Jump to content
CloudT

Askerlik İçin Yaş Sınırı Hakkında

Tavsiye Edilen İletiler

CloudT    64
CloudT

Merhaba,

Askerlik konusunda son yaş sınırı nedir? Şu an 2. üniversitemi okuyorum ve 1989 doğumluyum. Yüksek yapma fırsatı da olsa onu da gitmeden yapardım ama sanırım denk düşmüyor. Bu bir yana maalesef okul bir dönem uzadı ve gelecek güz dönemi son. Dolayısıyla 2017 yıl sonu mezun oluyorum. Mezuniyetimi almadan önce herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Yaş sınırını net olarak bilmediğimden -ki birkaç yerde farklı yorumlar gördüm de meraklandım. Şu an 27 yaşındaıym ama Ağustos ayında 28'den gün alacağım... Durum kısaca böyle. 

tarihinde Nightstalker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MKanjeri    20
MKanjeri

@CloudT

İlk üniversiteni bitirdikten sonra 2 yıl tecil hakkın vardır. 2. üniversiteyi okuyup okumaman bir şeyi değiştirmez. Yüksek lisansa başlamadığın takdirde kaçak konumuna düşersin 2 yıl sonunda. Eğer ikisi de devam ediyorsa 29 yaş sınırı vardır.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

@MKanjeri

Anladım. O halde daha var demektir. Askeriyeye daha önce işim düştü, bu 2. üniversite (lisans) devam ederken bir kere daha bölüm (mühendislik) kazanıp devam etmek istedim. Bu yüzden bazı belgeler için askeriyeye gitmiştim ama herhangi bir sorun çıkmamıştı. Kaçak durumum yok gibi görünüyor. Yüksek için vakit bulamam gibi görünüyor zaten büyük ihtimalle okul gelecek dönem bitince hemen aradan askerliği kısa dönemle çıkartıp eğitime/öğretime devam ederim.

Cevabın için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nevermind    5
Nevermind

Merhabalar; eğitim seviyesi yükselmediği sürece lisanstan mezun olunca tecil hakkı 2 yıldır. Bu 2 yıl içinde yüksek lisansa başlarsanız başladığınız tarihten itibaren yüksek lisans sonuna kadar tecilli olursunuz. Yüksek lisans bittikten sonra 1 yıl tecil hakkınız var. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
celal    1
celal

Kulaktan dolma olarak söylüyorum. Lisans üstü eğitimlerde en son sınır 35.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jack Bauer    107
Jack Bauer

Muhtemelen 2018 Eylül döneminde bakaya durumuna düşeceksiniz. Sonrasında 35.maddeden 2 yıl tecil hakkınız bulunuyor. Yüksek lisans yaparsanız bitirme durumuna göre 2024'e kadar tecil ettirebilirsiniz tekrar. Yalnız lisans tezli olmalı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TMUAR    0
TMUAR

Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK açıklama yaptı geçen gün Fırat Kalkanı operasyonundan sonra çıkacakmış, keza bana göre ortalama en az 6-8 ay daha sürer bu operasyon, dolayısı ile Ocak 2018'de Bedelli Askerlik çıkar da hepimiz rahat ederiz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT
Jack Bauer, 25.02.2017 - 14:59 tarihinde yazdı:

Muhtemelen 2018 Eylül döneminde bakaya durumuna düşeceksiniz. Sonrasında 35.maddeden 2 yıl tecil hakkınız bulunuyor. Yüksek lisans yaparsanız bitirme durumuna göre 2024'e kadar tecil ettirebilirsiniz tekrar. Yalnız lisans tezli olmalı.

Bir ara boşluktan dolayı 2 yıl tecil hakkımın bir kısmını kullanmıştım, sonra lisans eğitimi devam etti ve devamı malum... Bu yüzden bu tecil hakkımın geri kalanını kullanma gibi bir durum söz konusu mu? Yoksa bir kere yapınca 1-2 ay bile kullanılmış olsa hak yanıyor mu? Bu konuda bir fikriniz var mı?

TMUAR, 25.02.2017 - 23:09 tarihinde yazdı:

Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK açıklama yaptı geçen gün Fırat Kalkanı operasyonundan sonra çıkacakmış, keza bana göre ortalama en az 6-8 ay daha sürer bu operasyon, dolayısı ile Ocak 2018'de Bedelli Askerlik çıkar da hepimiz rahat ederiz.

Keşke çıksa da cidden rahata ersek. Resmen işkence, artık umutlarımız beklemede.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jack Bauer    107
Jack Bauer

Bildiğim kadarıyla hak yanıyor. Yine de emin olmak için herhangi bir askerlik şubesini aramanızı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.