Jump to content
ismuta

Litecoin

Tavsiye Edilen İletiler

ismuta    257
ismuta

Bir zamanlar bu para birimi 1 dolar civarında takip ediyordu sonra 50 ye filan fırladı. 

Bu akşam da %10 gibi artış olmuş hayırdır inşallah. 

Screenshot_20170302-230703.png

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

Yatırımın buna yapılması lazım daha çıkacağa benziyor.

c12c0ccb04e144c6ad79ca2ef0c9b5f5.png

Eski günlerini görür mü bilmem çünkü 2013 senesini hatırlıyorum 45 dolara kadar fırlamıştı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
ismuta, 30 dakika önce tarihinde yazdı:

Yatırımın buna yapılması lazım daha çıkacağa benziyor.

c12c0ccb04e144c6ad79ca2ef0c9b5f5.png

Eski günlerini görür mü bilmem çünkü 2013 senesini hatırlıyorum 45 dolara kadar fırlamıştı.

Tekniğine hiç girmeden temelle ilgili bir kaç şey sorayım;

1. Arz-talep neye göre oluşuyor?
  2. Yatırımcı profili nedir?
  3. Herhangi bir kurum tarafından regülasyona tabi mi?
  4. İşlem hızı nedir?

2017-03-31_15-31-36.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

@elbais Abi nedir ne değildir bilmem.

Reddit'den bakabilrisin. Hiçbir bilgi sahibi değilim bu konuda.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
ismuta, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

@elbais Abi nedir ne değildir bilmem.

Reddit'den bakabilrisin. Hiçbir bilgi sahibi değilim bu konuda.

Cancağızım o zaman nasıl yatırım yapacağız?

Ha şöyle diyorsan; "bana her ay 5 haneli bir para karşılıksız geliyor ve bu ömrüm boyunca devam edecek..." buna eyvallah derim, bir şey bilmeden yatırım yapabilirsin, ama bunun Kıbrıs'ta daha eğlenceli mekanlarda yapılan başka bir türü de var ben onu tavsiye ederim...

Ama durum şöyleyse; bir işyerinde haftalık çalışma saatimin ne olduğunu bilmeden çalışıp duruyorum ve geçen yıl maaşıma zam alamadım, evde para da basamıyorum. O vakit hiç tavsiye etmem ;) 

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

İs veri madenciligi elbais.korkunc piyasasi var bunun.

Sen hic veri bilgisayar ciftligi gordun mu?

tarihinde cpx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
cpx, Bir saat önce tarihinde yazdı:

İs veri madenciligi elbais.korkunc piyasasi var bunun.

Sen hic veri bilgisayar ciftligi gordun mu?

Biliyorum, Mart başında 19 USD'den Ethereum aldım, 8 Ocak'ta da Ripple almıştım 0,0065'ten. Ama benim yüksek frekanslı piyasalara erişimim var. Girmem veyahut çıkmam dakikalık iş, risk var mı? Tabii ki hemde çok yüksek. Ayrıca buraya yatırdığım para toplam portföyün 2%'si, menfi bir durumda gıdıklamaz bile..

Mesajda benim amacım farklıydı ve sanırım yerini buldu ;)

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

@elbais Valla abi yerine ulaşmamış olabilir. :foleyo:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

aslında benimde gözümü kesen coinler var.Bakalım ne ölcek

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

Litecoin'in uçuşu! 28 dolara uçmuş ne oluyor acaba? 4'ken alsak iyi olur muydu?

tarihinde ismuta tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rjxone    9
rjxone

Zamanında bir altcoine yatırdığım para 7'de 1'e düşmüştü. Aslında gözden çıkarabileceğim bir paraydı ama yine de insan üzülüyor. Tekrar yükselir diye parayı aynı yerde tutuyordum. Sonra 10 dolarken Ethereum'a çevirdim. Şimdi ilk yatırdığım paradan daha çoğu var. Hala aç gözlülük ediyorum ve bozdurmuyorum. :) Bu coin piyasası çok değişken ve riskli.  Yükseldikten sonra, insan "keşke şu kadar alsaydım" diyor. Her ay 50-100 liralık 0.001 sentlik coinlerden alıp ne olacak diye beklemek gerek fakat @elbais 'in dediği gibi, bu şekilde karambole giriş yapmak tam olarak Kıbrıs mevzusu.

tarihinde rjxone tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
elbais, 31.03.2017 - 20:10 tarihinde yazdı:

8 Ocak'ta da Ripple almıştım 0,0065'ten.

@ismuta senin Litecoin uçana kadar biz Orion ile Sirius'ta tatil yaptık yurda döndük :tara:

Ripple Ripple  

$0.23 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

Bak bu güzel haber. Millet uzaya çıkıyor neyin derdindeyiz demeyiz artik. Elbais var çıkan!

Benimkisi bir hobi, yoksa aldığım filan yok. Krediyle geçinen çulsuz öğrencinin tekiyim. Neyime litecoin. :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais
ismuta, 14 dakika önce tarihinde yazdı:

Bak bu güzel haber. Millet uzaya çıkıyor neyin derdindeyiz demeyiz artik. Elbais var çıkan!

Benimkisi bir hobi, yoksa aldığım filan yok. Krediyle geçinen çulsuz öğrencinin tekiyim. Neyime litecoin. :D

Benimki de hobi, yatırım stratejim "anaparanın azalmaması ve enflasyon+ ne olursa" şeklinde olduğu için adrenalin aşkına giriyorum çıkıyorum ;) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

bitcoin bir günde yüzde 10 artıp 1800 dolar oldu be ya yuhhh:giveup:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

@cpx Şu anda 2670 dolar civarında. Sanırım 2013 yılındaki patlama yaşanıyor şu anda, o vakitlerdeki verileri değerlendirmek lazım. 

LTC o dönem ki seyri.

Spoiler

eff76414583047b3bbf44a3d2bd51045.png

BTC durumu.

Spoiler

dd0ee0782c384310a76299a059859c8d.png

Ekonomi uzmanı değilim. İşsizlikten netten bakan bir varlıksız biriyim.  :dansoleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.690
elbais

İşaretlediğim yer Japonya'nın kararı. Bir devletin, hem de ilk 5 ekonomiden birinin aldığı bu karar ve kullanım mecrasının genişlemesi talebi arttırdı. Şu anda kripto para marketini 49,5% ile domine eden Bitcoin'in durumu bu yüzden çokta şaşılacak bir şey değil ;) Şu anda markette 16,350,775 BTC var, max arz 21 milyon ki bunu şu ortamda kimse şövalyelik yapıpta arz etmez. Arz edilmeyen 4,65m. BTC'de spekülatif hareketi yaratıyor ;) 

Burada bakılması gerek yer şurası; bir değer nasıl belirlenir? Arz ve Talep diyeceksiniz. Bu bir tarihe kadar doğruydu ama güncel finans kapital sisteminde hava cıva. Artık değerleri belirleyen kapitalist spekülasyondur. Sistem servet transferi (transfer burada nezaketen yazılmış olup aslında kastedilen yağmalamaktır:D) üzerine evrildi, belirli sürelerde girip çıkmak ve alabileceğinin hepsini almak üzerine herşey. Altta kalanın canı çıksın oyunu :butwhy:

2017-05-25_15-57-48.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rjxone    9
rjxone

Litecoin son 24 saatte %40'a yakın artış sağladı. Acaba Bitcoin topluluğundaki rahatsızlıklar dolayısıyla mı Litecoin'e yüklenildi?

Bu arada Ethereum aldı başını gitti. 400 dolar olduğunda bozduracaktım ama aç gözlülük ağır geldi. :)

Siacoin'i araştırıyorum şu sıralar. Blockchain üzerine kurulu bir dağıtık depolama sistemi. Anladığım kadarıyla isteyenler sisteme host olarak dahil oluyor ve başkalarının şifrelenmiş dosyalarını barındırıyorlar (elbette aylık belli bir ücret -siacoin- karşılığında). Dosyaları bu şekilde barındırmak, klasik sunucu ücretlerinden çok daha ucuza mal olabiliyormuş. Dolayısıyla epey gelecek vaadettiğine yönelik konuşmalar var. Bakalım geleceğin ne göstereceğini göreceğiz. Silinip gidecek mi, yoksa adından bolca söz ettirecek mi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta    257
ismuta

@rjxone Litecoin zamanında yaşadığı yükselmeyi yaşıyor sanırım. İlk iletiyi paylaştığım zaman cüzi bir miktar yatırılsaydı güzel bir tatile çıkabilirdim ama öğrenciyim. Bakmakla yetiniyorum. 2013 verilerine bakmak lazım.

Aslında 100 lira filan yatırıp ufak yeni çıkan aralarında oynamak lazım. Şu anlarda dediğiniz gibi eth revaçta. bir yerlerde gördüm sanırım, ark.io da gözde coin olmaya başladı. diğerleri klasik p&d (pump and dump).

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.