NeC

Wikipedia sonuçlarının IMDB'den üstte çıkması

Tavsiye Edilen İletiler

NeC

Son zamanlarda epeyce rastladığım bir durum bu. Sebebi hakkında bilgisi olan var mı?

p0qnJz.jpg

Düzenleme: Bu resme bakarken linkte film isminin yer alıyor olması aklıma geldi. SEO mantığıyla bakarsak sebebi bu olsa gerek...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
better

Gerçek nedenini bilmiyorum ama tahmin ettiğim şeyler şunlar; çok tıklanan sayfalar, üste doğru kayma eğilimindedir. Wikipedia'nın, zaten her sayfası bayağı tıklanmış sayfalardır, çok iyi bir kaynak olduğu için, direkt arama ile ilgili içerik barındırıyorsa, en üstte çıkabilir.

İkinci olarak da, Wiki dünyanın ilk online ansiklopedisi ve sayfaları birçok kitapta kaynak olarak gösterilmekteymiş. İnternet kullanıcıları da (belki TR'de değil ama) önce Google'da sonra Wiki'de aratıyor birçok şeyi. Google bu büyüyen harika kaynağı farkettiği için, 2010 yılında, 2 milyon dolar bağış yaptı Wiki'ye. 2 milyon bağış yapmış olduğu için bile, hep ilk sıraya koyuyor olabilir belki aramalarda. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ledzep

Bende IMDB üstte yer alıyor birebir aynı arama için. Google, arama ve kullanım alışkanlıklarınıza göre bir sıralama yapıyor olabilir ya da tam tersi benim için yapıyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KaBuSCeM
ledzep, 18.02.2017 - 10:52 tarihinde yazdı:

Bende IMDB üstte yer alıyor birebir aynı arama için. Google, arama ve kullanım alışkanlıklarınıza göre bir sıralama yapıyor olabilir ya da tam tersi benim için yapıyor.

Evet Google arama ve kullanım özelliklerinize göre özel sonuçlar veriyor. Hatta sitede ilk defa arama yaptığınızda sizden konum bilgisi izni istiyor izin verirseniz sonuçları konumunuza ve çevrenize göre düzenliyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.