Jump to content
KmE

Manga Çeviri İstek

Tavsiye Edilen İletiler

KmE    48
KmE

Merhaba arkadaşlar,

Değişiklik olsun diye bir manga çevirmeye karar verdim. Özellikle çevrilmesini istediğiniz bir seri varsa buradan istek alabilirim.

Bu başlığı da forumdaki manga çeviren çevirmenlerden istek yapmak için kullanabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    303
nht.ctn

Aslında okuduğum bir manga (Okuduğum tek manga) ama Kaze no Tani no Nausicaä'nın çevrilmesini isterdim. Tabii çevirisi yoksa. Ben epey bakınıp bulamamıştım ama hala ilk 20 deki bir manganın çevrilmemiş olmasına inanmakta zorluk çekiyorum o.O

Şunu söyleyeyim ki filmi yedi chapter'ın sadece ilk ikisini filler bir son ile anlatıyor. Mangada o kısım sadece giriş kısmı oluyor, sonraları olaylar çok güzel yerlere evriliyor. Bol bol savaş terimi geçen, ortalamadan zor sayılabilecek dili var bu arada.

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ARE-YOU-SURE    147
ARE-YOU-SURE
nht.ctn, 19 dakika önce tarihinde yazdı:

Aslında okuduğum bir manga (Okuduğum tek manga) ama Kaze no Tani no Nausicaä'nın çevrilmesini isterdim. Tabii çevirisi yoksa. Ben epey bakınıp bulamamıştım ama hala ilk 20 deki bir manganın çevrilmemiş olmasına inanmakta zorluk çekiyorum o.O

Şunu söyleyeyim ki filmi yedi chapter'ın sadece ilk ikisini filler bir son ile anlatıyor. Mangada o kısım sadece giriş kısmı oluyor, sonraları olaylar çok güzel yerlere evriliyor. Bol bol savaş terimi geçen, ortalamadan zor sayılabilecek dili var bu arada.

Sanırım Tortuga başlamayı düşünüyordu.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

The God of Highschool var 200'den sonra çevirisi yok alabilirsek güzel olur. :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    48
KmE

Bir seriye yarıdan girmek istemiyorum. O yüzden direkt hiç çevrilmemiş seri önerirseniz daha iyi olur. :D Bir de başkasının planladığı bir seriye de bulaşmayayım. Manga çevirmeyi bir de PS yeteneklerim körelmeye başladığı için istiyorum. Güzel pratik olur. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    122
The Black

Yardım edebilirim edit işleminde daha önce bir kere yaptım beceremedim:blushsmiley:, öğrenmek istiyorum açıkcası bana da öğretirsen ne güzel olur.:friends:

Edit: hatalı kelimeler.

tarihinde The Black tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    63
CloudT

@KmE

Ne tür seviyorsun? Ona göre önereyim çünkü ele alınabilecek çok seri var, liste yapmak zor geldiğinden daha net atışlar yapmak adına belki 3-5 seri önerebilirim. Tabii hiç ele alınmamış, bekleyen serileri kastediyorum.

tarihinde CloudT tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    48
KmE

@CloudT

Sevdiğim pek çok tür var. Genelde hikayesinde hoşuma giden bir şey olduğu sürece her tür seriyi izleyebilirim/okuyabilirim. O yüzden aklınızda "bu kesin çevrilmeli!" dediğiniz bir seriler varsa onları listelerseniz arasından birini seçebilirim.

Bir de bir kriter daha ekleyeyim. 100 küsür sayılık çok uzun bir seriye girmek istemiyorum. Mümkün olduğunca makul bir miktarda sayısı olsun. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    63
CloudT

O halde;

Daha var ama bunlar arasından seçemezsen eğer bir ara devam ederim.

tarihinde CloudT tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    48
KmE

@CloudT

Öneriler için teşekkürler. Şu an iş yüzünden meşgulüm, ama ilk fırsatta hepsine göz atacağım. :good:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dazed    219
Dazed

Jinsei when? (Ha manga, ha LN. :D)

tarihinde Dazed tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

Nichijou ve Yuru Yuri :) 100 küsür ama sayfa sayısı az :friends:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    48
KmE
Dazed, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Jinsei when? (Ha manga, ha LN. :D)

where* :oleyo:

Jinsei'ye yeterince zaman harcadım, tekrar dokunmam. :D

@hibarikasuya

Yuru Yuri'den nefret ederim. :D 2. sezonu yayınlandığında üstünde çalışmıştım, delirtmişti.

tarihinde KmE tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

@KmE Nazedeshou ka?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    48
KmE

@CloudT

Öneriler için tekrardan çok teşekkürler, ama tamamen farklı bir mangayı çevirmeye karar verdim. The Voynich Hotel'i çevireceğim. Zaten Türkçeye çeviren bir grup var gördüğüm kadarıyla, ama okuyup çok sevdiğim ve aynı zamanda chapter başına epey kısa olan bir seri. Zaten tamamen keyif için çevireceğimden bu seriye el atayım dedim. Önerdiğin serilerden okumak için listeme aldığım var ama. :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    63
CloudT
KmE, 15 saat önce tarihinde yazdı:

@CloudT

Öneriler için tekrardan çok teşekkürler, ama tamamen farklı bir mangayı çevirmeye karar verdim. The Voynich Hotel'i çevireceğim. Zaten Türkçeye çeviren bir grup var gördüğüm kadarıyla, ama okuyup çok sevdiğim ve aynı zamanda chapter başına epey kısa olan bir seri. Zaten tamamen keyif için çevireceğimden bu seriye el atayım dedim. Önerdiğin serilerden okumak için listeme aldığım var ama. :good:

Ele alınan bir seriyi düşünmezsin sanıyordum, o yüzden hiç bakmakla uğraşmadım; VH serisi de oldukça iyi bir seçim olmuş, zaten bitmiş bir seri. Douman-sensei'nin çizim tarzı da oldukça etkileyici.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    48
KmE

@CloudT

İlk başta öyle düşünüyordum, ama sonra The Voynich Hotel'i hatırladım. Hem mizahını çok sevdiğim bir seri hem de bölüm başı gerçekten çok kısa. İşim epey kolay yani. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk