Putte

Bugün Hangi Dizi ve Dizi Bölümlerini İzlediniz?

Tavsiye Edilen İletiler

trhn
The Flash
  8.0/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    43 dk
  • Vizyon Trh
    4 Ekim 2015

IMDb ID tt3107288

The Flash (2014)

Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir.

S-3 / B-17 Düet bölümü kimi izleyicilere göre " gereksiz, bos yere " olarak yorumlanmis fakat ben öyle düsünmüyorum. Ara bölüm olarak hos ve eglenceli bir bölüm olmus.

Into the Badlands
  8.1/10
  8.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    15 Kasım 2015

IMDb ID tt3865236

Into the Badlands (2015)

Derebeyler tarafından yönetilen bir ülkede, güçlü bir savaşçı ile genç bir adamın maceralı yolculuğunu anlatan Into the Badlands, dövüş sporlarından hoşlananların ilgisini çekecek türden. Dizinin başrollerinde Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady gibi isimler yer alıyor.

Sezon 1 harikaydi. 2. sezonda iyi basladi. Bu dizi ile ilgili neden bilmiyorum ama beklentilerim yüksek. AMC faktörünü de unutmamak lazim.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Depeche06
The Americans
  8.3/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    1 Ağustos 2014

IMDb ID tt2149175

The Americans (2013)

Soğuk Savaş döneminde 1980'li yılların başlarında, Ronald Reagan'ın ABD başkanlık koltuğuna geçmesinin hemen ardından gelen zaman diliminde geçecek The Americans; Washington, DC'de bir banliyöde çevreye iki Amerikalı görünümü veren, ebeveynlerinin gerçek kimliklerinden habersiz durumdaki iki çocuğa sahip ancak gerçekte iki KGB ajanı olan evli bir çift (Matthew Rhys ve Keri Russell) üzerine odaklanıyor. Anlaşmalı evliliklerine rağmen, Soğuk Savaş dönemi daha yoğun ve hararetli bir hal aldıkça ikilinin birbirlerine olan bağlılık ve duyguları her geçen gün daha gerçekçi bir hal almaya başlayacaktır.

Bu sezonda aynı kaliteyle devam diyor.

S05/E1-2

8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
trhn
Iron Fist
  6.7/10
  6.1/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Suç
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    55 dk
  • Vizyon Trh
    17 Mart 2017

IMDb ID tt3322310

Iron Fist (2017)

Gücünü nerede ve ne zaman kullanması gerektiğini konusunda profesyonel olan Iron Fist (Daniel Rand), dövüş sanatları konusunda uzmandır. Gücünü bir ejderhadan aldığı darbeyle kazanmıştır. Yıllardır uzak kaldığı şehrine (New York City) geri dönen Danny Rand (Finn Jones) benzersiz yeteneklerini ve dövüş sanatları konusundaki uzmanlığını yolsuzlukla mücadele ve kötülerle savaşmak için kullanır. Netflix’in Marvel imzalı kardeş dizilerinden dördüncüsü de, Iron Fist karakterini merkeze alacak.

S1 E1 

Her ne kadar olumsuz ve agir elestriler alsada bu dizi hosuma gitti. Umarim devam bölümlerde veya ileriki sezonlarda daha iyi yerlere gelir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cane®
The Sopranos
  9.2/10
  8.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce, Endonezce, Rusça
  • Süre
    55 dk
  • Vizyon Trh
    10 Ocak 1999

IMDb ID tt0141842

The Sopranos (1999)

New Jersey'deki bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin babası olan Tony Soprano'nun ve Soprano Ailesi'nin diğer fertlerinin hayatlarından kesitler sunan dizi, toplamda 86 bölüm yayınlanmış, kazandığı ödüller ve aldığı olumlu eleştirilerle adını "gelmiş geçmiş en iyi diziler" arasına yazdırmıştır.

Diziyi yeni bitirdim demek isterdim ama bu bir dizi değil, hayatın ta kendisi. Adeta bir genel kültür. Resmen gerçek yaşanan olaylara, hayatlara, ailelere tanık olduk. Çocuklar gözümün önünde büyüdü, Jun amca gözümün önünde yaşlandı. O hayatı resmen yaşamış gibiydiler. En çok son sezonu beğendim, her sahnesi dolu doluydu.

James Gandolfini için övgüler dizmeye kalksak kitap yazmak gerekiyor sadece her bölümdeki oyunculuğu ders niteliğinde. How you doin diyişi, puro içişi, harika aksanı, her modu çok iyi aktarması her şeyi ile efsane. Zevkine oldukça düşkündü, huzur içinde yat yüreği göbeğinden büyük koca adam.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon
Sahipli
  8.1/10
  0.0/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Korku, Gerilim
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    24 Ocak 2017

IMDb ID tt6573358

Sahipli (2017)

Geçmişi yaralı iki gencin aşkı. Ve bu aşkın etrafında şekillenen tuhaflıklar… Aşkın tarifini lanet üzerinden yapan, korku türüne bambaşka bir yaklaşım… Yaşadığı felaketin etkisiyle yıllar sonra doğduğu köye doktor olarak dönmeye karar veren Büşra, geçmişi en az onunki kadar yaralı öğretmen Selim ile geri dönülmez bir yolculuğa çıkar. Gerilimi adım adım artan hikâyenin düğümü de, Selim ile Büşra’nın birbirlerini daha iyi tanımasıyla neredeyse çözülmez hâle gelecektir.

1. Sezon

Gördüğüm onca kötü yoruma rağmen birinci elden tecrübe etmek istedim. Hem Masum'u bize sunabilen BluTV hatırına, hem de bir Türk korku dizisi nasıl oluyor görmek istediğimden. Dizide orta yolu bulmayı başaramamışlar. İyi yaptıkları sayılı bazı şeyi gerçekten iyi yapmışlar ama kötü olan şeylerde katlanılması mümkün olmayan derecede leş olmuş. Dizinin en kötü yanı sanırım oyunculuklar. O kadar kötü ki izlediğiniz şeye konsantre olmanızı engelliyor. Kötü oyunculukların yanına bir de cidden kötü yazılmış diyaloglar eklenince ilkokul merasimine dönüyor iş. Bu noktalarda sıkıntı büyük ama 'an' yakalamak konusunda yapılmış iyi işler var. Bazen izlerken cidden dekor anlamında olsun, atmosfer yaratma anlamında olsun gerçekten iyi sahneler çekilmiş ama buradaki sorun da şu; sahneler çok oldu bittiye gelmiş ve çok kopuk. İyi bir şey izliyorsunuz ama hem ondan önceki hem ondan sonraki sahneler ya alakasız ya kalite farkı çok. Yani işte atıyorum sağlık ocağında sıradan bir muhabbet dönerken bir anda iş lanetli çeşme önünde vurucu bir sahneye geçebiliyor. Dizide izleyiciyi korkutmak amaçlı konulan sahnelerin abartısız %90'ı bu şekilde, bir anda pat diye şok edecek, yerine göre etkileyecek bir şeyler oluyor ama belli bir amaca hizmet ederek değil. Bu da ilerleyen bölümlerde işin etkileyiciliğini iyice yok ediyor. Çünkü ilk bölümlerde merakla beraber olan etkilenme durumu sonralarda konunun kolayca çözülebilmesinin de etkisiyle bomboş bir şeye dönüşüyor.

İzlediğime pişman değilim, en azından kendim fikir edinmiş oldum. Böyle şeylerin denenmesi güzel. Belki de gelecek çok daha iyi bir korku ya da gerilim dizisinin yolunu açtı Sahipli, kim bilir. Şimdi sırada puhu tv'nin dizisi Fi var. Yine kendim görmek istediğim için ve internetten izleme platformlarıyla ülkemizdeki bu sektörün nerelere gideceği hakkında fikir sahibi olmak adına izlemeyi düşünüyorum çok katlanılmaz bir şey olmadığı sürece.

5.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KaT
  0/10
  0.0/10
  • Ülke
  • Tür
  • Dil
  • Süre
    0 dk

IMDb ID tt4928092

• Oyuncu
Son güncelleme:

s05e01

Beklediğimden çok daha iyi dönüş yaptı.

8.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cane®
Banshee
  8.4/10
  6.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    11 Ocak 2013

IMDb ID tt2017109

Banshee (2013)

Başrol oyuncusu Antony Starr, Şerif Banshee’nın kimliğini kabul etmiş ve suç faaliyetlerini bu bölgede sürdüren eski dolandırıcı ve profesyonel bir hırsızdır. Kendisinin yıllar önce ihanet ettiği gangsterler tarafından tuzağa düşürülmesine rağmen faaliyetlerine devam etmektedir.

Son sezonu pek beğenmesemde oldukça kaliteli bir diziydi iyi bir tat bıraktı gerçekten. Kısa sürede bitirdim, sürükleyici dizi arayanlara tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon
The Walking Dead
  8.4/10
  7.8/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Korku, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    31 Ekim 2010

IMDb ID tt1520211

The Walking Dead (2010)

Yaşayan ölüler diyarına hoş geldiniz! Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; fakat o komadayken geçen sürede bildiği yaşam altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin insafına kalacak! Tabii birazcık insani duyguları kaldıysa... Atlanta'da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir grup insanınsa, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri yok... Robert Kirkman'ın aynı isimli çizgi romanından uyarlama olan bu zombi hikayesinin yönetmeni ise Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) ve Yeşil Yol (The Green Mile) filmleri ile hafızalara kazınan Frank Darabont...

Sezon: 7

Uzadıkça uzuyor, uzadıkça işkenceye dönüşüyor. Sıkıldığım her şeyi artık tek çırpıda silip atarken bu dizinin 7. sezonunu neden bitirmeye gayret edip de kendime eziyet ettim ben de bilmiyorum. Ama bu son, sezon bitti ve artık TWD'ye dair her şeyi silip atıyorum, yeter bu kadar gerizekalı yerine konulmak. 16 bölüm içinde izleyicinin ağzına bal çalmalık 1-2 tane güzel bölüm yap, sırf onlar uğruna 10 küsur bölüm millete toplu iğne ucu kadar önem arz etmeyen karakterlerin özel bölümlerini izlettir, hem de birer saat. Siz de bırakın kurtulun arkadaşlar, giden vakte yazık. İzlenecek çok daha kıymetli sürüyle şey var, bu rezilliğe tahammül etmeye gerek yok.

5/10

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon
13 Reasons Why
  8.2/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    31 Mart 2017

IMDb ID tt1837492

13 Reasons Why (2017)

Jay Asher'ın çok satan romanından uyarlanan Netflix Orijinal Dizisi ""Ölmek İçin 13 Sebep"", Clay Jensen'ın (Dylan Minnette) okuldan döndüğü bir gün, kapısının önünde adına gönderilmiş gizemli bir kutu bulması ile başlayan ve gelişen olayları anlatıyor. Kutunun içinde, iki hafta önce intihar eden Hannah Baker'ın doldurduğu kasetler yer almaktadır. Hannah, Clay'in sınıf arkadaşı ve aynı zamanda hoşlandığı kızdır. Kasette, Hannah hayatına son vermesinin altında yatan on üç sebep olduğundan bahsetmektedir. Clay de bu sebeplerden biri midir?

Sezon: 1

Dizi hakkında ilk söylemek istediğim şey biraz fazla büyütüldüğü. Tamam fena dizi değil gerçekten ama neden ve nasıl bu üne kavuştu anlamış değilim. Neyse, ben kendimce yorumumu yapayım. Konu olarak alışılmışın dışında bir şey vaat etmiyor belki ama olayın kasetler vasıtasıyla anlatılması en azından farklı bir anlatım sunuyor. Peki bu farklılık yeterince iyi bir şey mi? Kasetlerin dinlenmesinin tüm sezona yayılması çok fazla zorlama ve eğreti oldu benim gözümde. Sezon daha kısa tutulsaymış eğer, mesela 8-10 bölüm gibi, ve bölüm süreleri de 40-45 dakika arası olsa çok daha iyi bir şey ortaya çıkardı diye düşünüyorum. Çok sıkıcı olmasa da bazen gerçekten tempo gereksiz düşüyor, anlatılacak o kadar da uzun şeyler yoktu gibi. 

Dizi ergen dizisi değil, kabul ediyorum. Bir grup ergenin birbirlerine yaptıkları dizinin asıl meselesi olsa dahi dramayı başarılı şekilde yapmış, boş beleş bir anlatım sunmuyor. Hatta yer yer güzel sorgulamalara da kayabiliyor. Fakat ben dizide histen yoksun kaldım ve dizi bana bir şeyler hissettiremediği sürece beğenme ihtimalim gerçekten çok düşünüyor. Bu da bana oyuncuların performansını sorgulatıyor. Gerçekten döktürmüş diyebileceğim tek bir oyuncu bile sayamıyorum düşününce, herkes ortalama. Bir çok güzel müzik de kullanılmış ama ona rağmen yeterince etkili sahneler yakalanamamış diye düşünüyorum, belki de beni çekmedi. Özellikle ilk bölümde aslında çok umutlandım, ne kadar da Life is Strange havası var diye ama maalesef çok sürmedi. İzlenir mi? Rahatlıkla izlenir, pişman etmez. Ama ben açıkçası çok da fazlası olduğuna katılmıyorum. Benim gözümde ne iyi ne kötü, orta karar bir dizi.

7.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Depeche06
Better Call Saul
  8.7/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca, Vietnamca
  • Süre
    46 dk
  • Vizyon Trh
    9 Şubat 2015

IMDb ID tt3032476

Better Call Saul (2015)

Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz. Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould.

S03-E01/02

Belki efsane olmayacak. Breaking Bad kadar konuşulmayacak. Yinede çok başarılı bir dizi. 1. Bölüm giriş 2. Bölüm tam bir geliştirme. Zevkle izlemeye devam.

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon
The Get Down
  8.4/10
  0.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Müzik, Müzikal
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    52 dk
  • Vizyon Trh
    12 Ağustos 2016

IMDb ID tt4592410

The Get Down (2016)

1970’lerin çarpık, vahşi, paracı New York’unda geçecek ve hip-hop müziğin doğuşunu ele alacak. Bu dönemde, şehrin Bronx bölgesinde dolanacağız.

1. Sezon, 2. Part

Herkesin seveceği bir dizi değil ama ben aşırı keyifli izliyorum. Kendimi bildim bileli dinlediğim rap müziğin kökenlerinin anlatıldığı böyle güzel ve kaliteli bir yapıma sahip olmak bir fırsat tabii. Uzun yıllar 8 Mile dışında elle tutulur pek bir şey çıkmadı ortaya bu konuda. Sezonun ikinci yarısı ilk yarısına oranla biraz daha derli toplu olmuş diyebilirim. Sezonun ilk kısmında biraz sanırım yer ve çok sayıdaki karakterin tanıtımı ve temelleri atımı sebebiyle karmaşıklık ve dağınıklık söz konusuydu. İkinci kısımda hikaye daha düzgün aktı. Ben oldukça keyifle izledim, devamı gelir umarım.

9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir
SirRonyon, 15.04.2017 - 22:41 tarihinde yazdı:
The Walking Dead
  8.4/10
  7.8/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Korku, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    31 Ekim 2010

IMDb ID tt1520211

The Walking Dead (2010)

Yaşayan ölüler diyarına hoş geldiniz! Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; fakat o komadayken geçen sürede bildiği yaşam altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin insafına kalacak! Tabii birazcık insani duyguları kaldıysa... Atlanta'da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir grup insanınsa, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri yok... Robert Kirkman'ın aynı isimli çizgi romanından uyarlama olan bu zombi hikayesinin yönetmeni ise Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) ve Yeşil Yol (The Green Mile) filmleri ile hafızalara kazınan Frank Darabont...

Sezon: 7

Uzadıkça uzuyor, uzadıkça işkenceye dönüşüyor. Sıkıldığım her şeyi artık tek çırpıda silip atarken bu dizinin 7. sezonunu neden bitirmeye gayret edip de kendime eziyet ettim ben de bilmiyorum. Ama bu son, sezon bitti ve artık TWD'ye dair her şeyi silip atıyorum, yeter bu kadar gerizekalı yerine konulmak. 16 bölüm içinde izleyicinin ağzına bal çalmalık 1-2 tane güzel bölüm yap, sırf onlar uğruna 10 küsur bölüm millete toplu iğne ucu kadar önem arz etmeyen karakterlerin özel bölümlerini izlettir, hem de birer saat. Siz de bırakın kurtulun arkadaşlar, giden vakte yazık. İzlenecek çok daha kıymetli sürüyle şey var, bu rezilliğe tahammül etmeye gerek yok.

5/10

2. sezonda biraz ağır gittiği için ara vermiştim. Sonra araya kaynadı gitti, unuttum diziyi. Bu ara çok görünce devam etsem mi diyordum ama hiç bulaşma diyorsun yani. :fool: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon

@Fildir

Aman ha, sakın öyle bir hata yapayım deme. Resmen işkence :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ofaruksah
13 Reasons Why
  8.2/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    31 Mart 2017

IMDb ID tt1837492

13 Reasons Why (2017)

Jay Asher'ın çok satan romanından uyarlanan Netflix Orijinal Dizisi ""Ölmek İçin 13 Sebep"", Clay Jensen'ın (Dylan Minnette) okuldan döndüğü bir gün, kapısının önünde adına gönderilmiş gizemli bir kutu bulması ile başlayan ve gelişen olayları anlatıyor. Kutunun içinde, iki hafta önce intihar eden Hannah Baker'ın doldurduğu kasetler yer almaktadır. Hannah, Clay'in sınıf arkadaşı ve aynı zamanda hoşlandığı kızdır. Kasette, Hannah hayatına son vermesinin altında yatan on üç sebep olduğundan bahsetmektedir. Clay de bu sebeplerden biri midir?

Gerek konusu, gerekse de anlatım tarzıyla dikkatimi çeken bir dizi oldu. Birçok bölüm finalinde merakla bir sonraki bölüme başladım. Dizi finalinin biraz daha tatmin edici olmasını beklerdim. Herşeye rağmen hissettirdiği duygu, kahramanın ağzından yapılan aktarım empati kurmada oldukça başarılıydo. Travmatik olaylar karşısında toplumun kabullenişi ve vurdumduymazlığı üzerine yapılan, özellikle finalde yoğunlaşan sorgulamalar can alıcıydı. Dizi barındırdığı birçok oyuncu için sıçrama tahtası olacaktır diye düşünüyorum.

8,5/10

The Last Kingdom
  8.3/10
  7.8/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Aksiyon, Tarihi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    22 Ekim 2015

IMDb ID tt4179452

The Last Kingdom (2015)

Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan Son Krallık; kefaretin, intikamın ve İngiltere'nin doğuşuna karşı koymanın keşfedildiği çağdaş bir hikâye. Son Krallık, gerçek tarihi kişilikleri kurgu olaylarla kaynaştırırken Kral Büyük Alfred'i ve onun İngiltere'yi meydana getirebilecek ayrılmış nice krallığı birleştirme arzusunu yeniden anlatır. M.S. 9.yy'da geçen hikâyede, şu an İngiltere olarak bildiğimiz yerde birçok krallık Vikinglerin istilasına uğrar ancak ileri görüşlü Büyük Alfred'in kralı olduğu Wessex'teki tek krallık bu istilaya karşı koyarak "Son Krallık" adını alır. Bu çalkantılı ortama rağmen Uhtred hayatta kalır. Sakson bir asilzadenin oğlu olarak dünyaya gelen Uhtred, Vikingler tarafından öksüz bırakılıp daha sonra kaçırılarak onlardan biri gibi büyütülmüştür. Kendi ülkesi ile kendisini yetiştiren insanlar arasında seçim yapmaya zorlanan Uhtred'in sadakati bile sınanır. Sakson mudur yoksa Viking mi? Doğuştan getirdiği hakları kanıtlama arayışına giren Uhtred, yeni ulusun doğuşunun bir parçası olacaksa en nihayetinde atalarının topraklarını geri almak için iki taraf arasındaki tehlikeli yolda yürümelidir. Son Krallık, kahramanlık ve destansı savaşları sahnelese de konu olarak politika, din, savaş, cesaret, âşk, sadakat ve kimliğimizi bulmak için sergilediğimiz evrensel arayışı anlatır. Son Krallık, gerçek tarihi kahramanları kurgu karakterlerle birleştirerek tarihin en görkemli krallarından birinin emri altında ülkelerini kurtarmak için savaşıp kendilerine bir yurt kurmaya çalışan insanların öyküsüdür.

Sevili @Nehirin~ve @Irmakın eşşiz çevirilleriyle biten iki hafta da iki sezon... Öncelikle çevirmenlerimize sonsuz teşekkürler. :fl: Vikings dizisini izlemeyi 3.sezonda bırakmıştım, başlardaki heyecanın kalmadığını düşünerek. The Last Kingdom dizisini Vikings e cevap olarak izledim. Vikings'te bir işgalci ile birlikte yelken açıp, zafere ya da Valhallaya koşarken, the Last Kingdom'da işgal edilen tarafın tedirginliklerine, korkularına, akıl oyunlarına tanıklık ediyorsunuz. Türü sevenler için oldukça güzel bir dizi. Olayların merkezine konulan karakterin gel-gitleri dizinin en güzel yanlarından biri bana göre. Sevgili kahramanımızın kaderinin ne olacağını, merakla ve sevigili @Nehirin~ ve @Irmakk ın değerli çevirileriyle bekliyorum.
8,5/10

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
Rick and Morty
  9.3/10
  8.9/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Animasyon, Macera, Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    23 dk
  • Vizyon Trh
    2 Aralık 2013

IMDb ID tt2861424

Rick and Morty (2013)

Rick, akli dengesi çokta yerinde olmayan, alkolik, yaşlı bir adamdır. Ama bilim konusunda müthiş bilgili ve yeteneklidir. Rick, artık yaşlandığı için kalan vaktini ailesiyle geçirmeye karar verir ve ailesiyle iletişime geçer. Bu, 14 yaşında ki torunu Morty için inanılmaz maceraların başlangıcıdır. Rick ve torunu Morty arasında güçlü bir bağ oluşur ve dede torun, uzay ve evrenler arasında akılalmaz maceralara doğru yol alırlar.(Not:Rick and Morty, Amerika Adult Swim Network'ünde yayınlanan yetişkinler için bir animasyon serisidir.)

Geç keşfettim ve 2.sezonu yeni bitirdim ama inanılmaz eğleniyorum seyrederken . Bütün bölümleri yeniden açar izlerim ki seriler için pek yaptığım bir şey değil .Gerçekten keyif aldım. Göndermeler falan süper.3. Sezonda ilk bölümde takılmış kalmış ,umarım bir problem yoktur ve uzun süre devam eder.     10/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kmb
Homeland
  8.4/10
  8.1/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    55 dk
  • Vizyon Trh
    29 Aralık 2011

IMDb ID tt1796960

Homeland (2011)

Son güncelleme:

Sezon 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ve son sezon 6 hepsi birbirinden güzel birbirinden sürükleyici...izlenmeli , kesinlikleeeeee....

9/10

film paylaşacaktım lakin hata yapmışım... silemedimde , bende birde dizi paylaşayım dedim :)))

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon
Sense8
  8.4/10
  7.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    5 Haziran 2015

IMDb ID tt2431438

Sense8 (2015)

7 farklı ülkenin 8 farklı şehrinde yaşayan 8 farklı kişinin arasında bir kadının ölümü nedeniyle gizemli, duygusal ve zihinsel bağ oluşuyor. Onlar bunun ne olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan da kendilerini bir tehlikenin ortasında buluyorlar. Karakterlerimizle ilgilenen iki farklı grubu görüyoruz ilk dakikalarda… Bir grup onları avlamak isterken, diğeri korumak istiyor.

Sezon: 2

Benim adıma tam bir hayal kırıklığı oldu, fiyasko. İlk sezonunu çok ama çok sevmiştim ve diğer dizilerden çok ayrı bir yerdeydi benim için. Maalesef ilk sezonun en az birkaç gömlek altında bir ikinci sezon söz konusu. Bölümler çok uzun ve koca bölüm boyunca resmen hiçbir şey olmuyor. Neredeyse birer saat olan bölümlerin 10 dakikası heyecanlı geçerse şükrettim. Ciddi anlamda sıkıldım izlerken, tempo çok düşüktü. Ellerinde harika bi ana konu varken ona odaklanmak yerine Wolfgang'le Kala'nın öpüşmesi, Lito'nun bitmek bilmeyen eşcinseller sahnelerine falan deli gibi vakit ayrılıyor. Ciddi anlamda hevesim kaçmış durumda Sense8 için, devamı gelmese üzülmem sanırım.

7/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth
Designated Survivor
  7.7/10
  7.4/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    28 Eylül 2016

IMDb ID tt5296406

Designated Survivor (2016)

ABD Başkanı'nın ulusa sesleniş konuşması sırasında düzenlenen yıkıcı bir saldırının ardından kongrenin önemli isimlerinin hepsi ölür. Düşük seviyeli bir kabine üyesi olan Tom Kirkman (Kiefer Sutherland) aniden Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak atanır. Sıradan hayat süren bir adamın kendisini bir anda komplo teorilerinin içinde bulduğu hikaye gerilim ve aile draması ağırlıklı olacak. Maggie Q'nun önde gelen FBI ajanlarından "Hannah Watts" karakterini canlandıracağı dizide Natascha McElhone'u Başkanın eşi ve aynı zamanda bir avukat olarak izleyeceğiz. Diğer ana karakter oyuncuları ise Kal Penn (House), Natascha McElhone (Californication), Italia Ricci (Chasing Life), Adan Canto (Blood & Oil, The Following, Second Chance), LaMonica Garrett, Mckenna Grace (CSI: Cyber) ve Tanner Buchanan olarak sıralanmaktadır.

S01E18 - Lazarus

Sezonu yavaş yavaş bitiriyoruz. Tesadüf üzerine izlemeye başlamıştım. Anlatımı ve beni yormayışından dolayı devam ettim sezon sonuna yaklaştıkça daha da heyecanlanıyor. 

Puanım : 7.5 / 10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kizancik
Into the Badlands
  8.1/10
  8.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    15 Kasım 2015

IMDb ID tt3865236

Into the Badlands (2015)

Derebeyler tarafından yönetilen bir ülkede, güçlü bir savaşçı ile genç bir adamın maceralı yolculuğunu anlatan Into the Badlands, dövüş sporlarından hoşlananların ilgisini çekecek türden. Dizinin başrollerinde Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady gibi isimler yer alıyor.

Sezon 1&2

Her iki sezonu da keyif alarak izledim. Konu, işleyiş görseller gayet tatmin edici. Başarılı bir yapım.

8/10

Fargo
  9.0/10
  8.7/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    53 dk
  • Vizyon Trh
    16 Nisan 2014

IMDb ID tt2802850

Fargo (2014)

Yıl 2006, yer Minnesota eyaletinin Duluth şehrinde küçük bir kasaba olan Bemidji. Ana karakterimiz Lester, sokakta eskiden okulda ona zorbalık yapmış biri olan Sam Hess ile karşılaşır. Lester bu karşılaşmada yaralanır ve hastaneye gider. Burada sıra beklerken Lorne Malvo ile karşılaşır. Lorne, Lester’a onun yerinde olsa ona bunu yapanı öldüreceğini söyler ve Lester’a isterse Sam Hess’i öldürmeyi teklif eder. Lester cevap vermez ve Lorne oradan ayrılır. Sonrasında ise olaylar çok karışır. Dizi, Coen Kardeşler‘in aynı isimli Fargo filminden esinlenerek yaratılmıştır. Dizi ilk sezon sonunda hikayesini tamamladı. Her sezon farklı bir hikaye ve yeni oyuncu kadrosuyla ekranlarımıza gelecek.

Sezon 1&2

Dizinin atmosferi çok güzel. Özellikle de kış aylarında izlemek lazım. Havası soğuk; ama akışı sıcak bir yapım. Her iki sezonuda ayrı ayrı beğendim.  Keyifli bir dizi.

8.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kizancik
  0/10
  0.0/10
  • Ülke
  • Tür
  • Dil
  • Süre
    0 dk

IMDb ID tt4928092

• Oyuncu
Son güncelleme:

Sezon (5)

Ne iyi, ne kötüydü.  Ne final gibiydi, ne de değildi… Dizi de alışık olduğumuz tempo var ama o şaşırtmayan iyi sonlar sıkmaya başlamıştı. Ortalama bir (9) bölüm olmuş.

7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.