Jump to content
Tuğrul Akça

Bugün Hangi Dizi ve Dizi Bölümlerini İzlediniz?

Tavsiye Edilen İletiler

borrang    20
borrang
The Punisher
  8.8/10
  8,6/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Suç, Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    53 dk
  • Vizyon Trh
    6 Kasım 2017

IMDb ID tt5675620

The Punisher (2017)

Ailesinin katledilmesinin ardından Frank Castle hem geçmişle, hem de gerçek suçlularla baş etmelidir. Bundan böyle suç dünyasında Punisher olarak nam salacaktır.
Son güncelleme

Gene Netlix 'ten muhteşem bir Marvel dizisi daha. 

Daredevil içinde kaldığı yerden devam ediyor. Aynı oyuncu.

Aşırı şiddet sahneleri var. Çocukları uzak tutmalı.

9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    397
Franz_K
Marcella
  7.4/10
  10/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    4 Nisan 2016

IMDb ID tt5269594

Marcella (2016)

Eski Londra dedektifi Marcella Backland (Anna Friel) kocasının onu iki çocuğu ile terk etmesinin ardından perişan olur. Gayrimenkul zengini Gibson ailesinin yönetimindeki DTG İnşaat'ta hukuk danışmanı olarak çalışmaya başlar. 11 yıl önceki çözülmemiş ve yeniden faaliyete geçtiği düşünülen bir seri katil araştırması için baş dedektif kendisini ziyaret eder ve Marcella yeniden takımına geri döner. Bir yandan evliliğini kurtarmaya çalışırken, diğer yandan kendini online arkadaşlık ve fuhuş siteleri ile birlikte, şüpheli davranışları olan kocasının patronlarının dünyasında bulur.
Son güncelleme

Çok katmanlı kurgusu, ilk bölümden son bölüme kadar hiç düşmeyen temposu ve son ana kadar canlı tuttuğu merak duygusuyla başarılı bir suç dizisi Marcella. Suç dizilerinin vazgeçilmez “Seyirciyi son ana kadar katil kim diye faklı kişilerden şüphelendirip finalde ters köşeye yatırma” klişesi de gayet yerinde ve güzel olmuş. Böyle girift senaryolarda ne kadar kaçınırsanız kaçının mantık hatası yapmamanız mümkün değil elbet ancak bu kadar başarılı bir dizide bunları görmezden gelmek gerek. Esas kızımız da gerek güzelliği gerekse yarattığı karakterle bir Saga olamasa da gayet tatmin ediciydi.

8.5 /10

tarihinde Franz_K tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    50
eros
Here and Now
  6.1/10
  4/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    11 Şubat 2018

IMDb ID tt5923012

Here and Now (2018)

Dizi; üçü Vietnam, Somali ve Kolombiya'dan evlatlık olarak alınan, biri ise kendi biyolojik çocukları olan dört çocuğuyla birlikte yaşam süren orta yaşlı bir çifti ve çok ırklı çağdaş ailesinin hikâyesini merkezine alıyor. Görünüşte mükemmel ve ilerici gözüken bu aile gerçekte ise derin çatlaklar barındırmakta. Ayrıca çocuklardan birisi başkalarının göremediği şeyleri görmeye başlar. Bu bir akıl hastalığı mı yoksa başka bir şey mi?
Son güncelleme

Bence izlediğim en iyi dizi olan Six Feet Under ın yaratıcısı Alan Ball'dan yeni bir dizi geldiğini okuduğumda çok sevinmiştim. Sonra bu haberi unutmuşum. Bugün bir baktım ilk bölümü yayınlanmış, hemen indirip izledim ve çok beğendim. İlk bölümden  bütün sezonu değerlendirmek zor olsa da ben bu diziyi tuttum ve final yapana kadar bırakmam. Six Feet Under'ın genel yapısını andırıyor ve yine HBO da yayınlanıyor.

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
denge    0
denge
Dollhouse
  7.7/10
  6,6/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    13 Şubat 2009

IMDb ID tt1135300

Dollhouse (2009)

Dollhouse dizisinin konusu, değişik kişilikler ve yetenekler yüklenebilen bir grup insanın çıktığı görevler ve maceralar olarak nitelendirilebilir. Bu insanlar, görev olmadığı zaman ise zihni temizlenmiş bir biçimde Dollhouse denen bir yerde yaşıyorlar. Dollhouse denen bu illegal gizli örgüt, müşterilerinin istekleri doğrultusunda elemanlarına her türlü kişilik özelliği, sağlık kusurları vs. gibi bir çok özellik yükleyip kusursuz bir iş çıkarıyor. Dizinin bir safhası bu özel görevlerle geçiyorken, ana hikaye Echo adlı karakterin etrafında geçiyor. Echo, zihni temizlenmiş olmasına rağmen geçmişinden bir takım anılar hatırlamaya başlayınca aslında kim olduğunu araştırmaya başlıyor.
Son güncelleme

Altered Carbon  izlerken hatırlayıp İkinci kez izlemeye başladım bu efsaneyi. Mutlaka izleyin. 9/10 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alaturka    7
alaturka
People of Earth
  7.7/10
  9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    31 Ekim 2016

IMDb ID tt4695530

People of Earth (2016)

Gazeteci Ozzie Graham, dünya dışı varlıklar tarafından kaçırıldığına inanan bir destek grubunu araştırırken anlatılanlara şüphe ile yaklaşır. Ta ki kendisi garip olaylara tanık olana dek..
Son güncelleme

Sezon:2

Bölüm:8-9-10

Çerezlik dizi ararken başladım. 20 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Dizinin hikayesi küçük bir kasabada uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını düşünen bir grubun başından geçenler anlatılıyor. Komik, sıradan, kahkaha efekti olmadan güldüren bir dizi arıyorsanız şans verebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.179
Putte
Grimm
  7.8/10
  7,6/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Fantastik, Korku, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    28 Ekim 2011

IMDb ID tt1830617

Grimm (2011)

Halk hikayelerinden derledikleri masallarla ünlü olan Grimm Kardeşler'in karakterlerinden esinlenen dizi, bir fantastik polisiye. Cinayet masasında polis dedektifi olan Nick Burkhardt, günün birinde durup dururken güzel bir kadını cadı, sıradan bir adamı ise trol olarak görmeye başlar. Sonradan bir Grimm olduğunu öğrenen Nick, meziyetinin insan kılığındaki doğaüstü yaratıkları görmek olduğunu anladığı andan itibaren, bu yaratıkların zararlı olanlarını avlamaya başlayacaktır.(beyazperde)
Son güncelleme

6 sezonun tamamını izledim. Sürükleyici bir fantezi olduğunu söyleyebilirim. 1.sezon daha çok giriş olarak kabul edilir. Sonra her sezon vites atarak gelişen bir yapısı olduğunu söyleyebilirim. Oyuncuların rollerinin hakkını verdiğini not etmek lazım. İyiler sempati kötüler ise antipati toplamada oldukça başarılılar. Herkese tavsiye derim güzel dizi.Üstelik finali de var. 

8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.670
elbais
McMafia
  7.8/10
  9/10
  • Ülke
    İngiltere, ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, Rusça, Arapça
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    1 Ocak 2018

IMDb ID tt6271042

McMafia (2018)

McMafia, uluslararası suçlular, para aklayıcılar, yozlaşmış politikacılar ve gaddar istihbarat kurumlarından oluşan dehşet verici bir labirentin içine girmiş bir adamın macerasına odaklanıyor. Alex Godman, kökleri mafta geçmişi olan Ruslara dayanan ama İngiliz olarak yetiştirilmiş bir adam. Hayatını o gölgeden kaçmaya çalışmakla geçirmiş, dahası kendi meşru işini ve kız arkadaşıyla bir hayat kurmaya çalışmakta. Ancak ailesinin geçmişi onu tehdit etmeye başlayınca, Alex de sevdiklerini korumak için değerleriyle yüzleşmek zorunda kalır ve kendisini suç dünyasının içine çekilmiş bulur. Londra’dan Moskova’ya, Dubai’den Mumbai’ye, Afrika’dan Amerika’ya kadar uzanan ve Balkan kökenli kaçakçıları, Rus mafyasını, Pakistanlı uyuşturucu tacirlerini ve Meksikalı kartelleri içeren bir dünya…
Son güncelleme

Dizinin ilgi çekici bir konusu var, işin içinde fon ve finans olunca benim daha da çok ilgimi çekti. Oyunculuklar iyi bir tek İngiliz gelin gıcık, çocuğun çok üstüne gidiyor. Çok büyük action beklentiniz varsa sizi tatmin etmez, herşey ölçülü ;) 

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    74
SirRonyon

Uzun süredir yazma imkanı bulamadım buraya, zaten izlediklerim de çok azaldı maalesef ama birkaç yorum bırakayım dedim yine.

GLOW
  8.0/10
  0/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Dram, Spor
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    35 dk
  • Vizyon Trh
    23 Haziran 2017

IMDb ID tt5770786

GLOW (2017)

1980'lerin kadınlar güreş liginin gerçek hikâyesinden ilham alan dizi, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için şansını kadın güreşçilerle ilgili haftalık bir şovda son kez deneyen işsiz aktristin kurgusal öyküsünü konu alacak.
Son güncelleme

Sezon: 1
Marc Maron diziyi izleten başlıca etken. Çok aşırı sevmedim belki ama en azından konu itibariyle sıradan dizilerden farklı bir şey sunuyor ve yeterince eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Ben izlerken açıkçası Orange is the New Black tadı aldım biraz, ama onun daha dönemsel bir versiyonu gibi diyebiliriz. Dediğim gibi, fark yaratan kısmı Marc Maron'ın karakteri. Şans verilebilir.

7.5/10

The End of the F***ing World
  8.3/10
  7,5/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    25 dk
  • Vizyon Trh
    24 Ekim 2017

IMDb ID tt6257970

The End of the F***ing World (2017)

Kara mizah yüklü bu ergenlik draması, evden kaçan ve çok geçmeden geri dönüşü olmayan bir yola girdiklerini fark eden öfke dolu iki genci anlatıyor.
Son güncelleme

Fragman izlememe huyum sağ olsun diziyi sırf isminden ötürü apokaliptik bir hikaye bekliyordum ama tamamen farklı çıktı. Ama bundan hoşnutsuz da değilim, izlemesi çok keyifliydi. Bir çizgiroman uyarlaması olduğu her anında anlaşılıyordu diyebilirim, o havayı güzel yansıtmışlar. Alyssa karakterinin aksanı da ayrı bir renk katmış. İkinci sezon olmayacak falan deniyor ama devam etsin isterim açıkçası, ki bunu çok sevdiğim pek çok dizi için asla söylemem :)

9/10

Future Man
  8.0/10
  3/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    14 Kasım 2017

IMDb ID tt4975856

Future Man (2017)

Future Man, başarısı dünya çapında bilinen bir video oyuncusunun hikayesini anlatıyor. Bir grup zaman yolcusu ona yakın zamanda gerçekleşecek olan bir istilaya engel olmak için çok önemli biri olduğunu söylüyor. Böylece kahramanımızın hayatı değişiyor.
Son güncelleme

Bu aralar izlediğim en efsane şey, net. Kendini 'gamer' gören herhangi birinin zaten otomatikman ilgisini çekecek bir konusu var, bunun üstüne herhalde bütçesi de fena değil ki görsel anlamda da güzel bir dizi çıkmış ortaya. Kimi sahnelerde o kadar çok güldüm ki gece vakti evdekileri uyandırma tehlikesi yaşandı :D Hele Wolf karakterinin her sahnesi olay, adam role aşırı yakışmış. Ses tonu, mimikleri falan. Dizinin arkasındaki ismin Seth Rogen olduğunu öğrenmem ise resmen kafamda ampul yaktı, bu kadar sayko bir senaryo başka türlü ortaya çıkmazdı.

9.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk