Jump to content
Tuğrul Akça

[Homeland] #6x12 "America First"

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
morty    2
morty

Böyle bir son beklemiyordum.

Spoiler

Her şeyi geçtim, başkan suikasttan sonra paranoyak olup milletin anasını ağlattı, kendini feda eden Quinn boşuna ölmüş oldu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

Final bölümü ne doyurdu ne de aç bıraktı hatta dizinin onay almış daha iki sezonu olduğunu düşünürsek çok başarılı bir final olduğu bile söylenebilir çünkü:

Spoiler

Dizi senartisti ya da senaristleri artık her kimse, mutlak bir güce karşılar aslında ve bunu hem başkan hem de teşkilat üzerinden kusursuz bir şekilde aktardıklarını düşünüyorum. Teşkilat o kadar akıl oyunları oynadı ki en sonunda pisi pisine kimin ne yaptığını bilmeksizin hepsi başkanı koruyor havasında izledim ben bölümü.

Başkan paronayaklaştı demeden önce şunu sormalısınız bence; Bombayı kim kurdu? 

Biz de bilmiyoruz değil mi sanki herkes başkanı koruyor gibiydi ama birisi bu bombayı kurdu (delta timin başkanı öldürmek için geldiğini de kesin söyleyemeyiz çünkü hem korumasını öldürdüklerinde kimin dost kimin düşman olduğunu bilmediklerinden olabilir hem de araca sıktıklarında içinde başkanın olup olmadığını bilmiyorlardı hatta komutanları ilk önce başkanı bulun ve onu emniyete alın diye emir verdi olay anından sonra, Quinn garajdan çıkarken de "O başkanı öldürmeye çalıştı, vurun." dedi. Dar'ın söylediği gibi Quinn'in üzerine atmaya çalıştığını sanmıyorum çünkü Qunn'in orada olacağını bile bilmiyorlardı hatta o an öğrendiler ee o zaman Dar neden başkanı ölümden kurtardı? Evet, kim paranoyak şimdi :D

Carrie'yi kullandılar evet ama son sahnedeki başkanın onu duymazlıktan gelmesi konusunda kinci bir yaklaşımı mantıktan uzak tamamen içgüdüsel bir davranış olarak görüyorum. (Kendime analiz yaptım burada:)

Carrie'nin dediği gibi bu bir intikam operasyonu olsaydı O'Keefe neden "alıkonmadı" ? 

Bana öyle geliyor ki yeni sezonda teşkilat küllerinden doğacak ve daha çok ajanlık ağırlıklı bir sezon olacak.

Olayı böyle değerlendirince aslında cidden güzel sezon finali olduğunu düşünüyorum.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kerberos    36
kerberos

bu karakterde bir dizi 12 bölümle sezon finali yapmamalıydı,bunca benzer dizi var iken iyi olmadı,bu saat itibarı ile halen izlemedim,umarım iyi bitmiştir. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

Aklıma şimdi geldi, birisi şu soruya cevap verebilir mi?

Spoiler

İster misiniz her şeyin altından Max çıksın? Carrie'nin evine sarhoş hâlde gelip Seni seviyorum mu diyecekti? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14    377
ozgun14

fena bir sezon finaliydi. ilk yarı ayrı güzel ikinci ayrı güzeldi.

Spoiler

bu dizinin sezon finalleri aynı zaten. ilk yarıda erkenden aksiyonu tamamlayıp derinden yeni sezona konu yapıyorlar. ilk yarı gerçekten nefes kesiciydi. kim neyin peşinde kime güvenmeliyiz bilemeden adeta bir oyun gibi oradan oraya savrulduk. çok heyecanlıydı ve bu aksiyon muhteşem bir finalle sonlandı. gerekli bir kayıptı hatta olmasaydı da gelecek sezona kalsaydı quin kızacaktım. vadesi dolmuştu. en iyi şekilde uğurladılar.

dar adalın suikast işi içinde olduğunu düşünmüyorum ama kadının kontrolünü yitirdiğini fark ettiği an bu işe girişmiş olsaydı da zerre şaşırmazdım. ama teşkilatın kill team i kimden emir alıyor. tbagin bunların başı olamayacağı belli. ona emir veren kim? teşkilat dışında ayrı bir fetö grubu var belli ki. :foleyo: bunların ayıklanması gerek. ohal ilan edilsin acil. :D sırayla bakan bakan ayıkladı kadın resmen. bu kadının nereye gidiyor bilmiyorum hiç. carrie ye yaptığı mantıklı gelmiyor ama. neden bakanları yatıştırsın diye onu kullandı ki gereksiz iş vaadinde bulundu falan. bunlara gerek yoktu. zaman kazanmak mıydı amaç. hayır. o kısmı tam anlamadım.

önümüzdeki sezon teşkilatın sıfırdan yapılandırılacağı düşünülürse carrie nin bundan büyük rol ve rütbede yer alması olası bence hala. başkanın carrie ye güvendiğini düşünüyorum. hatasını fark edecektir. bu suikastın korkusundan aklı başında değil şu an.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Dehşet bir bölümdü...muhteşemdi...iltifaten söyleyeyim "rahatsız edici boyutta ve mükemmellikte" bir dizi...2 sezon daha kaldı , keşke daha fazla bölüm ve sezon olsa....

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    488
Coilbone

Çok acayip bir bölümdü, özellikle sonu büyük ikilemde bıraktı, yeni sezona da güzel malzeme çıktı bence.

Spoiler

Quinn sonunda veda etti. Bu sezon çok çekmişti zaten :oleyo: Görevini yerine getirdi ve kahraman olarak veda etti diziye. Üzüldüm mü? Üzüldüm, ama o haliyle bir sezon daha geçiremezdi, tadında bıraktılar o yüzden iyi oldu.

Bölümün en büyük ikilemi Half Başkan'ın bölüm sonunda geldiği hal oldu benim için. Sezonun cevaplanmayan bir kaç sorusuyla birlikte bir "acaba?" dedirtti. Acaba en başından itibaren Dar'ın da şüphelendiği gibi biri miydi yoksa onu buraya getiren olaylar neticesinde mi bu hale gelmişti? Bombalama, karalama, oğlunun işe karıştırılması ve son olarak da suikast denemesi. O arabadan bambaşka biri mi çıktı yoksa hep böyle birisi miydi acaba?

Bir de işin arka planda kalanları var. Şimdi anladığıma göre bütün bu karalama ve Halef Başkan'ın ayağını kaydırma olayı Dar'ın başının altından çıkıyor. Bir yerden sonra kontrolü kaybettim diyor, burada sorulması gereken soru şu: Kontrolü nerede kaybetti? Bombalama olayı, Seal takımı ve suikast denemesi birbiriyle bağlantılı, bunun yanında bir de karalama kampanyası ve Quinn hikayesi var. Karalama kampanyası ve O'Keefe'in altyapısı bu olayın uzun bir süreçte hazırlandığını gösteriyor ve doğal olarak hikayenin Seal takımı tarafı yeni bir oyuncunun işi olabilir. Zaman aralığı belirsiz olduğu için yeni sezona kadar pek bir şey öğrenemeyeceğiz gibi ama benim anladığım kadarıyla Dar karalama kampanyası ve itibarsızlaştırma, istifa ettirme diye başladığı yolda O'Keefe'e çok büyük bir güç kazandırıyor ve o da Quinn'e suçu atmak üzere olayı bir suikaste dönüştürüyor. Dar'ın da olayı gördüğü nokta Quinn'in O'Keef'in laptopundaki videosu oluyor zaten.

Bana kalırsa Başkan'ın son paranoyak hali sezon boyunca yaşadığı olayların sonucundaki değişimden kaynaklanıyor. Carrie'ye bakanları dizginle deyip hepsini tutuklatması, iş teklif edip daha sonra yüzüne bakmaması vs. bunu işaret ediyor. Ama tabiki altından bambaşka olaylar da çıkabilir, dediğim gibi yeni sezona kadar beklemekten başka çaremiz yok gibi :) 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

Birileri şu ekşideki üç beş mermi diyen akılılara otomatik silahın ne olduğunu ve seri atışta özellikle 6-7 adet otomatik silahla birlikte yapılan atışta sağlam kalabilecek camın henüz üretilmediğini anlatabilir mi :tara:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SuatErce    13
SuatErce
Nikoteen, 10.04.2017 - 14:16 tarihinde yazdı:

Final bölümü ne doyurdu ne de aç bıraktı hatta dizinin onay almış daha iki sezonu olduğunu düşünürsek çok başarılı bir final olduğu bile söylenebilir çünkü:

İçeriği Gizle

Dizi senartisti ya da senaristleri artık her kimse, mutlak bir güce karşılar aslında ve bunu hem başkan hem de teşkilat üzerinden kusursuz bir şekilde aktardıklarını düşünüyorum. Teşkilat o kadar akıl oyunları oynadı ki en sonunda pisi pisine kimin ne yaptığını bilmeksizin hepsi başkanı koruyor havasında izledim ben bölümü.

Başkan paronayaklaştı demeden önce şunu sormalısınız bence; Bombayı kim kurdu? 

Biz de bilmiyoruz değil mi sanki herkes başkanı koruyor gibiydi ama birisi bu bombayı kurdu (delta timin başkanı öldürmek için geldiğini de kesin söyleyemeyiz çünkü hem korumasını öldürdüklerinde kimin dost kimin düşman olduğunu bilmediklerinden olabilir hem de araca sıktıklarında içinde başkanın olup olmadığını bilmiyorlardı hatta komutanları ilk önce başkanı bulun ve onu emniyete alın diye emir verdi olay anından sonra, Quinn garajdan çıkarken de "O başkanı öldürmeye çalıştı, vurun." dedi. Dar'ın söylediği gibi Quinn'in üzerine atmaya çalıştığını sanmıyorum çünkü Qunn'in orada olacağını bile bilmiyorlardı hatta o an öğrendiler ee o zaman Dar neden başkanı ölümden kurtardı? Evet, kim paranoyak şimdi :D

Carrie'yi kullandılar evet ama son sahnedeki başkanın onu duymazlıktan gelmesi konusunda kinci bir yaklaşımı mantıktan uzak tamamen içgüdüsel bir davranış olarak görüyorum. (Kendime analiz yaptım burada:)

Carrie'nin dediği gibi bu bir intikam operasyonu olsaydı O'Keefe neden "alıkonmadı" ? 

Bana öyle geliyor ki yeni sezonda teşkilat küllerinden doğacak ve daha çok ajanlık ağırlıklı bir sezon olacak.

Olayı böyle değerlendirince aslında cidden güzel sezon finali olduğunu düşünüyorum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SuatErce    13
SuatErce
Nikoteen, 10.04.2017 - 14:40 tarihinde yazdı:

Aklıma şimdi geldi, birisi şu soruya cevap verebilir mi?

İçeriği Görüntüle

İster misiniz her şeyin altından Max çıksın? Carrie'nin evine sarhoş hâlde gelip Seni seviyorum mu diyecekti? 

SuatErce, 16 dakika önce tarihinde yazdı:

Biraz once sizin dizi kritiginizi esime gosterirken rpt etmisim,sanki ben yazmisim gibi.Cok ozur,silemedimde...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    151
zapp brannigan

İlk yarısı nefes kesti. İkinci yarısı Türkiye'ye döndü bildiğin.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bettikli    112
bettikli

Şu dizinin çok uzun yıllar sürmesi lazım 

Diziyi her kim destekleyip, senaryolaştırıp emek veriyorsa harbiden tebrik etmek gerekir. Bu tarz bir dizi çekmek hakkaten çok büyük emek ve yüzlerce planlama gerektirir. 

Spoiler

Olay tamamen karıştı, suikasti kimin yaptığı, yapmaya çalıştığı muamma. Senaristler Trump'ın seçileceğini tahmin etmemişti diye düşünenler vardı benim gibi ve aceba diyorum son bölümü tekrar yazıp yeniden mi çektiler? Çektilerse ben yayınlanmayan bölümüde izlemek isterdim.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ycyalcin    17
ycyalcin
Spoiler

Bölümün ilk yarısı genel olarak beklediğim gibi gelişti. İkinci yarıdaysa tam, her şey güllük gülistanlık oldu şimdi ne yapacaklar, diye düşünürken hiç beklemediğim şekilde gelecek sezonun teması çizilmiş oldu. Yine ilgiyle izleyeceğim bir konuya yöneldiler. Şüphesiz güzel bir sezon bizi bekliyor.

Quinn için beklediğim son, Başkan'ın paranoyaya bağlayıp karakter değiştirmiş olmasıyla boşa olmuş olmasına rağmen, olabilecek en güzel şekilde oldu.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    447
byesiler

Sonunda bitirdim.

Spoiler

Başkanda, Frank Underwood'un kayıp kızkardeşi çıktı. :)

Spoiler

Sosyal hizmetler görevlisi geldiğinde Max alt kattan çıkıp ortalık yine karışacak diye nedense çok korktum. :) İnşallah çıkmaz dedim.

tarihinde byesiler tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk