Windows 10

Tavsiye Edilen İletiler

Eski forumda aktif konulardan biriydi. Unutuldu sanırım :)

Windows 10 hakkında genel bilgi paylaşımını burada devam ettirelim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pulsar

Hala Windows 10'a geçmeyenler varsa aşağıdaki linkten geçiş yapabilir.

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

H.sonu orijinal Windows 7 kurulu dizüstüne ilk kez Windows 10 kurulumu yaptım. Sorunsuz şekilde yüklendi.

Microsoft, geçiş süresi dolmasına rağmen herkesi Windows 10'a geçirmeye kararlı görünüyor :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
H5N1

Virüs içermeyen bir win10 aktivizasyon yöntemi var mı?  :$

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout

Dün Media Creation Tool ile USB medya oluşturarak yeni Windows 10'u -Creation Update kurdum. Gayet başarılı olmuş, kurulum ekranı animasyonlu ve daha kullanıcı dostu olmuş UEFI ve SSD ikilisi ile 5-6 dakika içerisinde masaüstünü gördüm. Genel olarak performansı gayet iyi gözüküyor ayrıca bu sefer Windows Defender olmuş sistem kaynaklarını çok zorlamıyor başka virüs koruma kullanmaya gerek yok gibi bir süre daha bu şekilde kullanacağım. Format atmadan önce oynadığım oyunlarda fps kayıtları aldım game mode ile ne kadar fark edecek ilk fırsatta deneyeceğim. Başlat sağ tık menüsü değiştirilmiş ne hikmetse artık Microsoft Denetim masası kullanılmasını istemiyor kullanıcıyı daha çok işlem merkezi ve seçeneklerini kullanmaya teşvik etmiş. Ayrıca komut satırı -CMD  yerine PowerShell'i ön plana çıkarmaya çalışması benim gibi düşünen bir çok kullanıcıdan tepki çekecek gibi duruyor, komut satırında kullandığım çoğu komut PowerShell'de işe yaramadı. Vr ve Xbox üzerine yapılan değişiklikleri ekipmanım olmadığı için deneyemedim. Sonuç itibari ile Windows 10 kullanıcı dostu performanslı bir işletim sistemi olmaya devam ediyor.

@H5N1

KMSpico ile yapabilirsin. Ben KMS server kurdum oradan lisans işlemlerini hallediyorum 3. parti yazılım olmadan en sağlıklı yöntem bu tabi kurulumu ve gereksinimleri çok kolay değil.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
speedy

0p6d.th.jpg

yapı 1703 çıkmış hayırlı olsun kuracağım şimdi bakalım :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler

Bayağı oldu. :)

H5N1, 15.04.2017 - 02:27 tarihinde yazdı:

KMSpico için hiç iyi şeyler duymadım ama. :(

Galiba en iyisi para biriktirip lisans almak.

https://www.technopat.net/2014/12/09/korsan-windows-kullanmak-neden-tehlikeli/

Amazon'u falan bir araştır. Düşük paralara alabiliyorsunuz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
H5N1

Ucuza oem win10 kodu bulunuyormuş ama bu kod o anakarta kayıt ediliyor.

Anakart değiştirdiniz veya bozuldu yenisini aldınız kod gitti. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mickey

Son 1703 büyük güncellemeyi kurduğumdan beri bazı programlarda çökme problemi yaşıyorum.

Mesela DAUM Pot Player'ın son sürümü video başlamadan sürekli çöküyor. Aynı şekilde Fallout Shelter da öyle!

Benzer sıkıntıyla boğuşan var mı? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout

1703 özellikle oyunlarda can sıkıcı, ilk kurduğum zaman genellikle crash ve fps drop yaşadım. Dün akşam donanım değişikliği yüzünden yeniden kurulum yaptım sanıyorum güncelleme gelmiş, bazı hataları tekrar yaşamadım. Aksine Mass Effect Andromeda aldığım performans beni gayet memnun etti.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3

temiz windows 10 isolarını inderbilecegim site varmı

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus
d3d3, 13 dakika önce tarihinde yazdı:

temiz windows 10 isolarını inderbilecegim site varmı

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
umitkaraogl

millet 10'a geçer ben 7'ye dönerim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus
umitkaraogl, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

millet 10'a geçer ben 7'ye dönerim :)

Sırf Red Alert II oyunu için Windows 7'yi tutuyorum. Çok kişinin nedeni vardır hala 7'de kalmak için. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismuta

Yeni güncellemeyle redshift özelliği getirmişler. f.lux kadar iyi mi birkaç gün deneyelim sonra f.lux'a elveda diyelim.

b1350cd0758d4dbb9623260e00f2aaf2.png

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
levis
byesiler, ‎20‎.‎04‎.‎2017 - 12:48 tarihinde yazdı:

Bayağı oldu. :)

Amazon'u falan bir araştır. Düşük paralara alabiliyorsunuz.

Amazona gerek yok.

http://www.hepsiburada.com/microsoft-windows-10-pro-oem-32-64bit-orijinal-lisans-anahtari-fqc-08977-p-HBV00000571Y4

59 TL ye alabiliyorsunuz. Lisans anahtarını size sms yada email ile gönderiyorlar.

"Microsoft Windows 10 OEM Sürümü Lisans Anahatarı (İndrime Linki ve Lisans anahtarı eposta adresinize gönderilecektir.) Versiyon Pro 32/64 Bit Kullanıcı Sayısı: 1 PC (Aynı Bilgisayarda aktivasyonu yapıldıktan sonra başka bilgisayrda kullanılamaz.Aynı bilgisayarda sınırsız kere kurulumu yapılabilir.) Lisans Dili: Türkçe (Çoklu Dil.) FreeDOS olarak aldığınız yada Lisansız bilgisayarınıza etkinleştirebilirsiniz. Lisans Kurulum yaptığınız cihazdan başka cihaza sonradan değiştirilemez, ilk kurulum yaptığınız cihaza tekrar tekrar kurulum yapabilirsiniz. OEM Lisans anahtarı Donanım Üreticisi üzerinden temin edilmektedir."

Ben aldım. Sorunsuz şekilde kurdum. 1 ay oldu gayetde memnunum. Tek sorun çıkarabilecek durum eğer anakartınız bozulursa lisans anahtarınında geçersiz kalıyor olması. Ama nasılsa çok ucuza aldığım için onu pek dert etmiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus
levis, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Lisans anahtarını size sms yada email ile gönderiyorlar.

6,56 lira kargo ücretini ne için alıyorlar?

Firma güvenilir gelmedi. Dikkat edilirse listelediği tek ürün de bu. Uzak durmak lazım.

tarihinde Nautilus tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bonafide

Windows 10 ile birlikte Microsoft arka planda mahremiyetinizi ihlal eden birçok işlem yapmakta. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız şu linklere bir göz gezdirmenizde fayda var.

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases
https://fix10.isleaked.com/
https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3f38ed/guide_how_to_disable_data_logging_in_w10/
https://www.winprivacy.de/english-home/
https://www.ghacks.net/2015/08/14/comparison-of-windows-10-privacy-tools/

tarihinde bonafide tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
levis
Nautilus, ‎06‎.‎06‎.‎2017 - 16:56 tarihinde yazdı:

6,56 lira kargo ücretini ne için alıyorlar?

Firma güvenilir gelmedi. Dikkat edilirse listelediği tek ürün de bu. Uzak durmak lazım.

200 TL lik şeyi 59 TL + 6,5 TL fiyata alma şansın var. Daha ne olsun. Ayrıca satış işlemi hepsiburada.com güvencesinde. Sen parayı hepsiburada.com a ödüyorsun. Satışı yapan firmada sana malı yolluyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus
levis, 20 dakika önce tarihinde yazdı:

200 TL lik şeyi 59 TL + 6,5 TL fiyata alma şansın var. Daha ne olsun. Ayrıca satış işlemi hepsiburada.com güvencesinde. Sen parayı hepsiburada.com a ödüyorsun. Satışı yapan firmada sana malı yolluyor.

200 liralık olan sadece yeni bir bilgisayarla verilen, isme faturalı bir lisans, etiket ve lisans anahtarı. Lisansla beraber Microsoft'tan teknik destek alabiliyorsunuz. Burada verilen illegal, resmiyetsiz, faturasız, nereden geldiği belli olmayan bir anahtar (bunu DH'de 40 liraya ücretsiz kargo(!) ile satan da var). Microsoft'tan destek alamazsınız ve her türlü yasadışıdır. Cihazda anakart değişimi yaptığınızda da bu anahtar iptal olur. Şimdi bu şeyi crack ile bedava kullanma şansın varken 59+6,5 vermeye gerek yok öyleyse. :)

Bir de satış işlemi Hepsiburada güvencesinde falan değil. Çünkü lisans anahtarlarında kanuna göre iade hakkınız yok. Kimseye almayın demiyorum. Alın ama aldığınız ürünün sokakta satılan korsan DVD'lerden farkı olmadığını bilerek alın.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.