Jump to content
kolombre

The Song of Bernadette (1943)

Tavsiye Edilen İletiler

kolombre    66
kolombre

The Song of Bernadette (1943)

MV5BZjBlNWVkOTUtYjk2YS00YmM0LWIyYzAtMDc1OGYwNzNhM2Y0XkEyXkFqcGdeQXVyMTAwMzUyOTc@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt0036377

Yapılmış dini filmler içinde en iyisi deniyor, Jones başta olmak üzere film pek çok ödül kazanmış. Igor Stravinsky müziklerinden bir kısmını yazmış vb. Vincent Price'tan Lee J. Cobb'a, "uncredited" kadroda Linda Darnell'e, kadro da geniş. Hikaye de iyi olsa gerek fakat herkese hitap etmediği de açık (Hitchcock "seyirci perdede din ve siyaset görmekten hoşlanmaz", der.). Ortaya bırakıyorum.

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kolombre    66
kolombre

"Ingrid Bergman in Her Own Words"u izleyenler için bu filme şöyle de bir anekdot düşeyim:

Bergman Hollywood'a geldikten 5 yıl sonra Gaslight ile ilk Oscar'ını kazanır. Kendisine ödülü ev sahibesi egosuyla ("Tebrik ederim Ingrid. Sanatın ödülü, nezaketinse kalbimizi kazandı.") bir önceki yılın kazananı Jennifer Jones takdim eder. Bergman daha sonra İtalya'ya gidip dönecek ve 2 Oscar daha kazanacaktır, Jones ise 4 kere daha aday olmasına rağmen (Selznick ile beraber en çok elinde patlayanı yoğun fiziksel efor harcadığı Duel in the Sun'dur) tek heykelcikte kalacaktır. İşte ödülü aldığı tek film budur. Ayrıca, 2 yıl sonrasında, 1945 çevrimi The Bells of St. Mary's'te Bergman da rahibe kıyafetini giyecektir. O da aday gösterilir. 1951'de Claudette Colbert de aynı yolu dener fakat adaylık falan gelmez. Oysa İngiltere'de "The Archers", Jack Cardiff'in görüntü yönetmenliğinde stüdyoda çektiği Black Narcissus ile harikalar yaratmış ve sinema tarihini değiştirmiştir (1947).

 

tarihinde kolombre tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
capitano    157
capitano

Bu film için bir şeyler yazmak isterdim ama kolombre gerekeni yapmış.

Filmin bir eksiği yok 2026 satır altyazısı haricinde.

Keşke birisi çıksa..

 

 • Beğeni 1

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

 

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

  Yöneticilerimiz

 • mnfc
  mnfc *Admin
 • awalanche
  awalanche Admin
 • SABRE
  SABRE Admin
 • Putte
  Putte *Admin
 • Emre
  Emre Admin
 • yoruk
  yoruk Admin
 • Tuğrul Akça
  Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

×