Jump to content
Tuğrul Akça

[Game of Thrones] 7. Sezon

Tavsiye Edilen İletiler

Coilbone    485
Coilbone

Aman spoilerlara dikkat :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

Okumaya pek niyetim yoktu ama daha dakika bir gol bir, nette dolanırken yedim bile çok ciddi bir spoiler. Keşke bölümler sızsaydı direkt de kurtulsaydık. Ben yeni bölümlerden spoiler yememek için sabah işe gitmeden önce erken kalkıp izleyip gidiyorum 3 haftadır, bu iş çok tadımı kaçırdı. Dakika başı spoiler korkusuyla yaşamamak adına acaba okusam mı diye düşünmekteyim....

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Okuyun gitsin. Eğer gerçekten de orijinal senaryo ise beklemek zorunda kalmazsınız. Eğer ki değilse de bölümü izlerken sürpriz olur. :) Kit Harrington Jimmy Kimmel'a katılmış 3 hafta önce, daha bugün gördüm. Dizi seti etrafında çok fazla kamera ve paparazzi olduğu için beşer saatlik 3 adet fake bölüm çekmişler sırf milleti yanıltmak için. Eğer bu senaryolar da bu set fotoğrafları ve fragman üzerinden uydurulduysa doğru olma ihtimali düşük. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dagon    120
dagon
Burhan Guclu, 38 dakika önce tarihinde yazdı:

Okuyun gitsin. Eğer gerçekten de orijinal senaryo ise beklemek zorunda kalmazsınız. Eğer ki değilse de bölümü izlerken sürpriz olur. :) Kit Harrington Jimmy Kimmel'a katılmış 3 hafta önce, daha bugün gördüm. Dizi seti etrafında çok fazla kamera ve paparazzi olduğu için beşer saatlik 3 adet fake bölüm çekmişler sırf milleti yanıltmak için. Eğer bu senaryolar da bu set fotoğrafları ve fragman üzerinden uydurulduysa doğru olma ihtimali düşük. 

İzlediğim bir iki inceleme videosunda söylediklerine göre şu ana kadar 3 bölüm de birebir aynıymış sızan senaryoyla. Ben okuyayım merakım gitsin diyorsanız siz bilirsiniz. Ama sürpriz kalsın istiyorsanız hem o sızan senaryodan hem de tanımadığınız ve teori kasıyor gibi görünen Youtuber'lardan uzak durun.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    365
ritel

Başlamasına aylar olmuş olsaydı belki okuyun derdim ama şurada dizinin bitmesine 27 gün kalmış. Bana göre sabredip dizinin keyfini çıkarın.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
VUR4L    58
VUR4L

:ergen::dansoleyo::ergen:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

Şunu belirteyim, bu başlık altına yazacağım bu mesajı forumdaki birkaç GoT başlığında daha kopyalayıp paylaşacağım. Çünkü söyleyeceğim şeyler sadece bu bölüm özelinde olmayacak.

Şimdi bu yazıyı yazma gereği duymamın başlıca sebebi @zarat 'ın yazdığı iletide paylaşımlarımdan dolayı teşekkür etmesi ve @ritel 'in girdiği son iletiler. Şunu fark ettim arkadaşlar, hayatımda tarifsiz bir yeri ve etkisi olan bu dizinin bitmeye yüz tutmuş son bölümlerine ben yorum bile yapmadım bu sezon doğru düzgün. Dizinin yayınlanmaya başladığı 2011 senesinden bu yana aşağı yukarı her bölüm için paragraflarca yazı yazardım. Tüm kitapları okudum, ilk 4 sezonun özellikle tüm bölümlerini üçer-dörder defa izledim. Daha dizi o kadar popüler değilken çevreme deli gibi anlattım, aşılamaya çalıştım. Çok defa okuldan, işten hatta uykumdan feragat edip zamanımı bu diziye harcadım. Dizideki birçok karakteri gerçek hayatta insanları sevemeyeceğim kadar sevdim. Dünya tarihinden iyi bir Westeros tarihi bilgisi edinmiştim zamanında, şuan artık çok şeyi unutmuş olsam da. Şimdi ortada bu derece ciddi bir hayranlık durumu varken nasıl oldu da iş buraya geldi ben bunu sorguluyorum kendimce?

Hala Pazartesi sabahlarını iple çekerek bekliyorum bölümleri, hala sabahın körüne alarm kurup ilk iş izliyorum ama kalmadı o eski heyecan. Özellikle kitaplardaki her şeyi tüketip de senaristler bayrağı devraldıktan sonraki kısımda dizi yokuş aşağı gitmeye başladı.Kurulan eşsiz evrenin, yaratılan düğümlerin, olay örgüsünün gücü ve kudreti hatırına hala sağlam şekilde ayakta kalabiliyor, hikayenin gidişatının yapı taşları, kritik dönüm noktaları zaten belli olduğundan bir şekilde o hikaye akışı sağlanıyor ama GoT'u GoT yapan şey belli iki nokta arasında gidilen yoldu. O yol öyle eşsiz anlatılıyordu ki biz o yola aşık oldu. Artık ortada yol falan kalmadı, sadece iki noktayı görüyoruz. Örneğin bir nokta buzdan gölde esir kalmış tayfamız, diğer nokta Dany'nin ejderlerle gelmesi. Bakın arada yol yok, sadece bunları görüyoruz. George R.R. Martin'in elinBuna beden çıkmış ustalık eseri karakterlerin tadına doyum olmayan diyaloglarının yerini ben dahil hepimizi uyuşturan, izleyince gazlayan bol efektli aksiyon sahneleri öyle bir aldı ki artık son bölümdeki Tyrion - Cersei sahnesi gibi sahneler görünce gerçekten gözlerim doluyor eski günlerin hatırına. 

Geriye kala kala 6 bölüm kaldı. Bu destanın sonunu bir şekilde öğreneceğiz artık ama keşke kıytırık bir Hollywood filmi gibi bitirilmesiydi bu iş. Keşke incelikle işlenen Jaime karakteri rezil edilmeseydi, keşke Baelish'in sonu böyle anlamsız olmasaydı. O kadar çok keşke var ki, GRRM'in emeğine yazık gerçekten. O adamın yerinde olsam kahrolurdum şu bölümleri görünce. Gerçi o da vakitsizlikten izleyemediğini söylemiş ama hiç izlemesin daha iyi zaten. Dizi için şuan öyle hissediyorum ki sanki çocukluktan bari kardeş bildiğim bir arkadaşım üniversiteye okumaya gitmiş de saçma sapan bir insan olarak geri gelmiş gibi. O eskiye dayanan dostluktan kaynaklı koparamadığın bir bağ var. Hala bazen eski günleri yad edip duygulanıyorsun, o arkadaşın içinde eski karakterinden ışıltılar görüp umutlanıyorsun yine aynı olur muyuz diye ama heveslenmene bile izin vermeden o yine normale dönüyor, yeni normaline. 

Eskiden dizi hakkında forumda, ekşisözlük'te, IMDb'de yazılan her yorumu okurdum ve değerlendirirdim. İnsanlarla münakaşaya girerdim. Artık inanın forumda yazılanlara bile göz ucuyla bakıp geçiyorum. Çünkü aşağı yukarı herkes aynı şeyi yazıyor, üstüne tartışacak derinlikli bir şey kalmadı. Eskiden bir karakterin bir eylemi yapmasındaki sebeplerden tutup çok basit bir kararın ne gibi sayısız sonuç doğurabileceğini konuşuruduk. Artık yorumlar bile sığlaştı. Yanlış anlamayın kimseyi eleştirmiyorum, ben de dahilim bu sığlaşan yorumlara. Hepimizin söyledikleri belli. ''OFFFF be abi, Drogon nasıl dağıttı ortalığı ama'', ''Abi efsane bölümdü ya, Night King ortalığın anasını belleyecek!!!'' ayarında yorumlar var ortada maalesef. 

Olmasaydı sonumuz böyle. Son olarak The North Remembers diyip kapatayım mevzuyu, öyle değil mi @heroson ? Kuzey hatırladı aslında neredeyse hatırlayacağı her şeyi ama hiçbir intikamın bile bir tadı, anlamı kalmadı artık bende. Ne Freyler için, ne Baelish için ya da yarın öbürgün olursa Cersei için.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    481
heroson

İletiyi okurken ben bunu ne zaman yazmışım acaba diye düşündüm :S:D@SirRonyon düşüncelerimi kelimesi kelimesine yazmış resmen :beer:.

Her bölüm sonrası deli gibi konuşacak biri arayan, foruma pragraflaca yazı yazan ben, bu sezon (aslında geçen sezondan başlamıştı) bir şeyler yazamak ya da konuşmak istemedim. İzledim, eğlendim, sevdim, tişörtümü giydim çıktım dışarı (bir de öyle eğlendim :foleyo:), özetle eğlendim ama işte sadece eğlendim ama neticede bu sezonla birlikte konuşacak bir şey kalmadı artık. Son sürat hızla gidiyoruz bodoslama bir yerlere ama nereye gidiyoruz acaba fan service dışında...Dediğim gibi içimden cidden yazmak ya da konuşmak gelmiyor ki zaten içimde olanları @SirRonyon bu başlıkta, diğer başlıklarda da @ritel, @pckolog, @zarat ve bir çok arkadaşımız yazmış...

Ne diyeyim en iyisi THE NORTH REMEMBERS diyeyim de uzatmayım...

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
wincih    5
wincih

r2WLO1.jpg

Şahsen dizinin sonunda istediğim şey white walkersların westeros u haritadan silmesi, dany den tutun da jon snow a kadar herkes aynı şekilde yozlaştı benim gözümde. Ne daenerys beklenen kurtarıcı nede jon snow iyi bir lider. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk