Jump to content
Windows 10

Tavsiye Edilen İletiler

PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Tamamdır. :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
puan    159
Format atmadan önce, yaptığım bir ayar ile Windows güncelleme yapmadan önce "Yeni güncellemeler var, yüklemek ister misin?" tarzı bir uyarı veriyordu bana. Yani ben istediğim zaman güncelleme yapıyordum. Format attıktan sonra kendisi güncellemeleri indiriyor sonra "Güncellemeleri yüklemek için bilgisayarı şu saatte yeniden başlatacağım" diyor.

Ben istiyorum ki yine istediğim zaman güncelleme yapayım. Ayarını bulamadım bu sefer.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Redgrave    151
Redgrave

Kaspersky Internet Security 18, geçen ay "device census kameranıza erişmeye çalışıyor" şeklinde bir uyarı verince birkaç araştırma yapayım dedim. Arka planda çalışan bu işlem tamamen Microsoft'a aitmiş. Pek çok Windows 10 ve Kaspersky kullanıcısı aynı şeyi merak ettiği için Microsoft forumlarına bu işlemi neden yaptıklarını sormuş. Verilen cevap şu.
İşin tuhaf yanı, ABD'de yasaklanan Kaspersky olmasa Device Census'un ne olduğunu da öğrenemeyecektim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
puan    159

Birkaç farklı yöntemle halledliyordu: https://www.tenforums.com/tutorials/8013-enable-disable-windows-update-automatic-updates-windows-10-a.html

Ama bazen işe yaramadığı durumlar oluyor diye bir daha uğraşmamıştım.

Teşekkür ederim. Artık olup olmadığını sıradaki güncellemede göreceğiz :)

Mesajı attıktan 5-10 dakika sonra güncelleme var uyarısı verdi :) Çok teşekkürler @SunGod

tarihinde puan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    231
d3d3

Arkadaşlar  Microsoft Windows 10 Pro Oem 32-64Bıt Orijinal Lisans Anahtarı almak istiyorum daha sonra bilgisayarda parca degişimi yaptıgımda herhangi bir  sorun yaşarmıyım

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
freeseatr    106
freeseatr
d3d3, 4 sa önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlar  Microsoft Windows 10 Pro Oem 32-64Bıt Orijinal Lisans Anahtarı almak istiyorum daha sonra bilgisayarda parca degişimi yaptıgımda herhangi bir  sorun yaşarmıyım

Anakart değişiminde Oem lisans iptal olur. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100    253
ismail0100
En çok kullanılan uygulşama kısmı açılmıyor. Sebebini bilen var mı?

E01rR1gQR9mympFXxZqhMg.png&key=690400c7bc796d217c7569ce6fba99e40c408b63a21346fa0a5ed08fc37bc239
Gözden kaçmışsa diye birkez daha sprmak istiyorum :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    277
SunGod
ismail0100, 16 dk önce tarihinde yazdı:

Gözden kaçmışsa diye birkez daha sprmak istiyorum :)

Privacy ayarlarıyla ilgiliymiş, bende de aynı durumda. Gizlilik ayarlarında ne varsa kapamıştım.

https://www.tenforums.com/general-support/81608-show-most-used-apps-toggle-settings-greyed-out.html

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100    253
ismail0100
SunGod, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Privacy ayarlarıyla ilgiliymiş, bende de aynı durumda. Gizlilik ayarlarında ne varsa kapamıştım.

https://www.tenforums.com/general-support/81608-show-most-used-apps-toggle-settings-greyed-out.html

Bende kapattıydım demek ondan :) Çok teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    231
d3d3
freeseatr, 18 sa önce tarihinde yazdı:

Anakart değişiminde Oem lisans iptal olur. 

anakart degiştiginde iptal olacaksa gerek yok ozaman olmaya, teşekkürler :beer:

tarihinde d3d3 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    127
The Black
d3d3, 49 dk önce tarihinde yazdı:

anakart degiştiginde iptal olacaksa gerek yok ozaman olmaya, teşekkürler :beer:

Belki yardımcı olabilir sorunuza.

İlk 5 dakikada bu konudan bahsediliyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
onurali    17
onurali

Windows 10 1709 Fall Creators Update geldi. Bilmiyorum yüklediniz mi ama hiç bir sürümde bu kadar ufak tefek sorunla karşılaşmamıştım.

1-Bende önce Windows Store (Hiç kullanmam normalde de Edge'e ublock yükleyeyim demiştim.) hata verdi. "Something bad happened" diye bir şey çıkıyordu açınca. Bölge dil özelliklerini değiştirerek denedim önce yine aynı hatayı verdi sonra nasıl olduysa açıldı. Uygulamaları güncelleyince sonra sorun düzeldi. 
2-Framework yüklemem gerekti. Yine sorun çıktı yüklemedi bir türlü, bir hata kodu çıkıp durdu. Offline dosyadan bile yüklenmedi. Biraz araştırdıktan sonra CMD ye bir kod yazarak Windows isosunun içindeki dosyadan yüklemeyi başarabildim. 
3-PC'yi kapatırken açık program bırakırsanız yeniden başlattığınızda onlar tekrar açılıyor. Sanırım bu devam ediyor. 
4-Bazen fare takılıyormuş gibi oluyor, Nvidia ekran kartının anlık uyanmalarıyla alakalıymış sanırım. Hala bir çözüm getirilmiş değil. 
5-Bazen bilgisayar açıldığında Kablosuz ağ "etkisizleştirilmiş" olarak açılıyor. Etkinleştirmek gerekiyor. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    333
Kornsky
onurali, 2 dk önce tarihinde yazdı:

Windows 10 1709 Fall Creators Update geldi. Bilmiyorum yüklediniz mi ama hiç bir sürümde bu kadar ufak tefek sorunla karşılaşmamıştım.

1-Bende önce Windows Store (Hiç kullanmam normalde de Edge'e ublock yükleyeyim demiştim.) hata verdi. "Something bad happened" diye bir şey çıkıyordu açınca. Bölge dil özelliklerini değiştirerek denedim önce yine aynı hatayı verdi sonra nasıl olduysa açıldı. Uygulamaları güncelleyince sonra sorun düzeldi. 
2-Framework yüklemem gerekti. Yine sorun çıktı yüklemedi bir türlü, bir hata kodu çıkıp durdu. Offline dosyadan bile yüklenmedi. Biraz araştırdıktan sonra CMD ye bir kod yazarak Windows isosunun içindeki dosyadan yüklemeyi başarabildim. 
3-PC'yi kapatırken açık program bırakırsanız yeniden başlattığınızda onlar tekrar açılıyor. Sanırım bu devam ediyor. 
4-Bazen fare takılıyormuş gibi oluyor, Nvidia ekran kartının anlık uyanmalarıyla alakalıymış sanırım. Hala bir çözüm getirilmiş değil. 
5-Bazen bilgisayar açıldığında Kablosuz ağ "etkisizleştirilmiş" olarak açılıyor. Etkinleştirmek gerekiyor. 

Windows 10~ 1079 güncelleitirmesi henüz çok yeni... Detaylı incelemeler ve hataların ayıklanmasını beklemek doğru olur. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
onurali    17
onurali
Kornsky, 3 dk önce tarihinde yazdı:

Windows 10~ 1079 güncelleitirmesi henüz çok yeni... Detaylı incelemeler ve hataların ayıklanmasını beklemek doğru olur. 

İyi de bu beta sürüm değil ki. Format atmayana da güncellemeden geliyor. Eğer başka yollarla engellemediyseniz çare yok yüklenecek.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    333
Kornsky
onurali, Şimdi tarihinde yazdı:

İyi de bu beta sürüm değil ki. Format atmayana da güncellemeden geliyor. Eğer başka yollarla engellemediyseniz çare yok yüklenecek.

Aslında diğer güncellemelerine nazaran büyük bir güncelleme paketi içeriyor. Ayrıca sistemden çıkarılan ve eklenen özellikler vardı. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mickey    939
Mickey

1709 sıkıntılı bir sürüm. Kurulum esnasında siyah ekran problemiyle karşılaştım. Çözüm yollarını araştırırken, problemin oldukça yaygın olduğunu da gördüm. Siyah ekranı aşabilmem için kurulum esnasında PC'yi kapatıp açmam gerekti.

Ayrıca güncelleme sonrası boot süresi de arttı. Bir ara uygun zamanda, temiz kurulum yapmayı deneyeceğim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feraset    7
feraset

Herkese merhaba

Windows 10'da bir türlü halledemediğim bir sorun var Bir tanesi internetten indirirken diğer ikisi gmail'den gelen dosyaları indirirken yarım kalan ve inmeyen iki dosyam var Bunlar sistemde uzantıları ile görünüyorlar (birisi pdf diğeri doc dosyası) 0 (sıfır) KB olarak görünüyorlar Bunları hiçbir şekilde silemiyorum Silmek itediğimde "Bu klasörde değil, yerini belirleyin ve yeniden deneyin" diyor Ama fiziksel olarak ben görüyorum, diğer dosyalarla beraber listeleniyor

Nasıl silebilirim acaba? İnternette bir yerde güvenlikli modda açıp silin demiş ama işe yarayacağını sanmadığım için denemedim. Eski DOS modu gibi bir moda inebilsem sileceğim

Yardımlarınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    231
d3d3

@feraset unlocker dene

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    231
d3d3

Windows 10 Lite Edition kullanıp sıkıntı yaşayan oldumu hiç, misal oyunlarda filan sorun olur mu , ona göre bende kullanmayı düşünüyor, daha az yer kaplıyor,coğu gereksiz uygulamada kaldırılmış,oldukca hafif bir sistem :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.