü Daniel Garrido adında bir adamın öldüğü araba kazasısını açığa çıkarmaya çalışırlar. Laura'nın Daniel'in ölümü nedeniyle hapse girmekten kaçınmak için Laura'nın onu nasıl yönettiğinden söz eder. Aynı zamanda avukatı Felix olayların seyrini değiştirebilecek bir delil araştırmaktadır. Virginia ve Adrian vaka hakkında konuşmalarını sürdürürler ama Adrian'ın ifadesinden ikna olmayan Virginia onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Bulmacada gerçek ve yalan kolayca yer değiştirebilmektedir.
Son güncelleme:

Muhteşem bir kurgu ve senaryo son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri kesinlikle 8/10 hak ediyor. Bu tarz filmleri bilen varsa lütfen paylaşsın:D

imdb
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orhanpisken    2
orhanpisken
King Kong
  0/10
  6.8/10
  • Ülke
    New Zealand, Amerika, Almanya
  • Tür
    |14 December 2005 (Netherlands)
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    14 Aralık 2005

IMDb ID tt0360717

King Kong (2005)

Bir film yapımcısı ve yönetmeni olan Carl Denham, başrol oyuncusu güzel Ann Darrow'un da bulunduğu bir ekiple, egzotik Kafatası Adası'na gelir. Burada karşılaştıkları yerliler ilk defa sarışın bir kadın görmektedirler. Ann'ı kaçırıp tanrılarına kurban etmek isterler. Tanrı olarak gördükleri şey, adayı mesken tutmuş dev bir goril olan King Kong'dan başkası değildir.Kong'un Ann'in güzelliğinden etkilenip ona aşık olmasıyla, hikaye yepyeni bir yöne doğru ilerler. Ekiptekiler sarışın aktrisi kurtarmayı başarır ve Kong'u da canlı ele geçirerek New York'a dönerler. Amaçları dev maymunu burada düzenleyecekleri büyük şovda teşhir etmektir. Ama işler planladıkları gibi gitmeyecektir.
Son güncelleme:

3 saat 20 dk sıkılmadan izledim. Puanım 9/10

imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    191
Erkan
Casper
  6.1/10
  6.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Aile, Fantastik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    100 dk
  • Vizyon Trh
    14 Temmuz 1995

IMDb ID tt0112642

Casper (1995)

Carrigan Crittenden babasının vasiyetinin okunması sırasında ondan geriye tek kalanın sakin bir eyalette bulunan eski bir malikane olduğunu öğrenir. Bu evde gömülmüş gizli bir hazine olabileceği söylentisini duyan kadın, dava vekilini de yanına alıp evi ziyarete gider. Fakat zengin olma hayalleriyle malikaneye vardıklarında hiç de beklemedikleri bir sürprizle karşılaşırlar. Ev, yalnız ve dost hayalet Casper ve kötücül amcaları tarafından tarafından ele geçirilmiştir. Film, Sevimli Hayalet Casper çizgi filmleri serisi ve çizgi romanlarından beyaz perdeye, City of Angels filmiyle tanınan yönetmen Brad Silberling tarafından uyarlanmıştır.
Son güncelleme:

Casper'ı biraz daha sevimli yapabilirlerdi. Bunun dışında ortam ve atmosfer gayet yeterliydi. Ailece keyifle izlenebilir.

7/10

imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
umitkaraogl    16
umitkaraogl
Wonder Woman
  0/10
  6.9/10
  • Ülke
    Hong Kong, Çin, Amerika
  • Tür
    |15 June 2017 (Netherlands)
  • Dil
    İngilizce, Almanca, Felemenkçe, Fransızca, İspanyolca, Çince, Yunanca, Ancient (to 1453), North American Indian
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    15 Haziran 2017

IMDb ID tt0451279

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman olmadan önce Amazon prensesi olan Diana, yenilmez bir savaşcı olarak eğitilmiştir. Yetiştirildiği gözlerden uzak cennet adanın üzerinden geçen bir Amerikan Pilot'unun uçağı düşer, ve bu kazadan kurtulan pilot baygın olarak adanın kıyılarında bulunur. Pilot, Diana'ya adanın dışındaki dünyada büyüyen savaş tehdidinden bahseder. Bu tehdidi durdurabileceğine inanan Diana, adayı terk eder. İnsanlığın yanında tüm savaşları durdurmak için çarpışan Diana, tüm güçlerini ve gerçek kaderini keşfedecektir.
Son güncelleme:

Senaryosu çok zayıf, karakterler aşırı klişe çok fena hayal kırıklığı içindeyim,, yıllarca beklenen yapım bu olmamalıydı 6/10

imdb

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.