Jump to content
SABRE

[Prison Break] #5x01 "Ogygia"

Tavsiye Edilen İletiler

SABRE    894
SABRE

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.156
hasangdr

İlk 5 dakika.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alihsans    314
alihsans

Özlemişiz cidden. Sara'yı görünce içim kıpır kıpır oldu. :oleyo:

Uzun süredir bir dizi bölümünün ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini anlamadığım olmamıştı. İlk bölüm kıvamında olmuş. Daha da hareketlenecek gibi. :good:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cane®    43
Cane®

Jenerik girince tüyler diken diken olmadı değil. Hızlı bir başlangıç oldu. Sarah kezbanı gitmiş Michael'a benzeyen birini bulmuş. Michael T-Bag'i de kadroya dahil ettiğine göre arka planda daha büyük olaylar dönüyor. Tetikçi sarı çiyanı sevdim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    253
Nikoteen

Beklentilerin düşük olması ilk bölüm için aslında olumlu etki yarattı bende diyebilirim. Daha da bölümün başında Burrows'u kaçarken görünce bir gülme geldi ve içimden keşke başlamasa mıymış? dedim fakat 

Spoiler

son sahnede Micheal'ın nasıl bir plân yapmış olduğunu az çok anladım ve mest oldum :) Tahminim o ki hastalığından kurtulmak için aldığı bir risk sonucu hafızasını kaybetmiş. Bu tedavi her ne ise artık olabilecekleri biliniyormuş ve geçmişini hatırlamayacağını düşünerek yapmış plânını Yemen Hapishanesindeki adını da ince ince işlemisinden cekete bunu anlıyoruz :) Micheal bir şekilde sağlam bağlantılar kurmuş orası aşikar benim kanımca devlet bağlantısı ancak bu kadar sağlam olabilir ve bir şekilde onların daelinden kurtulup Yemen ellerine attırmış kendini. Bu hafıza olayının geri dönüşümü nasıl sağlanacak onu merak ediyoruz şimdi tabii ki.

İlluminati dövmeleri trollere sağlam malzeme verecek o kesin :) Ben artık diziden çok daha umutluyum ve eski kalitesini aratmayacağını düşünüyorum.

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bettikli    112
bettikli

Reis yine plan içinde 50 tane plan kurmuş belli oldu son saniyede. Ya fena özlemişim :oleyoel:İlluminati dövmeleri, Yemen falan filan piuuvvvvv fena karışacak ortalık 

tarihinde bettikli tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

Hemen ayrı konusu açılmış başlar başlamaz. :oleyo: 

İlk bölümü yine güzel bağladılar. Baştaki jenerik ve aralardaki müzikler nostalji yaşattı. Özellikle şu 2.54'teki konuşma aralarında çalan müzik çok fena. :) 

Michael'ı görünce bir an abisine o garip ses tonuyla M'yi vurgulayarak "Mick" diyecek sandım. :) 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Fildir    288
Fildir

Yahu izlemeyeceğim, ne gerek var vs diyordum ama izledim. :fool: Çok heyecanlı değildim zaten, beklentileri düşürüp izledim ama şöyle sevdim gibi. Çıkmadan saydırmıştım ama izlemesen de olmuyor. :fool: Eski günlerin hatrına izleyeceğiz ne yapalım :butwhy:

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
heroson    475
heroson

İlk haberi duyduğumda; paranın gözü kör olsun, suyunun suyunu çıkaracaklar, işte buralar hep rant, bla bla:27:... söyleniyordum. Ama izledikten sonra çocuklar gibi şendim :pembeoleyo:. Zamanında şimdiki gibi süper kahraman dizileri yokken Prison Break vardı, Michael Scofield da ilk süper kahramanımızdı. Hey gidi günler hey diyerek de bir anda da yaşlı amca moduna da geçtim :baggal:. Yani o kadar güzel olmuş ki yahu bölüm :28:.

:hosgeldin: gönlümüzün efendisi :foleyo:.

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cigtanesi    4
cigtanesi

İlk bölüm harikaydı.Ne kadar özlediğimi şimdi daha iyi anladım bu diziyi.

tarihinde cigtanesi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
OnurD    30
OnurD

İlk bölüm son sahnesi ile ters köşe yaptı. Kardeşleri orijinal karakterlerinde görmek güzeldi.

Spoiler

Biliyoruz ki konu Scofield olduğunda hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Şu anda biri düşük ihtimal olsa da iki senaryo var. Birincisi Micheal'in hafızasını kaybetmiş olması. Bu uzak bir ihtimalmiş gibi görünüyor. T-Bag'e gönderdiği zarf yüzünden ve kişinin Micheal olmasından dolayı. Biliyoruz ki Micheal ile hiçbirşey göründüğü gibi değildir. İsminden tutun da parmaklıkları tutarken elini gösteriyor olması ve o anda video kameranın çektiğinden emin olması. Büyük ihtimal ikinci bölüm Burrows'un kamera kayıtlarından Micheal'in dövmelerini inceleyip birşeyler çıkarması ile geçicektir. Ayrıca Micheal'in bölümde bahsedilen o ülkede büyük bir suçlu olup olmadığını da merakla bekliyoruz tabi.

T-Bag'e elektronik protez kol hoş olmadı. :luffy:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    149
mnth

Gayet iyi başladılar ...

En azından ben bu kadar iyi başlayabileceklerini tahmin etmiyordum...

Muhtemelen Michael amca gene bir işler çeviriyor...:oleyo:

tarihinde mnth tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Gabe Logan    1
Gabe Logan

Dizi güzel başladı. Scofield'ı görmek yetti zaten. :) İnşallah güzel devam eder ve yıllar sonra tekrar başladığına değer. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MidNighT    43
MidNighT

İzleyene kadar farketmemişim ancak gerçekten çok özlemişim diziyi. Fox River'lı ilk sezonu aratmayan bir plan yaptığı belli ustanın ve hatta çok daha uzun yıllar kurgulayıp uygulanmaya başladığı ilk bölümde gözüme çarptı. Özellikle en büyük endişem olan "Nasıl bağlayacaklar?" soruma ise kendi açımdan olabilecek en güzel şekilde cevap verdiler ve sanırım izleyen bir çok kişi de bundan memnun kalmıştır. Beklentimin çok üstünde başladı, bölüm göz açıp kapayana kadar bitti; 42dk nasıl geçmiş anlamadım. Umarım kalan bölümler de çizgi bozulmaz çünkü böyle bir efsaneye yakışmaz bence. Son olarak:

Spoiler

Sarah'nın evinin önündeki mazgallarda gördüğümüz origamiler Yemen'den önce bir süre Sarah'yı izlediği ancak yanına gidemediğini düşündürdü bana. Son sahnede ben senin kardeşin değilim diyip ayrıldıktan sonraki yüz ifadesi paha biçilemezdi; nasıl bir durum içerisinde ve planı ne? Linc'in ziyareti sırasında kamerayı görünce dövmeli ellerini tellere koyması, T-Bag bibi birini olaya ilk elden dahil etmesi ve hatta hiç kimse olarak yaptığı bağış ile taktırdığı biyonik el "Nasıl psikopat bir plan yaptı acaba?" sorusunu sormama neden oldu. O an bir Netflix dizisi edasıyla bütün bölümlerini tek seferde yayınlasalar da devamını beklemek zorunda kalmasam dedim. Yapacak bir şey yok, bekleyip göreceğiz.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    74
orijinaryus

Kardeş, jenerik girdi ya? Bittim be. Tüyler diken diken. Mike'ın son sahne de abisinin Mike Mike diye feryadından sonra bi gözlerini kırparak iç çekti sanki? Hafıza silinmekten ziyade plan içerisinde yine 50 plan kurmuş arkadaşın da dediği gibi. :oleyo: Müthişti. <3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ycyalcin    15
ycyalcin

Geri dönüş olayına sıcak bakmayıp bölüme ön yargı ile başlamış olsam da jeneriği, bir anlığına Fox River'ı, eski karakterleri görünce, müzikleri duyunca flashbacke girdim sanki. Yıllar nasıl geçmiş dile kolay gerçekten. Sırf bu hisler için bile izlenir.

Spoiler

Dizinin nerelere varacağını kestirmek güç. Michael'ın farklı ve önemli bir kimlikle içerde olması, Yemen'deki iç savaş falan gidişatın geniş bir açısı var. Haftadan haftaya bekleme zorluğunun dışında çok keyifli bir sezon bizi bekliyor.

Kaniel Outis, Michael'ın bir işler çevirip edindiği sahte bir kimlik ya da suçları Michael'ın üzerine yıkılmış gerçek bir kimlik olabilir. Azılı bir terörist dendiği için ikinci seçeneği daha yakın buluyorum. Bir dahaki bölümün adına da bakarak herhalde bu durumu öğreneceğiz. Michael'ın Lincoln arkasından seslendiğinde duygulanıp gözlerini kapatmasıyla hafıza kaybı ihtimalini biraz kenara attım ben ama her şey olabilir.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    451
Coilbone

Eski kadronun bir bir sağdan soldan fırlaması sevinç patlaması yarattı yeminle, bir dizinin her karakteri hatırlanır, her karakteri özlenir mi ya :oleyo: Özlemişim yeminle, flashbackler vs. de çok yerindeydi. Biraz hızlı ilerliyor diyordum ama Michael'ın karıştığı olayları ve tavrını gördükten sonra çok da yüzeysel devam etmeyeceğini gördüm. İzleyiciyi çok boğmadan olaylara giriş yapmak istemişler demek.

Kavuştuk. :yahoo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
srtsnl    162
srtsnl

İlk bölüm güzeldi tam ayarında başladı bence gerisinden de ümitliyim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maverick5    37
maverick5

Güzel bir başlangıç oldu. Hızlı girdiler konuya. Son sezonu tam izlememiştim ne oldu unuttum gerçi. :) 

Spoiler

Son sahnede kesinlikle hafıza kaybı yok numara yapıyor. Zaten abisi adını seslendiğindeki tepkisinden anlaşılıyor. Numara yapmak durumunda kalmış. Ayrıca ilk görüştüğünde avcunun içindeki dövmeler de kesinlikle ipucu. Burrows' un yanındaki zenci arkadaşı kameraya alıyordu bu anı. Ordan kameraları inceleyip ipucuna giderler diye düşünüyorum. :) Bakalım tutacak mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon
Fildir, 05.04.2017 - 23:37 tarihinde yazdı:

Yahu izlemeyeceğim, ne gerek var vs diyordum ama izledim. :fool: Çok heyecanlı değildim zaten, beklentileri düşürüp izledim ama şöyle sevdim gibi. Çıkmadan saydırmıştım ama izlemesen de olmuyor. :fool: Eski günlerin hatrına izleyeceğiz ne yapalım :butwhy:

heroson, 06.04.2017 - 00:51 tarihinde yazdı:

İlk haberi duyduğumda; paranın gözü kör olsun, suyunun suyunu çıkaracaklar, işte buralar hep rant, bla bla:27:... söyleniyordum. Ama izledikten sonra çocuklar gibi şendim :pembeoleyo:. Zamanında şimdiki gibi süper kahraman dizileri yokken Prison Break vardı, Michael Scofield da ilk süper kahramanımızdı. Hey gidi günler hey diyerek de bir anda da yaşlı amca moduna da geçtim :baggal:. Yani o kadar güzel olmuş ki yahu bölüm :28:.

:hosgeldin: gönlümüzün efendisi :foleyo:.

Şu iki yorum gerçekten düşündüğüm her şeyi özetliyor. İzlemem diyordum ama başladık bir kere, devamı gelir artık. Yeniden aramıza hoşgeldin diyelim Scofield reyiz :D

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk