Jump to content
Tuğrul Akça

[The Flash] #3x18 "Abra Kadabra"

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dadaloglu    30
Dadaloglu

Sezonun büyük kısmı bitti ve hala beklenen sıçrama yaşanmadı.

Umarım bu bölüm beklentiler karşılanır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
trhn    36
trhn

Sanki konu cok dagildi artik toparlamalari lazim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    992
SABRE

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüseyin Yılmaz    312
Hüseyin Yılmaz

Uzun zamandır eski Flash havasını yaşatan ilk bölümdü sanırım. Abra Kadabra karakteri gayet güzel işlenmişti ve aşırı drama yapılmadı. Ama bölümün güzel olması, senaristlerin sezon boyu böyle bölümler vermesi gerekirken saçma sapan bir sürü bölüm izlediğimiz gerçeğini de değiştirmiyor. Umalım da önümüzdeki sezon her bölüm böyle olsun. Bir de sezon finaline birkaç bölüm kalmışken bir aylık ara verilmesi de bana çok saçma geldi.

Spoiler

Geçmiş sezonlardan hatırladığım kadarıyla solucan deliği oluşturmak için aşırı yüksek hız gerekiyordu. Sonrasındaki bir gelişmeyi mi hatırlamıyorum, yoksa Abra Kadabra yine gelecekten getirdiği bir teknolojiyle mi solucan deliği açtı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RunFree    7
RunFree

Abra Kadabra değişik bir karakterdi ve onu daha fazla görmeyi isterdim. Bölümde beni çileden çıkaran birkaç sahne var, onun dışında idare eder bir bölümdü. Dizi yakaladığı bu ivmeyle devam ederse sezonu güzel bitirir.

Spoiler

Kadabra'nın ileri teknolojiyi sihir olarak yansıtmasını çok beğendim. Bu tür dizilerin içine büyü, sihir gibi fantastik olayların girmesinden hoşlanmıyorum. Her şeyin bilimsel bir temele dayandığını görmek istiyorum ve bu açıdan Kadabra'nın "sihirleri" kabul edilebilir.

Joe'nun Kadabra'yı serbest bırakmak istemesini anlıyorum, kendince sebepleri var, ancak bunu yapma şekli akıl alır gibi değildi. Karşısında 64. yüzyıldan gelen ve kendi yüzyılındaki teknolojiyi diğerleri anlayamadığı için sihir diye yansıtan, çok büyük güçleri olan tehlikeli birisi var ve onun karşısına elindeki silahla "hareket edersen vururum" diye çıkıyor... Kadabra daha önceki sahnede Joe'nun elindeki tabancayı tek bir hareketle su tabancasına dönüştürmüşken, Joe'nun bu girişimi beni çok rahatsız etti.

(Düzenleme: Eklemeyi unuttum, yine önceki sahnede Joe aynı silahla ateş ettiğinde Kadabra ışınlanarak Joe'nun arkasına geçti ve silahı elinden kolay bir şekilde aldı. Joe'yu bu sefer Kadabra'yı silahla durdurabileceğini düşündüren neydi?..)

Ayrıca Caitlin'in ameliyatı kendisinin yapması şart değildi. Flash şarapnel parçalarını çok daha rahat bir şekilde çıkarabilirdi. 2. sezon 8. bölümde Jay Garrick (Hunter Zolomon/Zoom), Dünya-2'den gelen Harrison Wells'i göğsündeki kurşunu çıkararak kurtarmıştı. Aynı şeyi Flash neden yapamıyor anlamıyorum. "Gücünü henüz o kadar geliştirmedi" diye düşünsek, Kadabra'yı zaman makinesinin içinden çıkarabiliyorsa şarapnel parçalarını da çıkarabilmeli.

Hüseyin Yılmaz, 29.03.2017 - 16:51 tarihinde yazdı:

Uzun zamandır eski Flash havasını yaşatan ilk bölümdü sanırım. Abra Kadabra karakteri gayet güzel işlenmişti ve aşırı drama yapılmadı. Ama bölümün güzel olması, senaristlerin sezon boyu böyle bölümler vermesi gerekirken saçma sapan bir sürü bölüm izlediğimiz gerçeğini de değiştirmiyor. Umalım da önümüzdeki sezon her bölüm böyle olsun. Bir de sezon finaline birkaç bölüm kalmışken bir aylık ara verilmesi de bana çok saçma geldi.

İçeriği Görüntüle

Geçmiş sezonlardan hatırladığım kadarıyla solucan deliği oluşturmak için aşırı yüksek hız gerekiyordu. Sonrasındaki bir gelişmeyi mi hatırlamıyorum, yoksa Abra Kadabra yine gelecekten getirdiği bir teknolojiyle mi solucan deliği açtı?

Kadabra S.T. A. R. Labs'teki zaman kasasından güç kaynağını çaldı ve zaman makinesine ekledi. Böylelikle solucan deliği açabilecek zaman makinesini tamamlamış oldu. İlk sezonda Harrison Wells (Eobard Thawne/Zıt Flash) da zaman makinesini aynı malzemelerle yapmıştı.

tarihinde RunFree tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüseyin Yılmaz    312
Hüseyin Yılmaz
RunFree, 1 saat önce tarihinde yazdı:

İçeriği Gizle

Kadabra S.T. A. R. Labs'teki zaman kasasından güç kaynağını çaldı ve zaman makinesine ekledi. Böylelikle solucan deliği açabilecek zaman makinesini tamamlamış oldu. İlk sezonda Harrison Wells (Eobard Thawne/Zıt Flash) da zaman makinesini aynı malzemelerle yapmıştı.

Spoiler

Hatırlarsan zaten Harrison Wells'in de Flashı yaratmesının tek sebebi, kendisinin solucan deliği açacak kadar hızlı olmayışıydı, yani o güç kaynağı olsa da solucan deliği açması için Flash gerekiyordu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RunFree    7
RunFree
Hüseyin Yılmaz, 12 saat önce tarihinde yazdı:

İçeriği Görüntüle

Hatırlarsan zaten Harrison Wells'in de Flashı yaratmesının tek sebebi, kendisinin solucan deliği açacak kadar hızlı olmayışıydı, yani o güç kaynağı olsa da solucan deliği açması için Flash gerekiyordu.

Spoiler

Thawne, Barry ile bir parçacığın çarpışmasını sağlayarak uzay ve zaman duvarlarını yıktı. Barry'nin hızına bu patlama için, uzay ve zamanı kırmak için ihtiyacı vardı. Bu patlama yaşandıktan sonra geçitler açıldı. Geçitler kapatıldı ama tamamen yok edilmedi. Zaman makinesi ise yolculuk yapmayı sağlayan araç. Zaman makinesi ile veya (parçaçık patlaması olmadan) yüksek hız ile artık bu geçitler tekrar açılabilir durumda. Kısaca, Thawne'ın ilk patlamayı yapıp uzay ve zamanı kırmak için hıza ihtiyacı vardı. Bu patlama ve kırılmadan sonra zaman yolcuğu çok daha kolay hale geldi.

tarihinde RunFree tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk