Jump to content
Tuğrul Akça

[The Walking Dead] #7x16 "The First Day of the Rest of Your Life"

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    62
CloudT

İlginç bir finaldi, aslında daha fazlasını beklerdim. Çok eksik bir final bölümüymüş gibi hissettim; "ne yani bu muydu?" dedirtecek cinsten. Ölenler öldüğüyle kaldı, yeni sezonu ne zaman izleriz bilemiyorum ama yeni sezonla ilgili oluşturulabilecek çok fazla teori de yok, yani öyle eksik bir finaldi; yeni sezona dair fikir çatışması yaşanabilecek şekilde bir final yapsaydınız ya. Tabii aksini düşünüp, çok iyi olduğunu düşünen tanıdıklarım da var ama beni kesmedi.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
vordach    76
vordach

Sezon finalini beğenmedim. Zaten bu sezon genel olarak kötüydü 1. bölüm haricinde. Böyle devam ederlerse tabiki diziyi 20 sene daha devam ettirirler.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    47
ben geldim

Bu sezon boşa geçti çünkü gene başa döndük...:22:Kötü bir sezon finaliydi.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    885
SABRE

Gözümde sezonun tek artısı Sasha'nın gidişi. Salaklıkları ile acayip can sıkıyordu. Genel olarak ise berbat bir sezondu, TWD'in açık ara en kötü sezonu hatta. Yeni sezon için de duruma göre ilk 8 bölümü izlemesem mi diye düşünüyorum yani, boş beleş bölümler olacağı şimdiden belli. 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
timoti    156
timoti

Böyle sezona böyle final, peh.. Bu arada @Burhan Guclu Sasha konusunda doğru tahmin etmiş oldu, tebrik ederim:D

Çatışma sahneleri ne kadar kötüydü yav, hadi sezonun geneline uğraşmadınız bari finale uğraşaydınız. Bu arada o kaplan çok zeki heralde, kötü adamları biliyor ona göre saldırıyor, ha bunlar Rick ve adamları onlara dokunmayayım diyor, iyi eğitmiş olmalı yoksa aksi halde adam resmen milletin ortasına vahşi bir kaplan saldı:93::oleyo:

tarihinde timoti tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

Negan'ın ölmeyeceğini biliyordum ama bu kadar da boş sezon finali olamaz. Çok çok kötü sezon finaliydi. İlk yarım saati bomboş. Sasha'nın bütün olayları da çok boştu. Onun kendini feda edeceğini biliyordum ama yine gereksiz uzatılmıştı. Ayrıca amacına da pek ulaşamadı. Sasha ortaya çıktıktan sonra Carl'ın her şeyi başlatmasını tuttum. Çocuk herkesten daha cesaretliydi.

Dwight'a ne desem boş. Hem Negan'ın ölmesini istiyorum deyip hem de onu korudu. Negan sürekli yanındaydı. Negan'a sıkıp bizim tarafa çok rahat geçebilirdi ama yapmamışlar. Madem yapmayacaklar ne diye Dwight'ı ortaya çıkardılar anlamadım. En sondaki bilmiyordum olayıda mantıksızdı.

Krallığın gelişi ve Ezekiel çok iyidi. Çöp adamlara zaten güvenmiyordum ama bölümde kadının Biz kazanacağız dediği zaman kesin ihanet edecekler demiştrim ettiler. :D

tarihinde bLueeekun tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RunFree    7
RunFree

Beklentilerimi karşılamadı ama bölümdeki bazı sahnelerden çok keyif aldım. Daha önce çok daha güzel sezon finalleri oldu ve bu sezon zaten durağandı. Final de diğer finallerin gerisinde kaldı ama genel olarak idare eder diyebilirim.

Spoiler

Sasha ve Abraham sahnelerinde sıkıldım. Bölümün temposunu düşürdüler. Çöpçülerin ihaneti en başından beri tahmin edilebilirdi ve özellikle bu bölümde bazı sahneler ve diyaloglar (Michonne ve diğer kadının konuşması gibi) ihanetin sinyallerini veriyordu. Çatışmayı Carl ya da Daryl başlatır diye tahmin etmiştim, Carl başlattı ve tahmin ettiğim gibi oldu. Michonne ile diğer kadının mücadelesini izlerken kendimi "Hadi Michonne! Sen Michonne'sun, göster kendini!" derken buldum. Michonne gibi çok güçlü bir karakterin o mücadeleden kısa sürede kurtulup çatışmaya destek vermesini bekliyordum. Hatta umudumu son ana kadar kaybetmedim ve düşen kişinin Michonne olduğunu düşünürlerken, Carl'ı o kurtaracak diye bekledim. Ben atağı Michonne'dan beklerken, Shiva'nın girişi çok daha güzel bir etki bıraktı. Ardından Kral Ezekiel'in girişi ve söyledikleri çok etkileyiciydi. Çaresizlik anında umut, birlik ve beraberlik duygularının ortaya çıkmasını çok güzel işlediler. İlk bölümlerden sonra sürekli Negan'ın zor anlar yaşamasını görmeyi bekledim, hüküm sürmesinden artık sıkılmıştım, ve Shiva'nın gelişiyle korku/şaşkınlık karışımı tepkilerinden çok keyif aldım.

Çatışma finale damgasını vuramadı. Bölümün ilk yarısı zaten çok durağandı, çatışma sonraki yarıda başladı ancak bu çatışma daha ağır yaşanabilirdi. Negan'ın ölmesini beklemiyordum ama birkaç kişi ölseydi daha etkileyici bir final olurdu. Kaçışları çok basit oldu. Yukarıda birisi bahsetmiş, yeni sezona dair yürütebileceğimiz bir teori yok. Burada bir cliffhanger olmasından bahsetmiyorum ama artık olay çok basit: Savaş. Heyecan verici olsa da bizi yeni sezona kadar dizi hakkında düşündürecek bir final olmadı. Artık sadece bekleyip savaşı izleyeceğiz.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    475
heroson

Başlıktaki her yorumu beğenmekten yoruldum, en iyisi ben de yazayım dedim. Sadece; ''öff çok kötü bir sezon finaliydi cidden'' demek istiyorum. Bu ara patır patır takip ettiğim dizileri bırakıyorum (direkt shift delete yapıyorum arşivden). Daha değil belki ama elim de ''shift delete''ye gitmiyor değil hani :95:.

timoti, 55 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu arada o kaplan çok zeki heralde, kötü adamları biliyor ona göre saldırıyor, ha bunlar Rick ve adamları onlara dokunmayayım diyor, iyi eğitmiş olmalı yoksa aksi halde adam resmen milletin ortasına vahşi bir kaplan saldı:93::oleyo:

İzlerken bunu düşündüm yeminle :oleyobira:. Hayvan hepsinden akıllı maşallah :tesbihleyo:.  

tarihinde heroson tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
yilank    1
yilank

Bildigin pembe dizi oldu , zombi dizisi mafya dizisine donustu. ilk defa birdiziyi atlayarak izledim, ne kadar bos ne kadarzombi dizisinden uzak sahneler vardi, zeka kirintilari olsun diye klasik mafya kurnazligiyla yok neymis anlastigi grup neganla anlasmis mis ( sok sok sok, hahahha). Neyse simdi eski siteden alsikanlik birileri cikip halaretvari seyler yazmadan susayim :D    Sevgiler.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ismail0100    143
ismail0100

En iyi bölümün bu bölüm ve ilk bölüm olduğunu düşünürsek tatmin etmeyen bir sezondu :) İlk ve son bölüm de iş vardı sadece kısaca:)

tarihinde ismail0100 tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    37
maverick5

Bu muydu final bölümü dedirten bir bölümdü! Hiç beğenmedim. Çatışmada biraz heyecan yaptırır gibi oldu ama yeterli değildi. Beklentilerin çok çok altındaydı. Negan' ın has adamlarından birisi bari ölseydi. Ya da şöyle biraz zor duruma düşselerdi. Neyse artık. Önümüzdeki sezona beklentim yok. İzlemek için izleyeceğim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    28
superlative
Spoiler

Negan ölseydi iyiydi. Tüm beklentim o yöndeydi. Çöpçülerin satacağını Mişon ile yanındaki kız konuşurken sezdim.

Genel olarak kötü bir sezondu ama şu sahne ile altyazısı çok örtüşmüş gerçekten :oleyo:

32990260034_1088730772_o.png

tarihinde superlative tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mapel    29
mapel

12. bölümde diziyi bırakmıştım. Yorumları ve spoiler ları okudum sadece. Bıraktığıma değmiş gibi hissediyorum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    450
Coilbone

Sezon başına geri döndük, tek farkı bu sefer elde avuçta savaşacak kişi sayısının fazla olması. Koca bir sezon diziyi aşağı çeken ögeler kolajı gibiydi, hepsinden de kurtulamadık henüz. Solo bölüm fantezilerinden bir an önce vazgeçmeleri lazım ancak bu şekilde sündürüldüğü için hiç bir zaman vazgeçmeyecekleri de çok acı bir gerçek. Kaliteli olsa, önemli karakterlerin olsa, hiç tanımadığımız, Negan gibi, geçmişini merak ettiğimiz, şu anda bulunduğu seviyeye nasıl geldiği hakkında hiç bir bilgi olmayan ve ciddi anlamda izlenebilecek materyal çıkarabilecek karakterlere odaklanılsa gam yemeyeceğim ama öldüğü zaman, öleceği zaman, başına herhangi bir şey geleceği zaman zerre önemi olmayacak karakterlerin solo bölümlerini izlemek ömrümden ömür alıyor yeminle. Bununla yetmiyor hikaye bu karakterlerin üzerinden yürüyor bir de. Her geçen gün neden bu diziyi izliyorum dedirtiyor dizi. Yazık.

Bu bölümün ters köşeleri de efsaneydi yine. Çöpçülerin ihanetleri "yine mi ya" dedirtti, Krallık'ın ve Hilltop'ın son anda yardıma koşması olmasa iyi gülerdim herhalde. Her şey mi ters gider arkadaş? Neyse.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
namunsan    31
namunsan

Daryl'ın bulduğu asker neydi arkasında "Haberim yoktu" yazan. Benim kaçırdığım bir şey mi var?  Sırf TWD evreni bile bana yetti bunca sene. Hiç bir şeyi sorgulamadan izledim ama bu sezon felaketti kaç kere uyuyakaldım ekran başında. Yine de izlemeye devam edeceğim sanırım Allah kahretsin. :|

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
asiwega    3
asiwega
namunsan, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Daryl'ın bulduğu asker neydi arkasında "Haberim yoktu" yazan. Benim kaçırdığım bir şey mi var?  Sırf TWD evreni bile bana yetti bunca sene. Hiç bir şeyi sorgulamadan izledim ama bu sezon felaketti kaç kere uyuyakaldım ekran başında. Yine de izlemeye devam edeceğim sanırım Allah kahretsin. :|

Dwight yazmış o figürün arkasına. Adama malum olmuş resmen bunu bulacakları :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Sarıkanarya    3
Sarıkanarya

gelecek sezonda aynı şekilde devam ederse çok bayar beni ileri sara sara izlerim 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
borrang    18
borrang

ilk sezondan beri niye kimse bisiklete binmiyor diye düşünüyordum, en sonunda birileri bindi...

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk