Jump to content
superlative

Plex Media Server

Tavsiye Edilen İletiler

Putte    1.175
Putte

Ben de çift modem var. Bunlardan biri 100 mbps fiber hat (Upload 5 mbps) diğeri ise 20/20 mbps senkron hat. Yani upload ı 20mbps.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth

O zaman plex işe yarar tabii :devil: 20 mbit upload diyor :smurf::bananek:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    29
superlative

Bende 50/4Mbit KabloNet var. Babalar gibi izliyorum dışardan. Bu biraz da PLEX'in çalıştığı cihazın işlemcisi ile alakalı. Bu başlığı açtığımdan bu yana arşivim giderek büyüdü ve HDD yetmez oldu. Bende 12TB lık yayla gibi bir WD daha aldım. Şu an 6TB a yakın arşivim var ve hepsi CrashPlan ile yurtdışına yedekleniyor. PLEX Server kullanacaksanız NAS üzerinde filan çalıştırmayın çok ciddi sıkıntıları var o işin. Bir kere DB'sini yedeklemek sıkıntı, ayrıca Trakt.tv gibi add-on lar eklemek güncelleme yapmak sıkıntı. Benim laptop 7/24 açık i7 işlemci 16GB RAM var portumda açık. Her yerden transcoding yaparak donmadan çatlamadan izliyorum vallahi :fool:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth

benim seedbox üstünde çalışıyor. İnternet olan her yerden seyrediyorum.  

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jazzer    0
jazzer
8 hours ago, Putte said:

Benim modemimdeki durumu örnek olarak koyuyorum:

1- Modeminize adresinden tarayınızda girin. Genelde 192.168.1.1 adresindedir. Bazen 192.168.2.1 de olabiliyor. Buna bilgisayarınzıdaki ipye bakarak kolayca karar verebilirsiniz. O adresin en sonunu 1 yapın tarayıcı da gateway yani modemişnizdir o.

2- Ayarlardan NAT ı bulun. Genelde bu isim kullanılır. Benim modemde ise forwarding ismi kullanılmış. Girdiğimde içine gördYönlendirme listem aşağıda:

Clipboard01.jpg

PlexTv ismini verdiğim yönlendirme ise en aşağıda eklenmiş. Edit ten girersek içine ayarları göreceğiz aşağıda:

Clipboard02.jpg

Kırmızı çerçeve içine aldığım yerde ayarlar görünüyor:

Burada 32400 port PlexTv tarafından kullanılan port no. 192.168.1.40 ise bende Plex Media serverin kurulu olduğu host yani bilgisayar. Bu yönlendirme ile iletişim kurulduğunda PLEX çalışır sıkıntı olmaz.

Dikkat edeceğiniz husus ise Plex Media server kurulu bilgisayarınızın ip sini DHCP den almayın. IP adresi sabit olsun. Onu bir defa elle girin ki adres hep aynı olsun değişmesin. Yoksa adres değişip başka bir adres olduğunda yönlendirme çalışmaz. çünkü farklı adrese yayın yapar.

çok teşekkür ederim 

bu şekilde sorunum çözüldü. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.175
Putte

Güle güle kullanın.

• Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jazzer    0
jazzer

ilginç bir şekilde yine gitti uzak erişim. ayarları kontrol ediyorum aynı şekilde duruyor . modem ayarlarında harici IP diye bir şey var onu boş bırakmıştım ona bişey yazmam gerekiyor mu acaba?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.175
Putte

Hayır.

Plex Serverin kurulu olduğu bilgisayarın IP si sabit mi? Buna özellikle işaret etmiştim. Değilse ve DHCP den IP alıyorsanız eğer, her yeni IP atandığında erişimi kaybedersiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth

Plex pass kullanıyor musunuz ?

Ben 1 yıllık almıştım   yeniden alıp almamaya karar veremedim açıkçası...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.175
Putte

Ben kullanıyorum ve memnunum

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk