SABRE

Formula 1 2017 Sezonu

Tavsiye Edilen İletiler

TamerÇ.

Vettel ve Ferrari antipatim günden güne artıyor. Mercedes, Ham ve Bottas nasıl takım olunur çok iyi gösterdi. Helal olsun.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR

Parmak çocuk ne kadar hak ettiği tartışılır bir yarış sonrası nasıl da mutlu oldu. Böyle bir yarış sonrası biraz üsturuplu, ağır başlı olur ama nerde... Tencere yuvarlanıp kapağını bulmuş. Ferrari Rai'nin öne geçtiği bir yarışta(olmaz ama) padoktan aracın önüne bijon tabancasını atacak kadar ucuz ve basitleşti, parmak çocuğu ile birlikte...  Çekirge'nin zıplayacak yeri de kalmadı çok fazla... Sezon sonunu iple bekliyorum, Ham'in ellerine verdikleri kupa ile birbirlerini teselli ederler artık.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE

Ne alaka yahu? Geri verdi diye her şeyi geride mi bırakacağız? Bu takım emri uyguladıkları gerçeğini değiştiriyor mu? Ferrari'leri geçemediği için geri verdi, peki ya geçseydi ne olacaktı? Gerçi siz yine bir şekilde övmeyi başarırdınız çirkefi. :)  Bottas'ın bu şekilde Ham'a yol vermesinden sonra Ferrari'de 1. sürücüsünü korudu normal olarak bunda anlamayacak ve yanlış olan bir şey yok. Klasik romantizm durumları, işte Rai 86 yarıştır kazanamıyor ekranda yazdılar bunu dağıldı herkes normal olarak. :D Onu geçtim Rai 2. pilot olmaktan mutlu arkadaş size ne oluyor? Gayet güzel şakalaşıyorlar Vettel'le falan. Ayrıca Rai'ye kim verecek böyle bir fırsat bir daha? Ferrari sözleşme yapmasın hangi takımla yarışacak? Şimdi en azından önde yarışıyor, Alonso gibi tur mu yesin sürekli? Yani daha açık ne yazsam ne etsem bilemiyorum. :P

Hamilton'ın en sonda sırasını geri vermesinde tamamen şampiyona düşüncesi var. Böyle durumlara daha çok ihtiyacı olacak önümüzdeki yarışlarda, onun temelini oluşturuyor göz boyuyor işte kendince. :) 

Yarışla alakalı olarak da araç yavaş pistlerde daha etkili. Bugün Ricardo'nun yarış dışı kalması Mercedes'e yaradı tamamen, Ham daha da geride kalıp puan farkı açılabilirdi. Önümüzde hızlı yarışlar var Spa ve Monza. Ferrari'nin burada göstereceği performanslar şampiyonaya ışık tutacak. 

Herkese inat Vettel Şampiyon yazacağız, yazdıracağız!!! :oleyo:

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aytackara

Geri verdi de sanki keyfinden verdi... Alırken zaten eğer geçemezsem geri veririm dediydi ve geçemedi. Yaptığı sözünü tutmaktı sadece, onu da yaptığı iyi oldu tabii. Hem Bottas'ı hem de medya ile fanları lafını yiyerek kızdırmamış oldu. Takımda da tepki çekebilirdi. Zaten Vettel konusu nedeniyle ortalık hala karışık sayılır.

Ayrıca Mercedes'in değişikliğe izin vermesinin ardından Ferrari'nin konumu koruması normal gayet. En büyük rakibin kendisini düşünüyorsa sen niye düşünmeyesin? Normalde sevmem böyle kararları ama eğer Ferrari orada akışına bıraksaydı Vettel 4. sıraya düşebilirdi. Hamilton da puan olarak öne geçerdi. Hem bu iş Rai'ye de yaradı, kontrat konusunda rahatlattı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR

Takım emrini bile adam gibi! yapan takım karşısında Ferrarinin lafını edip de nefesimi boşa harcamam ben. Kendini beğenmiş, çirkef, kurnaz, şımarık diye yaftaladığımız adam bile hak etmediği yeri geri verebiliyorsa, parmak çocuk soytarı gibi podyumda dans etmeyecek. Geriye baktığında da başarısının bir anlamı olsun, emek ve alınteri hırsızlığıdır bu.

Diğer taraftan Rai'yi F1'in başladığından beri özel olarak takip ederim, hislerini açığa çıkarmayan, politik hareketlerden uzak, çok konuşmayan ve sadece işini yapan bir kişiliğe sahip olduğu için buz adam lakabı vardır. Onun dışında hiçbir şey bilmeyen bile radyo konuşmalarından ve podyumdaki yüz ifadesinden ne kadar durumdan hoşnut olduğunu anlar da 2. pilotluktan nasıl mutlu oluyor anlayamadım. Ben tüm bildiklerimi geçtim, Rai ile dostane bir yakınlığımız var sanırım, bu açıklamayı yapmak için başka bir sebep göremiyorum.

Son olarak Ferrari ile parmak çocuk -klasik- romantizmli günler yaşarken, sezonun kalan kısmında Ham, romantizmi geçip direkt hardcore yapmasını zevkle izleyeceğimi söylemezsem de olmaz.

:)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE

Yaa sanki Rai 2007'de şampiyon olurken hiç takım emri uygulanmadı. :D Ferrari'nin olayı budur ve olması gereken de budur. Mercedes açık şekilde Bottas'ı 2. pilot diye kullanırken, siz sırf Rai'yi seviyorsunuz diye adil bir şekilde pilotlarını yarıştırmasını bekleyemezsiniz. Haa beklersiniz de boşuna beklersiniz. Ondan sonra romantizm deyince kızıyorsunuz. :D Açın 2007'i sezonunu bir daha izleyin bakalım Rai nasıl şampiyon olmuş. Ferrari her zaman şampiyona da önde giden pilotunu korumuştur konu bu kadar basit. Bugün puan sıralaması tam tersi olsaydı aynı durumda Vettel olacaktı. 

Sizin beddualarınız ile Ferrari takılacak değil! Arkasında bizim gibi fanları olduğu sürece sıkıntı yok. :D 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
awalanche

Sen koskoca Ferrari düştüğün durumlara bak! Yazık.. 

Rai'yi çekemeyenlerin kıvranışlarını izlemek de ayrı zevkli yahu! :oleyo:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE

Karşı taraftan durum daha zevkli haberiniz yok. :oleyo: Adam şampiyona lideri ne kıvranacağız. :P Siz düşünün. :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR
SABRE, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Yaa sanki Rai 2007'de şampiyon olurken hiç takım emri uygulanmadı. :D Ferrari'nin olayı budur ve olması gereken de budur. Mercedes açık şekilde Bottas'ı 2. pilot diye kullanırken, siz sırf Rai'yi seviyorsunuz diye adil bir şekilde pilotlarını yarıştırmasını bekleyemezsiniz. Haa beklersiniz de boşuna beklersiniz. Ondan sonra romantizm deyince kızıyorsunuz. :D Açın 2007'i sezonunu bir daha izleyin bakalım Rai nasıl şampiyon olmuş. Ferrari her zaman şampiyona da önde giden pilotunu korumuştur konu bu kadar basit. Bugün puan sıralaması tam tersi olsaydı aynı durumda Vettel olacaktı. 

Sizin beddualarınız ile Ferrari takılacak değil! Arkasında bizim gibi fanları olduğu sürece sıkıntı yok. :D 

2007 sezonunu çok iyi hatırlayan biri olarak, bak bu soruyu çok ciddi olarak soruyorum Ferrari nerede takım emri uygulamış, hangi yarışta ve kaç kez ? :oleyo:

tarihinde AasgaarDvoLuNDagR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE
AasgaarDvoLuNDagR, Şimdi tarihinde yazdı:

2007 sezonunu çok iyi hatırlayan biri olarak, bak bu soruyu çok ciddi olarak soruyorum Ferrari nerede takım emri uygulamış, hangi yarışta ? :oleyo:

Yaptığı pit stop önceliklerinden tut daha bir çok noktaya kadar. Ferrari, Mercedes gibi açıktan yapmaz bunları. O kadar desteğe rağmen son yarışta kıl payı oldu işte ötesi yok. :D 

2007 deyince hemen sular duruluyor. ¬¬:D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR

Parelel evrenlerde F1 izlediğimizi düşünmemek için kendimi zor tutuyorum son derece basit bir soru bence kaç kez ve hangi yarış veya yarışlarda :) Pit önceliklerine girmiyorum bile zira yok öyle birşey :floleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
awalanche
SABRE, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Karşı taraftan durum daha zevkli haberiniz yok. :oleyo: Adam şampiyona lideri ne kıvranacağız. :P Siz düşünün. :D 

Tuttuğun adam sorun yaşarken takım arkadaşı daha iyi olduğu halde pite alınmayıp 2-3 tur daha atsa pitten sonra lider çıkıp kopup gidecekken gerçekten kıvranmadıysan hay ben senin taraftarlığına derim. :butwhy:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE
AasgaarDvoLuNDagR, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Parelel evrenlerde F1 izlediğimizi düşünmemek için kendimi zor tutuyorum son derece basit bir soru bence kaç kez ve hangi yarış veya yarışlarda :) 

Massa ile puan farkının 40'nin üstüne çıktığı her yarışta yahu özellikle pist ismi yazmama gerek yok. :D 

@awalanche Öncelikle benim tuttuğum adam falan yok, ben takımı destekliyorum benim olayım Ferrari yani. :) Şu an Vettel önde olduğu için Vettel. Diğer husus, Rai'nin Vettel'İn önüne geçmeyeceği, yani Vettel lastik patlatma veya mekanik bir arıza olmadığı sürece Rai'nin Vettel'i geçemeyeceğini bildiğim için gayet rahat bir şekilde izledim yarışı. Bir aksiyon beklediyseniz o sizin gereksiz heyecana kapılmanız olmuş yoksa olacaklar az çok belliydi. :D  

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
awalanche
AasgaarDvoLuNDagR, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Parelel evrenlerde F1 izlediğimizi düşünmemek için kendimi zor tutuyorum

Adam tek cümle ile özetlemiş aslında. Bizim evrene gelince haber ver çaylar benden. :dansoleyo:

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE

2007 sezonu dedim hemen ayarlar, evrenler karıştı tabii işinize gelmeyince. :D Vettel şampiyon olsun hepinizi kovalayacağım bu başlıktan tek tek. :P :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR
SABRE, 19 dakika önce tarihinde yazdı:

Massa ile puan farkının 50'nin üstüne çıktığı her yarışta yahu özellikle pist ismi yazmama gerek yok. :D 

@awalanche Öncelikle benim tuttuğum adam falan yok, ben takımı destekliyorum benim olayım Ferrari yani. :) Şu an Vettel önde olduğu için Vettel. Diğer husus, Rai'nin Vettel'İn önüne geçmeyeceği, yani Vettel lastik patlatma veya mekanik bir arıza olmadığı sürece Rai'nin Vettel'i geçemeyeceğini bildiğim için gayet rahat bir şekilde izledim yarışı. Bir aksiyon beklediyseniz o sizin gereksiz heyecana kapılmanız olmuş yoksa olacaklar az çok belliydi. :D  

Bana kalırsa kesinlikle 2007 sezonunu izlememişsin zira massa ile karşı karşıya geldikleri 2 yarış sezonun 8. yarışı Fransa ile sezonun son yani 17. yarışı Brezilya. Fransa da farklı stratejilerle öne geçmişti ki sırf gönlün olsun lafın yerde kalmasın diye Brezilya'da yardım etti diyelim. Sezonun son yarışı ve takım arkadaşına yardım etmeyecek kadar omurgasız bir pilot da daha görmedim ben. 

Ha Ferrari bu sezon başından beri gölgesinden bile korkar halde çamura yatıp her türlü çirkefliği, omurgasızlığı Vettel ile yapıyor ona da benim söyleyecek sözüm yok ama sen nasıl savunabiliyorsun anlamıyorum.

Ferrari'yi savunurken, Vet senin pilotun da Rai MGP'nin mi pilotu yine anlamıyorum. Ama senin savunduğun takım çirkefliğe yatarken, omurgasızlık yaparken ben olsam alkışlamak yerine emek hırsızlığını ve hak yenilmeyi aklamaya çalıştığımı da hesaba katar, olması gereken yerde dururdum. Bak bunu Rai yapsa bile hadi Rai'yi geçtim bu bana da yapılsa kabul edemeyeceğim için karşısındayım. Karektersiz Ferrari ve parmak çocuk bu şekilde başarı elde edecekse hiç yanına bile yaklaşmasın daha iyi...  Yukarıda da yazdım bundan sonra cevap verecek birisi varsa o da Ham'dir ve malesef ne takımına ne de parmak çocuğuna acımayacak... :devil:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-

Her ne kadar çok riskli olsa da VET'i önde tutmak takım adına çok büyük kazançlar getirdi. Eğer izin verilseydi RAI kopup gider HAM ve BOT 2-3 yapar belki VER bile yetişebilirdi. Bu durumda şampiyona lideri pilotunu rakibinin önüne atardın. Ben de yarış sırasında çok kızdım ama Mercedes'in pilot değiştirme hamlesine anca böyle cevap verilebilirdi.

Bu arada RAI konusunda, 2. pilot olmasına bozulan arkadaşlara sesleniyorum. Boşuna 2007 falan uğraşmayın. Sene 2017 ve RAI eski RAI değil. Bu yüzden birisi ikinci pilot olacaksa bu pekala RAI olacaktır. Mercedes HAM'ı kayırdığı halde puan farkından dolayı hala BOT'un şansı varken RAI ise bu saatten sonra şampiyonluğa oynayacak biri değil.

RAI'nin tek yapması gereken(ve yapıyor gibi gözüktüğü) Ferrari'nin her dediğini yapmak ve 1 sene daha kontrat kapıp, seneye emekli olmak.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ.

İnadına Rai ulan :olee10: IceMan Bey Diyeceksiniz. :dansoleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR
TG-, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Bu arada RAI konusunda, 2. pilot olmasına bozulan arkadaşlara sesleniyorum. Boşuna 2007 falan uğraşmayın. Sene 2017 ve RAI eski RAI değil. Bu yüzden birisi ikinci pilot olacaksa bu pekala RAI olacaktır. Mercedes HAM'ı kayırdığı halde puan farkından dolayı hala BOT'un şansı varken RAI ise bu saatten sonra şampiyonluğa oynayacak biri değil.

Geldim efendim buyrun :tesbihleyo:

:)

Rai'nin 2007 senesi ile uğraşan bizler değiliz ama onu ne yapıcaz... :oleyo: Rai 2017 senesinde nasıl merak ediyorum. Hangi anlamda eski Rai değil bunu da ayrıca merak ediyorum. Ancak sana şunu da söyleyeyim. Tüm Ferrari camiası (F1'in en büyük takımı ve ekibi) senin 4 şampiyonluğa sahip parmak çocuğunun arkasındayken, araç %100 kendisine göre ayarlanırken, beğenmediğin Rai'nin önüne geçebilmek için atmadık takla bırakmıyorlar. Bak şimdiden 2 adet 1.liğini yediler. O tablodaki 16 puanı Rai verdi. Senin beğenmediğin adam geçen sene parmak çocuğu dağıtırken, o ve sevgili takımı yine bu adamın üzerine oynayıp, kenardan olmadı parmak çocuk Rai'nin arabasını parçalamakla meşguldü de kimsenin gıkı çıkmıyordu. Ben daha çok anlatırım da kıymeti olsa yazmaktan imtina etmem. Benim asıl anlamadığım konu ise formula1 dünyasının içindeki hiçbir babayiğit Rai hakkında birşey demezken; bilmiyorum artık 3-5 sezon F1 izleyip, bununla da bu işi çözdüm diyerek turbo araç döneminin -mühendisinin başarısıyla- şampiyonlukları cebine atmış biri ile neredeyse F1'in  orta çağ döneminin pilotunu bir kalemde silip kesin hükümler verilebiliyor hayret... 

Şampiyonluk mu, adama yarış kazandırtmıyorlar ne şampiyonluğu... :floleyo: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE
TG-, 7 saat önce tarihinde yazdı:

RAI'nin tek yapması gereken(ve yapıyor gibi gözüktüğü) Ferrari'nin her dediğini yapmak ve 1 sene daha kontrat kapıp, seneye emekli olmak.

Aynen olay bu şekilde. En azından şimdi bir iki istatistik falan kasıyor arada pole falan alır işte fena mı? Ferrari onunla anlaşma yapmasın bu kadar övdüğünüz übersonik pilot hangi takımla anlaşacak yahu? :D Yok arabayı Vettel'e göre yapıyorlarmış da bilmem ne, o zaman 2007'de de Rai'ye göre yapmışlar. :D Bir de övdükleri adam Raikkonen yahu asıl komedi burada yani. :oleyo: Benim için Ham-Vet-Alonso'nun net gerisinde ortalama bir pilot yahu bu kadar abartmaya gerek yok. 

Ayrıca F1 sadece pilotların yarıştığı bir platform değil, bir markalar şampiyonası da var. Böyle olmasaydı zaten bütün sürücülere tek tip araba verip yarıştırırlardı. :D Bu saatten sonra Rai toplayabildiği kadar puan toplasın, tembellik yapmasın. Üstte ekledim haberi, Hamilton'dan ne kadar puan çalmaya devam ederse o derece yeni kontrat alır yoksa Force India yolları açık bol bol tur yer seneye. :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.