Jump to content
capitano

Campanadas a Medianoche (1965)

Tavsiye Edilen İletiler

capitano    157
capitano

Chimes at Midnight (1965)

MV5BMGJhODE4NzQtMDJjOS00ZDEwLWFhMWUtZjUxNmQ4MjFiNzUyXkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt0059012

Orson Welles in en iyi Shakespeare uyarlaması. Macbeth ve The Tragedy of Othello dan iyi kanımca.

Welles in en iyi üçünücü filmi de diyebilirim, Le proces ve Citizen Kane den sonra.

Çevirmeye niyetlenen çok oldu ama şu ana kadar bitiren olmadı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Martin Fierro    5
Martin Fierro

+1 kesinlikle

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Millennium Wizard    17
Millennium Wizard

Kesinlikle çevrilmesi gereken bir Orson Welles ve Criterion filmi.Orson Welles gibi bir yönetmenin çevrilmemiş filmi olduğuna ilk başta şaşırmıştım ama Shakespeare çevirisi olması yüzünden sanırım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    213
ismuta

Arkadaşlar bu filmin çevirisini @kusagami'den başkasına sormayın. O bilir. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TeomanX    15
TeomanX

Bir istek de benden gelsin.

Diğer forumda (altyazı.org) da çeviri istek başlığı vardı bu filmin.

Şimdi nickini anımsayamadığım bir üye bu filmin çevirisini yapmakta olduğunu ve bir süre sonra da çeviriyi bitireceğini yazmıştı.

Yaklaşık 2.5 ay önce söylemişti bunu.

Eğer kendisi buralarda ise, çevirinin durumu ile ilgili açıklama yapmasını rica edeceğim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kusagami    296
kusagami

Öncelikle arkadaşlar filmle ilgili çeviriyi ben yapmıyorum. Daha doğrusu filmdeki altyazı Shakespeare'in eserlerindeki konuşmalarla birebir uyumlu olduğu için 'kitap-rip' yapıyorum dersek daha doğru olur. 

Altyazı 1883 satırdan oluşuyor ve ben 1500. satırdayım. Elbette bunun dışında gerçekten filme layık olması için aynı zamanda sağlam bir redakteden geçmesi gerekiyor. Umarım kimseyi daha fazla bekletmeden bitirir, paylaşır ve izleriz. Buna bende dahilim :) 

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk