Jump to content
Mazel Tov

En Garip Anime Konuları

Tavsiye Edilen İletiler

Mazel Tov    3
Mazel Tov

Bir çoğumuz yıllardır anime izliyoruz. Bundan dolayı bir çok şey normal insanlar için garip olsa da bizim için zamanla artık sıradanlaşıyor (özel güçler vs.) ve bunları sıradan şeylermiş gibi anlatıyoruz.

örn: "Abi adam lastik meyvesi yemiş o yüzden lastik gibi uzayabiliyor"

Ama geçen Kobayashi-san chi no Maid Dragon'u izlerken şimdi birisi içeri girip konusunu sorsa nasıl anlatırdım diye düşünmeye başladım ama mantıklı hiç bir açıklama bulamadım.

Spoiler

- Abi işte kız sarhoşken dağa gezmeye gidiyor.

+ eee

- Orada bir ejderha ile karşılaşıyor.

+ eee

- Ejderha hiçbir şey yapmayıp bununla konuşuyor.

+ eee

- Sonra kız ejderhaya gel hizmetçim ol diyor.

+ eee

- Ejderhada sihirle insan formuna bürünüyor ve bir kız kılığına bürünüp kıza hizmetçilik yapıyor. Ayrıca ejderha kıza aşık olmuş dağdaki konuşma sonrasında. O yüzden kıza kendini sevdirmeye çalışıyor.

+ Sende bunu izliyorsun öyle mi?

- :(

Sonra aklıma bir konu geldi. Bu tür garip konusu olan bir çok anime var. Sizin bu tür aklınıza gelen animeler var mı?

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    66
Baryshx

İlk aklıma gelenler Kaiba, Kemonozume ve sonrasında Roujin Z, FLCL...Paprika'da denişiktir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    158
Kusotaku

Cowboy Bebop. ❤️

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eray.gns    58
eray.gns

Akikan.

Düşünün marketten bir kutu içecek aldınız, eve geldiniz, elinizi yüzünüzü yıkayıp televizyon karşısına kurulup çısırt sesi eşliğinde çatırt diye kutu içeceğinizin kapağını açtınız ve aman tanrım o da ne, içeceğiniz birden kıza dönüşüverdi :butwhy:. Akikan işte tam da bunu konu alan bir anime. Özünde 1/10'luk sinir bozucu bir anime ama "yuh artık" skalasında zirveyi zorlayanlardan.

Aklımda bu başlığa uyacak başka birkaç anime daha var ama hepsini ben söylemeyeyim. :dansoleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    63
CloudT

Eski yani 2000 yılı civarı ve öncesine gidersek eğer bu "garip" konulu anime'leri çok daha fazla görürüz gibi geliyor ama yakın döneme ait Osomatsu-san var. Zaten izleyen ne acayip/garip bi' seri diyeceksiniz ama bi' o kadar da eğlenceli bir seri. Yeniden yayınlanmış hâlini izleyin, bu arada.

Aklıma 3-5 seri daha geldi ama onları da sonra yazarım, herkese hak verelim. =d

tarihinde CloudT tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age    161
darkness_age

Boku dake ga Inai Machi derim kesinlikle. Benim çok ama çok hoşuma giden bir seri idi :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    303
nht.ctn

İlk mesajın formatı hoşuma gitti.

Keijo!!! :dansoleyo:

Spoiler

+ Abi bu anime bir spor animesi ama buradaki spor tamamen kurgusal
- eee
+ Bu sporun turnuvalararı falan oluyor. Sadece kadınlar bikinilerle katılıyor bu turnuvalara.

- eee

+ Birkaç kişiyi alıyorlar havuzun üstündeki ufak bir platforma koyuyorlar.

- eee
+ Platformun üstündeki tüm kadınlar sadece kıçlarını ve göğüslerini tokuşturarak diğerlerini düşürmeye çalışıyor. Son ayakta kalan da kazanıyor.

- sende oturup bunu izliyorsun?

:39:

- Şaka lan. Aç da beraber izleyek :oleyo:

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
esdemirei    25
esdemirei

Epeydir o kadar "garip" şeyler izledim. Bu seri kadar garibime gelen bir seri görmedim. İlk anime izlediğim zamanlarda (Eylül 2014) Nazo no Kanojo X adlı bir seri izlemiștim. İzlerken konuyu anlamıyorsunuz. Bitince ve belli zaman geçince "Ne anime serisiydi be" deyip serideki dikkat çeken unsurlara (Örnek olarak Mikoto'nun Akita'ya tükürüğünü yalatması) değişik anlamlar yükleyebiliyorsunuz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Akuma_Blade    27
Akuma_Blade

90'lar ve 2000'lerin ilk birkaç yılı ile son birkaç yıl bu açıdan ibret vesikası diyebilirim.Hani ekstrem şeylerden, Hentai OVA'lardan hiç bahsetmiyorum. İlk aklıma gelenler UG Ultimate Girls, Video Girl Ai, Otenki Oneesan, Mad Bull, Kantai Collection, Sola, FLCL, Kenzen Robo Daimidaler, Mars Destruction, Seikon no Qwaser, Bikini Warriors, Keijo filan bu liste uzar da gider.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk