Jump to content
SABRE

Formula 1 2017 Sezonu

Tavsiye Edilen İletiler

MidNighT    45
MidNighT

Bir Ferrari pilotu olarak tabi ki Vettel'e desteğimiz tam ancak RedBull günlerinden beri bir türlü ısınamadığım bu şahısa Monaco'da yaşananlardan sonra eski antipatim geri döndü diyebilirim. Rai bu sıralar geleceği ile ilgili kararını verdiğini ancak bizim bunu zamanı gelince öğrenebileceğimizi söylüyor sık sık. Bir Ferrari geleneği olan Monza yarışını beklemeliyiz ki pilot kontratları açıklansın, Rai tamam mı yoksa devam mı biz de öğrenelim.

Ayrıca dikkat ettiğim kadarıyla bir şekilde ilk turlarda geriye düşen (iyi takımlar) pilot bir şekilde yarış sonunda iyi puan alabilecek yerlerde bitiriyor yarışları. Ben Barrichello'nun son sıradan ikinciliğe uzanan yarışını unutulmazlarım arasında gösterebilirim. Aynı şeyi son yıllarda Ham ve Vettel'den de gördük diye hatırlıyorum. Tabi bir de son sıradan gelip yarış kazananlar da var ki, o ayrı. :D Bu yarışa gelirsek, Rai yumuşak lastiğe geçtikten sonra bir türlü istediği turları atamadı. Son turlarda gelen spin ve ayar problemi de hiç kolaylık sağlamadı. Ama her halükarda Ferrari bu yarışı kazanamazdı bana göre. Ham gerçekten çok hızlıydı ve hem sıralamalarda hem de yarışta hiç hata yapmadı. Vers kazası olmasaydı bile Vet en fazla ikinci (o da belki) olabilirdi bana göre. Mercedes gerçekten çok hızlıydı ve geçiş için en uygun yerin takvimdeki en uzun düzlüklerden biri olduğunu ve Mercedes'in düzlükteki hızı ile öndeki araca yaklaşmadaki problemleri göz önüne alırsak Ferrari'nin kazanma şansı çok azdı bu yarışı. Eh, bazı pistler Mercedes, bazı pistler ise Ferrari'ye daha uygun. Bu defaki Ferrari'ye gelmedi, Mercedes bir nevi Monaco'nun acısını çıkardı. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ.    95
TamerÇ.

Ham yine pole'de :D Vers yarın startta Vetteli geçti mi bide ohh mis :D 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
awalanche    323
awalanche

Yarış yarın kaçta?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Yarın Rai'den Ham'a bir temas bekliyorum kalkışta. :P Üstüne düşen görevi yerine getireceğini düşünüyorum. :oleyo: Sıralamaları izlemedim ama 1.2 sn fark çok büyük yahu. 0.2 düzeyinde fark nasıl oluyor da bu seviyelere geliyor! Göreceğiz bakalım yarışta. 

@awalanche  16.00. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Ferrari güç kaybetmiş Fia'da, Vettel'e verilen skandal cezanın başka açıklaması olamaz. Cezayı da beklediler beklediler Ham sorun yaşayınca verdiler. Ham pislik yaptı net olarak yokuş aşağı giderken yavaşladı. Coutlhard'tan görmüş herhalde o da ingilizdi malum karakter yok işte. Vettel hırsına yenik düştü ama neyse ki önünde bitirdi ve puan farkı açılmış oldu. 

Sonlara doğru bayağı keyiflendim vallahi. :D 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Abdulhamid    34
Abdulhamid

Lewis yaptı yine bir çirkeflik. Daha önce de pit girişinde yapmıştı aynısını. Mercedes karakter olarak iyi görünüyor gerçekten, sürücülerinden biri Kimi ye tosladı, diğeri Seb e ... Mercedes i Süper ligde bir takıma benzeteceğim ama alakasız bir tartışma başlamasın şimdi.

Her ne kadar Lewis suçlu olsa da Seb in yaptığı profösyönellik dışı bir hareket, ama ben yarışı izlerken ne kadar sinir olduğumu görünce Seb e de bir şey diyeiyorum şimdi.

Genel olarak yarışı değerlenderecek olursam bence üç kazanan var. 17. sıradan gelip 1. olam Daniel, patlak lastik yüzünden bir tur geriye düşüp 2. olan Valtteri ve çaylak sezonunda ilk podyumunu gören Lance.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MidNighT    45
MidNighT

Ham çirkefliğine rağmen kazanamadığı gibi Vettel'in arkasında da kalarak az da olsa puan farkının açılmasına mani olamadı. Bir yerde ilahi adalet demeden geçemiyorum korumalığının çıkmasına. Vet'in tepki göstereceğim diye yandan toslaması beni güldürdü ama. :D Rai kesinlikle bu sezonun en şanssız yarışını geçirdi bugün. Yaptığı güzel kalkış vatandaşı tarafından gölgede kaldı ve yine beni bugün güldüren diğer bir tepkiyi verdi: "The same f*ing guy" :D Bir güvenlik aracaı periyodu daha olur düşüncesiyle tekrar piste çıktı ancak maalesef (Rai açısından) olmadı. Geçen seneyi baz alarak sıkıcı geçeceği öngörülmüş ancak kesinlikle en keyif aldığım yarışlardan birisiydi, bir de İdmanTV'den izlemek ayrı keyifti. Uzun senelerdir pek görmediğimiz son saniye geçişine de tanık olduk, hem de yarışın daha başında 1 tur geriye düşmüş olan Bottas'tan. Ric'in birinciliği ise sürpriz oldu, yine gerilere düştüğü halde Vet ve Ham ikilisinin çekişmesi sayesinde zirveyi elde etti. Sezon başı eleştri odağı olan çaylak Stroll ise tam bir çaylak hatası yaparak 2. sırayı son saniyede kaybetti. Normal süregiden bir yarış olması durumunda Mercedes tur zamanları ile favori gözüküyor ancak şartlar ve strateji tabii ki çok daha farklı olurdu sanırım ve buradan sonra da tartışılacak, "ya şöyle olsaydı" denecek çok fazla şey olduğunu düşünmüyorum. Yarış hakkında yazıp çizecek çok fazla şey var ancak tek bir şey söyleyeceğim: çok keyif aldığım ve sürprizli bir yarıştı. :beer:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Sıralama turlarındaki fark yoktu yarışta. Yani neden öyle oldu bilmiyorum ama sıralamalarda Ferrari 1.2 sn falan geride kalmıştı. Yarışta ise sonlara doğru araba uçtu resmen. Hatta bir ara Ham yanlış anlamadıysam takım yönetiminden "Bottas'ı yavaşlatabilir miyiz" dedi Vettel'e yaklaşmak için ama takım yönetiminden Vettel'i Bottas'ın DRS alanına sokamayız yanıtı geldi ki Vettel hakikaten sonlarda iyi gidiyordu. 

Vettel sinirlerine mağlup oldu temiz bir galibiyet kaçtı. Ama aleni şekilde yavaşlayan Ham'a ceza çıkmaması resmen skandal. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach    79
vordach

Uzun zamandır F1 izlemiyorum. Hem zırt pırt değişen kurallar yüzünden, hem de paralı bir kanalda olması sebebiyle. Bugün twitter'da yorumları okuyunca merak ettim geniş özetini indirip izledim. Hakikaten dedikleri gibi bir yarış olmuş ilk 25 turda kazalar, güvenlik aracının 3 kere girmesi, geçişler harikaydı. Eski dönemde ki gibi. Hele Hamilton yaptığı ibnelik bir anda yavaşlaması sonra Vettel'in sinirlenip napıyon birader sen der gibi yandan lastiklere geçirmesi güzel anlardan biriydi. İşte Formula 1 bu arkadaş. :oleyo:  Vettel'e 10 sn cezası verilirken Hamilton'a verilmemesi ayrı bir saçmalık olmuş.

SABRE, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Ham pislik yaptı net olarak yokuş aşağı giderken yavaşladı. Coutlhard'tan görmüş herhalde o da ingilizdi malum karakter yok işte.

Benimde ilk o olay aklıma geldi. Hatta yıllar geçti üzerinden hala o olayı hatırlarım. Schumacher'in Mercedes Benz'in garajına girip Coulthard'ın üzerine yürümesi. O yüzden ben Vettel'in sinirlerine hakim olamaması anlıyorum ve bazen de bu siniri göstersinler bizde o gerilimi tepkiyi görelim bence. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ.    95
TamerÇ.

Ulan ne yarış olmuş bee :olemaganda: Böyle olsun ciğerimizi yesinler :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sir_mahony    4
sir_mahony

Hala daha nasıl oluyor da bu Hamilton denen pisliğe ceza vermiyorlar anlamış değilim ben. Vettel sadece lastiğe vurdu ki ben olsam direk yandan girer 2 arabayıda yarış dışı bırakırdım. 98 deki olay direk aklıma geldi zaten herkesin aklına gelmiş  yukarıda var :D Formula 1 de bazı pilotlardan ölesiye nefret ettim hep biri Coulthard diğeri Hamilton.... Nerede o eski karakterli şampiyonlar nerede bu Hamilton pisliği...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-    18
TG-

FIA olayın fren testi olmadığını, Hamilton'ın bilerek frenlemediğini açıkladı. Vettel yarışta 10sn dur kalk cezası ve +3 lisans ceza puanı aldı. 3 puan daha alırsa 1 yarış otomatik olarak yarış dışı kalacak. Fakat yine de bu Hamilton'ın kirli oynadığı gerçeğini değiştirmiyor. Golden boy Verstappen ve F1 prensi Hamilton medyada çok fazla yüceltiliyor ve hataları sürekli göz ardı ediliyor.

Bir Tifosi olarak Vettel'in, yarış içindeki duygularla Hamilton'a vuruşunu anlıyorum ama yapılan açıklamalar skandal. Burada kasıtlı olarak kendi arabanla bir başka pilota vurdun, siyah bayrak almadan 10sn ceza ile kurtuldun. Bittikten sonra özür dile konu kapansın. Vettel çok yetenekli bir pilot olabilir fakat aşırı çirkef. Özellikle Sky Sports'un da Hamilton aşığı sunuculardan oluşması da Vettel'e çok fazla olumsuz geri dönüşle sonlanıyor. Yani özetle ya Ferrari FIA'da etkinliğini artıracak ya da pilotlarına gerekli insan ilişkileri dersi verecek. Ufak puanlarla şampiyona liderisin ve bir aptal hareketinle şampiyonluğu hediye edebilirsin. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Hadi bak Kimi'ciler her zaman yapmam bunu. :D Sesler efsane yalnız. Ne günlerdi be şimdiki arabalara bak bir de bunlara. 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Ah ulan Schumi... :(  

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ.    95
TamerÇ.

Ne sıkıcı bir yarıştı ya.:33:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Bu Marchionne adam ya. :D Tam benim dile getirmek istediklerimi söylemiş adam. Rai takımda daha eski adanmışlığının daha çok olması gereken yerde tembellik yapıyor. 

f1-austrian-gp-2017-kimi-raikkonen-ferrari.jpg

Marchionne'nin "tembel" eleştirileri için Raikkonen: Elimden geleni yapıyorum

Red Bull Ring'de gazetecilere konuşan Marchionne, sene başından beri takım arkadaşının gölgesinde kalan Raikkonen'in daha büyük adanmışlık göstermesi gerektiğini söylemişti.

Vettel bu sene 3 yarış kazandı ve en yakın rakibinin 20 puan farkla önünde lider durumda. Raikkonen ise 83 puan geride 5. sırada yer alıyor.

Reuters'a konuşan Marchionne "Kimi bu süreçte daha yüksek seviye adanmışlık göstermek zorunda. Tembel olduğunu düşündüğüm günler oluyor. Göreceğiz." demişti.

Marchionne'nin yorumlarının sorulması üzerine Raikkonen "Açıkçası iyi iş çıkarmak istiyorum. Takımım iyi iş çıkarmak istiyor ve ben sadece elimden gelenin en iyisini yapabilirim. Bunu yapmaya çalışmıyor değilim."

"Ne yazık ki bazen her şey doğru düzgün olmuyor ancak bunlar planın bir parçası. Zorlamaya devam etmeliyiz. Her şeyin daha iyi olacağından eminim." dedi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ.    95
TamerÇ.

Güzel ve keyifli bir yarış oldu. Sonuç Ham-Rai-Bottas olsaydı daha mutlu olacaktım ama bu da iyi yinede :D Önce Vers-Vettel sonra Vettel-Bottas çekişmeleri, Bottas ve Riccardonun geriden gelişleri keyifliydi. Son 3 tur kala Rainin sol ön teker patlayınca çok üzüldüm bu adam cidden çok şanssız. Kesinlikle 2.liği hak ediyordu. Neyse ki bir tur sonra Vettelin sol ön teker patladı ve en azından podyumu gördü. Haa bu arada Vettelin teker patlayınca Galatasaray gol atmış gibi bağırdım ve sıçradım :dansoleyo: Önce startta Vers'e geçildi, sonra da pistte geçemedi Pit de geçebildi anca. O da Vers'in yavaş pitinden dolayı. Sonra neymiş, Vettel şampiyon olacakmış geçiniz efendim :ole8: Birde yeni sözleşme sunacaklarmış pehh :D Verin o kırmızıları Vers-Ric ikilisine daha iyi. 

Yalnız Mercedeste acayip bir takım-pilotların uyumu var ve bu bence şampiyonluğu da getirecek. Haklarını vermek lazım. Birde;

Takım: Good job. 

Bottas: Minimum talking. 

diyaloğu efsaneydi ya. Bu Finliler cidden güzel adamlar :D 

tarihinde TamerÇ. tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aegean    3
Aegean

Bottas günden güne sevmeye başladım, Lewis ise tam tersine yaptığı hareketler çok yapmacık geliyor. Alonso'yu da sevmezdim eskiden şimdi onu Yılmaz Vural gibi yarıştan zevk alıp bir şeyler çabaladığını görünce sevmeye başladım. Sonuç olarak Formula 1 eski zamanların tadını vermiyor. Formula e bakındım onun'da çok kat etmesi gereken yol var. Eski heyecan aksiyon kalmamış. Vettel-Vers kapışması eskiden daha sık görüyorduk şimdi gittikçe sıkıcı bir hal alıyor yarış. Birde şu benzin takviyesi şart, eskisi gibi pit-stop taktikleri bunları olmalı yine.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

Vay be, Ferrari Raikkonen'i arkada tutabilmek için neresini yırtacak bilemedi. Mercedes'in kucağına attılar kendilerini, kalan turlarda ne yapacaklar çok merak ediyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

Karakter olarak beğenmediğimiz Ham, hatta çoğu kişi için kendinden beklenmeyeni yapıp Bottas'a yerini geri vermesi takdir edilesi bir hareket, helal olsun. Karakterli bir duruş ve kendine güvenini gösterdi diğer takıma... Diğer takımsa korkaklığını, omurgasızlığını, karaktersizliği bir kez daha göstermiş oldu. Ha buarada, Monaco'da Rai yavaş kalmıştı değil mi? Siz devam edin... :)

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.