Pirpir

Lezzetli Yemek Yenebilecek Mekan Onerileriniz...

Tavsiye Edilen İletiler

Pirpir

Onermek istediginiz mekanlar ve deneyimlerinizi buradan paylasabilirsiniz.

Ilk mesaj benden gelsin. Kahvalti icin son gittigim yer Malta Kosku... Besiktas'da Yildiz Parki icindeydi. Kahvalti acik bufe.. Ikram ve servisi oldukca bedendim. Kis Bahceside oldukca guzel gorunmesine ragmen soguk gunlerde belki usuyebilirsiniz. Koskun icinde kahvalti son derece tatmin edici ve uzun uzun oturmaniza imkan veriyor. Bahceside gunesli gunler icin sabah, ogle, aksam yemeklerinde hayli konforlu. Acik bufe kahvalti 35TL kisi basi.

Resim cekemedigimden eklemedim ama bir dahaki gidisime mutkala ekleyecegim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais
Pirpir, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Onermek istediginiz mekanlar ve deneyimlerinizi buradan paylasabilirsiniz.

Ilk mesaj benden gelsin. Kahvalti icin son gittigim yer Malta Kosku... Besiktas'da Yildiz Parki icindeydi. Kahvalti acik bufe.. Ikram ve servisi oldukca bedendim. Kis Bahceside oldukca guzel gorunmesine ragmen soguk gunlerde belki usuyebilirsiniz. Koskun icinde kahvalti son derece tatmin edici ve uzun uzun oturmaniza imkan veriyor. Bahceside gunesli gunler icin sabah, ogle, aksam yemeklerinde hayli konforlu. Acik bufe kahvalti 35TL kisi basi.

Resim cekemedigimden eklemedim ama bir dahaki gidisime mutkala ekleyecegim.

Malta Köşkü'nün ambiyansı güzel, lokasyon süper ama şarküteri ürünlerini sevmiyorum, klasik HORECA ürünleri kullanıyorlar. Bunun dışında iyidir.

Kahvaltı için benden de üç tavsiye olsun :D

1. Namlı Gurme, Karaköy. İstanbulun meşhurlarındandır, bilen bilir. Maliyeti açısından bir şey diyemem fiks fiyat yok diye biliyorum. Ama çeşidi bol ve ürünleri hiper lezzetlidir. 

Ankaralılar, Namlı'nın bir şubesi de Çukurambar'da var haberiniz olsun ;) 

Namli-Gurme-Sucuk.jpg

2. Gurme Bahçeşehir. Bahçeşehir 1. Etap'ta Göletin orada. Fiyatları ehvendir, çeşidi boldur. Kasap bölümüde var benim gibi sabah et yiyenlere hitap eder. Ayrıca güzel Sandwich yaparlar. 

12599397_220806741622748_765438181_n.jpg

3. Palivor Çiftliği Nişantaşı Cafe & Şarküteri. Teşvikiye, Reasürans Çarşısının içinde. Sıkı hot-dog yapıyorlar, ürünler Kırklarelindeki çiftliğin genelde. Son gittiğimizde 4 kişi enginlere sığmadık yedik, 200 TL. gibi bir hesap geldi ;) 

10831999_971337066293205_1047070896_n.jp

Bonus :D

Ataşehir Bulvarda, Afyon Cumhuriyet Kahvaltı. Menüsü iyidir, malı lezzetlidir. Adam başı 40-45 gibi çıkılır. Acılı bir peynirleri vardır, favorimdir...

Küçük bir çoşturan söyleyeyim xD yan tarafta Boşnak Börekçisi var, oradan da Patlıcanlı Börek söyleyin :good:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir

Kahvalti icin ayakta sira beklemek beni sabah sabah geriyor. Onun icin Namli'ya hic girmedim bir de dipdibe hic benlik degil.

Benimde bir onerim var Nisantasi Bazlama Kahvalti guzeldir hostur uzun uzun oturmak icin ideal kahvaltisi basarili tek kotu yani servis icin bekletiyorlar. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais
Pirpir, 21 dakika önce tarihinde yazdı:

Kahvalti icin ayakta sira beklemek beni sabah sabah geriyor. Onun icin Namli'ya hic girmedim bir de dipdibe hic benlik degil.

Benimde bir onerim var Nisantasi Bazlama Kahvalti guzeldir hostur uzun uzun oturmak icin ideal kahvaltisi basarili tek kotu yani servis icin bekletiyorlar. 

Çeşme Bazlamayı söylüyorsun sanırım, Teşvikiye Camii'nin yan sokağındaki. Eski evimin orası bilmem mi :) Oraya sabah erken düşmek iyidir, haftasonu semt topluca brunch kalkışması yaptığı için sıra olur ;) Birde burası daha çok hamur sevenler için, benim gibi kahvaltıda salak sapalak şeyler yiyenlere, etçillere çok hitap etmez.. Çayı güzeldir ama....

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir

Aslinda konuyu iyi toparladin ben durum yada kebap gibi seyler olmazsa ( kofte de degil) cok et tuketmem. Ama hamurisi dedinmi dur... :) Tam benlik. Bu arada kahvalti degil ama baska bir mekan onerecegim. Rumeli Cikolatacisi maalesef Cengelkoy'deki o sahane mekanlarini kapattilar ama ayak ustu vaktiniz varsa Sirkeci'de sadece kahve ve tatli bulabileceginiz mekan dekorasyon, fiyat ve ulasim acisindan gayet basarili tavsiye ederim.

Ola ki yemek de yerim derseniz biraz salas olmasina ragmen Kapalicarsi'da yer alan cok hos bir Durumcu var. Aynen Durum. Beyazit cikisindaki yeri etin tadi ve mekanin salasligi ile orantili ama gayet guzel :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais
Pirpir, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Ama hamurisi dedinmi dur... :) Tam benlik...

O zaman sana ultra kolay, yemesi olay bir hamur işi tarifi vereyim ;) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir
elbais, 20 saat önce tarihinde yazdı:

O zaman sana ultra kolay, yemesi olay bir hamur işi tarifi vereyim ;) 

Yapmaktansa yapilmisi yemek benim gibi usengec bir zat icin daha guzel :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aybike

Sevgili @Pirpir,

Bursa Kaplıkaya'da çok güzel bir mekan var. Bir tarafı dağ, bir tarafı seyirlik ova.. Menüyü damak tadınıza göre hazırlıyoruz. Gelmeden birkaç gün önce rezervasyon yapmanız yeterli :fool:

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Irmak

İzmir'e gelirseniz Reyhan Pastanesi'nde inci pastayı mutlaka deneyin. :good: 

(Ananas-Bademli)

ChIeRKwWUAAyUDT.jpg

tarihinde Irmak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais
Irmak, 25 dk önce tarihinde yazdı:

İzmir'e gelirseniz Reyhan Pastanesi'nde inci pastayı mutlaka deneyin. :good: 

(Ananas-Bademli)

Öncesinde Asım Ustada bir kaç atoma çökmeyi unutmayın ;) 

KOKOREC.jpg

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir
Aybike, 7 sa önce tarihinde yazdı:

Sevgili @Pirpir,

Bursa Kaplıkaya'da çok güzel bir mekan var. Bir tarafı dağ, bir tarafı seyirlik ova.. Menüyü damak tadınıza göre hazırlıyoruz. Gelmeden birkaç gün önce rezervasyon yapmanız yeterli :fool:

Resim isterim :P 

• Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.