Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
    • Mickey

Kitap Kulübü Hakkında.   20-11-2017

Edebiyat Başlığı altındaki tüm konular, Kitap Kulübü'ne taşınmıştır. Kitap Kulübü tüm üyelerimizin kullanımına açık olup, "Kulüpler" sekmesi altından ulaşabilirsiniz. 
bLueeekun

One Piece | Anime Sohbet

Tavsiye Edilen İletiler

bLueeekun    59
bLueeekun

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line'a gider. Ancak Grand Line'a girmek çok zor, Grand Line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece'i bulmak için Grand Line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

MAL | AniDB | ANN

Animenin yeni arcı belli oldu. Adı Marine Supernova Arc. Fragmanı da yayınlandı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
esdemirei    25
esdemirei
bLueeekun, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line'a gider. Ancak Grand Line'a girmek çok zor, Grand Line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece'i bulmak için Grand Line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

MAL | AniDB | ANN

Animenin yeni arcı belli oldu. Adı Marine Supernova Arc. Fragmanı da yayınlandı.

Arclarına genel olarak bakıldığında yeni arc'tan önceki nedense bana bir uzatma ya da öylesine eklenmiş gibi geldi. Diğer arclarında da yersiz bir uzatma vardı. Ancak bunun kadar sıkmıyordu. Yeni arc'a umut besliyorum. Umarım sıkmaz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

Toonami One Piece Animesine Son Verdi, Yerine Tokyo Ghoul’u Koydu

ABD’de en çok anime izleyicisinin bulunduğu TV yayınlarından olan Toonami, One Piece anime serisini yayından kaldırma kararı aldı. “One Piece’e bon  voyage demeliyiz” diyen Toonami yayın kuşağında 25 Mart’tan itibaren One Piece yerine Tokyo Ghoul yayımlanacak. Batıda daha önce de yayınına son verilen One Piece, en son Toonami’de 2013 yılında yayına başlamış, bölümleri ortalama 900.000 civarı izleyiciye ulaşmıştı. Görünüşe göre bir kez daha istenen hedef tutturulabilmiş değil. Japonya’da Fuji TV’de yayımlanan One Piece haftalık reytinglerde tüm anime serileri arasında genellikle en çok izlenen 5 veya 6. sırada yer alıyor ve daha çok izlenenler küçük yaş grubuna hitap eden çocuk kategorisindeki animeler oluyor. ABD’de ise Viz Media’nın yayınladığı Tokyo Ghoul mangası son dönemlerde en çok satan manga olarak dikkat çekiyor.

Toonami gece kuşağı olarak cumartesi günleri 00:00 – 3:30 saatleri arasında yayın yaparak yetişkinleri hedefliyor. Bölümleri 1,5 milyon izleyicinin üzerine ulaşan Bleach ve Dragon Ball Z Kai Toonami’de tüm zamanların en çok reyting alan anime serileri olarak dikkat çekiyor. 2013’te anime izleyici sayısını büyük ölçüde artırmayı başaran Toonami bu sayede Japon TV’lerinden bile önce anime serisi yayımlama hak kazanmış, Space Dandy ilk kez yayımlandığı Toonami’de yüksek reytingler elde etmişti. Attack on Titan, One Punch Man, Naruto Shippuuden, Naruto, Hunter x Hunter (2011), FMA: Brotherhood, Soul Eater ve Cowboy Bebop dahil olmak üzere pek çok dünyaca ünlü seri Toonami’de yer aldı. Toonami, anime serileri dışında dünyaca sevilen animasyon serilerine de ev sahipliği yapıyor. Yeni sezon bölümleri dünyada merakla beklenen Samurai Jack bunlardan biri.

Kaynak ; http://www.animefantastica.com/toonami-one-piecei-yayindan-kaldirip-tokyo-ghoulu-koydu

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan

Yavaştan başlayayım diyorum ama bölümler alıp başını gitmiş. Bir sürüde filmi var. Hangi filmini, hangi bölümden sonra izlemeli anlam kayması olmaması için? 

tarihinde zapp brannigan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
esdemirei    25
esdemirei
zapp brannigan, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Yavaştan başlayayım diyorum ama bölümler alıp başını gitmiş. Bir sürüde filmi var. Hangi filmini, hangi bölümden sonra izlemeli anlam kayması olmaması için? 

https://myanimelist.net/forum/?topicid=517741 bağlantısında hangi bölüm aralığından sonra hangi film izlenmeliyle ilgili güzel bir açıklama var. Buna dayanarak izle derim. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan
esdemirei, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

https://myanimelist.net/forum/?topicid=517741 bağlantısında hangi bölüm aralığından sonra hangi film izlenmeliyle ilgili güzel bir açıklama var. Buna dayanarak izle derim. 

Çok teşekkürler. O sitede bir hesap açmak farz oldu.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    176
Dantes

@zapp brannigan Filmleri izlemeye hiç gerek yok. Hemen hepsi filler mahiyetinde geçiyor. Filmlerin çoğunda mangakanın bir parmağı bulunmadığı için de serinin mantığına ters olan hadiselerden payını alıyor. Tarihin en büyük korsanlarından birini götü boklu Luffy'nin yenmesi gibi... Ama One Piece Film Z'yi öneririm, güzeldir. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan
Dantes, Şimdi tarihinde yazdı:

@zapp brannigan Filmleri izlemeye hiç gerek yok. Hemen hepsi filler mahiyetinde geçiyor. Filmlerin çoğunda mangakanın bir parmağı bulunmadığı için de serinin mantığına ters olan hadiselerden payını alıyor. Tarihin en büyük korsanlarından birini götü boklu Luffy'nin yenmesi gibi... Ama One Piece Film Z'yi öneririm, güzeldir. 

Daha başlamadım bile. Bakalım ne zaman güncele yetişebilirim. Gerçi dragon ball'u çabuk tüketiyorum, sararsa bu da öyle gider.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    176
Dantes

@zapp brannigan Anime izlemeye Shounen türünün atasıyla başlamak güzel bir seçim. Janrında veya janr dışında bir çok harika animeyi izledikten sonra böyle yapımlar fazlasıyla basit ve jenerik geliyor ne yazık ki. Çok pişmemişken bunları izlemek en iyisi. Benim de bilinçli olarak izlediğim ilk anime serisiydi. İzlerken bayâ zevk almıştım ama şimdi izlesem ilk 5 dakikada kapatırım muhtemelen.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan

İlk 2 bölüm itibariyle; çizimler, espri tarzı, hikaye ilerleyişi, karakter tepkileri -özellikle luffy'nin goku vari olması- ile dragon ball'u andırıyor. İzlemem için yeterli bir sebep. Atıldık maceraya.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan

One Piece: The Movie (2000)

MV5BMzlhNzVkZTMtMzA0OS00NDNhLWI1YzItNWM2MGE0ZTc1MTEyXkEyXkFqcGdeQXVyMjc0MjUzMzU@._V1._UY268_CR,0,182,268_AL_.jpg
IMDB ID: tt0814243

17.bölümden sonra izledim yayın tarihine uygun olsun diye. Açıkçası çoğu bölümünden -ilk 17 bölüm içinde- daha iyi buldum. 7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    204
alpalp84

Yayınlanan son bölümü izledim. Tamamı 23 dk. İlk 5 dk açılış ve özeti, sonradanda kapanışı var. Toplam en fazla 15-18 dk seyir zamanı kalıyor. İçerik bomboş. İyiki sadece mangadan takip ediyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan

102.bölüme geldim. Tarih sırasına göre ilk 2 filmi ve bir ovayı izledim. Sırada 3.film var. Şimdilik birkaç bölüm dışında atlayarak izlediğim çok bölüm olmadı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan

200.bölümlere geldim. Açıkçası en iyi bölümler gibi şimdilik. Öncesinde gökyüzü adası macerası vardı. İyi başlamıştı ama gereksiz uzadı. Yetmedi 2 filler bölüm girdi araya -atlayarak izledim- ve sonuca bağlandı derken 

Spoiler

denizcilerin kalesine düştüler ya la!  :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    278
Fildir
zapp brannigan, 19 dk önce tarihinde yazdı:

200.bölümlere geldim. Açıkçası en iyi bölümler gibi şimdilik. Öncesinde gökyüzü adası macerası vardı. İyi başlamıştı ama gereksiz uzadı. Yetmedi 2 filler bölüm girdi araya -atlayarak izledim- ve sonuca bağlandı derken 

İçeriği Görüntüle

denizcilerin kalesine düştüler ya la!  :oleyo:

Fillere dayanmak için ilacı söylüyorum: Naruto Shippuden izlemek. :oleyoel:O izlenirse One Piece'in filler filler gibi gelmez bile, su gibi akıp geçer. :foleyo:Gerçi o güncel devam ederken 2-3 sene önce filler yüzünden bırakmıştım ama bıraktığım yere kadar izlenince bile bağışıklık kazanılıyor. :fool: 

Galiba CP9 bölümlerindesiniz. O arc güzeldir. :97: Ama 200ün sonları mı başı mı hatırlamıyorum tam.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    54
Baryshx

Filler listelerine bakıp atlayacan o bölümleri zaten, bana kalırsa One Piece normal bölümlerinide sara sara atlaya atlaya izlemeni tavsiye ederim. One Piece gereksiz uzatılmış bir anime ¬¬

tarihinde Baryshx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    204
alpalp84

Naruto yu akatsuki bölümlerinde ağaçlarda zıplaya zıplaya 4 bölüm geçtikten sonra animesini bırakmıştım. One piece i yine bir ara bakayım dedim, filler olmamasına rağmen bildiğin bir mangayı 2 ye bölmüşlerdi. Filler koysunlar tamam ama normal bölümleri gereksiz uzatmasınlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan
Fildir, 15 sa önce tarihinde yazdı:

Fillere dayanmak için ilacı söylüyorum: Naruto Shippuden izlemek. :oleyoel:O izlenirse One Piece'in filler filler gibi gelmez bile, su gibi akıp geçer. :foleyo:Gerçi o güncel devam ederken 2-3 sene önce filler yüzünden bırakmıştım ama bıraktığım yere kadar izlenince bile bağışıklık kazanılıyor. :fool: 

Galiba CP9 bölümlerindesiniz. O arc güzeldir. :97: Ama 200ün sonları mı başı mı hatırlamıyorum tam.

200 başları. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    128
zapp brannigan

Davy Jonas oyunları denen saçmalık filler silsilesini hızlıca geçtim. Tv den izleyen Japonlar en az 2 ay sövmüştür buna. :)  Ardından hafızaları çalan yaratıklı güzel 3-4 bölüm geldi. Sonra bir amirali tanıdık ve Nico Robin hakkında şüpheye düşürdü. Sonra Water 7 adasına geldik. Dün gece 233-237 arasını soluksuz izledim. 235-236 bitirdi beni...

Spoiler

Önce Franky'nin elemanları bizim Usopp'u fena dövdüler para çantalarını çalmak için. Sonra bizimkiler intikam için mekanı bastı. Kurtlar vadisi müziği çınladı kulağımda. :) Sonra iş Usopp'a "Going Merry'i terk ediyoruz" demeye gelince ipler koptu. Luffy ile Usopp'un kapışmasını Nami ve Chopper gibi izledim. :(  Son dönem filmlerinin posterlerinde Usopp'u görüyorum ama ne kadar sürecek bu ayrılık?... İçime dert oldu ya... :(

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk