Jump to content
yuzenbalik

AMD Ryzen

Tavsiye Edilen İletiler

yuzenbalik    0
yuzenbalik

Arkadaşlar şu sıralar AMD Ryzen fırtınası esiyor. İzlenimleri ve fikirleri olanlar paylaşırsa sevinirim. Zira şu sıralar yeni bir masaüstü sistem toplama aşamasındayım.

Intet i7 performansını ve hatta fazlasını daha uygun fiyata AMD Ryzen ile yakalamak mümkün olacak mı acaba?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

incelemeler yavaş yavaş gelecektir. Pusuya yatmış bekliyorum bende gelecek testleri ve incelemeleri.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    281
alpalp84

Şu skorlara bakarmısınız ? Esasında fiyatlarada bakın. Şu anda PC m gayet güçlü ama bu fiyat ve skorlarla bir dahaki sefere AMD ye geçerim.

50ac1dd8f37c06820b728dc5b9544571.png

c06d13ca7dfc29002b03d2a06f6e82d8.gif

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kym    54
kym

Muhtemelen bana da yeni sistem aldırtacak.

Rakamsal olarak yakın zamanda cüzdanımla tanışmaz ama A10'dan buna geçmek iyi olacaktır...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Bence ; belki İntel 2-3 sene içinde  Quantum chip'lerini piyasaya sürecektir...2 senelik kardan zararı kabul görebilirler...bunun ip ucunu işlemci fiyatlarını düşürürse görürüz....yapmaz ise daha üzun zaman sonra....

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

Küçük testler ve bilgiler mevcut.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Gerçi herşey oyun değil...değişik uygulamaları da görmek lazım...Ben biraz hayal kırıklığına uğradım , en üst işlemcisi Intel'e 25% fark atabilmeliydi..Tamam fiyat-performans güzel de...kaç yıl geçti aradan yani....

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout    51
Fallout

AMD dersine iyi çalışmış zaten bu kadar uzun ar-ge süresinden sonra daha azı abes olurdu.

Detaylı son kullanıcı oyun ve sentetik testlerini görmek lazım. Birden fazla ve farklı kaynaklardan gelecek termal değerlerini açıkçası merak ediyorum.

Ryzen, Fiyat/performans olarak cuk diye oturdu. Bundan sonra İntel'in fiyat politikası nasil olacak ona bakmak lazım, tanıtım ve reklam olarak İntel'in üst seviye işlemcisine rakip olarak yarı fiyatına duyuruldu. İntel'in fiyatları düşürmesi muhtemel, bizdeki vergiler ve kur ile fiyat bakımından pek memnun olacağımızı düşünmüyorum.

İşlemcinin yanında AM4 mimarisi ne kadar kabiliyetli onu da görmek gerekiyor. PS4 sonrasında oyunlardaki optimizasyon konusunda AMD'ye daha sevecen olacağımızı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
catastrop    12
catastrop

2 marttan sonra incelemeler piyasaya çıkacak. Ancak normal kullanıcılar için için i3, i5 ve i7'ye rakip olan işlemcilerin fiyat/performansı önemli bir faktör olacak.

İlk olarak piyasaya, intelin en güçlü işlemcileri arasında olan 6900k ve 6800k'ya rakip olarak çıkardığı i1800x, i1700x ve i1700 ryzen işlemciler çıkacak.

Bu yüzden ryzen 3 ve ryzen 5 serisi işlemcilerin çıkışıyla ortalık daha da kızışacak gibi görünüyor. Sızmış şöyle bir tablo vardı:

AMD Ryzen SKUs

tarihinde catastrop tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Maxpayne53    19
Maxpayne53

Amd gümbür gümbür gelmiş. Platformu değiştirip intele geçeyim diyordum ama platformu yine değiştirip intel değilde amd am4 platformuna mı geçsem diyorum şimdi. :D Harika  bir inceleme videosu. Kafanızdaki bütün soruları gideriyorlar. Bu ikiliyi seviyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    281
alpalp84

İntel AMD ye karşılığını sağlam verir ama fiyat konusunda amd çok avantajlı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Maxpayne53    19
Maxpayne53
alpalp84, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

İntel AMD ye karşılığını sağlam verir ama fiyat konusunda amd çok avantajlı.

İntel AMD'ye hemen karşılığını verdi ama farklı bir şekilde. Yüksek seviye işlemcilerinde indirime gitti. Hatta daha 7. nesil işlemcilerini çıkartmışken hemen 8. nesil için çalışmaya başladıklarını duyurdular. Bu da Amd ryzen serisi işlemcilerin büyük bir zafer elde ettiğinin göstergesidir.

İntel biraz kullanıcı odaklı olsa kullanıcıda biraz önem verse, amd'nin şansı kalmaz. Amd sürekli platform değiştireceğine bir kere o platformu sağlam yapıyor ve o platform üzerine kullanıcı dostu fiyat ve performans ürünlerini çıkartıyorlar. İntel ise sürekli para toplamanın peşinde. Nvidia desen al onu vur intel'e para para para.

Neyse. Rise of The AMD diyorum.  :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

2 Mart 2017 tarihinden itibaren satışa sunulan Ryzen işlemciler üç adet 8 çekirdekli Ryzen 7 modelinden oluşuyor. AMD 6 ve 4 çekirdekli Ryzen 5 işlemcilerini yılın ikinci çeyreğinde ve ana akım uygulamalara daha fazla performans sunması hedeflenen Ryzen 3 işlemcileri ise yıl içerisinde satışa sunmayı planlıyor. Bütün Ryzen işlemcileri yeni AM4 platformunu destekleyecek.

Ryzen 7 işlemcilerin yanında AMD iki Ryzen 5 işlemcisinin de teknik özelliklerini duyurdu. Intel Core i5 7600K işlemcisinin karşısında konumlandırılan Ryzen 5 1600X gösterilen demoda çok çekridekli işlemci testinde rakibinden %60 fazla performans gösteriyor.

Ürün Serisi

Model

Çekirdek

İş Parçacığı

Temel Saat Hızı (GHz)

Turbo Saat Hızı (GHz)

Dahili Soğutucu

TDP (Watt)

Erişim

Ryzen 7

1800X

8

16

3.6

4.0

95

Şimdi

Ryzen 7

1700X

8

16

3.4

3.8

95

Şimdi

Ryzen 7

1700

8

16

3.0

3.7

Wraith Spire

65

Şimdi

Ryzen 5

1600X

6

12

3.6

4.0

Wraith Spire

95

2. Çeyrek

Ryzen 5

1500X

4

8

3.5

3.7

Wraith Spire

65

2. Çeyrek

Kaynak ve devamı için ; https://www.technopat.net/2017/03/03/amd-iki-yeni-ryzen-5-islemci-duyurdu/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
freeseatr    93
freeseatr

Intel'in korktuğu belli.

http://wccftech.com/intel-playing-dirty-undercut-amd-ryzen/

Charlie Demerjian
Intel PR sent out a last-minute “call us before you write” email to most of the press, but not SemiAccurate, after hours last night. You could infer that they are suddenly really worried about something.

The editors-in-chief of two of America’s top PC hardware and technology publications have confirmed to Wccftech that they have indeed been approached by Intel regarding upcoming Ryzen reviews, although both said that it was business as usual. Affirming that Intel’s response following AMD’s Ryzen announcement was what they had expected it to be, they added that nothing was particularly unusual about the emails they received from Intel.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel

Sistemim yeni, uzun süre yeni bir yükseltme yapmam ama AMD'nin şu an Intel'den daha iyi performans veren işlemciler yapabileceğine, bunu hele hele daha düşük TDP ile yapabileceğine ihtimal vermiyorum. RX480 de şöyle olacak böyle olacak dendi ama sonucu gördük. Ayrıca bu işlemcilerin asıl 7xxx serisine rakip olması lazım çünkü en güncel Intel işlemciler onlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout    51
Fallout
Prequel, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Sistemim yeni, uzun süre yeni bir yükseltme yapmam ama AMD'nin şu an Intel'den daha iyi performans veren işlemciler yapabileceğine, bunu hele hele daha düşük TDP ile yapabileceğine ihtimal vermiyorum. RX480 de şöyle olacak böyle olacak dendi ama sonucu gördük. Ayrıca bu işlemcilerin asıl 7xxx serisine rakip olması lazım çünkü en güncel Intel işlemciler onlar.

Vallahi sen ihtimal versende vermesende yaptı. O kadar inceleme ve test mevcut, birine denk gelmediniz mi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Placebo    3
Placebo

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-7700k-soket-1151-4-2ghz-8mb-onbellek-14nm-islemci.html

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-ryzen-7-1800x-islemci.html

Fiyat olarak intel, fiyat performans ürünü gözüküyor şu an için.

tarihinde Placebo tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel
Fallout, 19.03.2017 - 10:46 tarihinde yazdı:

Vallahi sen ihtimal versende vermesende yaptı. O kadar inceleme ve test mevcut, birine denk gelmediniz mi?

Bu videoda ve Google'da aradığım oyun testlerinin %80'inde Intel önde görünüyor. Oyun haricinde uygulamalarda Ryzen önde gibi ama render falan da yapıyor olsam da şahsen bende 6600K var, alabilsem 6700K alırdım, bir işlemciye 2300 lira verebilecek olanlar Ryzen düşünebilir tabii. :)

tarihinde Prequel tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout    51
Fallout

Ah kardeşim SkuezTech'i çok mu aradın.:D

Daha güvenilir test kanallarına örnek olarak göz atabilirsin.

Genel olarak karşılaştırmalı sistemler de kullanılan diğer bileşenler de büyük önem gösterir özellikle farklı platformlarda elzem bir durum. Ayrıca optimizasyon faktörünü unutmak büyük hata olur. AMD'nin yeni yazılım versiyonları ile daha da performanslı olacağını düşünmekteyim kaldı ki sentetik testler de bu haliyle bile ciddi fark var. 

7700K çok iyi bir işlemci aynı şekilde f/p ürünü. Ancak ilk yorumunda genel olarak ''AMD şuan Intel'den daha iyi performans veren işlemciler yapabileceğine ihtimal veremiyorum.'' dediğin zaman çadır karışıyor, kesin ve çok emin ifadeler gerçeği değiştirmiyor. :) Kısaca şöyle bir bakarsak Amd, Intel'in yıllardır uyguladığı fiyat/performans politikasını 12'den nasıl güzel vurduğunu görebiliriz.

Bu olay biz kullanıcılar için çok iyi oldu, fan boy olmayan kullanıcılar için yıllardır beklenen fırsat. Rekabet olsun fiyatlar gevşesin son kullanıcıya yarasın.:good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk