Jump to content
  • Duyurular

• Mickey

Tarih Kulübü Hakkında   16-11-2017

Tarih Kulübü, bir süre için tüm üyelerimizin katılımına açıktır. "Kulüpler" sekmesi üzerinden Tarih Kulübü'ne ulaşabilirsiniz.    
Dadaloglu

Lost âşıkları buraya...

Tavsiye Edilen İletiler

Dadaloglu    30
Dadaloglu

Başla başla. Tarihin en iyi dizisi. Finali beğenmemek ayrı tüm sezonları feda etmek ayrı. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
qwert    10
qwert

Dizi bizi "Flashback" ile tanıştırdı ve bunun ekmeğini en iyi yiyen diziydi. Senaryo mükemmel ötesi ancak bir süre sonra merak edilen çok sorunun cevabını alamamak(ki bir sürü soruya da cevap verdi senaristler) insanı üzdü ve merakta bıraktı. Finali ise bir çok dizi için mükemmel bir final ancak bir Lost standartında değildi kanımca. Sonuç olarak kesinlikle izlenmesi gereken arşivde bulunması gereken bir dizi :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nazo82    197
nazo82

En iyi dizi midir en kaliteli dizi midir tartışılır fakat hiçbir dizi Lost'un yarattığı etkinin yanından geçemez. Her sezonu 885 bölüm olan gizemli bir dizinin her hafta yeni bölümünü beklemek, sabah sırf onu izleyebilmek için erkenden kalkmak, okula-işe zombi gibi gitmek, her bölüm sonrası deli gibi internette teori okumak, bir bölüm sonra neler olacak diye bir hafta boyunca kafa yormak, sezon finallerinden sonra yeni sezona kadar yoksunluk çekmek vs.

Bir daha bu tarzda bir dizinin geleceğine ihtimal vermiyorum ve Lost'u eş zamanlı izleyip zevkine tam varabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Ve yine yeni yeniden... We have to go back Kate!

• Beğeni 10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dadaloglu    30
Dadaloglu
8 hours ago, nazo82 said:

En iyi dizi midir en kaliteli dizi midir tartışılır fakat hiçbir dizi Lost'un yarattığı etkinin yanından geçemez. Her sezonu 885 bölüm olan gizemli bir dizinin her hafta yeni bölümünü beklemek, sabah sırf onu izleyebilmek için erkenden kalkmak, okula-işe zombi gibi gitmek, her bölüm sonrası deli gibi internette teori okumak, bir bölüm sonra neler olacak diye bir hafta boyunca kafa yormak, sezon finallerinden sonra yeni sezona kadar yoksunluk çekmek vs.

Bir daha bu tarzda bir dizinin geleceğine ihtimal vermiyorum ve Lost'u eş zamanlı izleyip zevkine tam varabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Ve yine yeni yeniden... We have to go back Kate!

Ağzına yüreğine gönlüne sağlık Nazoooom :)
Tercüman oldun hepimize. Acayip duygulandım. 

Bende güncel izleyen ve kendini şanslı hisseden bir Lost sevdalısıyım :)
En iyi dizi konusunda tartışmaya açık bir konu değil be Nazoom :D:P

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CinTonik    181
CinTonik
8 hours ago, nazo82 said:

Temel olarak etkileme konusuna katılıyorum. 3.sezondan sonra sapıtmayalardı eyiydi. Senaryo 3.sezondan sonra Oceanic 777 gibi çakıldı mübarek. :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
budgee66    2
budgee66

Etki konusuna ben de aynen katılıyorum. İlk göz ağrımdır ve beni adeta tv den koparan ve tam bir "dizi manyağı" na dönüşmeme neden olan dizidir. Ancak, sonunu gerçekten iyi bağlayamadılar.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ben geldim    43
ben geldim

İlk 4 sezonunu arkadaşımın verdiği DVD'lerden her gece 2-3 bölüm seyrederek 5. sezonda güncelini yakaladığım ve bölüm altyazısı yayınlandığında DP'nin kilit olduğu dizidir benim için. O DVD'lerle çok arkadaşımın başını yakmıştım...😊

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
maxpayne    10
maxpayne

Sonu oldukça kötü bitse de bir dönemin efsane dizisi. Yayınlandığı gün altyazının çıkmasını sabırsızlıkla beklerdik ve nerdeyse tüm hafta boyunca forumda, işyerinde o bölümle ilgili teoriler vs. konuşulurdu. Diziyi daha sonra toplu bölümler halinde izleyenler bu zevkten mahrum kaldılar :)

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ

Lost o zamana kadar kafa karıştıran öyle bir dizinin olmaması nedeniyle bizim için efsane oldu. Her hafta bekleyip durduk, sonra ne mi oldu, berbat bir son :D

Olsun bizim için yeri ayrı yine de :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Aslında son konuya uygun ama istediğimiz bu değildi...jacob filan hepsi din kitabından alıntı karakterlerdi..öteki dünyayı anlatıyordu.....

hayat da böyledir iyisiyle -kötüsüyle geçer ..bir bakmışsın sona gelmişsin ve öleceğini biliyorsundur ama geri alabileceğin bir durum yoktur..teslim olursun ve silinirsin ..sanki hiç var olmamış gibi....hatırlıyorum Lost günlerini...ağır internetle divx çekerdik...bazan 1 bölüm sd kalitesinde 3 gün bile sürdüğü olmuştu...hem duygulandık ,,hem emek verdik...ve bittti....yerine Westworldu koyacaktım ki 1 sene ara verdiler...tam da aynı duygulara dönecektim...

tarihinde aex1 tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aga    7
aga

Çoğu kişide olduğu gibi benim de ilk başladığım Amerikan dizisi Lost olmuştur. O yüzden her zaman bende ayrı bir yeri olacaktır. Sadece sezonu bittikten sonra değil, her bölümünden sonra yeni bölümü şiddetle merak etmişimdir hep. Hallen daha bu etkiyi başka bir dizide bulamadım. 

Gördüğüm kadarıyla çoğu kişide ortak özelliklerin oluşmasına da neden olmuş :) Lost'tan sonra ben de sırasıyla; Prison Break, Heroes izlemişimdir. Ayrıca aynı şekilde DivxPlanet ile tanışmama vesile olmuştur.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    74
100000

Bir çokları gibi benimd planet ailesi ile tanışmama vesile olmuştur.

Hatta çok saçma ve salakça çevirmen anılarımda mevcuttur.

Gençlik işte. Ne yaptığını bilmiyor insan.

Genel olarak izlediğim en yi dizilerden birisi, mamafih final bölümü baz alınırsa en kötüsü.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hellsing    3
Hellsing

Bu diziyi izmeyeni dövüyorlarmış diye duydum.:oleyo:  Espirisi bir yana güzel diziydi ama tamamını hâlâ izleyemedim. :blushsmiley: Umarım yediğim spoillerin etkisinden kurtulur ve seriyi tamamlarım. :fool:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    96
Paradigma

"Çok bozdu." Hahaha bu klişeyi hayatım-ız-a soktu. Ama cidden yani. DVD olarak da arşivlemiştim hatta, dizilere yapmam bunu. Gerçi artık Blu-Ray versiyonları vardır atayım onları :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sasuta    4
sasuta

İyisiyle kötüsüyle dizi severlerin anılarında yer etmiş efsane. Smallville ile birlikte ilk başladığım ilk dizilerden keşke uzatıcaz diye konunun içine etmeyip tadında bıraksalardı ve daha iyi bir son yazabilselerdi...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk