ledzep

TV Tavsiyesi, Hangisini Almalı

Tavsiye Edilen İletiler

ledzep

4K 3DTV istiyorsanız LG 2017 modellerinden 3D özelliğini kaldırdı, bu nedenle tükenmeden 2016 LG modellerinden almaya çalışın.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
thedeli

Vallaha 3d falan bilmem de, LG tv vardı sattım yerinde 

SAMSUNG UE49KS8500UXTK Aldım, ben ömrü hayatımda böle bişi görmedim.. Harika bir televizyon. ps4'de hdr de destekliyor. neyse :D

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout
4 hours ago, ledzep said:

4K 3DTV istiyorsanız LG 2017 modellerinden 3D özelliğini kaldırdı, bu nedenle tükenmeden 2016 LG modellerinden almaya çalışın.

Ben alışamamıştım tv'de 3D olayına tutmadı zaten sonucu da bu oldu. Tv'de 3D'yi 55'' ve üstü boyutlar da izlenilebilir buldum, bu cihazların da fiyatları ortadaydı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
thedeli
5 minutes ago, Fallout said:

Ben alışamamıştım tv'de 3D olayına tutmadı zaten sonucu da bu oldu. Tv'de 3D'yi 55'' ve üstü boyutlar da izlenilebilir buldum, bu cihazların da fiyatları ortadaydı.

Bende alışamamıştım. Dediğin gibi dostum 55 üstü lazımdı. Ben projeksiyon cihazında denemiştim, duvarda, o zaman işte bu demiştim, ama yok film bul, yok alt yazı ekle, şu bu derken çok uğraştırıyordu bir de son dönemlerde 2d'den hallice 3d filmler çıkıyordu. 2 sahne gerçek 3d gerisi 2d :D Bizi kazıkladılar, geçtiler şimdi 4k' hdr'ye :D İyi mi onu da yedik :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fallout
Just now, thedeli said:

Bende alışamamıştım. Dediğin gibi dostum 55 üstü lazımdı. Ben projeksiyon cihazında denemiştim, duvarda, o zaman işte bu demiştim, ama yok film bul, yok alt yazı ekle, şu bu derken çok uğraştırıyordu bir de son dönemlerde 2d'den hallice 3d filmler çıkıyordu. 2 sahne gerçek 3d gerisi 2d :D Bizi kazıkladılar, geçtiler şimdi 4k' hdr'ye :D İyi mi onu da yedik :D

Aynen.:D

Şimdi gözlük ihtiyaçı olmadan 3D vs olacak deniliyor OLED tv'ler de çıkacakmış ama nedir ne değildir tam bilemiyorum. Geçen gün LG Signature'ı kurcaladım baya sıkıntılı cihaz. :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
thedeli

Vallaha bu incelik bu şeffaflık yeter :D 3d istemeyük :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ledzep

4k TV'de S3D oyun oynasanız bir daha S3D olmadan oyun oynamak istemezsiniz ve LG TV'lerin kıymeti artar gözünüzde ama sadece film için değmez tabi. Şu an 3D oyun meraklıları deli gibi stok yapıyor 2016 4K 3D LG TV'leri, tabi yabancı ülkeler için geçerli dediğim.

2016 LG UH serisinde ve daha üstündeki serilerde HDR var, hatta 3D ve HDR beraber sorunsuz çalışıyor, merak edenler varsa diye belirteyim.

Fallout'un belirttiği gibi ne yazıkki 3D tutmadı genel izleyici kitlesi tarafından. Bunda en büyük suç sahte 3D'li film üreten açgözlü film şirketlerinde ve yanlış ve yetersiz tanıtımlarda.

James Cameron'un Avatar serisini 3D olarak piyasaya sunmasının ardından gözlüksüz 3D'li TV'ler teknolojisini geliştirebilir ve çıkış yapabilirse tekrar patlama yapabilir 3D.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RosenCruz

3D işi TV'lerde kapandı gibi. Bence paranızı kaptırmayın. Muhteşem görüntü kalitesi gibi bir takıntınız yoksa VESTEL ve yan markaları bence fena iş çıkarmıyor. Ben A101'den SEG marka, 48inch bir smart TV aldım. İki yıldır sorunsuz kullanıyorum. Eve gelen misafirler de fiyatını duyunca çok şaşırıyorlar. Aynı büyüklükte bir LG ya da SAMSUNG un yarısı. Bütçesi dar olanlar bu modellere baksınlar derim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
IRoN

Merhaba,

Aslında biraz acil bir durum nedeni ile 2017 model LG ve Samsung modellerin Nisan-Mayıs gibi gelmesini bekleyemeden almak zorundayım.

Bugün Teknosa da 43 inç LGUH650V modelini inceledim.

Oradaki arkadaş satış taktiği nedeni ile demedi ise yaptıkları özel kampanya yarın akşam sona ermeden fiyatı 2599 TL imiş.

Tabi bu modelde bir çok özellik iyi iken akıllı kumandası ayrıca satılmakta o da ayrı.

Çarşamba itibari ile olacak fiyatı da TV nin yanındaki kartonette yazan fiyatın altında hazırlanmış halde gösterdi ve 3099 TL idi sanırım.

Modelin özellikleri ihtiyaçlarım için uygun gözüküyor.

2 önceliğim var. 

Birisi TV üzerinden Digiturk Play uygulaması ile izlemek ki hali hazırda kullandığım LG LM660S modelin de bu uygulama ile izlerken aralıklarla donma sorunu ile bir maç boyunca 

en az 10-15 kez dur kalk yapıyorum ve yeni TV lerde işlemci daha hızlı olduğu için bu sorun olmaz diye düşünüyorum ama deneyimleyen var ise dinlemek isterim.

Bir diğer konu da D-Smart ı modül ile kullanıyorum ve baktığım 2016 43 inç Samsung modellerde kimisi var kutudan ayrı aparat çıkıyor kimis de çoğunda yok diyor anlamadım.

Özetle;

43 inç UHD, Digiturk play uygulamasını özellikle maçlarda sorunsuz çalıştıran, modül desteği veren, internet tarayıcısı bir PC gibi olmayacak biliyorum ama hızlı bir marka model tavsiyeniz de var ise duymak isterim.

Saygılarımla...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000

3D özelliğini sılıkla kullanan varmı?

Hevesle aldığım tv de toplasan 15 tane 3D yapım izlemişimdir.

Çoğuda kızımla beraber izlediğimiz animasyonlar.

Hevesimiz geçince özelliği bile aklımıza gelmiyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Alkali Feldispat

Bende Samsung KS8500 modelinden aldım, şu an piyasada bulunan televizyonlar içerisinde en iyi oyun performansı veren tv olarak gözüküyor. Playstation Pro ile coşuyor resmen TV, eğer oyun için düşünen arkadaşlar varsa şu an Fiyat/Performans olarak en iyi televizyon...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar

3D özelliğini çoğunlukla kullanırım 55'' üstü şart. Bu durumda yer ve imkanınız varsa projeksiyon tercih etmelisiniz. Tv'deki smart özelliklerinden feragat edip, yanınada güzel bir avr cihaz alıp D-smart,Digitürk ve bluray oynatıcı veya nmt cihazınızı avr üstünden tek bir hdmi ile projeksiyon cihazınıza aktarıp kesinlikle keyif alabilirsiniz. Ben 120'' perdeye yansıtıyorum full hd 3D projeksiyon ve dune hd cihaz ile gayet tatmin ediyor. Sadece film izleme amaçlı kullanıyorum. 14 tb arşiv ve hepsi gerçek blu-ray riplenme işlemi görmemiş. Dune nmt ile sadece Yüzüklerin Efendisi Uzatılmış versiyonu 210gb, Mad Max Fury Road 3D 42.7gb, Terminator Genisys 45.6gb, Warcraft 3D 46.7gb kayıp olmadığı için görüntü akışı cok iyi oluyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1

3d bence gerekli...o kadar para verip bu da olmazsa Murphy yasası hatırlatır...keşke 3 - 5 fazla verip alaydık deme olasılığı var fikrimce....LG' lerin görüntü kalitesini daha çok beğeniyorum..daha doğal geliyor bana....

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nosferatu
ledzep, 12.02.2017 - 17:09 tarihinde yazdı:

webOs 1.0  ve 2.0  kullandım 3.0 bilmiyorum ama 1 ve 2 TV kullanımı acaip derecede yavaştı. Özellikle TV ilk açıldığında eski model pc gibi kendine gelmesini bekliyorsunuz 1-2 dakika. Sanırım yeni bir TV alsam Samsung Tizen seçerdim. Özelliğini bilemem ama oldukça hızlı gözüktü gözüme. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vorb

LG ve Samsung'un renk paletlerini sevemedim gitti,Philips kullanıyorum çok memnunum   renkler daha doğal geliyor bana,3d özelliğini aldığım da kullandım bir daha da kullanmadım Philipsin dahili recevier  işe yaramaz zaten bu tip tvler de dahili recevier ve android tv  tamamen pazarlama işi bence,kullandığım tv pc ye bağlı oyun,hd film vs beni hiç mahçup etmedi tavsiye ederim.

tarihinde vorb tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
IRoN
thedeli, 12.02.2017 - 21:18 tarihinde yazdı:

Vallaha 3d falan bilmem de, LG tv vardı sattım yerinde 

SAMSUNG UE49KS8500UXTK Aldım, ben ömrü hayatımda böle bişi görmedim.. Harika bir televizyon. ps4'de hdr de destekliyor. neyse :D

Sevgili @thedeli nin biraz başını ağrıttım ama iyi ki tavsiyesine uymuşum.

49KS8500 modeli aldım bende ve hayatımda ilk kez izleme mesafesi kısa da olsa, TV ye bir kaç saatte alıştı gözlerim.

Hatta acaba 55 inç mi alsaydım bile diyorum hala :D

Ve gerçekten çok beğendim, keyifle de kullanıyorum.

Tekrar teşekkürler sevgili kardeşim :)

Bu arada dün gece Vatan'ın web sitesinde inanılmaz bir fiyata sattılar (ortalama 4.300 TL iken 3.700 TL den satıldı)

Düşünen olursa bu aralar tüm siteler geceleri böyle indirimler yapacak gibi ki malum yeni modellerin girişine 1-2 ay kaldı.

Saygılarımla...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
thedeli
IRoN, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Sevgili @thedeli nin biraz başını ağrıttım ama iyi ki tavsiyesine uymuşum.

49KS8500 modeli aldım bende ve hayatımda ilk kez izleme mesafesi kısa da olsa, TV ye bir kaç saatte alıştı gözlerim.

Hatta acaba 55 inç mi alsaydım bile diyorum hala :D

Ve gerçekten çok beğendim, keyifle de kullanıyorum.

Tekrar teşekkürler sevgili kardeşim :)

Bu arada dün gece Vatan'ın web sitesinde inanılmaz bir fiyata sattılar (ortalama 4.300 TL iken 3.700 TL den satıldı)

Düşünen olursa bu aralar tüm siteler geceleri böyle indirimler yapacak gibi ki malum yeni modellerin girişine 1-2 ay kaldı.

Saygılarımla...

Güzel günlerde sorunsuz kullan dostum. Güzel televizyon bende bir ara 55 alsam mı diye düşündüm inan ki :D Artık bir daha ki yıl yenileri gelince :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
IRoN
thedeli, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Güzel günlerde sorunsuz kullan dostum. Güzel televizyon bende bir ara 55 alsam mı diye düşündüm inan ki :D Artık bir daha ki yıl yenileri gelince :D

Tekrar teşekkür ederim kardeşim :)

Ne yalan diyim, bir gün sonra değişebiliriz deseler di anında değişirdim :D

Ama dediğin gibi sanırım 2017 Q serileri ile ilgili ucundan başlayan incelemeler de görüntüden ziyade Tizen 3.5 işletim sistemi, çift tuner vs gibi göz boyamaya yönelik gelişmelere daha çok yer verilmiş gibi ve artık seneye beraber alırız hayırlısı ile.

Sen de güzel günlerde sorunsuzca kullan.

Saygılarımla...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
trhn

Lg web os sistemli Tvler öneririm.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
billypostman

Arkadaşlar selam,

Yeni televizyon almayı düşünüyorum. Bütçe 3000-3500 TL arası.

Öncelik olarak web uygulamalarının düzgün çalışması, mesela PuhuTV izleyebilme vs. Bunun için de LG'nin uygulamaları desteklemeyebilir diyerekten Android TV'lere yöneldim. 2016 modellerde şimdiye kadar duyduğum tek sıkıntı Android 7 versiyonunu desteklemeyecek olmaları. Aşağıdaki 2 ürün arasında kararsız kaldım. Var mıdır başka bir tavsiyesi, yorumu olan?

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/sony-kd55xd7005baep-55-inc-139-cm-ekran-ultra-hd-4k-android-smart-led-tv-288796966

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-55pus6401-12-4k-uhd-ambilight-android-smart-ultra-ince-led-tv-283185466

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.