Jump to content
Putte

Bugün Hangi Dizi ve Dizi Bölümlerini İzlediniz?

Tavsiye Edilen İletiler

borrang    52
borrang
The Punisher
  8.7/10
  8.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Macera, Suç, Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    53 dk
  • Vizyon Trh
    17 Kasım 2017

IMDb ID tt5675620

The Punisher (2017)

Ailesinin katledilmesinin ardından Frank Castle hem geçmişle, hem de gerçek suçlularla baş etmelidir. Bundan böyle suç dünyasında Punisher olarak nam salacaktır.

Gene Netlix 'ten muhteşem bir Marvel dizisi daha. 

Daredevil içinde kaldığı yerden devam ediyor. Aynı oyuncu.

Aşırı şiddet sahneleri var. Çocukları uzak tutmalı.

9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    558
Franz_K
Marcella
  7.5/10
  10/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    4 Nisan 2016

IMDb ID tt5269594

Marcella (2016)

Eski Londra dedektifi Marcella Backland (Anna Friel) kocasının onu iki çocuğu ile terk etmesinin ardından perişan olur. Gayrimenkul zengini Gibson ailesinin yönetimindeki DTG İnşaat'ta hukuk danışmanı olarak çalışmaya başlar. 11 yıl önceki çözülmemiş ve yeniden faaliyete geçtiği düşünülen bir seri katil araştırması için baş dedektif kendisini ziyaret eder ve Marcella yeniden takımına geri döner. Bir yandan evliliğini kurtarmaya çalışırken, diğer yandan kendini online arkadaşlık ve fuhuş siteleri ile birlikte, şüpheli davranışları olan kocasının patronlarının dünyasında bulur.

Çok katmanlı kurgusu, ilk bölümden son bölüme kadar hiç düşmeyen temposu ve son ana kadar canlı tuttuğu merak duygusuyla başarılı bir suç dizisi Marcella. Suç dizilerinin vazgeçilmez “Seyirciyi son ana kadar katil kim diye faklı kişilerden şüphelendirip finalde ters köşeye yatırma” klişesi de gayet yerinde ve güzel olmuş. Böyle girift senaryolarda ne kadar kaçınırsanız kaçının mantık hatası yapmamanız mümkün değil elbet ancak bu kadar başarılı bir dizide bunları görmezden gelmek gerek. Esas kızımız da gerek güzelliği gerekse yarattığı karakterle bir Saga olamasa da gayet tatmin ediciydi.

8.5 /10

tarihinde Franz_K tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    64
eros
Here and Now
  6.8/10
  4.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    11 Şubat 2018

IMDb ID tt5923012

Here and Now (2018)

Dizi; üçü Vietnam, Somali ve Kolombiya'dan evlatlık olarak alınan, biri ise kendi biyolojik çocukları olan dört çocuğuyla birlikte yaşam süren orta yaşlı bir çifti ve çok ırklı çağdaş ailesinin hikâyesini merkezine alıyor. Görünüşte mükemmel ve ilerici gözüken bu aile gerçekte ise derin çatlaklar barındırmakta. Ayrıca çocuklardan birisi başkalarının göremediği şeyleri görmeye başlar. Bu bir akıl hastalığı mı yoksa başka bir şey mi?

Bence izlediğim en iyi dizi olan Six Feet Under ın yaratıcısı Alan Ball'dan yeni bir dizi geldiğini okuduğumda çok sevinmiştim. Sonra bu haberi unutmuşum. Bugün bir baktım ilk bölümü yayınlanmış, hemen indirip izledim ve çok beğendim. İlk bölümden  bütün sezonu değerlendirmek zor olsa da ben bu diziyi tuttum ve final yapana kadar bırakmam. Six Feet Under'ın genel yapısını andırıyor ve yine HBO da yayınlanıyor.

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
denge    0
denge
Dollhouse
  7.7/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    44 dk
  • Vizyon Trh
    13 Şubat 2009

IMDb ID tt1135300

Dollhouse (2009)

Dollhouse dizisinin konusu, değişik kişilikler ve yetenekler yüklenebilen bir grup insanın çıktığı görevler ve maceralar olarak nitelendirilebilir. Bu insanlar, görev olmadığı zaman ise zihni temizlenmiş bir biçimde Dollhouse denen bir yerde yaşıyorlar. Dollhouse denen bu illegal gizli örgüt, müşterilerinin istekleri doğrultusunda elemanlarına her türlü kişilik özelliği, sağlık kusurları vs. gibi bir çok özellik yükleyip kusursuz bir iş çıkarıyor. Dizinin bir safhası bu özel görevlerle geçiyorken, ana hikaye Echo adlı karakterin etrafında geçiyor. Echo, zihni temizlenmiş olmasına rağmen geçmişinden bir takım anılar hatırlamaya başlayınca aslında kim olduğunu araştırmaya başlıyor.

Altered Carbon  izlerken hatırlayıp İkinci kez izlemeye başladım bu efsaneyi. Mutlaka izleyin. 9/10 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alaturka    7
alaturka
People of Earth
  7.7/10
  9.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Gizem, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    31 Ekim 2016

IMDb ID tt4695530

People of Earth (2016)

Gazeteci Ozzie Graham, dünya dışı varlıklar tarafından kaçırıldığına inanan bir destek grubunu araştırırken anlatılanlara şüphe ile yaklaşır. Ta ki kendisi garip olaylara tanık olana dek..

Sezon:2

Bölüm:8-9-10

Çerezlik dizi ararken başladım. 20 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Dizinin hikayesi küçük bir kasabada uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını düşünen bir grubun başından geçenler anlatılıyor. Komik, sıradan, kahkaha efekti olmadan güldüren bir dizi arıyorsanız şans verebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.401
Putte
Grimm
  7.8/10
  7.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Fantastik, Korku, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    45 dk
  • Vizyon Trh
    3 Ocak 2013

IMDb ID tt1830617

Grimm (2011)

Halk hikayelerinden derledikleri masallarla ünlü olan Grimm Kardeşler'in karakterlerinden esinlenen dizi, bir fantastik polisiye. Cinayet masasında polis dedektifi olan Nick Burkhardt, günün birinde durup dururken güzel bir kadını cadı, sıradan bir adamı ise trol olarak görmeye başlar. Sonradan bir Grimm olduğunu öğrenen Nick, meziyetinin insan kılığındaki doğaüstü yaratıkları görmek olduğunu anladığı andan itibaren, bu yaratıkların zararlı olanlarını avlamaya başlayacaktır.(beyazperde)

6 sezonun tamamını izledim. Sürükleyici bir fantezi olduğunu söyleyebilirim. 1.sezon daha çok giriş olarak kabul edilir. Sonra her sezon vites atarak gelişen bir yapısı olduğunu söyleyebilirim. Oyuncuların rollerinin hakkını verdiğini not etmek lazım. İyiler sempati kötüler ise antipati toplamada oldukça başarılılar. Herkese tavsiye derim güzel dizi.Üstelik finali de var. 

8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
McMafia
  7.7/10
  9.0/10
  • Ülke
    İngiltere, Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, Rusça, Arapça
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    2 Ocak 2018

IMDb ID tt6271042

McMafia (2018)

McMafia, uluslararası suçlular, para aklayıcılar, yozlaşmış politikacılar ve gaddar istihbarat kurumlarından oluşan dehşet verici bir labirentin içine girmiş bir adamın macerasına odaklanıyor. Alex Godman, kökleri mafta geçmişi olan Ruslara dayanan ama İngiliz olarak yetiştirilmiş bir adam. Hayatını o gölgeden kaçmaya çalışmakla geçirmiş, dahası kendi meşru işini ve kız arkadaşıyla bir hayat kurmaya çalışmakta. Ancak ailesinin geçmişi onu tehdit etmeye başlayınca, Alex de sevdiklerini korumak için değerleriyle yüzleşmek zorunda kalır ve kendisini suç dünyasının içine çekilmiş bulur. Londra’dan Moskova’ya, Dubai’den Mumbai’ye, Afrika’dan Amerika’ya kadar uzanan ve Balkan kökenli kaçakçıları, Rus mafyasını, Pakistanlı uyuşturucu tacirlerini ve Meksikalı kartelleri içeren bir dünya…

Dizinin ilgi çekici bir konusu var, işin içinde fon ve finans olunca benim daha da çok ilgimi çekti. Oyunculuklar iyi bir tek İngiliz gelin gıcık, çocuğun çok üstüne gidiyor. Çok büyük action beklentiniz varsa sizi tatmin etmez, herşey ölçülü ;) 

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    78
SirRonyon

Uzun süredir yazma imkanı bulamadım buraya, zaten izlediklerim de çok azaldı maalesef ama birkaç yorum bırakayım dedim yine.

GLOW
  8.1/10
  7.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram, Spor
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    35 dk
  • Vizyon Trh
    23 Haziran 2017

IMDb ID tt5770786

GLOW (2017)

1980'lerin kadınlar güreş liginin gerçek hikâyesinden ilham alan dizi, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için şansını kadın güreşçilerle ilgili haftalık bir şovda son kez deneyen işsiz aktristin kurgusal öyküsünü konu alacak.

Sezon: 1
Marc Maron diziyi izleten başlıca etken. Çok aşırı sevmedim belki ama en azından konu itibariyle sıradan dizilerden farklı bir şey sunuyor ve yeterince eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Ben izlerken açıkçası Orange is the New Black tadı aldım biraz, ama onun daha dönemsel bir versiyonu gibi diyebiliriz. Dediğim gibi, fark yaratan kısmı Marc Maron'ın karakteri. Şans verilebilir.

7.5/10

The End of the F***ing World
  8.2/10
  7.3/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Macera, Komedi, Dram, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    25 dk
  • Vizyon Trh
    24 Ekim 2017

IMDb ID tt6257970

The End of the F***ing World (2017)

Kara mizah yüklü bu ergenlik draması, evden kaçan ve çok geçmeden geri dönüşü olmayan bir yola girdiklerini fark eden öfke dolu iki genci anlatıyor.

Fragman izlememe huyum sağ olsun diziyi sırf isminden ötürü apokaliptik bir hikaye bekliyordum ama tamamen farklı çıktı. Ama bundan hoşnutsuz da değilim, izlemesi çok keyifliydi. Bir çizgiroman uyarlaması olduğu her anında anlaşılıyordu diyebilirim, o havayı güzel yansıtmışlar. Alyssa karakterinin aksanı da ayrı bir renk katmış. İkinci sezon olmayacak falan deniyor ama devam etsin isterim açıkçası, ki bunu çok sevdiğim pek çok dizi için asla söylemem :)

9/10

Future Man
  7.9/10
  3.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Aksiyon, Komedi, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    14 Kasım 2017

IMDb ID tt4975856

Future Man (2017)

Future Man, başarısı dünya çapında bilinen bir video oyuncusunun hikayesini anlatıyor. Bir grup zaman yolcusu ona yakın zamanda gerçekleşecek olan bir istilaya engel olmak için çok önemli biri olduğunu söylüyor. Böylece kahramanımızın hayatı değişiyor.

Bu aralar izlediğim en efsane şey, net. Kendini 'gamer' gören herhangi birinin zaten otomatikman ilgisini çekecek bir konusu var, bunun üstüne herhalde bütçesi de fena değil ki görsel anlamda da güzel bir dizi çıkmış ortaya. Kimi sahnelerde o kadar çok güldüm ki gece vakti evdekileri uyandırma tehlikesi yaşandı :D Hele Wolf karakterinin her sahnesi olay, adam role aşırı yakışmış. Ses tonu, mimikleri falan. Dizinin arkasındaki ismin Seth Rogen olduğunu öğrenmem ise resmen kafamda ampul yaktı, bu kadar sayko bir senaryo başka türlü ortaya çıkmazdı.

9.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    78
SirRonyon
Atypical
  8.3/10
  0.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    11 Ağustos 2017

IMDb ID tt6315640

Atypical (2017)

Bir yetişkinliğe geçiş öyküsü olan Atypical, otizm spektrumunda bulunan 18 yaşındaki Sam'in (Keir Gilchrist) aşk ve bağımsızlık arayışını anlatıyor. Sam, eğlenceli ve duygusal bir kendini keşfetme yolculuğundayken ailesinin geri kalanı, kendi yaşamlarındaki değişikliklerle uğraşmak zorundadır.

Dizinin türünde komedi de geçiyor ama aslında komediden çok dram yönünün ağır bastığını söyleyebilirim. Yarımşar saatlik 8 bölümden oluşuyor ve tek oturuşta hiç sıkılmadan bitirdim. Lise çağındaki otistik bir çocuk ve ailesinin gerçekten çok samimi ve sıcak olan hikayesini anlatıyor dizi. Otistik çocuğu oynayan Keir Gilchrist gerçekten şahane bir performans sergilemiş, dizinin başarısının belki de başlıca sebebi. Kısa süresi ve samimi yaklaşımıyla gönül rahatlığıyla önerilebilecek bir dizi olmuş. Boş vakti olup da farklı bir şey arayanlara önerebilirim.

8/10

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    78
SirRonyon
Fleabag
  8.2/10
  0.0/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    27 dk
  • Vizyon Trh
    21 Temmuz 2016

IMDb ID tt5687612

Fleabag (2016)

Londra'da yaşamını sürdürmekte olan, fakat hayatında hiçbir detayın olumlu olmadığı bir kadın düşünün. Bizzat Phoebe Waller-Bridge tarafından canlandırılan karakter ailevi sorunlar sebebiyle hayattan bezmiş durumdadır. Üstelik yalnızca bununla sınırlı olmayan, hayatını istediği noktaya sürüklemesine engel olan bir işi vardır. Çalışıyor olması her ne kadar iyi bir unsur gibi gözüküyor olsa da tam manasıyla bir kadın için yeterli olmamaktadır. Hayatın tüm zorluklarının üzerine geldiğini hissettiği bu dönemde nelerle karşılaştığını ve gündelik hayatının hangi sorunlara gebe olduğunu izleme şansı yakalayacağız. Fleabag dizisi feminist yaklaşımlarla ön plana çıkan ve tamamen bu ölçütte değerlendirilen bir yapım. Ancak izledikten sonra aslında bir kadının hayatını sürdürürken karşılaşabileceği ilginçliklerden oluştuğunu anlayabilirsiniz. Yaşanan aksaklıkları ve talihsizlikleri komik bir dille anlatmayı tercih eden yapımcıya dizide rol alan Ben Aldrigde, Brett Gelman, Bill Paterson, Hugh Skinner ve Olivia Coleman eşlik ediyor.

Fena dizi değil ama işin özellikle drama yönünü kotarmakta biraz eksik kaldıklarını düşünüyorum. Bu biraz da klasik İngiliz soğukluğundan kaynaklı olabilir. Cinsiyet farkından kaynaklı ana karakter kurabildiğim empatinin belli sınırları olması da ihtimaller dahilinde tabii, bir kadın daha farklı gözle izleyebilir bu diziyi diye düşünüyorum. Bölümler boyunca seyirciyle sürekli iletişim kurulması, tıpkı House of Cards'taki gibi, ayrı bir seyir zevki katmış. Hatta belki de diziye kötü dememe sebebim bu olabilir. Eh işte diyelim.

7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    793
DeanJames
Masum
  9.0/10
  8.8/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    Türkçe, İngilizce
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    27 Ocak 2017

IMDb ID tt6478318

Masum (2017)

Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar…

Tabii ki malum yerli dizilerimizin bu kalitesizliğinde oldukça ön plana çıkan bir yapım oldu Masum.Türk dizi sektörüne de getirdiği yeni heyecan umarım devamının gelmesine vesile olur.Bütün bunların ışığında genel olarak başarılı bulduğumu ve hakkını yemek istemediğimi söylemek isterim.Ne var ki gelecekte daha iyi işler çıkması ve sektörün çok daha ileriye gitmesi adına bir  iki şey yazmak gerekir diye düşünüyorum. Öncellikle senaryo zayıf ,daha ziyade karakter odaklı çalışılmış gibi geldi bana.Ve belki de dizinin en iyi ve başarılı yanı olan oyunculuklar sayesinde ilgiyi hep yüksek tutmayı başarıyor Masum.Ama burada yine senaryoya dönersek bazı yerlerde gelişen olaylar tamamen seyircinin olayların arkasında gelişen psikolojik yapıyı algılayıp algılayamamasına göre havada kalabiliyor. Herkes bu bağı kuramayabilir ve dizi de bu anlamda çok yardımcı olmuyor seyirciye.Kurgu fena değil, ilk 1-2 bölümden sonra akıcı bir şekilde devam ediyor ve kendine çekiyor. Bazı yorumlarda sorun kurguda imiş gibi okudum ama bence kurguyla alakalı değil,eldeki hikaye bu.Final beni de tatmin etmedi açıkçası. Jeneriği ve bölüm sonlarındaki müzikleri  çok beğendim.Son olarak küfrün biraz abartılı kullanıldığını düşünüyorum,biraz fazla göze sokuluyor gibi geldi bana. Her şeye rağmen saygı duyulmayı hak ediyor "Masum".

7/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    78
SirRonyon
Wolf
  9.2/10
  0.0/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Aksiyon, Gerilim, Savaş
  • Dil
    Türkçe, İngilizce, Almanca
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    28 Şubat 2018

IMDb ID tt7146600

Wolf (2018)

2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor. Onlar son kale.

1. Bölüm

İlk bölüm kusursuzdu. Tıpkı Fi dizisinde olduğu gibi yine şahane bir görüntü yönetmenliği söz konusu. Kamera açıları, renk kullanımları her şeyiyle üst kalite bir iş var ortada. Bunların yanına Türk yapımlarında alıştığımız karikatürize karakterler neyse ki yok. Hatta ilk bölüm özelinde karakter gelişimlerinin de oldukça iyi verildiğini söyleyebilirim. Atatürk'e bolca yapılmış saygı duruşları ve oldukça politik olan bu konuya yaptıkları 'olabildiğince' tarafsız diyebileceğimiz yaklaşımla Türk düşmanı olmayan herkesi hayran bırakacak bir iş ortaya çıkmış. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık, hevesle bekliyorum yeni bölümleri.

Sezon sonunda tekrar genel bir değerlendirme yapacağım ama ilk bölüm için puanım;

10/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    793
DeanJames
Big Little Lies
  8.6/10
  8.1/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    20 Şubat 2017

IMDb ID tt3920596

Big Little Lies (2017)

Avustralyalı yazar Liane Moriary’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanacak Big Little Lies’da; dışardan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının, bir cinayet olayı ile yollarının kesişmesi işlenecek. Çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışacak. Bu kadınlardan ikisini Nicole Kidman ve Reese Witherspoon canlandıracak.

Her anlamda çok beğendim.Hikaye olsun,oyunculuk olsun,müzikler olsun,çekimler ve mekanlar olsun her anlamda çok başarılı bir yapım Big Little Lies. Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley,Laura Dern,Zoë Kravitz bütün yetenekli kadınları toplamışlar. :)  Bir de bunlara ikinci sezonda Meryl Streep katılacakmış, daha ne denir bilmiyorum. Normalde mini dizi olacaktı herhalde ,ben de o yüzden başlamıştım ama şimdi devam ettirecekler 2.sezon olarak.Kadınların dünyasına dair farklı bir bakış açısı ,hangi sosyoekonomik sınıftan olursa olsun kadınların toplumdaki yeri konusunda çok ince mesajlar içeriyor.Az çok neler olup biteceği dizinin ortalarında belli olsa da dikkatle kendini izletmeyi başarıyor.Benim gibi izlemek için  geç kalan varsa düşünmeden başlasın bence. Nicole Kidman da yaşlandıkça güzelleşiyor mu ne ? :) . Bu arada ek olarak belirtmek istedim ; orijinal kitapta olaylar Nicole Kidman'ın memleketi olan Avustralya'da geçiyor, dizi de ise malum ABD'de geçiyor .

9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    558
Franz_K
The Bridge
  8.7/10
  9.1/10
  • Ülke
    İsveç, Danimarka, Almanya
  • Tür
    Suç, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İsveççe, Danca
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    21 Eylül 2011

IMDb ID tt1733785

The Bridge (2011)

Danimarka ve İsveç’i birbirine bağlayan Öresund Köprüsü‘nde elektrikler 48 saniyeliğine birdenbire kesiliverir. Elektrikler yeniden geldiğinde ise köprünün orta yerinde yatan bir ceset ortaya çıkar. Ortadan ikiye bölünmüş ve İsveç’li bir politikacı kadına ait bir ceset… İki ülke de olaya müdahale etseler de ölen kadın İsveç’li olduğu için davayı İsveç üstlenir. Ama çok geçmeden olayın bu kadar basit olmadığı ortaya çıkar… Yapılan tahlillerde ikiye ayrılmış cesedin alt kısmının 1 yıl önce kaybolmuş Danimarkalı bir fahişeye ait olduğu ortaya çıkınca, devreye Danimarka da girer ve iki ülke ortak soruşturma yürütmek zorunda kalırlar. Ancak, çok geçmeden olayın bununla da kalmayacağı ortaya çıkar…(22dakika)

Suç temalı film ya da dizi seven herkesin er geç yolunun kesişeceği bir dizi Bron/Broen… Kuzey Avrupa sinemasının dram ve suç temalarında çok iyi işler çıkardığını her zaman söylemişimdir. Bron/Broen ise örneklerinin en iyilerinden. Her biriyle bir sonrakini sabırsızlıkla beklettiği birbirinden muhteşem üç sezonun ardından final yaptı ne yazık ki… Danimarka – İsveç ortak yapımı dizi iki ülkeyi birbirine bağlayan ikonik köprüden adını alıyor. Klişelere yenilmeyen ve neredeyse hiç mantık hatasının bulunmadığı karmaşık kurgusuyla, Kuzey Avrupa’ya has kasvetli havasıyla ve elbette ki kolay kolay akıldan silinmeyecek efsanevi Saga Noren karakteriyle izleyebileceğiniz en iyi suç dizilerinden biri. 9,5/10

9,5 /10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Marvoldo Riddle    388
Marvoldo Riddle
Requiem
  6.4/10
  7.5/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Dram, Fantastik, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, British Sign Language, Welsh
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    2 Şubat 2018

IMDb ID tt6712390

Requiem (2018)

Başarılı genç bir müzisyen olan Tilly, hayatının fırsatını yakalamış ve büyük bir organizyasyonda sahne almak üzere iken Annesi'nin intiharı ile karşı karşıya kalır. Ölüm bir son değil doğaüstü bir gizem perdesinin başlangıcıdır. İngiliz tarzı drama severlerin kesinlikle denemesi gereken 6 bölümümlük gizemlerle dolu BBC yapımı doğaüstü dizisi.

Oldukça ağır ilerleyen ve izlemesi sabır isteyen bir dizi Requiem.. Diziyi izlemeye afişini gördükten sonra karar verdim, gizemli bir yapım olduğu belliydi ama gelgelelim ki içerikte gizem size sürekli hissettirilse de pek göze çarpar şekilde seyirciye yansıtılmıyor. Lydia Wilson diziyi tek başına alıp götürmüş diğer karakterlerin oyunculukları pek iyi değildi. Dizinin işlenişi biraz amatörceydi ama yine de kendini izletmeyi başardı, izlemek için bir şans verilebilir, ama izlemesenizde bir şey kaybetmiş sayılmazsınız.

6/10

tarihinde Marvoldo Riddle tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    558
Franz_K
Big Little Lies
  8.6/10
  8.1/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    20 Şubat 2017

IMDb ID tt3920596

Big Little Lies (2017)

Avustralyalı yazar Liane Moriary’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanacak Big Little Lies’da; dışardan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının, bir cinayet olayı ile yollarının kesişmesi işlenecek. Çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışacak. Bu kadınlardan ikisini Nicole Kidman ve Reese Witherspoon canlandıracak.

Liane Moriarty'nin romanından uyarlanmış, CNBCe’nin bir dönem efsane dizilerinden olan Desperate Housewives’tan esinlenmiş görüntüsü veren ancak hem kurgusal açıdan, hem de oyuncu performansları ve hikâyesiyle birkaç gömlek üstte, yedi bölümlük bir dizi Big Little Lies. Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley gibi oyuncuların katkısıyla parlayan dizi “Katil kim?”e değil “Maktul kim?”e odaklanan oldukça özgün ve gerilimli ana hikâyesinin yanında cinsel istismardan, yanlış ebeveyn yaklaşımlarına, “helikopter anne” veli tiplemesinden, aile içi şiddete kadar bir yığın dramatik konuya dikkat çekiyor. Anne ve kadın kimliği üzerine yaptığı tespitlerle bir miktar feminist yaklaşıma sahip dizinin her bölümünde biraz daha artan gerilim ve merak, son bölümde zirveye ulaşıyor ve harika finali ile de seyirciyi fazlasıyla tatmin ediyor. 50’sini aşmış Kidman’ı hâlâ sakladığı kendine has güzelliği ile izlemenin keyfine ikinci sezonda Meryl Streep’in de ekleneceği düşünülürse gönül rahatlığı ile “Bu dizi kaçmaz.” diyebilirim.

Yukarıdaki ileti sayesinde haberdar oldum diziden. Çok teşekkür ederim @DeanJames

9,5 /10

tarihinde Franz_K tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
benteksizhepin    156
benteksizhepin
The Mick
  7.9/10
  8.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    1 Ocak 2017

IMDb ID tt5638056

The Mick (2017)

Rhode Island’tan Mackenzie Murphy, zengin bir hayat süren kız kardeşinin ailesiyle birlikte yaşadığı Greenwich, Connecticut‘a kardeşini görmeye gider. Ancak kız kardeşi ve eşinin başı federallerle derde girmiş ve ülkeden kaçmak zorunda kalmışlar, o da kendisini yeğenlerinin bakımını üstlenmiş bir halde buluvermiştir.

1. sezonu bitirdim bir çırpıda. Hoşuma gitti ve görüşlerimi paylaşayım dedim. Biran önce 2. sezona geçeceğim. Merakla bitti sezon finali zira.

Mackenzie Murphy (Kaitlin Olson), yani Mick; diziye adını veren karakter. Batak bir hayat yaşarken zengin ablasından para istemek için onun malikanesine gidiyor. Ve orda kalıyor. Çünkü gittiğinde ablası ve kocasını bir baskınla FBI ajanları alıyor. Polislikte ki bu alma lâfı da çok havalı. Ablasının üç çocuğu var. En büyükleri Sabrina Pemberton, 17 yaşında gel gitleri olan sinirli ama tatlı ve güzel bir kız, kendini arayan. Chip Pemberton, 13 yaşında, zenginlik ve lüks meraklısı, sığ görünümlü bir ergen. Son numara, Ben Pemberton 7 yaşında patlamaya hazır bir bomba ve tam bir komedi makinası. Böylece Mick zorunlu olarak ebeveynleri tutuklanan çocukların başında kalır. Ama kendisi ne kadar yetişkindir o ayrı tartışma konusu. Bir süre sonra uzatmalı yari Jimmy’de (Scott MacArthur) katılır bu ilginç cemaate. O da maço görünümlü ama her bölüm dayak yiyen bir erkek. Ters bu dizide herşey. Alba ise evde yaşayan sevimli, duygusal yardımcı kadın. 

MV5BYmMwOTFjYWQtN2ZiMy00ZDI2LTg2MjQtM2UzN2RlMzNhNjIxL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNjc5Mjg0NjU@._V1_SY1000_SX1500_AL_.jpgMV5BM2U4ZGY1MTEtNzljNy00ZTFkLWE0M2ItMDIzZGQ4MDY1YWEyL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNjc5Mjg0NjU@._V1_SY1000_SX1500_AL_.jpgMV5BODYzYjk3ZjEtMmRjNS00ZTYxLTgwNjEtZWNlNWQxYWViMGQyXkEyXkFqcGdeQXVyNjEwNTM2Mzc@._V1_SY1000_SX1500_AL_.jpg

Esas kadın Mick’e gelicek olursak. İlginç ve değişik bir tip. Güzel, fit, sarışın, narin görünümlü. Daha ne olsun :fool: Ama tam bir çılgın. Sınırları yok hiç bir konuda, olumlu da olsa olumsuz da. İşler her zaman doğru yoldan çözülmez ya. Zaten dizi Mick üzerinden, doğru gözüken şeylerin bazen yanlış, yanlış gözüken şeylerin de doğru olduğunu işliyor alttan alta.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    558
Franz_K
Money Heist
  8.7/10
  8.8/10
  • Ülke
    İspanya
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İspanyolca, Rusça, Sırpça, İngilizce
  • Süre
    70 dk
  • Vizyon Trh
    2 Mayıs 2017

IMDb ID tt6468322

Money Heist (2017)

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitlerler.

Soygun teması için harika bir fikre sahip ama bu fikri layıkıyla kullanamamış bir dizi La casa de papel. Daha ikinci bölümde kapatacakken iki bölüm daha izlememe sebep olan da o güzel fikir oldu zaten. Ama abartılı oyunculuklar, gereksiz uzun diyaloglar, fazla zorlanmış karakterler nedeniyle finalini çok merak etsem de yarıda bıraktım. İspanyollar genelde abartmayı seviyorlar ama sinemada çok sırıtmıyor bu. Sinema sürelerinin kısıtlı olmasından kaynaklanıyor belki de. Ama bir dizide bir süre sonra gerçekten bayıyor bu tavır. Daha abartısız, daha sakin, daha doğal bir anlatımla çok güzel bir dizi olabilirdi.

5,5 /10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rabiadelpueblo    511
rabiadelpueblo
Love
  7.7/10
  8.8/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Dram, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    50 dk
  • Vizyon Trh
    19 Şubat 2016

IMDb ID tt4061080

Love (2016)

Yapımcıları arasında Judd Apatow'un da bulunduğu bu cesur yeni komedide, asi Mickey ve naif Gus modern ilişkilerin heyecanları ve ızdırapları arasında gidip geliyor.

3. sezonunu, final sezonunu, hafta sonu bir çırpıda bitiriverdim. İkili ilişkiler üzerine güzel ve süre olarak da ideal bir diziydi. Zaten dizinin yaratıcılarından birisi Judd Apatow, o yüzden fazla bir şey demeye gerek yok. Birkaç bölüm denemekte fayda var, ben çok sevdim.

Not: 8/10.

tarihinde rabiadelpueblo tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rabiadelpueblo    511
rabiadelpueblo
Serial Experiments Lain
  8.2/10
  8.0/10
  • Ülke
    Japonya
  • Tür
    Animasyon, Korku, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    Japonca, İngilizce
  • Süre
    316 dk
  • Vizyon Trh
    6 Temmuz 1998

IMDb ID tt0500092

Serial Experiments Lain (1998)

Yakın gelecekte, wired adı verilen ağ bugünkü internetten bir adım öne geçerek insanların hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Wired erişimi NAVI adı verilen güçlü bilgisayar sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Wireda bağlı insanlar, zamanlarının büyük bir kısmını ağdaki sanal yaşantılarına ayırmaktadırlar. Orta okul öğrencisi Lain Iwakura, babası bilgisayar sektöründe olmasına rağmen wireddan uzak bir yaşam sürmektedir. Günün birinde, Lain'in sınıf arkadaşı Chisa intihar eder. Chisa'nın trajik ölümünün ardından Lain ve tüm sınıf arkadaşları Chisa'dan garip bir elektronik posta alırlar. Chisa metinde, yalnızca bedeninin öldüğünü, bilincinin wiredda yaşadığını söylemektedir. Sınıf arkadaşları, olayı garip bir şaka olarak değerlendirip hayatlarına devam ederler. Ancak, Lain'in wireda olan ilgisi yavaş yavaş artar ve NAVIsinde daha fazla zaman geçirmeye başlar. Lain'in gerçek hayat ile olan bağı zayıfladıkça bilinen gerçeklikte zamansal ve mekansal kırılmalar meydana gelir.

Hayatımda izlediğim anlaşılması en güç şeydi. İzleyeli biraz oldu ama hala serinin tümünü anladığımı söyleyemem, zaten bunu bilerek izlemeye başladım ve galiba istediğim şeyi aldığımı söyleyebilirim. 1998 yapımı bir anime serisi olduğu için görüntüler, bu tarza uzak insanlara fazlasıyla kötü görünebilir ama içi fazlasıyla dolu, fazla sembolizm içeren bir yapımdı. Anime serisinin anlattıklarında kesin bir doğru yok, o yüzden izleyen ne anladıysa o kadar...

Hatta seride geçen bir sekansı anlatayım, belki meraklanırsınız....

Spoiler

Dizideki "wired" denilen yerde insanlar odalarına yeşil, kırmızı kazaklı bir şeyin geldiğini ve hiçbir şey söylemeden onları izleyip kaybolduğunu anlatırlar. Sonrasında Lain "navisinin" başındayken bir ses duyar ve kapı aralığından kırmızı-yeşil kazak giymiş, kısa boylu bir uzaylı Lain'i izler ve sonra aniden ortadan kaybolur. Daha sonra ise Lain çok sevdiği, tek arkadaşının odasına gelir, kapı aralığından ona bakar ve Lain'i kırmızı-yeşil kazak giymiş bir halde görürüz, hatta vücudu da kısa bir uzaylı vücududur, sadece kafası Lain'indir. Burada Lain ve arkadaşı arasında bir konuşma geçer, Lain gider ve sahne biter...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.