Jump to content
  • Duyurular

• kocakafa

Yeni Üyelik   11-02-2017

Merhaba, herkes foruma yeniden üye olmalı. Üye olduktan sonra lütfen posta kutunuzun spam - gereksiz klasörünü kontrol ediniz. Hala sorun yaşıyorsanız mail adresinizi veya kullanıcı adınızı: infoplanetdp@gmail.com'a mail atınız.
NeC

Friends (1994–2004)

Recommended Posts

NeC    164
NeC

1LjN5B.jpg

Tüm zamanların en sevilen sitcom'larından biri Seinfeld ise diğeri hiç kuşkusuz Friends olmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica'nın ağabeyi Ross, Ross'un üniversiteden oda arkadaşı Chandler... Chandler'ın ev arkadaşı Joey ve Monica'nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor.Jennifer Aniston gibi sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar arasındadır.

Friends
  8.9/10
  8,5/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Komedi, Romantik
  • Dil
    İngilizce, Felemenkçe, Endonezce, Fransızca
  • Süre
    22 dk
  • Vizyon Trh
    22 Eylül 1994

IMDb ID tt0108778

Friends (1994)

Friends, 1994 - 2004 yılları arasında yayınlanmış ve toplam 10 sezon sürmüş bir komedi dizisidir. Amerika'da NBC televizyonunda ve Türkiye'de de Sıkı Dostlar adı altında Show Tv, Cine5, Atv ve son olarak Digiturk ekranlarında yayınlanmıştır. Dizinin hikayesi, New York'ta yaşayan 20'li yaşlarda üçü kadın, üçü erkek olan altı kişilik yakın arkadaş gurubunun yaşamları etrafında geçmektedir. Dizinin başrolünü bu altı karakter oluşturur. Dizideki bu 6 karakterden hiçbiri diğer bir karakterden ön plana çıkmamıştır. Friends, yayınlandığı 10 sezon boyunca yüzlerce ödüle aday olmuş, bir çoğunu kazanmıştır. 6 "Primetime Emmy Awards", 1 "Outstanding Comedy Series" , 1 "American Comedy Award" , 1 "Golden Globe Award" , 3 "Logie Award" , 6 "People's Choice Award" kazandığı ödüllerden bir kısmıdır. Friends, Amerika tarihinde en çok izlenen komedi dizisi olmuştur. 100'den fazla ülkede yayınlanmış, final bölümünü 51,1 milyon kişi izleyerek ayrı bir rekora daha imza atmıştır. Dizideki karakterlerden Joey Tribbiani, Friends sona erdikten sonra aynı karakteri devam ettirdiği "Joey" adlı diziye başlamıştır.
Last update:

, hasangdr düzenlendi
  • Like 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age    131
darkness_age

Entourage'dan sonra izlemeye başladım. Oradaki arkadaşlık havasını arıyordum ve aradığım diziyi buldum. Şimdiye kadar harika gidiyor. B|

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MidNighT    43
MidNighT

Kendisinden sonraki bir çok yerli/yabancı diziye ilham kaynağı olmuş bir dizi. Yazları izleyecek hiçbir şey bulamadığımda arşivden rastgele sezon seçer izlerim hala. İzlemeyenlere tavsiye ederim, başlarda pek sarmıyor gibi olsa da devamında neden efsaneler arasına girdiğini anlıyorsunuz.

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jennifer    48
Jennifer

Tek kelimeyle efsane dizidir. İzlemeyenlere tavsiye ederim, izleyenler defalarca izlemektedir zaten. Mesela aklıma komik bir sahne gelince gerekirse Youtube'dan bulur izlerim. Friends maratonuysa can sıkıntısında her şeyi unutturur.

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sinanilyas    1
sinanilyas

İzlediğim ilk yabancı dizidir. İngilizce altyazı bile olmadığı için altyazısız izlediğim ilk dizidir. Altyazı çevirisi yaptığım ilk dizidir. Bittiğinde günlerce kendime gelemediğim ilk dizidir. Benim için hep ilklerin dizisidir...

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    67
orijinaryus

Başladım. Müthiş gidiyor <3 Phoebe <333

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    235
Fildir
orijinaryus, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Başladım. Müthiş gidiyor <3 Phoebe <333

Çok sevdiğim bir dizidir ama ilk sezonunu pek sevmemiştim. 1. sezondan itibaren seven birisi geri kalanını çok çok daha fazla sevecektir. :fool:

• Like 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    67
orijinaryus
Fildir, 18.04.2017 - 20:13 tarihinde yazdı:

Çok sevdiğim bir dizidir ama ilk sezonunu pek sevmemiştim. 1. sezondan itibaren seven birisi geri kalanını çok çok daha fazla sevecektir. :fool:

Sanırım bayağıdır sıcak bir komedi izlemiyorum çokça özlem duymuşum. :oleyo:

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    240
Nikoteen

Bitmesini istemediğim için son iki bölümünü hâlâ izlemediğim ve muhtemelen de izle(ye)meyeceğim dizi :wub:
En sevdiğim dizi game of thrones derim sorsalar ama bir bölümünü bile tekrar izlemişliğim yoktur, izleyeceğimi de sanmam.
Fakat bir Friends öyle midir, bir it's always sunny in philadelphia öyle midir? İlk kez izleyenleri ,izleyecekleri kıskanmamak mümkün değil. Deli olduğumu düşünebilirsiniz, aksini de ispat edemem hoş, cennette sonsuz sezonlu friends izleme hayalleri kurdum ben bu diziyi izlerken ya, cidden dizi olarak görmeyin bunu, bu başka bişey ya gerçek bir şey bu, o aurayı veriyor insana...

• Like 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    138
Mr.Hate

Ben de yeni başladım, 3. sezondayım ve 3. sezona kadar var şuan bende, izlemeye kıyamıyorum bitecek diye. İlk sezon gerçekten de sıkıcı sayılırdı ama zaten ilk sezon karakterleri tanımak, kim kimdir, necidir, huyları, manyaklıkları nelerdir diye tanımakla geçtiği için  alışana kadar normaldir tabi. İnternetim olmadığı için (cep neti ile idare ediyorum) haftada bir arkadaşa gidip bolca depolayıp geliyorum ama bu hızla sanırım bir hafta dolmadan bitecek.

Bir de eski dizileri günümüzde izlemenin güzel yanı teknolojinin gelişimini de takip etmiş oluyorsun. Ki bu dizi sanırım 95 de yayınlandı ve ben bundan önce Seinfield'ı izleyip bitirmiştim ve o dizi de sanırım 89 da başlamıştı ve 98'e kadar sürmüştü. Adamlardaki 89 da olan teknolojileri ben 2000'lerde görmüştüm. Adamlarda o zamanlarda uzaktan kumandalı renkli televizyon var iken bizim renkli televizyonumuz 97'de olmuştu ki o da kumandalı değildi, sadece renkliydi! :oleyo:  89'da klima varken ben ilk klimayı 99 da görmüştüm. :oleyo: 

Neyse konudan uzaklaşmayalım, Seinfield da efsaneler arasındadır ve o diziyi de tavsiye ederim. Bir rivayete göre Seinfield dizisinin final bölümü yayınladığı gün adamın birinin hayatı kurtulmuş çünkü dizinin yayın saatinde tüm ülke diziyi izlediği için şehir boş olunca adamı ambulans ile rekor bir sürede alıp hastaneye yetiştirmişler! :fool:  Yani Seinfield da efsanedir ve bence kült diziler başlığında kendine bir yer hakediyor. İnternetim gelirse güzel bir başlık açmak istiyorum o dizi için de.

• Like 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
baskentliyimben    0
baskentliyimben

3 defa tekrar tekrar izleyipde kendime bir türlü e artık yeter be adam diyemediğim dizidir bittikçe başa sarıyordum mükemmel bir dizidir bu diziyi izlememiş varsa ben dizi izliyorum bintane bitirdim filan demesin yani tamam her kategoride dizi varda bu en iyilerinden birtanesi daha ilk bölümden beni çok güldürmüştü ya

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    67
orijinaryus
Spoiler

Az once 4x15'i izledim deginmeden gecemeyecegim cunku yardi. Gulmekten agzim acidi. Chandler'in Yemen e gitmesi ve Joey'in bu anahtar hic bir ise yaramiyor demesinden sonra Monica'nin cildirip sonra ne ise yaradigini gostermeleri gece gece uykumu kacirdi gulmekten. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.