Jump to content
Tuğrul Akça

Arif v 216 (2018)

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak02.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak03.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak04.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça
Erşan Kuneri;

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    475
heroson

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak05.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak06.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça
Fragman;

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    238
alpalp84

Film iyi veya kötüdür belli değil. Ama cem yılmaz filmlerine çok feci bir emek sarfediyor. Görsellik, ortam, oyuncular buram buram kalite kokuyor.

3 kağıtçı şahan filmlerinin izlenme oradı çok daha yüksek yine aynı kalitesiz senaryo, kahvehaneden toplanan adamlarla film çekme...

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak07.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    381
RyK

Şu son fragmanda baya eğlendim bilmiyorum belki giderim. Son 7 cüceler felaketini de unutamıyorum oda ayrı tabi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak10.jpglarge.ArifV216_Kapak09.jpglarge.ArifV216_Kapak08.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

large.ArifV216_Kapak13.jpglarge.ArifV216_Kapak12.jpglarge.ArifV216_Kapak11.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk

GORA ve AROG filmlerini izlemedim.

Ama karakterleri ve bazı sahnelerini artık bildiğim için yabancılık çekmedim.Cem Yılmaz fena olmayan hatta iyi bir film yapmış yine.Adam ciddi emek veriyor.

Ama son kısımı final kısımı çok acele olmuş ve beğenemedim.Ayrıca "iyi insanlar ,nostaljik insanlar" mevzusuna çok girilmese iyiymiş.Çok sözü geçti iyi insanlar falan.Sadece gösterseler idi abartılmasa daha iyi olacakmış bence.Biraz sıktı sanki.Pek Yakında filminde çok daha iyi yapmışlardı mesela.

Whiplash,Shinnig,BTTF göndermeleri  iyi olmuş.Ama BTTF olayını az daha tadı kaçacakmış iyi ki fazla uzatmadılar.Yalnız gazete olayı hep komik olmuş :D

tarihinde eyoruk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

Arif V 216, ilk 3 günde 1 milyon 331 bin 691 kişi tarafından izlenmiş.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Safari    0
Safari

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AnGeLoFDeaTH    4
AnGeLoFDeaTH
Spoiler

Öncelikle film hakkında gerçek yorum yapayim

Filmin en çok sevdiğim yanı mesajlar ve göndermelerdi!
Ben örnek gönderme olarak : The Shining,Bir zamanlar anadolu,xmen,terminator,
Pertev Şirketi’nin “arkadaş olalım mı?” sloganı o dönemde çıkan Elvis Presley’in albüm ismiydi.
Zeki Müren'in uçağında paraşüt bulunmaması... gibi göndermeleri yüzünüze vurmucam..

Örnek Mesajlar olarak EFENDiM! :
(eskiden ne güzel efendimli konuşmalar saygı atmosferi özellikle kilit nokta! Birde hırsız ama vicdanlı hırsız o zamanlarda Birde o Tatlı mahalle özlemi komşular toplanıyor birbirini tanıyor herkez fakir ama eli açık insanlarla dolu değilmi Efendim! )Peki Şimdiki zaman! Birde filmin başlangıç sahnesinde o kalabalığın nefreti günümüz.. Filmde gönderme günümüzde taksim meydanında donunu alırlar..! )

Not: Film arasında Ne güzel mesajlar vermiş Efendim! Derken arkadaki 20 li yaşlarda erkekli , kızlı öğrenci grup abi affedersin ne mesajlarıydı derken yukardaki yazımdan bir örnek verdim. Ve grubun cevabı: Abi hangi sahneydi o kızın biri nasıl yani.. Cevapları beni biraz üzdü.. Yani yurdışına gittim oxford harvard okulunu geçtim en düşük universitesinde bile öğrenciler muhazzam bir bilgi hazinesine sahip..

2. Örneğe gelirsek : 1969 Yılı ve Günümüz : Filmin 2. Kilit noktası : 1969 daki günümüzdeki teknoloji kullanıma başlanması günümüzde bir felaket seneryosunu gözler önüne seriyor..
Malesef teknoloji türk halkının gelişmesini engelledi.. Yani 49 Sene sonrası pekte türkiyenin gelecek nesillerden pek te ümitli değiliz açıkcası..

Günümüz Örnekler: Aile Saygısı varmı ? Yaşlılara ne kadar saygı var? Otobüslerde uyuma numarası yapan gençler ? ARabaları kaldırıma park etmeye başladınız ya o tekerlekli sandalyedeki insanlar? Kendini Geliştiren Kesim ne kadar ? Şiddet Toplumda bir hobi haline geldi..
Birbirimize ne desteğimiz var ne saygımız var.. Bu ülke kolay kazanılmadı Efendim! Açın tarihi okuyun biraz örnek Seyit Ali Onbaşı 275 Kg mermiyi kaldırıpta son kalan ocean gemisini batırdı.. Kimin için Bizler için tabiki..
Ama biz naptık bu ülkeyi kirlettik.. Yurtdışına çıkan varsa bilir gavurun sokağında 1 tane çöp bulamıyoruz ama birde boğazımıza bakın çöp içinde o yollar ? Çöp ata ata bitiremediniz beee.. Bu ülke bizlerin değilmi EFENDiM!!!

Ey Türk Gençliği..!
Kendinize Gelin..!

Hadi size filmdende bir replik verim..

V For Vendetta Film Repliği: Uzunca süre maske takarsan altındaki kişiliği de unutursun.

Not : Sadece Film diye Film izlemeyin.. Filmden birşeyler çıkarın emin olun o zaman farklı bir duygu ile izlersiniz..

Açıkcası bazı yerde yorumlara sinirlenip bu yorumu yazmıştım.. Belki Filmi anlamaya biraz daha katkım olur :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Janus    230
Janus

1977 ve sonrası doğanlardan Türk sineması tutkunları hariç, pek tad almazlar. Benim kuşağım için harika... Hepsinden önemlisi, prodüksiyon iyi, paranıza yazık olmaz. Gidin izleyin derim...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
akar1m    11
akar1m

Ön yargılı olmamak lazım. ben çok beğendim filmi. sanırım ufakken seyrettiğim türk filmlerinin etkisi ile bazı kareleri daha farkında izledim ve katıla katıla güldüm :)

ciddi emek var ortada. Benim görüşüm Türk Sineması her geçen gün çok daha iyi yerlere geliyor. Yakın zamanda gittiğim filmlerden çıkarım yapacak olursam Martıların Efendisi, Aile Arasında ve Arif v 216 bu tezimi destekler nitelikte.  

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk