Jump to content
Kanpuu

Windows 10 Kurulumu Yapma/Format Atma

Tavsiye Edilen İletiler

Kanpuu    111
Kanpuu

İlk kez format atacaklar için kolay anlaşılır bir video hazırlamaya çalıştım..

İşletim sistemi kurulumu yapmak kolay bir olay ama tüm ayrıntılarıyla vermeye çalıştım. İyi seyirler, kolay gelsin.

tarihinde Tuğrul Akça tarafından düzenlendi
  • Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    50
eros

Windows 10 Pro yu temiz bir kurulum olması için format atıp baştan yükleyeceğim. MSI B150-M PRO VDH anakartım var. Acaba Windows kurulduktan sonra anakartın cd sinde gelen veya MSI nın sitesinden de indirebileceğim (aşağıda sitedeki driverların listesinin linkini gönderdim) driverları kurmama gerek var mı yoksa son sürüm Windows bunları kendi içinde barındırıyor mu? Onboard ekran ve sesi zaten kullanmıyorum ama diğerlerinden mutlaka indirip kurmalısın dediğiniz var mı?

https://tr.msi.com/Motherboard/support/B150M-PRO-VDH.html#down-driver&Win10 64

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
freeseatr    92
freeseatr
eros, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Windows 10 Pro yu temiz bir kurulum olması için format atıp baştan yükleyeceğim. MSI B150-M PRO VDH anakartım var. Acaba Windows kurulduktan sonra anakartın cd sinde gelen veya MSI nın sitesinden de indirebileceğim (aşağıda sitedeki driverların listesinin linkini gönderdim) driverları kurmama gerek var mı yoksa son sürüm Windows bunları kendi içinde barındırıyor mu? Onboard ekran ve sesi zaten kullanmıyorum ama diğerlerinden mutlaka indirip kurmalısın dediğiniz var mı?

https://tr.msi.com/Motherboard/support/B150M-PRO-VDH.html#down-driver&Win10 64

Windows kurduktan sonra sadece chipset i yükleyin gerisini windows halleder.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    111
Kanpuu

@eros bilgisayarını tanımıyorum ama sana tavsiyem kurabileceğin driverları elle kurman. Windows donanımlarını bir kez tanıdıktan sonra gerekli güncellemeleri kendi yapacaktır. Dikkat et, indirdiğin driverlar son sürüm ve windows 10 uyumlu olsun.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    112
d3d3

windows 8 single language yüklü laptobu uptade ile w10 yükselmiştim,şimdi format atmak istiyorum, w8 key ile w10 aktifleştirip kurabilirmiyim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    289
Nautilus
d3d3, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

windows 8 single language yüklü laptobu uptade ile w10 yükselmiştim,şimdi format atmak istiyorum, w8 key ile w10 aktifleştirip kurabilirmiyim

Microsoft'un sitesinden Windows 10 DVD'sini indirip key girmeden kurun. Otomatik olarak etkinleşir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    112
d3d3
Nautilus, 12 dakika önce tarihinde yazdı:

Microsoft'un sitesinden Windows 10 DVD'sini indirip key girmeden kurun. Otomatik olarak etkinleşir.

programla indirmek istemiyorum, eski forumda bir arakdaş paylaşmıştı bir site ordan bütün sürümleri indirebiliyorduk

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    252
SunGod

MSDN kopyaları:

https://gist.github.com/mkuba50/27c909501cbc2a4f169be4b4075a66ff

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    111
Kanpuu

Video güncellenmiştir. Konunun en üstüne çıkınız.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3    112
d3d3

w 8 single language yüklü laptoba w 10 pro kurmuştum aktifleştirmedi, w 10 single language kurmalısınız diye uyarı verdi, farklı bir sürüm kurarsanız etkinleştirme yapmıyor, sürümlerin aynı olması gerekiyormuş :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk