Jump to content
Tuğrul Akça

[The Walking Dead] #7x16 "The First Day of the Rest of Your Life"

Tavsiye Edilen İletiler

Mr.BIYIK    44
Mr.BIYIK

TWD tarihinin tartışmasız (Sezonun ilk bölümü hariç) en kötü sezonuydu.Sezon finalinin kötülüğü apayrı bir konu zaten.Umarım diziyi 8. sezonda toparlarlar da TWD den aldığımız o eski damak tadını tekrar yakalarız.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DiNozzo    109
DiNozzo

Sezonun tek iyi tarafı Negan oldu. Rick'in çevresinde de bir tane akıllı yok.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Clint    43
Clint

Walking Dead artık iyice düşürdü seviyeyi, çok ağır saçmalamaya başladılar. Her sezon birbirini tekrar eden olaylar. Bu şekilde dizi yapması kolay. Değişik isimler ile bir sürü farklı topluluk hikayesi çıkarabilirler ortaya. Hayatımda izlediğim bütün dizi ve filmler arasındaki en kötü yazılmış ve oynanmış kötü adam karakterlerinden biriydi Negan. İzlerken adeta ızdırap çektim. Karakterin kötü yazılmış olması bir yana akıl almaz derecede zorlama ve kasıntı bir oyunculuk. Garip bir yürüme tarzı, sebepsiz bir sırıtma devamlı olarak.  Bir de The Dark Knight Joker ile başladı sanırım sofistike laflar etmeye çalışan ve çenesi düşük kötü adam tiplemleri falan. Biraz revaçta galiba. Arkadaş bu kadar konuşur mu insan ya. Susmuyor adam arkadaş. Ne yapacaksan yap artık. Hayır replikler kalite olur, laflar oturaklı olur öyle bişi de yok. Vermişler adamın eline bir sopa, manyaklık derecesini yükseltmişler önceki sezonlara göre, bir de vermişler çeneyi konuş diye. Al sana nefes kesen kötü adam! Bunalttı beni adeta, öyleki o geldiğinde ileri aldım sahneleri. Zaten bir önceki sezonun finalinden ne olacağı belliydi. Konuş, konuş, konuş, konuş............................ Governer'dan daha kötü yazılmış bir kötü karakter gelmez diye düşünüyordum ama Negan ile yeni bir standart belirledi Walking Dead. Ha bu arada mesele sadece Negan değil aslında. Başlangıcı ve finali dahil dizinin en kötü sezonuydu. Bir tane dahi iyi bölüm yoktu. Bir umudum bu sezon bu Negan saçmalığı biter diye idi ama seneye de fazla birşey beklemek gerek belli ki.

• Beğeni 6

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    349
ritel

@Clint yorum için ellerine sağlık. Özellikle de Negan konusunda.

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper    240
ssniper

Aynen katılıyorum. "The Walking Dead" oldu, "The Walking Negan"... Bilmem kaç bölümde bir az biraz zombi görmesek, zombi dizisinde olduğumuzu unutacağız resmen.  Yeni zombi olanlar pek çıkmadığı için de (birkaç istisna hariç), eskiler de patlak lastik gibi oldular. Bir sezon daha çekilir mi bilemiyorum...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Clint    43
Clint

Negan milletin sabrını baya bi zorlamış galiba :)... Dizinin genelindeki bir diğer büyük eksiklik de her sezon birbirini tekrar eden bu çete ya da topluluk olayları ile devamlı kendilerini tekrar edip duracaklarına biraz da olsa flashback yapıp olayların bu duruma nasıl geldiğine bir türlü girmemeleri. Bugüne kadar izlediğim ölülerin bir şekilde canlandığı ya da insanların hastalanıp etrafa saldırdığı hiç bir filmde nasıl olup insanoğlunun sahip olduğu onca teknoloji ve silah gücüne rağmen öylesi bir sürecin yaşandığı tatmin edici bir inanılırlıkta anlatılamadı seyirciye. Walking Dead geride bıraktığı 7 sezon ve 80 üzerinde bölüm ile bunu yapmış olmalıydı. Dizinin ciddi bir bütçesi var belli.  Değişik ya da gerçekçi! zombi tasarımlarına o kadar kafa yorup bütçe ve emek ayrıcaklarına işin senaryo kısmına zaman ayırıp hikayenin öncesine dair seyirciyi tatmin edecek bir şeyler söylemeleri gerekirdi bunca bölüm içerisinde. 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    134
zapp brannigan

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mcake±    9
mcake±

Diziyi bırakmaya sebep arayanlara o kadar çok fazla malzeme verdiler ki.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
drfeelbad    0
drfeelbad

Arkadaş, bir an ilk sezon ilk bölümü düşündüm. Nereden nereye . Tam teyyare oldu dizi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Schaub Lorenz    0
Schaub Lorenz

Her geçen sezon kurgu anlamında kalite git gide aşağı gidiyor, senaristler de bir bakıma haklı özgün konu üretmekte zorlanıyorlar bu yüzden özellikle son iki sezon iyice türk dizilerine bağladı, gereksiz uzatamalı iki sezon izledik, bu sezondan mutlu olduğum tek konu sasha'nın ölmesi oldu sonunda kurtulduk, finale gelince gereksiz geçen ilk 10 bölümden sonra finalinde böyle biteceğini az çok anladım adamların elinde konu olmadığından yine başa döndük

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Schaub Lorenz    0
Schaub Lorenz
Clint, 08.04.2017 - 15:28 tarihinde yazdı:

Negan milletin sabrını baya bi zorlamış galiba :)... Dizinin genelindeki bir diğer büyük eksiklik de her sezon birbirini tekrar eden bu çete ya da topluluk olayları ile devamlı kendilerini tekrar edip duracaklarına biraz da olsa flashback yapıp olayların bu duruma nasıl geldiğine bir türlü girmemeleri. Bugüne kadar izlediğim ölülerin bir şekilde canlandığı ya da insanların hastalanıp etrafa saldırdığı hiç bir filmde nasıl olup insanoğlunun sahip olduğu onca teknoloji ve silah gücüne rağmen öylesi bir sürecin yaşandığı tatmin edici bir inanılırlıkta anlatılamadı seyirciye. Walking Dead geride bıraktığı 7 sezon ve 80 üzerinde bölüm ile bunu yapmış olmalıydı. Dizinin ciddi bir bütçesi var belli.  Değişik ya da gerçekçi! zombi tasarımlarına o kadar kafa yorup bütçe ve emek ayrıcaklarına işin senaryo kısmına zaman ayırıp hikayenin öncesine dair seyirciyi tatmin edecek bir şeyler söylemeleri gerekirdi bunca bölüm içerisinde. 

Hocam son derece katılıyorum yorumunuza, geride kalan 7 sezonda hep hayatta kalma mücadelesi anlatıldı fakat izleyeci artık bundan sıkıldı, artık konunun özüne dönülmesinin vakti çoktan geçti, sadece ilk sezonlarda bir araştırma merkezi ve doktorun olduğu bir bölümde salgın hakkında bilgi verildi daha da o konuya hiç girmediler aslında pek de girmek istemiyorlar çünkü girdikleri takdirde 1 en fazla 2 sezonda diziyi bitirmeleri gerekir böyle konu kurgu ve senaryo açsından daha rahatlar, vali ölüyor negam geliyor, neganda ölüyor yerine başka biri gelir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk