Franz_K

Bugün Hangi Filmi İzlediniz?

elbais

---U Y A R I---

Arkadaşlar, iletilerimize birden fazla IMDB tag eklemek artık ayarlar engeli nedeniyle mümkün değildir. Bunun yapılması halinde iletide 1.den sonra ki tag lar parse edilmeyecektir. O nedenle 1 iletiye bir imdb tag kuralına uyunuz lütfen.

Eskiden fazla tag kullanılmış iletiler düzenlenecektir.

Yeni eklenen özelliklerden biriside imdb tag çerçevesinin sağ alt köşesindeki ikon ile güncelleme yapılabilmesidir.

Ekleyen: elbais

Tavsiye Edilen İletiler

borrang
Brawl in Cell Block 99
  7.1/10
  6,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    132 dk
  • Vizyon Trh
    6 Ekim 2017

IMDb ID tt5657856

Brawl in Cell Block 99 (2017)

Araba tamircisi olarak çalışırken işini kaybeden ve evliliği kötüye giden eski boksçu Bradley hayatının dönüm noktasındadır. Uyuşturucu kuryesi olarak çalışan eski bir arkadaşı için çalışmaktan başka bir yol bulamaz. Durumu başlarda iyiye gider, ta ki acımasız arkadaşları ile bir grup polisin çatışması arasında kalana kadar. Ortalık sakinleştiğinde, kendini hapishanenin içinde bulur. Düşmanları onu şiddet uygulamaya mecbur bırakır ve bu da hapishaneyi vahşi bir savaş alanı haline getirir.
Last update:

Çok ağır ilerleyen vasat bir filmdi. Sona doğru kalitesiz aşırı şiddet sahneleri de acayip başarısızdı. Aldığı puanı hiç hak etmeyen gece yarısı tv filmi. 5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
The Florida Project
  7.6/10
  8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca, Portekizce
  • Süre
    111 dk
  • Vizyon Trh
    8 Şubat 2018

IMDb ID tt5649144

The Florida Project (2017)

6 yaşındaki Moone ve ekibi, yetişkinlerin zorlu dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir dünya yaratmışlardır. Okulların tatil olmasıyla birlikte bu afacan grubun tek dertleri, istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektedir. Oysa yetişkinler için durum çok farklıdır. Artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için Florida yazı, zorluk, acı ve gözyaşı demektir.
Last update:

8/10

Daha önce Tangerine filmiyle dikkatleri üzerine çeken Sean Baker sıra dışı işlere imza atmaya devam ediyor.Benzerlerini avrupa sinemasında, özellikle britanya'da gördüğümüz bir film "The Florida Project".Diğer amerikan filmlerinin pek yapmadığını yapıyor bu film ; kenar mahalleri ve arka sokakları anlatıyor ,yoksul aileler ve özellikle çocuklar üzerinden.Amerikan rüyasına tersten bakıyor,hatta yerle bir edip artık rüya müya kalmadı, yoksulluk her yerde diye bağırıyor.Tabii burada antrparantez , aslında dünyanın belki de en büyük problemi olan yoksulluk ya da bizim yoksullukla mücadelede ki isteksizliğimiz ve yetersizliğimiz ,hatta bir adım da ileri götürürsek amerikan sinemasının arkasını dönüyor dediğimiz şeyi biz de günlük yaşantımızda her gün görmezden geliyoruz ,belki yukarıdan bakarak o insanların mücadelelerini küçümsüyoruz , teknolojimizin ve refahımızın geldiği nokta ile övünüyoruz.Bu belki de insanlık tarihinin en büyük iki yüzlülüğü olabilir.

Neyse filmde dönersek eğer özellikle çocuklar üzerinden çok ince sorular soruyor ve çocuk olmanın her şeyin ötesinde olduğunu gösteriyor. Bu filmi izlerken aklıma bir çok film geldi, özellikle İngiliz filmleri ,bunun dışında son zamanlarda izlediğim Lady Bird geldi. O filmde kız annesine beni yetiştirmenin bedeli kaç paraysa yaz bir gün ödeyeceğim diyordu ve herkesin sorunlarının farklı olabileceğine dair bir vurgu vardı. İşte bu filmde bazı cevaplar var ,hepimiz belki ailelerimizle belirli noktalarda tartışmış ve kaçmak istemişizdir ama bir çocuğu yetiştirmenin somut bir bedeli yok ,çok farklı mücadeleler olabiliyor hayatta. Çocuk olmanın da bir bedeli yok, hepimiz bir an önce büyüyüp muhteşem şeyler başarmak istiyoruz ama o çocukluğun masumiyetini ve sıcaklığını bir daha hiçbir zaman bulamıyoruz.

Filmde oyunculuklar gerçekten iyi,özellikle çocuk oyuncular çok başarılı. Başroldeki ablayı Instagram'da keşfetmiş Sean Baker,çocuk oyuncular da pek deneyimli sayılmaz,deneyimlilerden Willem Dafoe iyiydi. Sean Baker kamerayla değişik şeyler denemeyi seviyor, bu filmde de kendine has yöntemleri denemeyi bırakmamış.Güzel bir deneyimdi ,sanki o mahallelerde yaşananlara gidip tanık oldum gibi hissettim. Genelde aksiyonu fazla,fantastik ögeleri olan hızlı akan filmlerin bizi içine çekmesini bekleriz ama bu film bunların tam tersini yaparak sizi filmin içine çekmeyi başarıyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84
Goodbye Christopher Robin
  7.1/10
  7/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Biyografi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    107 dk
  • Vizyon Trh
    29 Eylül 2017

IMDb ID tt1653665

Goodbye Christopher Robin (2017)

Film, yazar Alan Alexander Milne'ın gündelik yaşamını ve ünlü eseri Winnie the Pooh'u esinlendiği oğlu Christopher Robin Milne'i anlatıyor.

Film 2 kısma ayrılıyor. Birinci kısmı savaştan dönen askerin stres bozukluğu. Başroldeki abimiz savaşa gitmiş bir yazardır. Ama savaş sonrası tranva yaşar. Bu sebeble şehirden taşraya taşınma kararı verir. Eşi ve çocuğunu alarak ormanın içinde güzel bir evde vakit geçirirler. Tabi eşi  (Margot Robbie) yeniden yazmasını ister. Ufaktan ufaktan bu sebeble sorun yaşatır. 2. yarısında ise beni çok sevindiren meşhur Winnie the Pooh kitabını yazmaya başlar. Çocuğunun oynadığı oyuncaklara ve uydurduğu hikayelere bakarak tekrar yazmaya başlar. Fakat çocuğu bundan pek haz etmez...

Benim gibi Winnie the Pooh seyredenler ve 2. yarıdaki baba-oğul dramını çok sevmem nedeniyle 8/10

Jigsaw
  5.8/10
  6,1/10
  • Ülke
    ABD, Kanada
  • Tür
    Suç, Korku, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    92 dk
  • Vizyon Trh
    26 Ekim 2017

IMDb ID tt3348730

Jigsaw (2017)

Şehrin her yerinde birer birer cesetler ortaya çıkmaktadır. Her ceset korkunç şekilde can vermiştir. Araştırma devam ettikçe bütün ipuçları tek bir adamı gösterir: John Kramer. Ama nasıl olabilir bu? Jigsaw diye bilinen adamın öleli yıllar olmuştur.

Açıkcası önceki filmlerden hikaye ve katliam olarak daha düşüktü. Eski filmlerde kan gövdeyi götürüyordu. Ne kadar iğrenç şey varsa doldurmuşlardı. Belkide konu kalmadığı için böyle yaptılar. Ters köşe felan olmadım, Zaten filmi seyreder seyretmez acaba katil kim diye kendi kendime bakıp bakıp durdum. Eski serideki yaşayan karakterlerden devam etmelerini beklerdim. Yeni bir serinin başlangıcı olacaksa çok kötü başladılar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte
Blade Runner 2049
  8.1/10
  7,1/10
  • Ülke
    ABD, İngiltere, Macaristan, Kanada
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce, Fince, Japonca, Macarca, Rusça, Somali, İspanyolca
  • Süre
    164 dk
  • Vizyon Trh
    5 Ekim 2017

IMDb ID tt1856101

Blade Runner 2049 (2017)

Bir devam filmi olan Blade Runner 2049'da; ilk filmdeki öykünün üzerinden geçen 30 yıl sonrası anlatılmaktadır. Los Angeles Polis Departmanı'nda görev yapan Memur K (Ryan Gosling); insanlığı büyük kargaşaya sürükleyecek, hatta sonunu bile getirebilecek bir sırrı ortaya çıkarmıştır. Memur K'nın, bir felaketi önleyebilmek için; eski ödül avcısı Rick Deckard'ı (Harrison Ford) bulup, ondan bazı sorularına yanıt alması şarttır.
Last update:

Film pek çok yönüyle ilginç. Evvela senaryosu olay evreni diğer elementler çok iyi. Tek ve bence mühim bir eksisi var. Tempo çok yavaş. Pek çok insanı sıkabilir hatta mışıl mışıl uyutabilir. Son tahlillde iyi bir film 7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
Teströl és lélekröl
  7.7/10
  8/10
  • Ülke
    Macaristan
  • Tür
    Dram, Romantik
  • Dil
    Macarca
  • Süre
    116 dk
  • Vizyon Trh
    14 Aralık 2017

IMDb ID tt5607714

Teströl és lélekröl (2017)

Budapeşte yakınlarında bir mezbahada finans direktörü olarak çalışan iyi huylu Endre (Géza Morcsányi), şirkete yeni gelen kalite kontrolörü Maria'dan (Alexandra Borbély) hoşlanmıştır. Ancak obsesif kompülsif eğilimlere sahip Maria, Endre gibi herkesten uzak durmaktadır. Ancak şirketin psikiyatrı, bu iki kişinin birbiriyle tıpatıp aynı rüyaları gördüğünü ortaya çıkarınca, ikilinin arasında tuhaf, gizemli bir bağ olduğu anlaşılır.
Last update:

8/10

"Teströl és lélekröl" , Macar sinemacı Ildikó Enyedi'nin uzun yıllar sonra sinemaya geri döndüğü son derece naif bir film.Plot biraz sıkıntılı gibi ama filmin yarattığı dil bu açığı kapatıyor.Çok farklı okumalar yapılabilecek ilginç bir film olmuş ,yine de size hayatın sırrını açıklamıyor,dediğim gibi kendine has oluşturduğu dili ile film boyunca sizi kendi dünyasına götürüyor ve sonuna kadar ilgiyle izletiyor kendini.Tam anlamıyla sıra dışı bir aşk hikayesini sıra dışı bir method  ile anlatabilmeyi başarmış.Filmi Maria rolündeki kadın oyuncu sırtlamış,erkek oyuncu da iyiydi ama Maria'ya yaklaşamamış.Ek olarak ,filmde çalan Laura Marling şarkısı(What He Wrote ) da çok hoştu. Sonu konusunda ise @Franz_K 'ya katılıyorum,son sahne bence de gereksiz olmuş,bir önceki sahnede bitse çok daha etkili olabilirdi. Yine de takdir yönetmenin. 

Filmin ödül almış olması sevindirici.Geçen seneden beridir takibimde idi  ama kaçırmışım, bu başlıkta yazan arkadaşlar sayesinde hatırladım,hepsine değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yazan arkadaşlar yazdıkları okunmuyor diye düşünmesin ,benim gibi her iletiyi tek tek okuyan çok kişi olduğuna eminim.

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan
Bernie
  6.8/10
  4,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Biyografi, Komedi, Suç
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    99 dk
  • Vizyon Trh
    22 Haziran 2012

IMDb ID tt1704573

Bernie (2011)

Teksas'ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede, kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır. Herkes Bernie'yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent'e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie'yi öldürür...
Last update:

Umduğumdan iyi çıktığını söyleyerek başlamak isterim. Gerçek hayattan alınma konusu ve işleyişiyle bazen belgesel tadına geçse de oyuncuların etkileriyle keyif verici olarak ilgi çekici bir hâl alıyor yapım. Hiç beklenmeyen, anlamlandıramadığınız gerçekler pat diye önünüze koyulabiliyor. Sakin sayılabilecek bir Texas bölgesinde yaşananlar sunumuyla bir taraftan sorgulatıyor hayatı. Jack Black yeteneğini ortaya koyarak adeta zamanı yaşatmış. Finaldeki gerçek görüntüler ve gitar solo yapan komşu alınan tadı arttırıyor.

7/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84
The Shape of Water
  7.4/10
  6,3/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Macera, Dram, Fantastik
  • Dil
    İngilizce, Amerikan İ.D., Rusça, Fransızca
  • Süre
    123 dk
  • Vizyon Trh
    15 Şubat 2018

IMDb ID tt5580390

The Shape of Water (2017)

1963 dolaylarındaki Amerikan Soğuk Savaş dönemi bağlamında kurgulanmış uhrevî masal... Elisa (Sally Hawkins) çalıştığı gizli yüksek güvenlikli devlet laboratuvarında sükût ve tecrit içinde tek başına bir hayat sürmektedir. Elisa'nın hayatı meslektaşı Zelda (Octavia Spencer) ile birlikte keşfettiği gizli bir deneyle birlikte sonsuza kadar değişir.

Kurtlar Vadisi'nde yıllardır değişmeyen bir olay vardır. Bir yere sızacakları zaman temizlikçi, tüpçü vs vs şekilden şekile girerek mekan basarlar... Aynı olay buradada var. ABD nin çok önemli üstlerinde 2 temizlikçi elini kolunu sallaya sallaya her yere girerler. Bütün devlet sırlarına kulak misafiri olurlar. Komutanlar en ufak şüphe duymaz herşeyi temizlikçilerin yanında konuşur dururlar... Bu sahneleri gördüken sonra gerçekten filmi sevmedim. Kedi yiyen(bildiğin yedi) bir su canavarı etcildir. Jilet gibi tırnaklarıyle insanın kemikleri dahil rahat rahat parçalayabilecek gücü var. Nasıl canavar-insan aşkı olur. Tarihte aşk değil ama arkadaşlık olarak bir çok örneği oldu ama bu dostluk güzel bir şekilde bize yedirildi. Hadi kadın hayatı boyunca ezik bir karakter olmuş, canavar nasıl kadına aşık olabiliyor... Aşk olayını geçtim, kapının altına sıkıştırılan bir bez parçasıyla muslukları açarak banyoyu akvaryuma çevirme olayında, ihtiyar adam vuruluyor 2 saniye sonra kalkıp filmin kötü adamını indiriyor... Bir dünya mantıksız şey var.

Senaryosu haricinde hemen hemen herşeyi güzeldi. Ciddi ciddi herşeyi güzeldi. Bu filme ajan konusu çok güzel yakışırdı. Neredeyse 1 e 1 aynı olan Abe Sapien'ın filmini yapsalar çok daha iyi olurdu. 5/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan
Ride Along
  6.2/10
  4,7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Komedi, Suç
  • Dil
    İngilizce, Ukrainian
  • Süre
    99 dk
  • Vizyon Trh
    6 Mart 2014

IMDb ID tt1408253

Ride Along (2014)

Hızlı konuşan ama bir o kadar da komik güvenlik görevlisi olan Ben, sevdiği kızın ağabeyinden Angela ile evlenmek için müsaade ister. Ağabeyi de polistir. Ben'in kardeşine layık olup olmadığını anlamak için onu 24 saatlik bir Atlanta devriyesine çıkarır. Bu ikili ortalığı birbirine katacaktır... Filmin sloganı: "Bu polisin kız kardeşine evlenme teklif etmek ha? Çaylak hatası..
Last update:

Biraz güler eğleniriz diye düşündüm ama finale doğru biraz olsun toparlaması dışında bir artısını göremedim. Ice için normal Kevin için vasattı.

5,9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
The Disaster Artist
  7.5/10
  7,4/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Biyografi, Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    104 dk
  • Vizyon Trh
    21 Aralık 2017

IMDb ID tt3521126

The Disaster Artist (2017)

Hollywood heveslisi bir aktör, Tommy Wiseau adında gizemli bir yabancıyla tanışır. İkili bir proje başlatmak ister. Kimsenin tahmin edemeyeceği bir fikir; Şimdiye kadar yapılmış en kötü filmi çekmek...
Last update:

7.5/10

İzlerken epey eğlendiğim ve güldüğüm bir film oldu "The Disaster Artist". Filmi izlemeden önce hakkında bilgim yoktu, hatta acaba James Franco hangi kafayla yazdı bu filmi diye düşündüm ; filmin sonunda öğrendim ki bu olay ve kişilikler gerçekmiş,The Room diye de  2003'te 6m dolar bütçe ile çekilmiş bir film varmış. En iyi kötü film olarak bilinen kült bir filmmiş benim yeni haberim oldu(benim cahilliğim). Açtım onu da izledim.Filmin hakkını vermek lazım, nasıl film çekilmez ve nasıl oyuncu olunmaz dersini çok iyi veriyor. Saçmalık derecesinde kötü bir film,sanki 70-80'lerden birkaç erotik film izleyip ben neden film çekmiyorum demiş gibi. Tommy Wiseau gerçekten felaket ötesi,bütün bu işlere neden kalktığını çok merak ediyorum, zira kendisinde oyunculuk adına yeteneğin y'si bile yok.Senaryo,yönetmenlik zaten ortada yok.Gerçekten garip bir adam.Birde ortada harcanmış 6m dolardan fazla ,kaynağı belli olmayan bir para var. Daha doğrusu Tommy'nin parasının kaynağı,nereli olduğu gibi soruların cevabı muamma(IMDB'ye göre 1955 ,Polonya doğumlu). The Room filmini izlemek isteyenlerin özel ilgi alanı değilse tek başlarına oturup izlememelerini tavsiye ediyorum, ben pek eğlenmedim filmi izlerken ama belki arkadaş gurubu ile yorum yaparak izlenirse ve ortam müsaitse belki eğlendirici olabilir diye düşünüyorum. Asıl filmimize dönersek ise James Franco Tommy Wiseau gibi hem yönetmiş hem oynamış, çokta iyi oynamış. Tommy Wiseau da kendisini Johnny Deep veya James Franco'nun oynamasını istiyormuş. Dave Franco konusunda nötrüm. Herkes komik bulur mu emin değilim ama ben bazı yerlerde sesli güldüm ve filmi beğendim.Yine de beklentileri çok yüksek tutmamak lazım.

Bunu da komik bulduğum için ekliyorum. 

"Star Wars with Tommy Wiseau - Oh hi Mark"

Spoiler

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K
The Florida Project
  7.6/10
  8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca, Portekizce
  • Süre
    111 dk
  • Vizyon Trh
    8 Şubat 2018

IMDb ID tt5649144

The Florida Project (2017)

6 yaşındaki Moone ve ekibi, yetişkinlerin zorlu dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir dünya yaratmışlardır. Okulların tatil olmasıyla birlikte bu afacan grubun tek dertleri, istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektedir. Oysa yetişkinler için durum çok farklıdır. Artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için Florida yazı, zorluk, acı ve gözyaşı demektir.
Last update:

Büyük bir kısmı adeta minik kahramanlarından biriymişçesine yerden bir çocuk boyu mesafesi yükseklikten bakan aksiyon kamerasıyla çekilmiş ve çocuk dünyasının masum, yaramaz, arsız, saçma her türlü ayrıntısını olduğu gibi aktaran ve izleyen herkeste çocuklukta yaptığı tüm saçma sapan şeyleri bir kez daha yapabilme arzusu yaratan samimi, sevimli ve bir o kadar da acı bir film The Florida Project. Üç küçük çocuğun uçarı hallerini anlatan film bu masum ve sevimli tarafının altında Amerikan gettosundaki acımasız hayatı tüm çıplaklığı ile gözler önüne sererek yarattığı tutunamayan insan tipleri üzerinden Amerikan rüyasına (!) da eleştirel bir bakış atıyor. Sean Baker, yarattığı oldukça gerçekçi karakterler, diyaloglar, kamera kullanımındaki başarısı ve filme hakim olan genel hava ile gerçekten iyi bir işe imza atmış. Tek bir günde geçen ve tamamı iPhone ile çekilmiş Tangerine filmi dikkatimi çekmişti ama izlemeyi hep ertelemiştim. Şimdi şart oldu.

Beklemeye almıştım ancak yorumu ile öne almama aracı olan @DeanJames'a şükranlarımla. 8,5/10

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan
Kolonya Cumhuriyeti
  6.0/10
  6,9/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    110 dk
  • Vizyon Trh
    20 Nisan 2017

IMDb ID tt6721848

Kolonya Cumhuriyeti (2017)

Dünyaya bir uzaylı inse nereye inerdi diye düşündünüz mü? Elbette Kolonya'ya! Kolonya'ya iniş yapan uzaylı yerel halkın büyün sevgisiyle karşılanıyor ancak bir kaza oluyor ve kutlamalar sırasında uzay mekiği yerle yeksan oluyor! Kolonya'da bir müddet konaklamak zorunda kalan uzaylı ile yerel halkın arasında da bir macera başlıyor.
Last update:

Çağlar Çorumlu yetenekli bir oyuncu. Yerli film kalitesizliği arasından çıkabildiğini düşünüyorum yapımın. Yer yer güldürdü ve güzel vakit geçirtti. Yurdumuzun saklı nefis köşelerini filmlerde başrolde görmek oldukça göze ve gönüle hitap eden bir ayrıntı. Biraz yetişkinlere yönelik olduğunu ve hafif de olsa politik göndermeler bulundurduğunu not düşelim. Uzaylı farklı bir tat oldu. Müzikleri ve özellikle üzerinde çalışılmış bazı esprileri hoştu. 

7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan
Escobar: Paradise Lost
  6.5/10
  4,3/10
  • Ülke
    Fransa, İspanya, Belçika, Panama
  • Tür
    Suç, Dram, Tarihi
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca
  • Süre
    120 dk
  • Vizyon Trh
    5 Kasım 2014

IMDb ID tt2515030

Escobar: Paradise Lost (2014)

Genç bir Amerikalı sörfçü olan Nick, 1983 yılında Kolombiya'da bulunduğu sırada yıllarca hayallerini kurduğu kadın olan Maria ile tanışır. Ancak hayatındaki büyük değişiklikler bununla bitmeyecektir, çünkü Maria'nın amcası, ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar'dır. * 17 milyon $ bütçeli filmde Escobar'ı usta isim Benicio del Toro canlandırıyor. Ünlü Aktör Andrea Di Stefano, bu ilk yönetmenlik deneyiminde, örgütlü suçlara farklı bir bakış açısı getiriyor. Kayıp Cennet izleyiciyi, hafızalardan silinmeyecek, gerilimli, sırlarla dolu benzersiz bir yolculuğa çıkarıyor. Yirmi yıl önce ölen Pablo Escobar’ın kokain imparatorluğu, onu tarihteki en zengin suçlulardan biri haline getirdi. Binlerce kişinin ölümünden sorumlu olmasına rağmen Escobar’ın yarattığı Robin Hood benzeri karakteri ve kısa politik kariyeri, kendisine Kolombiyalılar arasında bir halk kahramanı özelliği kazandırdı.
Last update:

Beklenildiği gibi hareketli değil. Sonradan açılmaya başlıyor. Süresi de senaryoya göre gereksiz olarak uzun. Escobar'ın hayat dizisinden bir bölüm olabilir sadece.

6/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
First They Killed My Father
  7.2/10
  7/10
  • Ülke
    Cambodia, ABD
  • Tür
    Biyografi, Dram, Tarihi
  • Dil
    Khmer, İngilizce
  • Süre
    136 dk
  • Vizyon Trh
    15 Eylül 2017

IMDb ID tt4882376

First They Killed My Father (2017)

1970'lerde, Kızıl Kmerler diye adlandırılan ve kendilerini komünist diye tanıtan silahlı rejim; Kamboçya'da, tam 2 milyon insanın ölümüne neden oldu ( Bu katliam 1984 yapımı The Killing Fields - Ölüm Tarlaları filmine de konu olmuştur ). Kamboçya'daki bu katliamın en büyük nedeni de; insanları, kendilerinin kurduğu çiftliklerde zorla çalıştırmak istemeleriydi. Pol Pot önderliğindeki bu katliamcı rejim; yozlaştırdığı gerekçesiyle, kent yaşamını bile yasaklamıştı. Rejimin katlettiği insanların arasında, Loung Ung'un babası da bulunuyordu. Filmin adı da buradan geliyor.
Last update:

6.5/10

Filmle ilgili çok şey yazdım ama ne yazsam politik olacağı için çoğunu sildim. Evet Loung Ung ve milyonlarca başka çocuğun geçmişte Kamboçya'da ve bugün başka yerlerde yaşadığı şeyler çok üzücü,hatta üzücü kelimesi bile tam olarak anlatmıyor hissettiklerimi.Umarım bu tür trajediler tekrar etmez demek istiyorum ama IMDB'de biraz yorum okudum ve ne düşüneceğimi bilemiyorum. Angelina Jolie ABD yönetiminin bu olaydaki rolünü saklamamış ve filmin hemen başında 1-2 dakikalık hızlı bilgilerle geçiştiriyor, bu bile anti-komünist kesimin isyan etmesine yetmiş. Oysa ki bana göre filmin kendisi de anti-komünist (neydi o kamptaki Lenin-Stalin posterleri öyle).Öyle Kissanger'ı 3-4 saniye göstermekle entelektüel farkındalık kazanılmıyor.Ha tabii herkes tarihi istediği gibi eğip büküyor.Burada doğrusunu ben biliyorum demek benim haddime değil zaten, Kamboçya konusunda bildiklerim oldukça sınırlı.Yine de Nixon dönemi ABD'si ve dönemin Çin Halk Cumhuriyeti hakkında az da olsa bilgim var.Neyse politikaya girmeyeceğim dedim o yüzden uzatmayacağım. Pol Pot gibi manyaklar hangi ideolojinin ve inancın arkasına saklanırsa saklansınlar insanlık için utanç kaynağı olacaklar ve şunu unutmamak gerekir ki böyle adamlar aslında tek bir ideolojinin, hırsın ve aptallığın ürünü bencil yaratıklardır.Bu adamlar işledikleri suçları komünizm adına da milliyetçilik adına da , İslam adına da ,diğer inançlar adına da yapabilir.Olayın özünü anlamak için herkes kendi içine bakabilmeli. Filme dönersek zayıf oyunculuklar ve gereksiz drone kullanımı ilk başta göze çarpıyor,bunun dışında olayların geçişi alelade oluyor, Vietnamlı askerler neden geldi,ne zaman geldi belli değil. Film küçük kızın perspektifinden yansıtılmaya çalışılmış ama bu kadar önemli bir olayın ,zaten popüler medyada pek yer bulmadığı düşünülürse,bu şekilde  yeteri kadar etkili anlatılamadığı kanaatindeyim. Filmin puanını IMDB'deki yorumlar yüzünden 1 puan yükselttim. Eğer Angelina bu kesimi bu kadar rahatsız edebildiyse 1 puan fazlasını hak ediyor demektir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feyy
Loving Vincent
  7.9/10
  8,8/10
  • Ülke
    Polonya, İngiltere, ABD
  • Tür
    Animasyon, Biyografi, Suç
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    94 dk
  • Vizyon Trh
    26 Ekim 2017

IMDb ID tt3262342

Loving Vincent (2017)

Film, ünlü ressam Vincent Van Gogh’un ilgi çekici hayat hikâyesini ressamın tablolarını bir araya getirerek anlatıyor. Filmde yer alan 65.000 karenin her biri Polonya ve Yunanistan’da yer alan stüdyoyu ziyaret eden 125 yağlı boya ressamı tarafından Vincent Van Gogh üslubuyla çizildi. Bu filmde Van Gogh’un etkileyici resimleri kadar talihsiz hayat hikâyesi ile gizemli ölümünü de perdeye geliyor.
Last update:

Görsel açıdan muazzam bir şölen. Filmin tek esprisi de bu sanırım. Hikaye ilgi çekiçi olarak başlasa da git gide tekdüze bir hal alıyor. Yine de sevdim ve sinemadan memnun ayrıldım. 

7/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PureHD
Assassin's Creed
  5.8/10
  5,3/10
  • Ülke
    ABD, Fransa, İngiltere, Hong Kong, Tayvam, Malta
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Fantastik
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca, Arapça
  • Süre
    115 dk
  • Vizyon Trh
    5 Ocak 2017

IMDb ID tt2094766

Assassin's Creed (2016)

Ölüme mahkum edilmiş bir suçlu olan Callum Lynch (Michael Fassbender), Abstergo Industries adında çok zengin bir şirket tarafından ele geçirilir. Şirketin büyük yatırım yaptığı Animus Projesi, kişilerin atalarından kalan ve genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adıyla bilinen bir örgütlenmenin üyesi olan Aguilar de Nerha'nın akrabası olduğunu öğrenir ve onun hatıralarıyla yeniden yüzleştirilir. Bu esnada atasının olağanüstü yetenekleriyle donanan Lynch, Suikastçiler'in o dönemki en büyük düşmanı olan Tapınakçılar'ın günümüzdeki temsilcileriyle mücadele etmeye hazır hale gelecektir.

Filmi aylar sonra beklentilerimi dibe çekerek izledim aldığı kötü yorumlardan sonra ama bu kadar da kötü olacağını tahmin edememiştim. Oyunculuk namına bir şey yok. Filmde doğru düzgün diyalog bile yok, sahne geçişlerinde ne olduğu belli değil, abuk subuk bir son. Son derece gereksiz bir film olmuş elde tutulur hiçbir yanı yok. Alttan bir senaryo vermeye çalışıyor iyi kötü o kadar. Zorla bitirdim. Verdiğim puan oynadığım bir kaç güzel oyununun hatrına.

3/10

Rough Night
  5.2/10
  4,3/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    101 dk
  • Vizyon Trh
    27 Temmuz 2017

IMDb ID tt4799050

Rough Night (2017)

Kolej yıllarından arkadaş olan beş kadın, 10 yıl sonra bekarlığa veda partisi için Miami'de tekrar bir araya gelirler. Çılgın partileri kazara bir erkek striptizcinin ölümüne neden olmalarıyla kararır. Bu çılgınlığın ortasında ne yapmaları gerektiğini bulmaya çalışırlarken beklenmedik olaylar onları daha da yakınlaştıracaktır.
Last update:

Eğlencelik bir film olmuş. Olayların akışı fena değil. Her şey çok tekdüze ama şu şekilde 50 tane amerikan filmi vardır. Scarlett'in hatrına boş vakitte bir şans verilebilir.

5/10

The Circle
  5.3/10
  4,9/10
  • Ülke
    United Arab Emirates, ABD
  • Tür
    Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    110 dk
  • Vizyon Trh
    11 Mayıs 2017

IMDb ID tt4287320

The Circle (2017)

Mae (Watson) dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji ve sosyal medya şirketi için çalışmaya başladığında, bunu hayatının fırsatı olarak görür. Genç kadın bu fırsatı iyi değerlendirmeye kararlıdır. Şirkette azmi ve başarısı ile yükselirken şirketin kurucusu Eamon Bailey (Hanks) tarafından mahremiyet, etik ve nihayetinde kişisel özgürlüğünün sınırlarını zorlayan çığır açıcı bir deneye katılmaya teşvik edilir. Ancak deneye katılımı ve aldığı her karar, arkadaşlarının, ailesinin ve insanlığın hayatını ve geleceğini etkilemeye başlayacaktır... Başrollerinde Tom Hanks ve Emma Watson'ın yer alacağı The Circle Dave Eggers'ın kitabından beyazperdeye uyarlanıyor. The Circle günümüz dünyasında sosyal medyanın ve dijital dünyanın hayatımızı nasıl etkilediğine dair çarpıcı bir film. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini James Ponsoldt üstleniyor.
Last update:

Neyin ne olduğunun belli olmadığı garip bir film daha. Emma Watson ve Tom Hanks'e güvenip izledim. Filmde olay örgüsü diye bir şey neredeyse yok. Fragmanı da yanıltıcı girdiği şirkette pis işlerin döndüğünü öğrenen çalışanın hikayesi gibi duran fragmana rağmen garip şeyler işlenmiş. Çok daha iyi alternatifleri var vaktinizi kaybetmeyin boş yereç

4/10

Kingsman: The Golden Circle
  6.8/10
  6,2/10
  • Ülke
    İngiltere, ABD
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Komedi
  • Dil
    İngilizce, Endonezce, İsveççe
  • Süre
    141 dk
  • Vizyon Trh
    21 Eylül 2017

IMDb ID tt4649466

Kingsman: The Golden Circle (2017)

"Kingsman: Altın Çember" de kahramanlarımız yeni ve zorlu bir görevle karşı karşıya kalırlar. Karargâhları yıkıldığında ve dünya rehin alındığında, yolculukları onları, Statesman adında ABD'de birleşik casus organizasyonunun keşfine götürür. Ajanlarının gücünü ve sınırlarını sınayan yeni macerada, bu seçkin iki gizli örgüt, dünyayı kurtarmak ve acımasız bir ortak düşmanı yenmek için bir araya gelirler. Bu Eggsy için alışkanlık haline gelen bir şeydir.
Last update:

İlk filmi çok başarılı bulmuştum. Bu filmden de aynı tadı aldım açıkçası. Çok tempolu bir aksiyon filmi. Sahne çekimleri çok hoş. Oyunculuklar iyi. Kötü karakter yine yaratıcı. Bu tarz bir filmden beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

8/10

Kolonya Cumhuriyeti
  6.0/10
  6,9/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    110 dk
  • Vizyon Trh
    20 Nisan 2017

IMDb ID tt6721848

Kolonya Cumhuriyeti (2017)

Dünyaya bir uzaylı inse nereye inerdi diye düşündünüz mü? Elbette Kolonya'ya! Kolonya'ya iniş yapan uzaylı yerel halkın büyün sevgisiyle karşılanıyor ancak bir kaza oluyor ve kutlamalar sırasında uzay mekiği yerle yeksan oluyor! Kolonya'da bir müddet konaklamak zorunda kalan uzaylı ile yerel halkın arasında da bir macera başlıyor.
Last update:

Son zamanlarda izlediğim türk yapımlarına göre kaliteli bir komedi filmi olmuş. Bir kaç sahnesinde epey güldürdü. Çağlar Çorumlu ve Büşra Pekin gayet iyi oynamış. Kesinlikle yerli komedi alternatifleri arasında güçlü olmuş. 

7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
The Shape of Water
  7.4/10
  6,3/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Macera, Dram, Fantastik
  • Dil
    İngilizce, Amerikan İ.D., Rusça, Fransızca
  • Süre
    123 dk
  • Vizyon Trh
    15 Şubat 2018

IMDb ID tt5580390

The Shape of Water (2017)

1963 dolaylarındaki Amerikan Soğuk Savaş dönemi bağlamında kurgulanmış uhrevî masal... Elisa (Sally Hawkins) çalıştığı gizli yüksek güvenlikli devlet laboratuvarında sükût ve tecrit içinde tek başına bir hayat sürmektedir. Elisa'nın hayatı meslektaşı Zelda (Octavia Spencer) ile birlikte keşfettiği gizli bir deneyle birlikte sonsuza kadar değişir.

7/10

Masalsı anlatımı olan ,iyi çekilmiş bir film "The Shape of Water".Özellikle sanat yönetmenliği müthiş ötesi. Sally Hawkins çok iyi oynamış,keza Octavia Spencer ,Richard Jenkins ve Michael Stuhlbarg da iyiydi. Michael Shannon'ın artık bu tür rollerden kaçınması gerektiğini düşünüyorum.Estetik açıdan çok iyi bir film "The Shape of Water" .Guillermo del Toro, sinemanın bütün imkanlarını kullanmış ve büyülü bir dil yaratmış.Bunun dışında filmi izlemeden önce çok orijinal diye duyduğum senaryo bana o kadar basit geldi ki,belki benzer konular yüzlerce defa anlatıldı daha önce.Senaryodaki mantık hatalarını(hatırı sayılır sayıda) filmin masalsı anlatımından dolayı belki göz ardı edebiliriz ama yine de bir şeyler eksik kalıyor bu masalda.Senaryodaki boşluklar fazla zorlama bir şekilde doldurulmuş ya da doldurulamamış desek daha doğru olur.Kısaca senaryoya takılmazsanız sanatsal açıdan iyi bir film.Öyle fazla romantik bir hikaye de beklemeyin, en azından ben çokta romantik bulmadım hatta neden bilmiyorum ama aklıma sıkça Amelie in monster-land gibi saçma sapan fikirler geldi filmi izlerken.Biraz mitolojiye gittim Poseidon,Enki falan derken kendime geldim ,del Tore yine bir çok şeyi üstü kapalı(bazen o kadar da üstü kapalı değil) bir şekilde anlattığı masal üzerinden aktarıyor. Sonuç olarak "El laberinto del fauno" filmine yaklaşamayan bir film olmuş, del Tore kendini aşamamış.Zaten bu tür adamlar Holywood'a gelip İngilizce film yapmaya başlayınca nedense eski kalitelerini yakalayamıyorlar. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan
Hep Yek
  4.2/10
  6/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    1 Ocak 2016

IMDb ID tt5295358

Hep Yek (2016)

Last update:

Hep Yek 2
  4.2/10
  4/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Komedi, Suç
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    13 Ocak 2017

IMDb ID tt6126428

Hep Yek 2 (2017)

Last update:

İki bölümmüş bilmiyordum. İkisini de izlemek lazım tabi başlayınca. Gençler yetenekli ancak Gökhan neredeyse tek başına götürüyor. Yerli komediler içinde kendini yukarılara taşımış tarzınca. Küfür bol o yüzden ailece izlemek için tavsiye edilmez.

7/10 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte
Security
  5.7/10
  4,4/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    88 dk
  • Vizyon Trh
    12 Eylül 2017

IMDb ID tt3501112

Security (2017)

Eski bir özel servis ajanı işsiz kalınca mecburen güvenlik görevlisi olarak bir AVM'de işe başlar. İşteki ilk gününde şanssız kahramanımızın başı belaya girecektir. AVM'nin kapısına dayanan bir genç kız ve peşindeki psikopat katil yüzünden devasa AVM'de bir ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır! Antonio Banderas ve Ben Kingsley gibi iki şahane aktörü buluşturan bu Security eminiz bolca patlamış mısır tüketeceğiniz bir yapım olacak!
Last update:

Bir aksiyon filmi. Eski bir asker kiralık katiilerden oluşan bir orduya küçük bir kız için direnir. Pek çok klişe yan yana filmde. Ama Antonio Banderas yine de kendini seyrettiriyor. Sıkılmadan izledim.

6/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte
Coach Carter
  7.3/10
  6,1/10
  • Ülke
    ABD, Almanya
  • Tür
    Biyografi, Dram, Spor
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    136 dk
  • Vizyon Trh
    7 Nisan 2005

IMDb ID tt0393162

Coach Carter (2005)

Eskiden başarılı bir basketbol oyuncusu olan Ken Carter, mezun olduğu Richmond Lisesinden gelen koçluk teklifini kabul eder. Koç Carter oyuncularının sahada kazananlar olmasının yanında, sınıflarında da çok başarılı olmalarını istemektedir. Bundan dolayı tüm oyuncularını, ortalamalarını 2.3'ün üzerinde tutacaklarına, sınıfta en ön sırada oturacaklarına ve tüm derslere gireceklerine dair bir sözleşme imzalamaya zorlar. İş disipline geldiği zaman koç Carter tamamen acımasızdır, kondisyonun ve defansın her zaman hücumdan önemli olduğunu savunmuş ve takımını da bu yönde çalıştırmaya başlamıştır. Programı işlemiştir, takım sezona müthiş bir başlangıç yapmış ve her şey çok iyi gitmektedir. Ta ki oyuncuların akademik ilerleme raporları gelinceye dek...
Last update:

Bu filmi mutlaka izleyin derim. Herçek bir hikayeden alıntı. Disiplinli ve bir o kadar prensip sahibi bir adamın Lise takımına Koç olması ile başlıyor herşey. Disiplini oyuncular için prensipleri ise herkes için dert olacak. Karakteri çok güzel oynamış Samuel L. Jackson en beğendiğim karakter oyuncularındadır. Fazlasıyla hakkını vermiş. Ona puan veriyor olsam 10/10 verirdim. 7.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte
Bright
  6.4/10
  5,9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Fantastik
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca
  • Süre
    117 dk
  • Vizyon Trh
    22 Aralık 2017

IMDb ID tt5519340

Bright (2017)

Sihirli yaratıkların aramızda yaşadığı alternatif bir günümüz dünyası... Geçmişleri birbirinden çok farklı olan iki polisin başından geçenleri anlatan Bright, tek bir türe indirgenemeyecek yapıda bir film. Ward (Will Smith) ve Jakoby (Joel Edgerton) sıradan bir gece vardiyası sırasında, geleceklerini ve şimdiye kadar bildikleri dünyalarını sonsuza dek değiştirecek bir karanlıkla karşılaşırlar. İşte Bright'ın aksiyon dolu hikâyesi böyle başlıyor.
Last update:

Fantastik bir film. Pek çok açıdan vasat ama izlenilebilir bir yapım. 6/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.