Jump to content
Tuğrul Akça

[Game of Thrones] 7. Sezon

Tavsiye Edilen İletiler

eyoruk    16
eyoruk

Gendry gitmişti hatırlıyorum Davos gönderiyordu da işte gelsin artık.Tahtın şu anki gerçek sahibi o çocuk ve kimsenin haberi yok 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Bu sezon göstereceklerdir (resimlerde görmüştüm) ama öyle yüksek mevkilere geleceğini sanmıyorum. :fool:Targaryen, Cersei, Euron gibi yükseklerdekiler (uygun bir kelime bulamadım) durmuşken sıranın Gendry'ye gelmesi çok zor. 

Bu yıl fragmanı izlememeye gayret edeceğim. Yedi bölüm, bir buçuk ay bile sürmeyecek. xD 

Not: Gülümseme mimiğini bulamıyorum.Yukarıdaki mimikleri mecburiyetten ekliyorum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga

@elbais @heroson

Baktığımız zaman Tolkien'in sadece kitapları vardı. Onlarda öldüğü süre sarfında ne kadar satmıştır bilemiyorum. Filmler ile büyük kazanç elde idildi.
Kısacası şişman bunu görüp tamamen olaya ticari olarak bakmaya başladı. Ölmeden ne kopartırsam koparayım havalarında...
Kitapların pek sallandığı yok gibi. Gelsin sinirimizi tepeye çıkartan bölümler, gelsin spin-offlar, gelsin filmler, gelsin paralar... Mesele şuan bu gibi. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    496
DeanJames
eyoruk, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Gendry gitmişti hatırlıyorum Davos gönderiyordu da işte gelsin artık.Tahtın şu anki gerçek sahibi o çocuk ve kimsenin haberi yok 

Aman khaleesi duymasın,kadın hakkım olanı almaya geliyorum diyor siz Gendry diyorsunuz. Maazallah salah ejderhaları , yakar ortalığı . :oleyo:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    264
AasgaarDvoLuNDagR

Araştırarak da bulabilirdim ama son 2 sezonu iş yoğunluğundan izleyemedim. Araştırırken de spoiler yememek için cesaret edemedim ve direkt bir sorum var. Bu 7. sezon kitap serisinde hangi kitaba denk geliyor? Ona göre en azından o kitaba kadar okuyup aranıza yetişmeye çalışayım. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon
AasgaarDvoLuNDagR, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Araştırarak da bulabilirdim ama son 2 sezonu iş yoğunluğundan izleyemedim. Araştırırken de spoiler yememek için cesaret edemedim ve direkt bir sorum var. Bu 7. sezon kitap serisinde hangi kitaba denk geliyor? Ona göre en azından o kitaba kadar okuyup aranıza yetişmeye çalışayım. :)

Bu sezona kadar her sezon kitaptan besleniyordu ama bu sezon ve önümüzdeki sezon kitaptan tamamen bağımsız olacak. Çünkü GRR Martin kitabı diziye yetiştiremedi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    264
AasgaarDvoLuNDagR

Teşekkür ederim @dagon. Tüm seriyi bitirmek gerekecek o zaman. Korktuğum başıma geldi. :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    16
eyoruk
DeanJames, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Aman khaleesi duymasın,kadın hakkım olanı almaya geliyorum diyor siz Gendry diyorsunuz. Maazallah salah ejderhaları , yakar ortalığı . :oleyo:

Valla kim alırsa alsın tahtı da zaten orada aday maday kalmadı artık 3 bölümde bitirmeleri lazım taht olayını madem hızlı geçecekler..Asıl olay öbür taraf ile yapılacak savaş nasıl olacak,orayı anlatamazlarsa Lost 2 olur benim için bu dizi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

"Game of Thrones" 24 Saatte En Çok İzlenen TV Fragmanı Rekorunu Kırıyor

592b09273aa19.jpg

Hepimiz özellikle ilkbahara ertelenmesinden sonra "Game of Thrones"a susamıştık ve HBO yedinci sezonun fragmanını çıkarana kadar susuzluğumuz ikiye katlanmıştı. Öyle ki bu haftanın yedinci sezon görüntüleri bir günde 61 milyon görüntülenme topladı (TV'nin rekorunu kırdığına inanılıyor.)

Deadline'a göre bu milyonlarca görüntülenme YouTube, Facebook, Twitter ve diğer platformları kapsıyor. Ayrıca 24 saatlik bir zaman dilimi içerisinde 61 milyona ulaşmak kesinlikle Mart'ın sonlarında yayınlanan kısa fragmanı (Bugüne kadar 67.6 milyon görüntülenme.) solluyor ki bu kısa fragman da tek başına 63.5 milyon görüntülenme rekoruyla "Game of Thrones" altıncı sezon fragmanını alt etmişti. Komik bir şekilde HBO'nun genel olarak en çok izlenen çevrimiçi içeriği toplamda 98 milyon görüntülenme ile Last Week Tonight'ın "Donald Drumpf" bölümü oluyor; 

https://www.planetdp.org/article/game-of-thrones-24-saatte-en-cok-izlenen-tv-fragmani-rekorunu-kiriyor-art99

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

"Game of Thrones" 7. Sezon İlk Gösterimi Senelerdir Karşılaştığımız En Uzun Süreç

592f1e8d1d4e9.jpg

"Game of Thrones" 7. sezonu pek de uzatılmış çalışma zamanı sebebiyle şikayetler toplayacak gibi durmuyor, özellikle toplamda 13 saat kalmışken. Yine de 16 Temmuz ilk gösterimi bugüne kadar ki en uzun çalışma zamanı olduğundan HBO'nun en iyi dramasının bölümleri tıka basa dolduracağını farzetmemiz için iyi bir sebep olmuş oluyor.

The Telegraph'a göre henüz isimlendirilmemiş 7. sezon ilk gösterimi işe tam 59 dakika ile başlayacak. Bugüne kadar ki en uzun bölüm ise tam 69 dakikalık süreyle "The Winds of Winter" isimli 6. sezon finali; 

https://www.planetdp.org/article/game-of-thrones-7-sezon-ilk-goesterimi-senelerdir-karsilastigimiz-en-uzun-suerec-art103

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
halilcalik17    0
halilcalik17

muhteşem bir sezon geliyor

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

Game of Thrones Yeni Kostüm Videosu 7. Sezon Görüntülerini Gösteriyor

5936cbaf04d67.jpg

Yeni Game of Thrones Kostüm Videoları 7. Sezon Karakter Anlarını Gösteriyor

7. sezon için yapılan bir Game of Thrones kostüm videosuna ve beraberinde yeni karakter görüntülerine bakıyoruz. HBO resmi YouTube kanalı tarafından paylaşılan videoda Michele Clapton, kendisi için giysi yapmaktan dizinin tasarımcısı olmasına uzanan yolculuğunu anlatıyor. Clapton; Game of Thrones kostümlerinden, kostümlerin karakterlerin durumunu nasıl yansıttığından ve birer birey olarak kim olduklarından bahsediyor. Videoya aşağıda göz atabilirsiniz.

Clapton dizideki dört ana kadın karakterle çalışmaktan ne kadar zevk aldığını ve her bir Game of Thrones kostümünün herkesin şu ana kadar hikayede ne durumda olduğunu gösterişini ele alıyor. Ayrıca şehirlerin tarihçesinden gezileri sırasında gördüğü şeylere kadar herşeyin kendisine nasıl ilham verdiğinden de bahsediyor. Herşeyi bir defterde tutuyor ve ilhamını dizide gördüklerimize can vermek için kullanıyor.

https://www.planetdp.org/article/game-of-thrones-yeni-kostuem-videosu-7-sezon-goeruentuelerini-goesteriyor-art114

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

"Game of Thrones"un 7. Sezon Finali En Uzun Bölüm Olacak

5939b1cf3405b.jpg

Game of Thrones'un yedinci sezonunun geçen yıllara kıyasla daha uzun bölümlere sahip olacağı ile ilgili belli belirsiz iddialar vardı ama tam bölüm dağılımı sayesinde iyi haberler geldi. Yedinci sezon yedi bölüme düşürülmüş olsa da en azından bu bölümlerin ikisi dizinin bugüne kadarki en uzun bölümleri olacak.

Bu bilgi bize Watchers on the Wall sayesinde ulaşmış olsa bile Entertainment Weekly'nin son günlerdeki yedinci sezon 16 Temmuz ilk gösteriminin bugüne kadarki en uzun açılış bölümü olacağı iddialarını yalanladığını görmezden gelemeyiz. Yine de final bölümü ejderha büyüklüğünde 81 dakikayla çıkagelirken sondan bir önceki yedinci sezon bölümünün 71 dakika (Dizinin 68 dakikalık en uzun bölümünden 3 dakika fazla.) süreceği söyleniyor.

İşte bölüm dağılımı;

https://www.planetdp.org/article/game-of-thronesun-7-sezon-finali-en-uzun-boeluem-olacak-art116

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Video aşırı iyi olmuş. Teker teker açıklamışlar.

Bu da Jaime'nin Azor Ahai olabileceğine dair teori. Bence Jon'un Azor Ahai'sinden sonraki en mantıklısı olmuş. 

tarihinde Burhan Guclu tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

Game of Thrones 7. Sezon Fotoğrafları Kışın Geldiğini Kanıtlıyor

593ecfe9a76a3.jpg

Zaman, HBO'nun Game of Thrones 7. sezonunu geçen sene olduğu gibi belli bir yere kadar gizli tutmaya çalışıp çalışmayacağını gösterecek ama kast yeni fotoğraflarda neredeyse tamamen gizli durumda. Henüz önceki reklamlarda görünmemiş bazı tanıdık yüzlerle beraber 7. sezonun en kışlık haline bir göz atın.

HBO, Richard Dormer'in Berric Dondarrion karakterinin Sandor Clegane'i daha da kuzeye doğru yönlendirişiyle beraber bir grup yeni Game of Thrones 7. sezon fotoğrafı paylaştı. Ayrıca Arya'yı da adı kışlı tepeli olabilecek bir yerde görüyoruz ama fazla umutlanmayın; 

https://www.planetdp.org/article/game-of-thrones-7-sezon-fotograflari-kisin-geldigini-kanitliyor-art124

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

Son sezon ve sadece 6 bölüm olacak olması (çokta emin değilim son okuduğum gelişme bu şekildeydi) bünyede pasif modda bulunan anarşist karakteri aktif hâle geçirmiş olsa da uslu uslu beklemekten başka çare yok.

Teoriler gırla yürüyor tabii ama ben ejderhaların, tahtı kazandıracak büyük savaşta şu ejderha kapanı mı neydi adı hatırlamıyorum, onunla öldürüleceğini ve duruma üzülüp her şeyden vazgeçen Khalesee'yi Jon snow un teselli edeceğini düşünüyorum tahtı ve ömrünü ona hediye ederek çünkü adalet bir şekilde kazanmalı :)

O değilde winter is coming deyip deyip durduk yazın ortasında getirdiler kışı 😂

tarihinde Nikoteen tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon
Nikoteen, 26 dakika önce tarihinde yazdı:

Son sezon ve sadece 6 bölüm olacak olması (çokta emin değilim son okuduğum gelişme bu şekildeydi) bünyede pasif modda bulunan anarşist karakteri aktif hâle geçirmiş olsa da uslu uslu beklemekten başka çare yok.

Teoriler gırla yürüyor tabii ama ben ejderhaların, tahtı kazandıracak büyük savaşta şu ejderha kapanı mı neydi adı hatırlamıyorum, onunla öldürüleceğini ve duruma üzülüp her şeyden vazgeçen Khalesee'yi Jon snow un teselli edeceğini düşünüyorum tahtı ve ömrünü ona hediye ederek çünkü adalet bir şekilde kazanmalı :)

O değilde winter is coming deyip deyip durduk yazın ortasında getirdiler kışı 😂

Gelecek sezon son sezon değil. 8. sezon da olacak. 7. sezon 7, 8. sezon 6 bölüm olacak.

tarihinde dagon tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon

SPOİLER!!!!!

Jon Snow'un gerçek isminin ortaya çıktığı söyleniyor. EW dergisi kafasından uydurmamışsa benim de doğru tahmin ettiğim ismi koymuşlar.

http://geekyapar.com/konular/dizi/game-of-thrones-bombalarinda-bugun-jon-snowun-gercek-adi-agizdan-mi-kacirildi-muhtemel-spoiler/

Bu videonun son 5 dakikasında hayat hikayesini öğrenebilirsiniz:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    984
SABRE

Emilia Clarke İlişki Teorinizi Yok Etmiş Olabilir

59457d9b6bad9.jpg

Game of Thrones var olduğundan beri "Song of Ice and Fire" başlığı Jon Snow ile Daenerys Targaryen'in karşılacağı umudunu veriyordu. Bu umut 7. sezonda gerçeğe dönüşebilir ama Emilia Clarke'ın ikilinin sonsuza dek mutlu yaşayacağını düşünenlere kötü haberleri var.

Büyük ihtimal 2019'da yayınlanacak 8. sezon ile aramızda uzun bir yol olsa da Clarke, S/ Magazine'e Ejderhaların Annesi'nin dikkatini Westeros'u fethetmekten herhangi bir krallık flörtüne çevirmeyeceğini söyledi. Daenerys ve Jon'un her zaman anlık bir bağlılık yaşama şansları var (Tabii karşılaşırlarsa.) ama bu onlar "Ice" ve "Fire"a katılmadan önce olabilir.

"Bence en sonunda kendi erkek ihtiyacını bir kenara attı. Öncülük etmek, kraliçe olmak, yönetmek ve doğum hakkını yerine getirmekle o kadar meşgul ve buna o kadar bağlanmış ki birinin gelip bu ünvanı paylaşması muhtemelen ona çok da hoş gelen bir düşünce değil." 

Dany, Kings' Landing'e yerleşip Jon'a Ak Gezenler'i yenmesinde yardım etse ve ikisi kurtulsa bile yeğeninin (Teknik olarak yeğeni.) Demir Taht'ı paylaşmak isteyeceğini düşünmek için hiçbir sebep yok. Jon "King in the North" ünvanını (Son eleman için iyi gitmemişti.) bile zar zor kabul etmişti yani Clarke'ın yorumlarından kıvırabileceğimiz birçok umut var; 

https://www.planetdp.org/article/emilia-clarke-iliski-teorinizi-yok-etmis-olabilir-art131

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Yeni fragman. 

Türkçe altyazılı.

tarihinde Burhan Guclu tarafından düzenlendi
  • Beğeni 7

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk