Jump to content
Putte

Bugün Hangi Dizi ve Dizi Bölümlerini İzlediniz?

Tavsiye Edilen İletiler

Paradigma    132
Paradigma

Peaky Blinders
  8.8/10
  8,6/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce, Romence, İrlandaca
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    12 Eylül 2013

IMDb ID tt2442560

Peaky Blinders (2013)

Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.
Son güncelleme

İkinci sezon dördüncü bölümü bitirdim. İlk sezon daha iyiydi, daha İngiliz tarzıydı. İkinci sezonla Amerikanlaşma (daha çok kan, et, duyar kasma vs.) artmış ama oldukça başarılı bir dizi. Annabelle Wallis oyunculuk olarak sırıtıyor çünkü diğerleri çok başarılı genelde. Görüntü yönetmenliği çok iyi, mekanlar vs. dünyayı çok güzel kurmuş, konu klişe gibi dursa da güzel işleniyor. Savaş travmalarını fazla uzatmadılar iyi ki ama Arthur'un gereksiz psikopatlaşması gibi şeyler de puanını eksiltiyor. Baba hikayesi de öyleydi mesela. Az bölüm olması iyi, tamamını izler tekrar yazarım.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    456
Uzunserdar
Deception
  7.3/10
  3/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    41 dk
  • Vizyon Trh
    11 Mart 2018

IMDb ID tt6461812

Deception (2018)

Cameron Black, oldukça ünlü bir sihirbazdır. Kariyerinde hızla ilerlerken, başına gelen bir skandal sonucu düşüşe geçer. Sanatını uygulayacak alan bulamayan Cameron, kendisine yeni bir dünya yaratır. Aldatma, yanılsama ve etki sanatını dünyadaki ilk ilizyonist danışman olarak uygulayacaktır. FBI'da çalışmaya başlayan Cameron, açıklaması zor olan suçları çözmeye, suçluları ve casusları aldatma yeteneği ile yakalamaya çalışacaktır. (beyazperde)
Son güncelleme

https://www.planetdp.org/title/deception-dp59341

Sihirbazlar çetesi tarzında seviyorsanız gözünüz kapalı seyredin. Özellikle ilk dakikası Deception 1.bölüm için 4-5 tekrar yaptım, ne demek istediğimi izleyince anlayacaksınız. Pişman olmasınız.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    132
Paradigma
Sahsiyet
  9.2/10
  8/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    2018

IMDb ID tt7920978

Sahsiyet (2018)

Senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı ve yönetmenliğini Onur Saylak'ın yaptığı Puhutv'nin yeni dizisi Şahsiyet, bir seri katil hikayesini konu alıyor. Dizinin kadrosunda Cansu Dere, Haluk Bilginer, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk ve Ayhan Kavas gibi oyuncular yer alıyor.
Son güncelleme

İlk üç bölüm. 

+ Jenerik güzel, Haluk Bilginer dünya yıldızı gibi, müzikler iyi, çekimler hoş, çok kalite replikler/sorgulamalar var.

- Bazı gereksiz klişeler var, kriminal açıdan vasat, Cansu Dere (tamam kötü değil ama bazı sahnelerde o meşhur donukluğu giriyor misal gazeteciyle konuşmaları) etkisi, olmadık rastlantılar. 

İyi tarafları hele ki Türkiye standartlarında çok ağır basıyor tabii. Ay Yapım yine eklektik bir hikaye/karakterler dünyası çıkarmış ama yerli sosu da güzel kullandıkları için başarılı oluyor. Şehrin kullanımı da iyi, diziyi izleyen İstanbul'a taşınmak ister handiyse. Özellikle İstiklal'de geçen sahnede saç ektirmiş kafası bantlı Ortadoğululara vurgu çok güldürdü. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Marvoldo Riddle    317
Marvoldo Riddle
gönderildi (düzenlendi)
Collateral
  6.7/10
  3,5/10
  • Ülke
    İngiltere, ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    57 dk
  • Vizyon Trh
    12 Şubat 2018

IMDb ID tt6729080

Collateral (2018)

Collateral, bir pizza teslimatçısının sebepsiz ölümü üzerine inşa edilmiş bir gerilim hikayesi olarak ekranlarımızda baş gösterecek. Soruşturmanın başına getirilen polis dedektifi Kip Glaspie, diğerlerinin aksine bunun sebepsiz yere işlenmiş rastgele bir cinayet olduğuna inanmadığından bu işin peşine düşer ve cinayetin arkasındaki gizemin perdesini aralamaya çalışır. (22dakika.org)
Son güncelleme

Özellikle son dönemde ki Suriyeli mültecilerin başından geçen olaylar baz alınarak oluşan bir konusu var dizinin, aslında bu konudan yararlanmışlar desek daha doğru olur. Dizi toplam 4 bölümden oluşuyor. İngilizler kendilerini bir hayli övmüşler, daha çok siyasi bir dizi desek yanlış demiş olmayız herhalde. Başrolde Carey Mulligan var, oyunculuğunu çok beğendim, soğuk kanlı polis rolünü çok iyi oynamış, kendisinin dizi de olması artı şeyler katmış diziye. Türk karakterler de var dizide ama kötü rolde gösterilmişler... Dizi de farklı karakterlerin farklı olaylar ışığında bir araya gelecekleri gibi bir his uyandırılıyor ama bu pek iyi işlenememiş, sonunda "madem böyle olacaktı bu karakterlere ne gerek vardı" dediğim oldu benim... Yine de zaman geçirmek için izlenebilir..

6/10

tarihinde Marvoldo Riddle tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.283
Putte
Shadowhunters: The Mortal Instruments
  6.5/10
  7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Fantastik, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    42 dk
  • Vizyon Trh
    12 Ocak 2016

IMDb ID tt4145054

Shadowhunters: The Mortal Instruments (2016)

Cassandra Clare'in çok satan The Mortal Instruments serisinin küçük ekran uyarlaması olan Shadowhunters, Clary Fray isimli genç bir kızın 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenmesiyle değişen hayatını konu alıyor.(beyazperde)
Son güncelleme

3.Sezon 1.bölmünü izledim bugün. Tempo aynen devam ediyor. Fantastik yapımları sevenlere tavsiye ederim. Eğlencelik bir dizi, güzel vakit öldürüyor. 

7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.283
Putte
Shaka Zulu
  7.8/10
  0/10
  • Ülke
    İtalya, Güney Afrika, West Almanya, Avustralya, ABD
  • Tür
    Aksiyon, Biyografi, Dram, Tarihi, Savaş
  • Dil
    İngilizce, Zulu
  • Süre
    300 dk
  • Vizyon Trh
    9 Ekim 1986

IMDb ID tt0086798

Shaka Zulu (1986)

Son güncelleme

Harika bir mini seri. Zulu İmparatoru Shaka'nın hayatını anlatıyor. Yer Afrika otantik giysiler tarih manzara ve Shaka hayli ilginç zaten seyretmek için. Ben ziyadesiyle beğendim. Tavsiye ederim gönül rahatlığıyla.

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    132
Paradigma
gönderildi (düzenlendi)
Paradigma, 18.03.2018 - 17:49 tarihinde yazdı:

Peaky Blinders
  8.8/10
  8,6/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Suç, Dram
  • Dil
    İngilizce, Romence, İrlandaca
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    12 Eylül 2013

IMDb ID tt2442560

Peaky Blinders (2013)

Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.
Son güncelleme

İkinci sezon dördüncü bölümü bitirdim. İlk sezon daha iyiydi, daha İngiliz tarzıydı. İkinci sezonla Amerikanlaşma (daha çok kan, et, duyar kasma vs.) artmış ama oldukça başarılı bir dizi. Annabelle Wallis oyunculuk olarak sırıtıyor çünkü diğerleri çok başarılı genelde. Görüntü yönetmenliği çok iyi, mekanlar vs. dünyayı çok güzel kurmuş, konu klişe gibi dursa da güzel işleniyor. Savaş travmalarını fazla uzatmadılar iyi ki ama Arthur'un gereksiz psikopatlaşması gibi şeyler de puanını eksiltiyor. Baba hikayesi de öyleydi mesela. Az bölüm olması iyi, tamamını izler tekrar yazarım.

Dördüncü sezonu da bitirerek hitama erdirdim. Dizi bendeki albenisini yitirdi bir süre sonra neden bilmiyorum. Kalite olarak düşüş görmedim ama böyle oldu... 7.5/10 diyeyim. 

tarihinde DeanJames tarafından düzenlendi
IMDB linki düzenlendi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
benteksizhepin    84
benteksizhepin
The End of the F***ing World
  8.2/10
  7,5/10
  • Ülke
    İngiltere
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    25 dk
  • Vizyon Trh
    24 Ekim 2017

IMDb ID tt6257970

The End of the F***ing World (2017)

Kara mizah yüklü bu ergenlik draması, evden kaçan ve çok geçmeden geri dönüşü olmayan bir yola girdiklerini fark eden öfke dolu iki genci anlatıyor.
Son güncelleme

Diziyi bir daha izledim ve forumda pek birşeyler yazılmadığını görünce birşeyler yazmak istedim özellikle izlemeyip merak edenler için. Kara mizahın dibine vurmuş çok akıcı, komik, düşündürücü,  eğlendirici... Kısacası yapılması gereken ne varsa yapan bir dizi. Tek tek her kare düşünülmüş ve her şey o kadar yerli yerine oturtulmuş ki. İnsan bitmesin diye gözünün içine baka baka seyrediyor. Dizi, Charles Forsman’ın sıra dışı çizgi romanından uyarlanmış. Ana karakter James kendini psikopat olarak tanımlar. Birşey hissetmek için 9 yaşındayken elini fritözün içine sokacak kadar hem de. Soğuk ve hiçbir şeyi umursamaz biri. Hayvanlarla başlayan öldürme merakı insanlara doğru yönelmiştir. Bunun için yanında bir bıçakla hazır dolaşmaktadır, ilk avını kusursuzca seçmeyi beklerken.  

Yol arkadaşı Alyssa ise okula yeni gelen güzel ve ters kız. Ne olduğunu kendi bilmese bile dışa böyle yansıtmaya çalışıyor kendini. Yabancılık çekmektedir ve herkese oldukça yabancı James’i kendine oldukça yakın hisseder. Alyssa’nın evinde işler üvey babası yüzünden yolunda gitmemektedir. Alyssa evi terk eder ve gerçek babasını bulması için James’den yardım ister. James ile Alyssa’nın birbirine hiç benzemeyen hayatları yine benzemez bir şekilde böyle kesişir. Ortak tek noktaları belki ergen olmalarının verdiği heyacanla hayata bakışları. Yeni şeyler denemeye alabildiğine açık olmaları, korkusuzca. Bu cesaretle çıkıyorlar yola. Bambaşka dürtülerle, olmadık olaylara yelken açarlar. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    262
samet_419
Mr. Robot
  8.6/10
  7,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, İsveççe, Danca, Çince, Farsça
  • Süre
    49 dk
  • Vizyon Trh
    17 Mart 2015

IMDb ID tt4158110

Mr. Robot (2015)

İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizide Eliot karakterine Rami Malek (24, The Pasific), gizli hacker grubunun liderine Christian Slater (Mind Games, Breaking In) hayat verecek. MR. ROBOT, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor. Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerinden biri çalıştığı şirketteki konumudur. (1mak1mak)
Son güncelleme

3. Sezon
Elbette üçüncü sezonu anlatmak için ilk iki sezondan bahsetmek lazım. Heyecanın, işin aksiyonunun olduğu sezon ilk sezondu. Ama ikinci sezona geçtiğimizde yapacak bir iş kalmamış gibiydi. İlk sezonun üzerine yeni bir şey inşa etmeleri gerekiyordu ve öyle de yaptılar. Ama bunu yaparken adeta seyirciyi hiçe sayıp sezonun büyük bir bölümünde aldatarak yaptılar. (İzleyenler bilir ve dizinin mizacı böyle. Olumsuz olarak söylemiyorum.) Akılda çok soru işareti bırakarak ikinci sezon bittikten sonra üçüncü sezon fırtına gibiydi. Hazırlıkla geçen ikinci sezon meyvelerini verdi ve birçok konu açıklığa kavuşup aklımızdaki soru işaretlerini giderdiler. Bir sıralama yapacak olursam sezon olarak 1-3-2 şeklinde sıralayabilirim. Ancak ne yaparlarsa yapsalar birinci sezonun önüne geçemezler. Üçüncü sezon birinciye yakın bir yere gelebilirdi ama Elliot'ın tek başına bir anlamı olmamaya başlayınca bu şansı kaybetti. Sonuç olarak puanım:
8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    262
samet_419
Dark
  8.7/10
  8,8/10
  • Ülke
    Almanya
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    Almanca
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    9 Eylül 2017

IMDb ID tt5753856

Dark (2017)

Winden adlı küçük Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması, zaman kavramını altüst edecek nitelikte sonuçlar doğurur. Soru çocukları kimin kaçırdığı değil, ne zaman kaçırdığıdır.
Son güncelleme

1. Sezon

Belki de son zamanların en çok merak edilen, "en iyi" olarak adlandırılan dizi. Belki de Lost'tan beri gelmiş en gizemli ve diziye etki eden karakter sayısının bu kadar fazla olduğu tek dizi. Hikayede birden fazla tarafın olması diziyi ilgi çekici kılıyor. Heyecan dozu yüksek ve sürekli merak içinde bırakıyor, düşündürüyor. Dizinin iyi yönlerine gelirsem bence bir numarada senaryodan çok oyuncu seçimleri ve makyaj var. Karakterlerin gençlik hallerini oynayan kişileri öyle güzel seçmişler ve hazırlamışlar ki, isimlerini, ilişkilerini bilmeseniz bile bu bunun gençliği dersiniz. Olumlu olan bir diğer husus mekanlar. Mekanlar da geçmiş ve gelecekteki hallerine göre çok güzel dizayn edilmiş. Birçok farklı zaman dilimini yansıtmanın zor olduğu düşünüldüğünde gerçekten harika iş çıkarmışlar. Gel gelelim dizinin 'bana göre' kötü yönüne. Gerilim unsurunu fazla abarttıklarını düşünüyorum. İlk iki bölümden sonra ana mantığın kavranmasıyla beraber artık seyirciyi germeye çalışmanın ne anlamı var? Burada söylemek istediğim gerilimin tamamen ortadan kaldırılması gerektiği değil. Zaten dizi kasvetli bir havada ilerliyor, kaldıramazsın ama karakterin biri 50-100 metre yolda yürürken, karakterden başka hiçbir ayrıntı gösterilmezken ve gerilecek hiçbir şey olmayacak olmasına rağmen sürekli sesi artan gerilim müziği vermenin manası nedir? Bu kısımları atlaya atlaya ilerlemek zorunda kaldım çünkü gerçekten zaman israfı. Bu olumsuzluğu "dizi yer yer yavaş işliyor." cümlesiyle tanımlayamazdım çünkü bu söz yetersiz kalır. Başta Lost'un adını anmışken kıyaslama yapmazsam olmaz. Dizinin fanları Lost'la kıyaslanamayacak kadar iyi olduğunu söyleyebilir ama sadece Lost'un başlangıç sezonuyla kıyaslama yapıyorum. Keşke gerilim yönünün ağır basmasından ziyade Lost kadar macera yönü ön planda olsaydı ve tempolu işlenseydi diyorum. İkinci sezonun daha tempolu olacağını öngörüyor ve puanlamayla bitiriyorum:

8,5/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    262
samet_419
gönderildi (düzenlendi)
Imposters
  7.8/10
  6,3/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    41 dk
  • Vizyon Trh
    2017

IMDb ID tt5212822

Imposters (2017)

Dizi, kadınların ve erkeklerin kendisine aşık olmasını sağlayan, onları evlilikle kandıran ve paralarını aldıktan sonra kılık değiştirerek ortadan kaybolan "Maddie/Ava/Alice/Saffron" (Inbar Lavi) adlı sahtekar bir kadını merkezine alıyor. Maddie, kurbanlarının polise gitmelerine engel olmak için tüm kirli bilgilerini kendine koz olarak toplar. Ancak, son kurbanları Ezra (Heaps) ve Richard (Young) bir sonraki avı olan Patrick'i (Bishop) oltaya getirmeye çalışırken onu takip ederler. Üç kurban bir araya gelir ve Maddie'yi yakalamak için bir takım oluştururlar.
Son güncelleme

1. Sezon
Ülkemizde de sık sık görülen bir durumun dizisi. Evlilik yoluyla dolandırıcılık anlatılıyor. Kurbanlar bir araya gelip dolandırıcının peşine düşüyorlar. Kurbanların bir araya gelişi ve organize olmaya çalışması bir hayli keyifliydi. Dizi zaten hiç sıkmıyor ve kendisini izletiyor. Tüm bunlarla birlikte başlangıcıyla bitişi arasındaki dizinin aldığı hâl biraz şaşırttı. Daha farklı olmasını bekliyordum ama diziyi eğlenceli kılan da bu oldu diyebilirim. Kafa dağıtmak için birebir, keyifli bir seyirlik. Çok anlam yüklemeye veya bir şeyler aramaya gerek yok. İzleyin keyfini çıkarın. Inbar Lavi harika bir seçim olmuş. :45:

8/10

tarihinde samet_419 tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    262
samet_419
Alex, Inc.
  5.6/10
  8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    30 dk
  • Vizyon Trh
    28 Mart 2018

IMDb ID tt6466948

Alex, Inc. (2018)

Bazen, tüm yumurtalarınızı aynı sepete koymanız gerekir; ya çok başarılı olacaksınız, ya da evsiz kalacaksınız. Alex Schuman (Zach Braff) da ABC’nin yeni komedisi “Alex, Inc.”de tam olarak onu riske ediyor. Başarılı radyocu olan Alex her şeye sahiptir; saygıya, kendini seven bir eşe ve 2 çocuğa. İşinden istifa edip, hayalini yani kendi şirketini kurmaya çalıştığında; yapmaya çalıştıklarının düşündüğü kadar kolay olmadığını kısa sürede fark edecektir.
Son güncelleme

İlk 3 bölümün ardından...
Zach Braff'ın TV'ye dönmesi yıllardır bekleniyordu. Ama geçen yılların Scrubs'u unutturmadığı ve saçma bir beklenti yarattığı ortada. Bir aile komedisiyle geri dönen Braff'ın Alex, Inc'i, puanlara ve yorumlara göre beğenilmedi. Bunun sebebinin JD karakterini kendisine yapıştıran kitle olduğunu düşünüyorum. Çoğunluk hâlâ Scrubs-vari bir şeyler bekliyor demek ki. Alex, Inc'e gelecek olursam 40'ına merdiven dayamış bir aile babasının hayallerinin peşinden koşmak için kendi şirketini kurması ve yaşadıkları anlatılıyor. Elbette her şeye sırt çevirip böyle bir işe kalkışmak aile desteği olmadan olmaz ve dizimizi aile temalı yapan da bu. İnanılmaz destek veriyorlar. Bu konuda yer yer güzel mesajlar vermesi bir aile dizisi olmasını ön plana çıkarıyor.
Karakterlere gelecek olursak, Braff'ın karakteri Alex'in ailesiyle başlayayım. Anne genel olarak kocasının akıl hocası görünümünde. Küçük kız Soraya için henüz bir şey söylemek zor. Zaman zaman ön planda olduğu bölümler olacaktır. Ailenin oğlu "Ben" ise bana göre dizinin en sağlam temellerinden biri olacak. Karakteri canlandıran çocuk Elisha Henig çok yetenekli. Geçmiş tecrübeleri var ve bu dizi için titizlikle role seçildiği ortada. Dizide yeri yüksek ve bana göre en çok potansiyeli olan karakter o. Braff'la birlikte diziyi sırtlayacağı ortada. Çalışma arkadaşlarından kuzen Eddie ve saplantılı aşık Deirdre'nin de potansiyeli yok değil. Zaman ilerledikçe karakterlerin gittiği yöne göre yorumum şekillenecek. Ancak çalışma ortamında birkaç devamlı karakter daha olsa iyi olacaktır. Alex'i sona bıraktım. Başta bahsettiğim beklenti durumu sebebiyle zayıf olarak nitelendirilebilir. Ama bir aile dizisi için eğlenceli bir karakter. Kendisini baba rolünde görmek şaşırtıcı elbette ama yakışmış kendisine.
Yayınlandığı kanalın ağır toplarından The Middle'ın  9'uncu sezonunun ardından final yapacak olması kanalda büyük bir boşluk açılmasına sebep olacak. Bu plana göre Alex, Inc'in başlatıldığını düşünüyorum. Şimdilik 9 bölüm olarak sipariş edilen sezonu 13 bölüme tamamlayıp ikinci sezon onayı alırsa sonbaharda tekrar başlar ve ana sezonda tutunabilir. Bir diğer yandan ABC'nin 97'de biten efsane dizisi Roseanne'i geri döndürmesi ve kanalın şu anda en çok izlenen dizisi olması reyting konusunda Alex, Inc üzerindeki baskıyı hafifletecektir. Dizinin potansiyelini yüksek görüyorum ve Braff'ın bize yeni bir şeyler tattırması için sabırlı olmanızı öneriyorum.
8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.283
Putte
Lost in Space
  7.3/10
  7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Macera, Dram, Bilim Kurgu
  • Dil
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    13 Nisan 2018

IMDb ID tt5232792

Lost in Space (2018)

1960’ların kült bilim kurgu dizisinin yepyeni bir uyarlaması olan Lost in Space, bir Netflix orijinal yapımıdır. Günümüzden 30 yıl sonrasında geçen hikayede uzayda sömürgeleştirme başlamıştır. Robison ailesi ise belirli testlerden geçerek daha iyi bir dünyada yaşamaya hak kazanan ailelerden biridir. Yeni bir koloni oluşturmak için çıktıkları yolculukta sırasında hedeflerinden sapan Robinson ailesi, artık evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıkta hayatta kalmak için uzaylılarla başa çıkmak zorundadır.Bu mücadele sırasında Robinson ailesine birbirlerini pek sevmeyen iki yabancı katılır. Karizmatik Dr. Smith (Parker Posey), huzursuz halleri ve akıl almaz oyunları ile tam bir manipülatördür. Becerikli Don West (Ignacio Serricchio) ise herhangi bir koloniye katılmak istemezken bir anda kaybolmuş bir gezegende tek başına kalan bir müteahhittir.
Son güncelleme

İlk 2 bölümü izledim. Giriş oldukça iyidi. Olay örgüsü güzel gelişiyor. Açıkçası ümitvar bir dizi gibi geldi bana. Özellikle benim Uzay Bilimkurgu sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum. Spoiler kısmını bilahare ekleyeceğim.

7.5/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aap    65
aap
Lost in Space
  7.3/10
  7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Macera, Dram, Bilim Kurgu
  • Dil
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    13 Nisan 2018

IMDb ID tt5232792

Lost in Space (2018)

1960’ların kült bilim kurgu dizisinin yepyeni bir uyarlaması olan Lost in Space, bir Netflix orijinal yapımıdır. Günümüzden 30 yıl sonrasında geçen hikayede uzayda sömürgeleştirme başlamıştır. Robison ailesi ise belirli testlerden geçerek daha iyi bir dünyada yaşamaya hak kazanan ailelerden biridir. Yeni bir koloni oluşturmak için çıktıkları yolculukta sırasında hedeflerinden sapan Robinson ailesi, artık evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıkta hayatta kalmak için uzaylılarla başa çıkmak zorundadır.Bu mücadele sırasında Robinson ailesine birbirlerini pek sevmeyen iki yabancı katılır. Karizmatik Dr. Smith (Parker Posey), huzursuz halleri ve akıl almaz oyunları ile tam bir manipülatördür. Becerikli Don West (Ignacio Serricchio) ise herhangi bir koloniye katılmak istemezken bir anda kaybolmuş bir gezegende tek başına kalan bir müteahhittir.
Son güncelleme

Beklentisiz, çerezlik niyetiyle izlemeye niyetlenmiştim. Ancak ilk bölümü bitiremedim. Bir yandan Gerçek Kesit benzeri oyunculuklar, bir yandan mantık hatalarıyla başlayan bir kurgu.

1/10

Killing Eve
  8.3/10
  9/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Gerilim
  • Dil
    İngilizce, Fransızca
  • Süre
    dk
  • Vizyon Trh
    8 Nisan 2018

IMDb ID tt7016936

Killing Eve (2018)

İngiliz yazar Luke Jennings'in "Villanelle" romanlarından uyarlanan "Killing Eve" psikopat bir katil ve onu avlamakla suçlanan bir kadın etrafında dönen dramatik bir gerilim dizisidir. Kurnaz ve hazır cevap bir kadın olan Eve (Sandra Oh) hayatından bıkmış, güvenlik servisi operatörü olarak maaşlı bir işte çalışıyor. Ancak bu masabaşı iş, onun casus olma fantezilerini tatmin etmeye yetmez. Villanelle (Jodie Comer) ise işini zevkle yapan, zarif ve yetenekli bir katildir. Aynı derecede birbirlerine takıntılı olan bu iki kurnaz kadın, destansı bir kedi fare oyununun içine düşerler.
Son güncelleme

İlk bölümü izledim. Türüne göre sade bir anlatımı olmasına rağmen başroldeki ajan karakterin özgünlüğü ve yer yer göze batmayan komedi ögeleriyle samimi bir havası var.

8/10

tarihinde aap tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    262
samet_419
The Alienist
  7.8/10
  7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    22 Ocak 2018

IMDb ID tt4604612

The Alienist (2018)

Caleb Carr'ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanacak olan ve Türkçe'ye "Ruh Avcısı" ismiyle çevirilen The Alienist, 1896 yılında New York'ta geçiyor. Times muhabiri John Schuyler Moore, okul arkadaşı psikolog "ruh avcısı" Dr. Laszlo Kreizier ve henüz yeni atanmış olan polis müdürü Theodore Roosevelt'in bir cinayet soruşturması için birlikte çalışmalarının hikayesini anlatıyor.
Son güncelleme

Kitap uyarlaması olduğu ve kitabını okumadığım için senaryo ve işleniş hakkında pek bir şey diyemeyeceğim. Uyarlama olarak nasıl olursa olsun oyunculuklar göz dolduruyor.  Daniel Brühl gibi bir ismi 10 bölüm boyunca izleme şansı her zaman elde edilecek bir şey değil. Sırf kendisi için dahi izlenebilecek bir yapım. Ancak hikayenin içerdiği hassas unsurlar nedeniyle rahatlıkla izlenebilecek bir dizi değil. Gerek kostümler gerek mekanlar olsun geçtiği dönemi güzel yansıtmış. Keşke kitabını okumuş olsaydım da daha net bir şeyler söyleyebilseydim. Ama oyuncular ve oyunculuklar hatırına puanım:
8/10
Ayrıca not düşmek istiyorum. Eskiden oyuncuları dizi ve film oyuncusu diye ayıran net bir çizgi vardı. Son zamanlarda artan bütçeler ve netflix tarzı platformlarla bu ayrım yavaş yavaş kalkmaya başladı. Usta olarak adlandıran isimler dahi tv dizilerinde yer almaya başladı ve bunun keyfini çıkarabildiğimiz için şanslıyız. Eski sitede bir üye Star Trek dizisinin haber verildiği başlıkta "televizyonun altın çağını yaşıyoruz" demişti. Ona katılmadan edemeyeceğim.

tarihinde samet_419 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• Putte
    Putte *Admin
  • elbais
    elbais Co. Admin
  • darkness_age
    darkness_age Moderator
  • hasangdr
    hasangdr Moderator
  • Kill Master
    Kill Master Moderator

Bizi takip Edin