Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
mnth

Hangi Medya Oynatıcıyı Kullanıyorsunuz ?

Tavsiye Edilen İletiler

mnth    132
mnth

Şu an evde nuc pc + minix h8 mevcut...

ufak bir htpc toplama arifesindeyim...

siz neler kullanıyorsunuz ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alihsans    300
alihsans

Başlık Donanım bölümünde açıldığı için bilgisayarlarda kullandığımız oynatıcı yazılımlarından bahsetmiyor olsa gerek.

• Oynatıcı: Himedia Q3 Quad Core ( 4K+H265 ) Smart TV Box
  • Ses: Logitech Z-5500 Digital 5.1 Speaker System
  • Görüntü: Samsung LE40A551 LCD TV

Eski bir sistem gibi görünse de benim işimi fazlasıyla görüyor.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rjxone    9
rjxone

Superonline'dan hediye gelen Apple Tv 4'ü kullanıyorum. İlk başlarda kendimi kazıklanmış gibi hissettim. Daha sonra Plex kurdum, fakat altyazı olayı çok sorunluydu. srt2utf8 eklentisi ile altyazı sorunu çözülebiliyor gibi görünse de birkaç defa yenileme yapmam gerekiyordu, bu da bana hiç çekici gelmedi.

Daha sonra VLC kullanmayı denedim, fakat onda karakter kodlamasını ne yaparsam yapayım Türkçe karakterlerde meydana gelen sorunları aşamadım.

Son olarak Infuse satın aldım. Tam olarak istediğim şeyi yapıyor, sunucu olarak kullandığım bilgisayardaki dosyaları ağ üzerinden görüp oynatıyor. Video ile aynı isimdeki altyazıyı otomatik görüyor ya da altyazı indirmeyi unuttuysam opensubtitles'tan altyazı indirebiliyor. Altyazı rengi, kodlaması, zamanlaması gibi özelliklere müdahale edebiliyorsunuz. Ayrıca izlediğim dosyaların listesini tutuyor ve yarım bıraktığım videolarda kaldığım yerden devam etmeme izin veriyor. Yine de Apple Tv önerir miyim? Kesinlikle para verip alınası bir şey değil. Macbook'unuz varsa airplay ile ekranı doğrudan yansıtabiliyorsunuz, Windows içinse küçük bir uygulama vardı onunla istediğiniz video dosyasını doğrudan Apple Tv'ye atabiliyorsunuz ama kullanışlı değil.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

2007, 1,83GHz core 2 Duo, 4 GB DDR2 SDRAM, 64 MB Grafik kartlı mac mini kullanıyorum media center olarak. X265 1080p hariç en küçük bi sorun bile yaşatmadı bana bu güne kadar, minnettarım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
trhn    36
trhn

PC de VLC player isimi görüyor. Tv olarak LG Smart 3D  ile filmleri izliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
drmb    1
drmb

Odroid C2 üzerine kurulmuş LibreELEC - Kodi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    132
mnth
drmb, 30 dakika önce tarihinde yazdı:

Odroid C2 üzerine kurulmuş LibreELEC - Kodi.

Güzel sistem...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    186
alpalp84

En son 2015 de yüklediğiö hala güncellemediğim pot ve bs player.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
wisecancer    0
wisecancer

yılını hatırlamıyorum ama pcde bs player, telefon veya tablette mx player ve tv de lg film dizi izlemeyi severim fakat ev ahalisini rahatsız etmemek için genelde kablosuz kulaklıkla pc de izlerim ve bs player vazgeçilmezim...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Muh Tar    1
Muh Tar

Splash Media player.Ayar yapması kolay geldi.Bilgisayarı anfi vasıtası ile tv ye bağlayabiliyorum.Onun dışında indirdiklerimi de Tvix vasıtası ile seyrediyorum.Belki eski bir kombinasyon ama işimi görüyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Stifler    2
Stifler

Samsung PC Share kullanarak Samsung KS8500 TV de masaüstü bilgisayarımdaki ve ağdaki tüm videoları yayınlayabiliyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    132
mnth

X265 ve 4K için halen arayış içindeyim.

Fakat $ havalarda seyrettiğinden dolayı Odroid C2 alma arifesindeyim.

Benim AMD E240 1.5 Ghz 2 GB DDR3 32 GB SSD mini pc x265 10 bit lik bir dosyayı ağdan oynatamadı. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sasuta    4
sasuta

Zidoo X9S kullanıyorum ve şu an oldukça memnunum.  Bluray isoları menüleriyle birlikte oynatabiliyor. Ayrıntılı bir altyazı menüsü var. Yüksek bitrateli 4K videolar yağ gibi akıyor.

Merak edenler incelemesi burada:

https://forum.donanimhaber.com/zidoo-x9s-x8-x10-ve-xtreamer-express-realtek-1295-chipsetli-android-tv-box-kullanicilari--120249299

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    132
mnth
sasuta, 12 sa önce tarihinde yazdı:

Zidoo X9S kullanıyorum ve şu an oldukça memnunum.  Bluray isoları menüleriyle birlikte oynatabiliyor. Ayrıntılı bir altyazı menüsü var. Yüksek bitrateli 4K videolar yağ gibi akıyor.

Merak edenler incelemesi burada:

https://forum.donanimhaber.com/zidoo-x9s-x8-x10-ve-xtreamer-express-realtek-1295-chipsetli-android-tv-box-kullanicilari--120249299

Bu cihazı inceledim. Gayet güzel görünüyor. Yurt dışından sorunsuz gelir mi gelmez mi bilemedim açıkcası...

Bir de benim önceliğim Kodi... Çok alıştım o yüzden...

x265 ne durumda bu cihazda ???

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sasuta    4
sasuta
mnth, 50 dk önce tarihinde yazdı:

Bu cihazı inceledim. Gayet güzel görünüyor. Yurt dışından sorunsuz gelir mi gelmez mi bilemedim açıkcası...

Bir de benim önceliğim Kodi... Çok alıştım o yüzden...

x265 ne durumda bu cihazda ???

Cihaz için kodinin cihaza özelleştirilmiş bir versiyonu var "ZDMC" Bunun amacı arşivlenmiş filmleri açarken cihazın kendi media oynatıcısını kullanması. Yoksa playstoredan kodi indirip kuruluyor fakat o zaman kodi kendi oynatıyor. Geri kalan her şey kodi zaten.

HEVC, x265 ve 10Bit desteği var. Linke girip incelerseniz çok kapsamlı bir desteğe sahip olduğunu görürsünüz.

https://www.zidoo.tv/Product/index/model/X9S/target/rRwtRFydZ4xKKmVViAFMcQ%3D%3D.html

Zidoo'nun diğer üreticilere göre en büyük artısı markanın kullanıcı dostu olması ve eleştirileri dinleyip yeni yazılımları ona göre geliştirmeleri.

http://forum.zidoo.tv/index.php?forums/zidoo-x9s.23/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    123
zapp brannigan

x265 vb. oynatabildiği için VLC PLAYER güncel sürümleri iyidir. Başka bir playera ihtiyaç duymadım 6 senedir. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    42
eros

Yazılım olarak Pot player üzerine eklenmiş Madvr. Donanım olarak i3 6100 işlemcili ve 1050ti ekran kartlı pc. Zaten Madvr en az orta düzey bir ekran kartı ister ama çok kaliteli görüntü verir, 720p ripleri bile 4K tv de çok başarılı bir şekilde upscale edilmiş halde izlersiniz.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk