Jump to content
SABRE

Formula 1 2017 Sezonu

Tavsiye Edilen İletiler

AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

Nerede kalmıştık, hah hatırladım: En son 2007 sezonunu izliyorduk  :75::butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

İzleyin tabii yahu bir şeyleri kaçırdığınız belli. :D 97'den beri Ferrari'yi izliyorum ben her sezon, sezonun belli bölümünden sonra tek pilota odaklanmıştır. Diğer pilotta şampiyona da 2. pilot görevini görmüştür. Bunun aksi durumlarda romantizm devreye giriyor. :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

O iletideki ima anlaşılmamış demek ki. :devil: Benim kaçırdığım birşey yok gibi ama arada bazı sezonlar kaçmış(başta 2007) ya da 97'den beri(Ferrari değil de F1 olacaktı sanırım) sezon özetleri ile takip edilmiş. :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-    18
TG-
AasgaarDvoLuNDagR, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Geldim efendim buyrun :tesbihleyo:

:)

Rai'nin 2007 senesi ile uğraşan bizler değiliz ama onu ne yapıcaz... :oleyo: Rai 2017 senesinde nasıl merak ediyorum. Hangi anlamda eski Rai değil bunu da ayrıca merak ediyorum. Ancak sana şunu da söyleyeyim. Tüm Ferrari camiası (F1'in en büyük takımı ve ekibi) senin 4 şampiyonluğa sahip parmak çocuğunun arkasındayken, araç %100 kendisine göre ayarlanırken, beğenmediğin Rai'nin önüne geçebilmek için atmadık takla bırakmıyorlar. Bak şimdiden 2 adet 1.liğini yediler. O tablodaki 16 puanı Rai verdi. Senin beğenmediğin adam geçen sene parmak çocuğu dağıtırken, o ve sevgili takımı yine bu adamın üzerine oynayıp, kenardan olmadı parmak çocuk Rai'nin arabasını parçalamakla meşguldü de kimsenin gıkı çıkmıyordu. Ben daha çok anlatırım da kıymeti olsa yazmaktan imtina etmem. Benim asıl anlamadığım konu ise formula1 dünyasının içindeki hiçbir babayiğit Rai hakkında birşey demezken; bilmiyorum artık 3-5 sezon F1 izleyip, bununla da bu işi çözdüm diyerek turbo araç döneminin -mühendisinin başarısıyla- şampiyonlukları cebine atmış biri ile neredeyse F1'in  orta çağ döneminin pilotunu bir kalemde silip kesin hükümler verilebiliyor hayret... 

Şampiyonluk mu, adama yarış kazandırtmıyorlar ne şampiyonluğu... :floleyo: 

Öncelikle Vettel ile ne sıkıntınız var onu bilmiyorum 4 kez dünya şampiyonu ve tarihin en genç şampiyonu bir pilota parmak çocuk diyorsunuz.

Raikkonen artık yavaş ve risk almayan bir pilot. Onu Mercedes'e atak veya savunma yaparken göremezsiniz. Gerideyse geçemez öndeyse savunamaz. Macaristan'da da pist izin vermese Ferrari ilk ikiyi dahi yiyebilirdi ucuz kurtuldular. Monaco'da birincliğinin yendiğine hak veriyorum fakat aynı şeyi Macaristan için söylemek abesle iştigaldir. Takım şampiyonluğa giden pilotunu mecbur koruyacaktı ki öyle de oldu. Orada birinciliği Raikkonen'in alması kendisine +7 puan kazandırması hariç Ferrari'nin hiçbir işine yaramayacaktı. Bu da onu an itibariyle 123 puanla 4. sıraya taşırdı. Evet dördüncü. Macaristan'da yarış dışı kalmış Ricciardo'nun sadece 6 puan önüne.

Geçen sene Rai, Vet'i darmaduman etti demişsiniz dedim yanlış mı biliyorum bir daha bakayım 2016 puan durumuna. Doğru biliyormuşum Vettel önde bitirmiş. Sanırım burada sıralama turları demek istediniz orada üstünlüğü var çünkü.

Formula 1 dünyasında hiçbir babayiğit Rai'ye bir şey demezmiş. Allah Allah durduk durmadık yere Marcihone neden Rai'ye çok konuşuyor az sürüyor desin.

(http://autoweek.com/article/formula-one/ferrari-f1-executives-criticize-raikkonen-after-chinese-grand-prix)

2001'den beri F1'i takip ederim. Bundan öncesini biliyorsanız tahminen yaşınız benimkinden büyüktür. Ben de isterim eski rekabet geri dönsün eski sesleri tekrar duyalım ama 2017'de yaşıyoruz. Sürekli bunu söyleme gereği duyuyorum çünkü hala 2007'deki Raikkonen yarışıyor gibi yazıyorsunuz. Bir pilot o zaman iyiydi diye şimdi de iyi olacak diye bir şey yok. Öyle olsaydı Schumacher emeklilikten geri döndüğünde nal toplamazdı.

Raikkonen romantikliği ve Vettel nefreti biraz gözünüzü kör ediyor sanırım. Yoksa inatla Ferrar'nin bilinçli olarak bir pilotunu sabote ediyor demenizin başka bir açıklamasını bulamıyorum.

tarihinde TG- tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

Vettel ile ne sıkıntım var önceki sayfalara bakarsanız anlardınız ama sizin için ve anlamak istemeyenler için özet geçeyim :)

Vettel'i karaktersiz olduğu için sevmiyorum. Webber'e yaptıklarını unutmadım ben. Bununla birlikte ve yine aynı nedenlerden dolayı griddeki Ham, Alo, Vers, Perez'i de sevmiyorum. Hatta bunların babası Prostan tiksiniyorum. Bu ortamın bataklığa dönüşmesinde baş rolü kimseye kaptırmayan şeytanın başı Bernie için söylenecek laf bulamıyorum zaten... Ortaya çıkıp hiçbirşey yokmuş gibi utanmadan demeç vermelerini ve hareket etmelerini, kısaca politik hareketlerinden dolayı sevmiyorum. Başarılıdır, şampiyondur çok da önemli değil benim için. Pistte ne yaptıkları beni daha fazla ilgilendiriyor. Masa altında çevrilen tezgahlar ile aldığı yarışların da önemi yok benim için. Button ile başlayan Vet ve Ham şampiyonluklarının da çok önemi yok benim için. Zira ortada kontrolsüz bir güç var diğerlerine karşı.. Dominasyon dönemlerini silip atıyorum F1 tarihinden... O araçları kullanan her pilot şampiyon olabilirdi ve oldu da. Takım arkadaşını ya pistte ya da masa da yenerek... F1 tarihinin en mal pilotu Maldonado yarış kazandı bu dönemde daha ne diyeyim ben... :butwhy: Bu dönemler haricinde yakın dönemden 1999-2000, 2003, 2005-2006 ve hatta 2008 şampiyonlukları daha önemlidir ve değerlidir. Farklı mecralarda 30-40 sene öncesine kadar F1 sezonlarına ulaşma imkamız varken, yaşın önemi yok benim için... Ancak 20 seneyi aşan bir süredir daimi ve tek takip ettiğim spor dalı Formula 1'dir. 95-96 senesiydi tam hatırlamıyorum ama gazete 1e 1,5m(belki biraz daha küçüktü ama o zaman bana dev gibi gelirdi) Mika Hakinen posterini vermişti üniversite başlayana kadar duvarımı süslemişti. :)

Neden 2007 de takılıp kalıyorsunuz işte bunu anlamıyorum. Sizin kabul etmek de zorlandığınız bir şampiyon ve sezon mudur bilmiyorum ama... Burada Rai'yi bilen bilir ve sempatisi olan herkes de ayrıca kabul edecektir ki Rai 2007'den de öncesidir.  Sizin için 2007 Ferrari Şampiyonudur. Bizim için o şampiyonluk F1 tarihinde ufak bir çentiktir. Sizin anlamak istemediğiniz F1'e geldiğinden beri yıllardır en popüler ve en fazla taraftar kitlesine sahip pilotunun Şampiyon pilotundan daha fazlasıdır. O 2007 şampiyonluğu olmasa emin olun değişen çok birşey olmayacaktı. Kaçan şampiyonluklardan ve Ferrari ile F1 kokuşmuşluğu içinde ayrılıp geri dönüşünden de bahsetmiyorum.

Bak mesela aslında birbirinden çok da farklı olmayan 2 takım: biri açık açık demeç veriyor 2 pilotumuza da aynı aracı veriyoruz ve yarışmalarına izin vericez diyorlar. Yine açık açık stratejisini 2 pilotuna da söylüyor ve tüm dünya bunu duyuyor. Adamlar yaptıklarının da yapmadıklarının da arkasına saklanmıyor. Diğeri ne yapıyor? önceki yarışta yavaş kaldı diyor hem de hangi yarış biliyor musun? Sezonun geçiş izni vermeyen 1. pistinde bunu diyor. Sonraki yarışta sorun yaşıyan yavaş pilotundan hemen sonra uçuşa geçen pilotunu hemen pite alıyor. 8-10 sn eriyor, Rai yarışın yarısını 1sn civarında farkla öndekini takip ederken ve diğer takımın aracı 1-2 sn farkla 5-10 turda aracını dağıtıyor lastiklerini bitiyor. Ama çıkıp da Rai, hala devam edebilecek hıza sahiptim niye pite aldınız derken bunların gıkı çıkmıyor. Önceki sezonda en az 3-4 yarış var buna benzer...

2016 sezonunu izleyen herkes bilir ki Ferrari, Vettel'i ön sıraya çıkardı. Şimdi o sezonda yapılan pit stratejileri ve 2 pilotun lastik stratejilerini anlatmama gerek yok sanırım...

Kendi gölgesinden tırsan, omurgasız, çirkef bir takımdan bahsediyoruz sen kalkıp yılanın başının söyledikleriyle mi benim tezimi çürütmeye çalışıyorsun. Bundan çok daha iyisini yapabileceğini bildiğimden görmezden geliyorum. :)

Rai'nin ne yaptığını ve ne yapmadığını bildiğimi, ilk sayfadaki ve 5. sayfadaki 8 ile 10. iletimde görebilirsin.  Bu nedenle ben şu romantikliğe takılıyorum. Açar yarışı izlerim ve ne görüyorsam onu söylüyorum. Rai'nin hak etmediği bir pozisyonu burada kim savundu, tüm iletileri tek tek irdele 1 tane bile bulamazsın. Vet karaktersizdir, diğer pilotlar gibi ne yapıyorsa ona bakar onu söylerim. Bak Ham'den de nefret ederim ama sezarın hakkı sezara... Yarın parmak çocuk için de aynı şeyi söylerim. Karaktersizdir ama başarılıdır, şampiyondur. Bunlar çok farklı şeyler.. Yukarıda yazdıklarımın dışında Ric ve Hulk'u severim, bunlarda düz adamlar çıkar yarışırlar, hepsi o kadar... Rai'nin hiç takım arkadaşından yardım dilediğini gördün mü? Göremezsin, zira başaracaksa pistte başarır. Takıma ağlamaz, dilenmez. Benim istediğim böyle pilotlar... Açın 2007'i izleyin öyle konuşalım. İzledim demekle olmuyor, eğer ortaya bir laf atıyorsanız lafınızın arkasında durup hangi yarışta hangi pitte yardım edilmiş söyleyin bilelim. Olmayan şeyleri olmuş gibi göstermek yerine daha sezonun 6. yarışında korkakça piltonu koruyan takımı savunmak mantıklı gelmiyor malesef. Takım diyorsunuz ancak sizin korkak takımınızın pilotu şampiyona da liderken takımlarda 39 hatta şu yarış öncesi beğenmediğiniz Rai'nin de katkısı olmasa önceki yarışta 55 puan farkı nasıl açıklayabilirsiniz... Kendinizle çelişmek yerine ortada olanı konuşsak daha güzel bir ortam olacak şu başlık... :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Formula 1'i bir yerde görünce ''Hala izleyeni var mı'' diye soruyorum kendime. Eskisi kadar dünyada ilgi çekiyor mu bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR
TheodoreDogg, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Formula 1'i bir yerde görünce ''Hala izleyeni var mı'' diye soruyorum kendime. Eskisi kadar dünyada ilgi çekiyor mu bilmiyorum.

Son dönemlerdeki dominasyonlar, saçma sapan kural değişikleri ile F1 araçlarının eski ihtişamlı günlerini geride bırakmakla birlikte azalan ilgi son günlerde yaşanan gelişmeler ile tekrar yükselişe geçti. F1'in el değiştirmesi ile dünya genelinde eski günlerine tekrar geri döndürülmesi noktasında çalışmalar da sürüyor ancak bunu bize gelecek gösterecek. :)

İzleyen var mı, sorusuna benim cevabım F1'siz bir dünya var mı olur. :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE
TG-, 12 saat önce tarihinde yazdı:

Raikkonen romantikliği ve Vettel nefreti biraz gözünüzü kör ediyor sanırım. Yoksa inatla Ferrar'nin bilinçli olarak bir pilotunu sabote ediyor demenizin başka bir açıklamasını bulamıyorum.

Ben bu durumu Raikkonen romantizmi olarak açıklıyorum ek olarak. :D O kadar gözleri kör ki bir de sırf kendileri tüm yarışları izlemiş biz özetlerden takip ediyormuşuz gibi niyet okumaya çalışıyorlar.

Israrla anlaşılmak istenmeyen şey vay efendim Ferrari niye takım emri uyguluyormuş. Bizde diyoruz ki 2007'de de uyguluyordu 2017'de de uyguluyor, 2007'e bu kadar takılmamızın nedeni o. Yok 2017'de Vettel'e göre araba yapan takım 2007'de de Rai'ye göre yapmadı yani Rai o sezon şampiyon olurken bütün yarışlarda Massa' ile eşit şartlarda yarıştı? Güldürmeyin insanı yahu. :D 

Hamilton'ın hakkı teslim edilmiş bir de o da ayrı komedi yok sırasını geri vermiş de. Yahu Ferrari'leri geçse ne olacaktı diyorsun ses seda yok. Onu geçtim Toto Wolff geçen demiş Ferrari'leri geride bırakmak için takım emri dahil her şeyi uygulayacağız diye. Ferrari uygulayınca omurgasız oluyor, yok yaa. :D 

Rai önce Bottas'ı geride bıraksın şampiyonada. Takımlar sıralamasında Mercedes'İn önde olması Rai'nin yüzünden. Bu şekilde giderse yeni bir kontrat falan alamaz zaten, seneye force india'da şampiyonluk mücadelesi verirken izlersiniz ondan sonra. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

Bu kadar yaz yaz yine aynı noktada olduğunu görmek insanı cidden şaşırtıyor. Bunları yazmak yerine (ki hala devam ediyorum) bin deveye bin hedeği daha kolay atlatırdım şüphesiz...

O kadar yazıyorum ama ortaya atılan somut bir veri, bir bilgi, düşünce, fikir de yok malesef...

Siz 2007 diyorsunuz peki diyorum soru soruyorum cevap yok. 2007'yi aç izle kardeşim nerede takım emri verilmiş, bizim cahilliğimizi gidermemize yardımcı ol... Eğer yoksa hala 2007 aşağı 2007 yukarı denilmesin...

2007 diyoruz da o seneyi açmak lazım, kendi adıma konuşayım işkembeden sallamak yerine yazayım ki bilen de bilmeyen de anlasın, öğrensin, hatırlasın. 2006 sezon sonunda MSC emekli olmuştur. Takımdaki pilot açığını kapatmak için ilk kişi, başarılı olmasına rağmen sadece Mclaren'in aracı dayaknıksız olduğu için şampiyonluğu kıl farkı ile kaçıran Rai'den daha iyi bir aday yoktur. Massa'da henüz yeni katılmıştır takıma ve MSC ile uyum içinde bir sezonu geride bırakmıştır ancak yeni sezonda şampiyonluk savaşında ellerini güçlendirmek için boşalan koltuğu Rai'ye vermişlerdir.

2007 sezonunda 13. yarışa geldiğimizde Rai, Massa'nın gerisindedir ve 2 kez yarış dışı kalmıştır. Massa'nın 5 polüne, Rai sadece 1 pol ile cevap verebilmiştir. 15. yarışa geldiğimizde Spa'da polü alan Rai yine damalı bayrağı ilk gören pilot olmuş, Massa 2. başladığı yarışı 2. bitirmiştir. Rai-Massa arasındaki fark 4,5sn, Rai-Alonso 15sn, Rai-Ham 24sn olarak rahat bir galibiyet almıştır. Buraya kadar Massa zaten önde ve sezonun bitmesine 2-3 yarış kalmış. Pollerde açık üstünlük ve puan olarak da önde olan Massa'ya mı takım emri uygulanmış? Neyse... Bundan sonra Rai ile Massa Brezilyaya kadar yan yana gelmemişler zaten. Sezonun son yarışına girerken Rai 100, Massa 86 puandadır.

Şimdi romatiklğinizi, komikliğinizi bir tarafa bırakıp birbirmizi 2 dk'lığına güldürmeyi de bırakıp, ciddi olmaya davet ediyorum ve son kez soruyorum. Nerede, nasıl Massa yardım etmiş Rai'ye, Ferrari nerede takım emri uygulamış. Nerede farklı şartlarda yarışmışlar? Hani gözümüz kör ya, niyet okuyoruz ya: açın da görelim gözlerimizi... Niyet okuyan yok, üfürükten sallamıyorum da olanı biteni yazıyorum. Var mı cevabınız?

Gözünüzü öyle bir korku sarmış ki, Ham nereye Ferrari'yi geçiyordu? Ham'in geçebileceği tek pilot vardı o da Vettel. Ferrari ne yaptı peki? Yavaş olan Vet'in tam arkasına Rai'yi attı. Rai yakın mesafe takipten dolayı aracında, frenlerinde ve lastiklerinde sıkıntı yaşasaydı ne olacaktı onu düşün öyle konuşalım. Ham'i bitiren Rai oldu. Rai dayanmasaydı Vettel'in şansı yoktu.

Toto ne demiş Ferrari'leri geçmek için, Ferrari ne demiş - ne yapmış, Rai'yi geride bırakmak için... Bir takım patronu olması gerektiği gibi takım diyor, diğeri ne diyor belli değil çünkü gıkı çıkmıyor yarış bitene kadar... MGP ne diyor şampiyon pilotuna geçeceksin 5 tur hakkın var, sonra 5 tur daha diyor... Rai soruyor beni neden pite aldınız devam edebilirdim diyor ve takımdan adam gibi cevap yok...

Rai'nin herkesten önce takım ve takım arkadaşı ile verdiği savaştan galip çıkması gerekiyor. Böyle bir ihtimal var mı cidden :) Bottas mış, yahu Bottas'a gelene kadar bu omurgasız ve korkak takımın önünde yenecek çok fırın ekmek var...

Şarkı var hani: bir aslan miyav dedi, minik fare kükredi.. Korkak aslanı, fare'ye tercih edişim zorunuza gidiyorsa, kusura bakmayın benim yapacak birşeyim yok..

tarihinde AasgaarDvoLuNDagR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Rai o takıma en başta gelirken zaten 1. pilot olarak geldi yahu bırakın bu eşit şartlarda yarıştılar hikayelerini. Rai'nin o dönemde zaten Massa gibi vasat bir pilotla zor rekabet etmesi bile o kadar övdüğün Rai'nin ortalama bir pilot olduğunu gösteriyor. Sen istediğin kadar takım emri yoktu de 7 yarış polü alan Massa ki Rai'yi ezmiş bu konuda nasıl oluyorsa yarışta geride kalıyor. Daha önce yazdığım pit olayları da dahil nedenler belli açıkça hala somut bir şeyler bekliyorsun, takım konuşmalarını mı dökelim illa? :D 

Takım emri açıktan uygulanmak zorunda değil. Toto açıktan takım emri uygulamış, uygulamamış ne fark eder sonuçta onlar da uyguluyor işte. Bunların hiçbiri Rai'nin Bottas'ın arkasında kalmasını açıklamıyor. İşinize gelmeyince yok oraya kadar daha neler var, neler varmış hiçbir şey yok Marchionne de dediği gibi tembellik var sadece. Rai'nin daha çok kendini adaması lazım bir kere zaten biraz kendini gösterse takım ona yönelecek ama yok adam da bir stabil durum yok bir yarış asılıyor öbür yarış kayıp. Monaco'da falan hakkı yendi ama bu puan farkının hepsini buna bağlamak yanlış olur. 

Rai savaşta falan değil bu saatten sonra. Rai'nin yapması gereken şey çok basit bak bir daha yazıyorum. Mümkün olduğu sürece Ham ve Bottas'ın önünde duracak ve Vettel'i arkadan takip edecek. Onun bu seneki misyonu ve görevi budur. Ne zaman ki fark açılır Vettel dünya şampiyonluğunu garantiler ondan sonra gerekli eşit şartlarda yarışma izni çıkar bunun dışında şu an onun görevi Vettel'e destek olmak. :D Bottas gibi 2. pilotluk görevini görecek ve yeni sezonda da Ferrari'de kalacak. Ondan sonra yeni sezonda güçlü bir performans gösterip şampiyon olmaya bakacak ama bu sezon geçti artık. Rai de biliyor zaten bunu da işte siz farkına varamıyorsunuz bir türlü. :D Ama zamanla o da olacak, o parmak çocuğu şampiyon göreceksiniz bunları da konuşacağız buralarda zamanı var sadece. :) 

Ayrıca deve hendek falan gerek yok yazmak istemiyorsan yazma yahu zorlayan yok. Bize dediğin gibi sen de sürekli aynı şeyleri yazdığın için çok da bir kaybımız olmaz. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TheodoreDogg    71
TheodoreDogg

Arkadaşlar Mika Häkkinen sakat mı? Ona göre izlemeye başlayayım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

Sene 2007 olduğunu düşünelim, neye dayanarak Massa'ya vasat pilot diyorsun? Çok merak ediyorum. :)

Soruma hala cevap yok ama ben sormaya devam edeyim. Açıktan birşey yoktu diyelim peki kabul ettik... O zaman sence, takımın, pit stratejilerinin veya Massa'nın hangi hareketinden dolayı bunu düşünüyorsun?

Ben hiçbir zaman Rai'nin şampiyonluk savaşında var olabileceğini düşünmedim senin aksine, önce de yazdım takım daha genç pilotunu emekli olacak pilotuna değişmez, böyle birşey de beklenmez. Ben de beklemiyorum. Benim duruşum buna karşı olmadı hiç bir zaman...

Kendi doğrularımı, karşımdakine empoze etme gibi bir düşüncem asla olmadığı gibi zorlamanın da olduğunu biliyorum. O nedenle için rahat olsun. Sadece açıkla açıkla hala aynı noktadayız, buna şaşırıyor insan doğal olarak... Benim her zaman, her ortamda cevabım olur da insan yine doğal olarak bir tartışma ortamında az da olsa somut bilgi ve düşünceler üzerine konuşmak istiyor. 3-4 gündür 2007 sezonu deniliyor, o sezon hakkında en ufak bir yok ortada, ancak mangalda da kül bırakılmıyor. Neyi nasıl takip etmektir bu arkadaş... Sezonu ben özet geçiyorum, kimin neyi yaptığını ben söylüyorum sonra bu bana karşı mı kullanılıyor. Bu tuhaf oluyor işte... Hiç birşey bilmiyorsan, aradan 10 yıl geçti, şu pitte şu turda şöyle yapılması benim bunu düşünmeme neden oldu diye cevap verme, şu yarışta yapılmıştı sanırım de açıp arşivden gözümü kırpmadan izleyeyim yeniden cahilliğimi gidereyim. Hatamı kabul edeyim. Ama yok işte cevap...  Beni anlaman için örnek vereyim. Yöneticisin ve ben çıkıp forum kötü diyorum. Sen soruyorsun nerede, ne gibi bir problem - hata var. Benim cevabım, kötü... Yazıyorsun, çiziyorsun... Kötü. Sen niye böyle düşündü acaba diye açıklıyorsun, kişi kaynaklı mı, işleyiş kaynaklı mı, işlevsel kaynaklı mı soruyorsun.. Aldığın tek cevap kötü. Daha ne yazayım bilmiyorum... :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-    18
TG-

Aslında herkes aynı şeyleri yazıyor ama anlaşamadık bir türlü.

Şimdi problem ilk olarak Rai'nin ikinci pilot olarak görülmesi ile başladı. Ama şu cümleler durumu çözdü.

AasgaarDvoLuNDagR, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Ben hiçbir zaman Rai'nin şampiyonluk savaşında var olabileceğini düşünmedim senin aksine, önce de yazdım takım daha genç pilotunu emekli olacak pilotuna değişmez, böyle birşey de beklenmez. Ben de beklemiyorum. Benim duruşum buna karşı olmadı hiç bir zaman...

E madem beklemiyorsunuz niçin Rai'nin ikinci pilot olarak kullanılmasına bu kadar tepki gösterdiniz? Madem şampiyonada var olamayacaksa onu diğer pilotun yararına kullanmamak için ne sebep olabilir? Burada Ferrari'nin eleştirilebileceği tek nokta Monaco'dur çünkü orada bir katakulli ile Vettel'e yarış hediye edilmiştir. Onun harici bariz bir Rai mağduriyeti yok. Macaristan'da Rai'nin kazanması hiçbir kazanç getirmeyeceği için Ferrari gerekeni yapmıştır.

Bunun haricinde Rai ikinci pilot olmayı kabul etmiş midir veya Ferrari zorla Rai'yi ikinci pilot yapmış mıdır bunu bilemeyiz içeriden bir bilgi gelmedikçe. Ama pist üzerinde Rai'nin (diğer 3 pilota göre belki Ricciardo ve Verstappen'i de sayarsak 5) yavaş olduğu su götürmez bir gerçektir. Ayrıca benim 2007 olayını katmam Rai'nin şampiyon ve dönenim en iyi pilotları içinde olması dolayısıyladır. O sezon için Massa'nın vasat bir pilot olduğuna katılmıyorum fakat çok iyi bir pilot da diyemem biraz araba kaymağı yedi o dönem.

tarihinde TG- tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Abdulhamid    34
Abdulhamid

Alonso yerinde Kimi olsaydı :

- Honda telsizinde biiiiip den başka bir şey duymazdık ve son yarışta Kimi ne  Sainz ı geçip 6. olablirdi ne de yarışın en hızlı tur zamanını elde edebilirdi.

Kimi yerine de Alonso olsaydı :

- Şu an 4 lü bir şampiyonluk yarışı izliyor olurduk.

Neyse sözü fazla uzatmaya gerek yok. Eylül gelsin de sözleşmeler yavaş yavaş açıklanmaya başlasın o zaman ak koyun kara koyun belli olur.

Lewis içinde iki kelime edemeden geçemeyeceğim. Nasıl öne geçmesi takım emri ise, takım tarafından 2 kez hak tanınıp ferrariyi geçememesi ve aldığı yeri geri vermesi de takım emrinden başka bir şey değil. Bunu hemen karakter miş gibi gösterip göklere çıkarmanın bir anlamı yok. Önceki yapmış olduğu pit girişinde aniden yavaşlaması, güvenlik aracı arkasında sözde fren testi gibi davranışlar takım emri değil maalesef. Mercedes gibi bir takıma bu davranışları yakıştırıp hala Lewis i destekleyenlere de selam olsun...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR

TG-, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Aslında herkes aynı şeyleri yazıyor ama anlaşamadık bir türlü.

Şimdi problem ilk olarak Rai'nin ikinci pilot olarak görülmesi ile başladı. Ama şu cümleler durumu çözdü.

E madem beklemiyorsunuz niçin Rai'nin ikinci pilot olarak kullanılmasına bu kadar tepki gösterdiniz? Madem şampiyonada var olamayacaksa onu diğer pilotun yararına kullanmamak için ne sebep olabilir? Burada Ferrari'nin eleştirilebileceği tek nokta Monaco'dur çünkü orada bir katakulli ile Vettel'e yarış hediye edilmiştir. Onun harici bariz bir Rai mağduriyeti yok. Macaristan'da Rai'nin kazanması hiçbir kazanç getirmeyeceği için Ferrari gerekeni yapmıştır.

Bunun haricinde Rai ikinci pilot olmayı kabul etmiş midir veya Ferrari zorla Rai'yi ikinci pilot yapmış mıdır bunu bilemeyiz içeriden bir bilgi gelmedikçe. Ama pist üzerinde Rai'nin (diğer 3 pilota göre belki Ricciardo ve Verstappen'i de sayarsak 5) yavaş olduğu su götürmez bir gerçektir. Ayrıca benim 2007 olayını katmam Rai'nin şampiyon ve dönenim en iyi pilotları içinde olması dolayısıyladır. O sezon için Massa'nın vasat bir pilot olduğuna katılmıyorum fakat çok iyi bir pilot da diyemem biraz araba kaymağı yedi o dönem.

Karşımda yılların vukuatlı bir takımı varken, ne düşünmemi bekliyorsun? :) Ferrari gibi bir takım daha önce ne yapmış ki şimdi değişsin. Gözü kör diyorsunuz ama olaylara yüzeysel yaklaşmak yerine olabildiğince objektif bakıyorum. Şampiyona da var olamamasının ilk 3 nedeni Ferrari, italyan medyası ve Vettel'dir. Sizin anlamadığınız ya da anlayamadığınız veya anlamamak için inat ettiğiniz pilotlar şampiyonası için Rai'yi harcıyorsunuz ama takımlar şampiyonasında kendi ayağınıza sıkıyorsunuz. Şimdi diyorsun ya hiçbir kazanç getirmeyecek sene sonunda yine görürüm sizi takımlar şampiyonasında... Mercedes yine burada en azından açık sözlü hareket edip doğru olanı yaparken, Ferrari takımı ikili oynuyor. Aç bak monaco'ya Rai polü aldığı zaman takımın hali nasıl, Vettel polü aldığında nasıl... Herşey gözünüzün önünde, üç maymunu oynamayalım diyorum...

Sizin su götürmez gerçeğinizi hangi denklem ile kanıtlıyorsunuz bilmiyorum ama ben size benim gördüğümü anlatayım. Şimdi Vettel'in web ve ric ile yaşadıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Adam Ferrari'ye gelirken yanında 4 şampiyonluk, genç yaşının yanında deneyimini de getirdi ayrıca MSC efsanesinin de devam olarak gören italyan medyası ile tüm camianın ağzından sular akarken, Vettel masaya oturuyordu. Şimdi Vet'in yerine kendinizi koyun, Ferrari'ye lafı bırakmadan takım içinde ayrıcalık istemez misiniz. işte bak buna su götürmez bir cevap verebilirsin... Şimdi Rai'ye kalan Vet'ten kalan ne varsa o, takım enerjisinin kapasitesinin potansiyelinin ne kadarını Rai'ye verebiliyor. Vet, Ferrari'de ayağı yere değmiyor yahu, geçen sene araç parçalarken bile takımdan biri çıkıp tek laf etmedi.. Neyse... Senin o su götürmez gerçeğinin üzerinde Rai monaco'da ve burada tepindi.. Gridin en yaşlı pilotundan ve takım tarafından araç hazırlanırkenden tut, pitstop stratejilerine kadar 2. sıraya atılan -bir insandan- bahsediyoruz. Rai, diğer taraftan F1'e ara verdikten sonra işlerin tamamen değiştiği bir dönemde geri döndü. 32 yaşına kadar bildiği şeylerin çoğunu geride bırakmak zorunda kaldı. F1, motoru geri plana atarak aero'yu 1. sıraya getirdi. Rai gibi eski pilotlar aracın her anlamda suyunu çıkarırdı. Ne oldu peki, ne dediler Rai'ye gazdan ayağını çek, lastikleri koru, gazdan ayağını çek yakıt tasarrufu yap, gazdan ayağını çek, motoru koru, gazdan ayağını çek frenleri koru, gazdan ayağını çek öndeki aracı drs ile geçemiyorsan pozisyonunu koru.. Bunların hepsi gerçek Rai'nin yapısına ters gelişmelerdi. Peki Rai ne yaptı, geldiği sene herkesi ters köşe yaptı. Şimdi 38 yaşına gelmiş, üvey evlat muamelesi gördüğü yerde hala galibiyet ışığını gördüğünde üzerine üzerine gidiyor. Neyin yavaşı, ne verdin ki adama, neyi veriyorsun ki adama neyi istiyorsun... Senin benim bilmediğimi Ferrari çok iyi biliyor, puan sıralamasında 2 pilotu arasındaki fark 2 katı bulmuş da bu adamı niye kovmuyorlar... İşte verdiklerinin fazlasını aldıkları için.... Alonso dönemi de aynıydı.. Şimdi şampiyona da iddian var diye adama laf atmak doğru gelmiyor... Alonso dönemi demişken, şuan Rai'nin o döneme göre avantajı Vet'e göre hazırlanan araç Rai'nin stiline daha yakın olmasıdır. Alonso ile Rai'nin sürüş tarzı birbirinin tam zıttıdır neredeyse...

Alo, Ham, Vet, Vers bu pilotların başarısına laf söylemeye hakkım yok ama bunların hırslı olmalarının yanında en büyük özelliği gridin en ağlak, en egoist, en politik, en fazla iki yüzlü pilotları... Bunların yanına Perez, Sainz, Gro ve Mag'ı katarsan yanlarında sırıtmaz... Bunların işlerine gelmezse, önünde durursan, zorluk çıkarırsan, ortada ne takım, ne takım arkadaşı, ne etik hareket etme, ne de dürüstlük beklersin.. Anında ağlamaya başlarlar, takımı da, arkadaşını da satar, rüzgarı arkasına alsın yeter... Bak bu zamanda bunlar iş yapıyorlar, hatta bu kokuşmuş F1 piyasasında ayakta kalman için de gerekli bir özellik veya yetenek ama bana gelmiyor işte.. Bu ortama savaş açan Senna ayrıca bir idoldür bence.. Bunların yaptığını Rai yapamadığı için, yapmadığı için bu haldedir... Şuan tek şampiyonluğu vardır... Rai, bize bu yaşına rağmen gerekli şartlar ve ortam sağlandığında hala hızlı olduğunu göstermiştir. Benim Rai için bugüne kadar kabul ettiğim tek durum sezon boyunca birkaç haftasonunda gününde olmamasıdır, fazlası vardır azı yoktur başka...   Adamdaki şansızlığın limitleri yok malesef, yoksa bugüne kadar çok can yakacak performansı oldu, yarışlar çıkardı ama talihsizlik üzerine yapıştı ve son talihsizliği de kendisi F1'i bıraktığı dönemde yeniden kendi stiline uygun araçlara dönücez malesef...

Rai'nin bir Ric ile aynı takımda olmasını çok isterdim. Hulk ile de... Ayrıca Kubica ile de... Dürüst ya da işlerinin sadece araç kullanmak olduğu, işlerine politizmi katmayan pilotlarla aynı takımda nasıl olurdu hep merak eder dururum. Ancak sadece temenni olarak kalacak malesef... :)

Abdulhamid, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Alonso yerinde Kimi olsaydı :

- Honda telsizinde biiiiip den başka bir şey duymazdık ve son yarışta Kimi ne  Sainz ı geçip 6. olablirdi ne de yarışın en hızlı tur zamanını elde edebilirdi.

Kimi yerine de Alonso olsaydı :

- Şu an 4 lü bir şampiyonluk yarışı izliyor olurduk.

Neyse sözü fazla uzatmaya gerek yok. Eylül gelsin de sözleşmeler yavaş yavaş açıklanmaya başlasın o zaman ak koyun kara koyun belli olur.

Lewis içinde iki kelime edemeden geçemeyeceğim. Nasıl öne geçmesi takım emri ise, takım tarafından 2 kez hak tanınıp ferrariyi geçememesi ve aldığı yeri geri vermesi de takım emrinden başka bir şey değil. Bunu hemen karakter miş gibi gösterip göklere çıkarmanın bir anlamı yok. Önceki yapmış olduğu pit girişinde aniden yavaşlaması, güvenlik aracı arkasında sözde fren testi gibi davranışlar takım emri değil maalesef. Mercedes gibi bir takıma bu davranışları yakıştırıp hala Lewis i destekleyenlere de selam olsun...

Demek Alo olsaydı :) Mclaren'den nasıl ayrıldı, Ferrari'den nasıl ayrıldı, Honda'da sövmediği adam kalmadı... Eğer konu duruş ve adamlıksa, kendinizi yalanlar dünyasında kaybetmişsinizdir. Kıyaslamaya gerek görmüyorum ama Rai ile yeni tanışıyorsunuz sanırım. Rai'nin tüm sallamalarına bakın sadece ve sadece ortadaki yanlışa karşıdır. Rai, gerçekçidir. Aptalca bir hareket yaparsanız, aptalca cevap verirseniz veya cevap veremezseniz, Rai sizi tekrar hayata döndürür, diğerleri gibi hayata küstürmez. Bu saatten sonra da Rai'yi tanımaya anlamaya çalışmadan devam edip, Alo sevginizle yaşamanız tek temennim. Allah'ın işine bak o kadar salladığı Ferrari bile almıyor ne kadar acı... :)

Alo, Ferrari'de olamaz da diyelim oldu. Varsayım baştan çöküyor zira Alo'nun Ham ile Mclaren geçmişinde yaşanılanları hatırlarsınız belki o zamanlar F1 izliyorsanız. Ayrıca Vet'in web ve Ric geçmişi var ki... Vet, Alo gelecek diye takımı içten yakar.. Alo, Vet'li Ferrari'ye gelecek diye Ham ile deneyimlerinden yola çıkarak sağlam kontrat ister.. Bu nedenle Ferrari daha başlamadan kaybederdi. Öyle okeye dörtlü aranır gibi şampiyonluk yarışı da sizin hayallerinizi süslemekten öteye gitmezdi...

Ham'i dün de sevmiyordum bugün de sevmiyorum. Ama yine yanlış anlaşılmasın pilotajlık anlamında değil, karakter anlamında... MGP 10 tur izin verdi ancak, Vers tehdidine karşılık Bot dahil kimse birşey demezdi yerini geri vermese.. Ayrıca biz yarış esnasında son turlar yaklaşırken Ham'e yerini geri vermesini duymadık ayrıca takım Bot'a sürekli hızlanmasını Ham ile aradaki mesafenin arttığını söylenmesine rağmen, Bot ya yetişemedi ya da konsantrasyon kaybından dolayı geri düştü. Ham, buna ister kendine güven deyin, ister sezonun devamı için yapılan hareket deyin, yerini geri verdi mi, verdi... Kimse dün yaptıklarını unutmadı, geleceğe de tertemiz sayfa açmadı. Hatta önce de dedim kendinden beklenilmeyeni yaptı. Adamlık budur ve o günün şartları içinde sizin korkak takımınız ve ağlak pilotunuza karşı göklere çıkarılmayı -o anlık- hak etmiştir. İsteseniz de istemeseniz de... Yarın bunu başka bir ağlak pilot yapar onu da takdir ederiz. Ancak sizin fanatikliğinizin sonucu gözünüzü kör etmesi bunu kabul edemiyorsa, benim problemim değil...  :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-    18
TG-
AasgaarDvoLuNDagR, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Karşımda yılların vukuatlı bir takımı varken, ne düşünmemi bekliyorsun? :) Ferrari gibi bir takım daha önce ne yapmış ki şimdi değişsin. Gözü kör diyorsunuz ama olaylara yüzeysel yaklaşmak yerine olabildiğince objektif bakıyorum. Şampiyona da var olamamasının ilk 3 nedeni Ferrari, italyan medyası ve Vettel'dir. Sizin anlamadığınız ya da anlayamadığınız veya anlamamak için inat ettiğiniz pilotlar şampiyonası için Rai'yi harcıyorsunuz ama takımlar şampiyonasında kendi ayağınıza sıkıyorsunuz. Şimdi diyorsun ya hiçbir kazanç getirmeyecek sene sonunda yine görürüm sizi takımlar şampiyonasında... Mercedes yine burada en azından açık sözlü hareket edip doğru olanı yaparken, Ferrari takımı ikili oynuyor. Aç bak monaco'ya Rai polü aldığı zaman takımın hali nasıl, Vettel polü aldığında nasıl... Herşey gözünüzün önünde, üç maymunu oynamayalım diyorum...

Üzgünüm ama anlamayan biri varsa o da sizsiniz. Kaç kere yazmam gerekiyor bilmiyorum. Ortalığı ayağa kaldırdığınız 2 yarış. Monaco ve Macaristan. İkisinde de Vettel 1. Raikonnen 2. bitirdi. Bu iki pilotu yer değiştirsek Ferrari'nin markalar şampiyonasında elde edeceği puan yine 43. Monaco'yu yazdım burada takım Raikkonen'in birinciliğini yemiştir diye. Fakat Macaristan için artık yine aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Burada Raikonnen'e verilecek geçiş emri Vettel'i sıkıntılı aracıyla Mercedes'lerin önüne atardı. Bottas biraz koptu desek Vettel yarışı 3. bitirir markalar şampiyonasında 3 puan daha az alırdı Ferrari. Aldığı daha az puanın yanında şampiyona lideri puan farkını eritirdi. Bu tabii iyi bir senaryo Bottas da onu geçse belki Verstappen de yetişse buyrun Vettel yarışı 5. bitirdi. Artık anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum Ferrari neden izin vermedi Raikonnen'in geçişine.

AasgaarDvoLuNDagR, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Sizin su götürmez gerçeğinizi hangi denklem ile kanıtlıyorsunuz bilmiyorum ama ben size benim gördüğümü anlatayım. Şimdi Vettel'in web ve ric ile yaşadıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Adam Ferrari'ye gelirken yanında 4 şampiyonluk, genç yaşının yanında deneyimini de getirdi ayrıca MSC efsanesinin de devam olarak gören italyan medyası ile tüm camianın ağzından sular akarken, Vettel masaya oturuyordu. Şimdi Vet'in yerine kendinizi koyun, Ferrari'ye lafı bırakmadan takım içinde ayrıcalık istemez misiniz. işte bak buna su götürmez bir cevap verebilirsin... Şimdi Rai'ye kalan Vet'ten kalan ne varsa o, takım enerjisinin kapasitesinin potansiyelinin ne kadarını Rai'ye verebiliyor. Vet, Ferrari'de ayağı yere değmiyor yahu, geçen sene araç parçalarken bile takımdan biri çıkıp tek laf etmedi.. Neyse... Senin o su götürmez gerçeğinin üzerinde Rai monaco'da ve burada tepindi.. Gridin en yaşlı pilotundan ve takım tarafından araç hazırlanırkenden tut, pitstop stratejilerine kadar 2. sıraya atılan -bir insandan- bahsediyoruz. Rai, diğer taraftan F1'e ara verdikten sonra işlerin tamamen değiştiği bir dönemde geri döndü. 32 yaşına kadar bildiği şeylerin çoğunu geride bırakmak zorunda kaldı. F1, motoru geri plana atarak aero'yu 1. sıraya getirdi. Rai gibi eski pilotlar aracın her anlamda suyunu çıkarırdı. Ne oldu peki, ne dediler Rai'ye gazdan ayağını çek, lastikleri koru, gazdan ayağını çek yakıt tasarrufu yap, gazdan ayağını çek, motoru koru, gazdan ayağını çek frenleri koru, gazdan ayağını çek öndeki aracı drs ile geçemiyorsan pozisyonunu koru.. Bunların hepsi gerçek Rai'nin yapısına ters gelişmelerdi. Peki Rai ne yaptı, geldiği sene herkesi ters köşe yaptı. Şimdi 38 yaşına gelmiş, üvey evlat muamelesi gördüğü yerde hala galibiyet ışığını gördüğünde üzerine üzerine gidiyor. Neyin yavaşı, ne verdin ki adama, neyi veriyorsun ki adama neyi istiyorsun... Senin benim bilmediğimi Ferrari çok iyi biliyor, puan sıralamasında 2 pilotu arasındaki fark 2 katı bulmuş da bu adamı niye kovmuyorlar... İşte verdiklerinin fazlasını aldıkları için.... Alonso dönemi de aynıydı.. Şimdi şampiyona da iddian var diye adama laf atmak doğru gelmiyor... Alonso dönemi demişken, şuan Rai'nin o döneme göre avantajı Vet'e göre hazırlanan araç Rai'nin stiline daha yakın olmasıdır. Alonso ile Rai'nin sürüş tarzı birbirinin tam zıttıdır neredeyse...

Üzgünüm ama sığ yaklaşan da sizsiniz. Raikonnen'in pist üstünde yaptıkları belliyken hala suçu onun performansı haricinde herkesi suçlayarak geçiştiriyorsunuz. Raikonnen Toro Rosso kullanmıyor Ferrari kullanıyor. Vettel'i geçirmiyorlar mı o zaman gel Hamilton'ı geç Bottas'ı geç. Yarışta Vettel'i geçemiyor musun pole kazan Vettel'e üstünlük kur sıralama turlarında o da yok.

Siz Raikonnen'in yavaş bir pilot olduğunu kabul etmedikçe biz bir arpa boyu ilerleyemeyiz. Aynı şeyleri böyle yazar yazar dururz.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AasgaarDvoLuNDagR    284
AasgaarDvoLuNDagR
TG-, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Üzgünüm ama anlamayan biri varsa o da sizsiniz. Kaç kere yazmam gerekiyor bilmiyorum. Ortalığı ayağa kaldırdığınız 2 yarış. Monaco ve Macaristan. İkisinde de Vettel 1. Raikonnen 2. bitirdi. Bu iki pilotu yer değiştirsek Ferrari'nin markalar şampiyonasında elde edeceği puan yine 43. Monaco'yu yazdım burada takım Raikkonen'in birinciliğini yemiştir diye. Fakat Macaristan için artık yine aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Burada Raikonnen'e verilecek geçiş emri Vettel'i sıkıntılı aracıyla Mercedes'lerin önüne atardı. Bottas biraz koptu desek Vettel yarışı 3. bitirir markalar şampiyonasında 3 puan daha az alırdı Ferrari. Aldığı daha az puanın yanında şampiyona lideri puan farkını eritirdi. Bu tabii iyi bir senaryo Bottas da onu geçse belki Verstappen de yetişse buyrun Vettel yarışı 5. bitirdi. Artık anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum Ferrari neden izin vermedi Raikonnen'in geçişine.

Üzgünüm ama sığ yaklaşan da sizsiniz. Raikonnen'in pist üstünde yaptıkları belliyken hala suçu onun performansı haricinde herkesi suçlayarak geçiştiriyorsunuz. Raikonnen Toro Rosso kullanmıyor Ferrari kullanıyor. Vettel'i geçirmiyorlar mı o zaman gel Hamilton'ı geç Bottas'ı geç. Yarışta Vettel'i geçemiyor musun pole kazan Vettel'e üstünlük kur sıralama turlarında o da yok.

Siz Raikonnen'in yavaş bir pilot olduğunu kabul etmedikçe biz bir arpa boyu ilerleyemeyiz. Aynı şeyleri böyle yazar yazar dururz.

O 2 yarıştan fazlası da var ancak size gösterebileceğim, itiraz edemeyeceğiniz yarışlar bunlar. Rai'nin geride kalmasının nedenleri üzerinde düşüncelerimi dile getirirken, sizden en ufak bir somut bilgi, düşünce veya fikir göremeden "Rai yavaş, vasat" tarzı yaklaşımları kabul edemem. Rai konusunda sığ yaklaşırken sizin bana benim tezimi çürütecek bir fikir atabildiniz mi ortaya ona bakalım... Ham'i ve Bot'u mu geçecek, bahsettiğiniz araç at arabası değil, son zamanları rakipsiz şekilde domine eden bir araç bilmem hatırlatmama gerek var mı... Örnek verirken bile mantık sınırları içinde yaklaşalım bence.. Problemsiz bir MGP'yi pitler haricinde pist üzerinde geçebilen oldu mu ki üvey evlattan bunu bekliyoruz. Yarışta Vet'i geçecekken takım engel oluyor(tekrar), sıralama turlarında da araç Vet'e göre inşa edilmiş bir yapı ile 1-0 geride başlıyorsun(tekrar).. (bunların hepsi yukarıda yazıyor zaten... )

Eğer konu zaman tablosu ve telemetri verileri üzerinden F1'i takip edip, tv'den izlediklerimize ek olarak etik olmayan yöneticilerin medya karşısındaki demeçleri üzerine konuşacaksak, damalı bayrak sonrası peşin peşin hüküm vereceksek, evet doğru sizle anlaşabileceğimiz en ufak bir nokta yok bu konuda.. Sonuçlar üzerine kritik yapacaksak sonuçtan başlanmaz, sebep-sonuç ilişkisi üzerine de durulması lazım ama yine söylediğim gibi sizin cevabınız tek kelime ile "rai yavaş" olacaksa, bana da "ferrari ve vettel korkak ve içten pazarlıklı"  şeklinde bir yazıya başladığımı görürsünüz. Bunun sonucunda Sonsuz döngüye gireriz. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Abdulhamid    34
Abdulhamid
On 8/3/2017 at 3:59 PM, TG- said:

Macaristan için ... Raikonnen'e verilecek geçiş emri Vettel'i sıkıntılı aracıyla Mercedes'lerin önüne atardı. Bottas biraz koptu desek Vettel yarışı 3. bitirir markalar şampiyonasında 3 puan daha az alırdı Ferrari. Aldığı daha az puanın yanında şampiyona lideri puan farkını eritirdi. Bu tabii iyi bir senaryo Bottas da onu geçse belki Verstappen de yetişse buyrun Vettel yarışı 5. bitirdi. Artık anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum Ferrari neden izin vermedi Raikonnen'in geçişine.

Kesinlikle katılıyorum.

Ayrıca Lewis için yerini geri verdi diye abartanlar; Max hem Valtteri yi hem de Lewis i geçseydi yer değiştireceğiz derken, o zaman ne diyecektiniz çok merak ediyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    1.006
SABRE

Ham'ı kırmızılar içinde görmeyelim bide? :D 

Hamilton, Mercedes'le sözleşme yenilemek için aceleci değil

f1-hungarian-gp-2017-lewis-hamilton-merc

Hamilton, önümüzdeki sezon sonunda sözleşmesi bitecek Mercedes'le yeni sözleşme imzalamak için acele etmiyor.

Mercedes'te Lewis Hamilton'ın sözleşmesi 2018 sonunda biterken, taraflar henüz yeni sözleşme görüşmelerine başlamış değil. 32 yaşındaki İngiliz pilot her fırsatta Mercedes'te mutlu olduğunu söylese de Ferrari'nin kendisi için ilginç olabileceğini söylüyor. Sergio Marchionne, Hamilton'la görüşmediklerini ancak Ferrari'nin her pilotun rüyası olduğunu söylemişti ve Hamilton'ın da bu isimlerden birisi olduğunu söylemişti. Fin basınına göre Hamilton, Mercedes'le sözleşme görüşmelerini gelecek yıldan önce yapmak istemiyor. Haberde Hamilton'ın Ferrari ve diğer takımlardaki seçeneklere bakmak istediğine yer verildi.

"Vettel, Ferrari'nin sözleşme teklifini kabul etmedi"

Ilta-Sanomat'ın haberine göre Vettel, Ferrari'den gelen 3 yıllık 140 milyon dolarlık teklifi kabul etmedi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Abdulhamid    34
Abdulhamid

Kimi bir sezon daha Ferrari de, üstüste 5. yılını geride bırakmış olacak ...

https://www.formula1.com/en/latest/headlines/2017/8/raikkonen-retained-by-ferrari-for-2018.html

tarihinde Abdulhamid tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.