Jump to content
Franz_K

Unutulmaz Sahneler

Tavsiye Edilen İletiler

Franz_K    354
Franz_K

Bu kült filmin bu sahnesi o kadar etkiledi ki beni günlerdir şu dans sanhensini rüyalarımda görüyorum. Şu dansın, Anna Karina'nın doğallığı ve Franz'ın Odile'in sırtına öylesine dokunduğu, Odile'in eteğindeki çengelli iğne ve kolunu öne atıp kıvırdığı sahnenin dışında ne var ki diyeceksiniz belki? Bir şeyler var demek ki adı konulamayan. Dönüp dönüp izlememe sebep olan bir büyü bu...

Lütfen işte o büyünün olduğu sahneleri paylaşınız...

tarihinde Franz_K tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Anakin Skywalker    10
Anakin Skywalker

Bir üstteki sahneden fazlasıyla etkilenmiş olan muhteşem Hal Hartley'nin, Simple Men filminden bir sahneyi de ben paylaşayım öyleyse.

https://www.youtube.com/watch?v=kqUSTpL8RHo

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    354
Franz_K

Aktör ve aktristin seyirciyle etkileşimi. Anna Karina'nın o bakışı unutulabilir mi?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kavaphes    24
Kavaphes

Mr. Nobody - " I'm gonna marry the first girl who dances with me tonight "

Spoiler

Brokeback Mountain - " So what we got now is Brokeback Mountain! Everything's built on that! That's all we got, boy, fuckin' all."

Spoiler

A Single Man

"A Single Man"'in bende çok ayrı bir yeri var. Bunda da en büyük pay Colin Firth'in oyunculuğu. Alttaki sahne de filmin en sevdiğim sahnesi. Filmin çevirmenleri nazo82 & Ruthless 'a da burdan ayrıca Ellerinize Sağlık:fl:diyorum, bu filme ancak bu kadar güzel bir altyazı hazırlanabilirdi :)

Spoiler

The Lives of Others

Filmin aklımda kalan onlarca sahnesi var ama alttaki sarılma sahnesinde @Franz_K'nın bahsettiği o büyüden var. Bazen "Sarılmanın insan sağlığına faydaları" gibi haberleri rastlıyorum, herhalde bahsettikleri şey bu olsa gerek. "The Double Life of Veronique" filminde de Veronique'nın motorla gitmekte olan Antek'in peşinden koşup ona sarıldığı bir sahne var. Bulabilseydim onu da paylaşacaktım, o sahne de aynı büyeye sahip :)

Spoiler

tarihinde Kavaphes tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    354
Franz_K

Bazen sözlere hiç gerek yoktur. Sessizlik ve bakışlar sözlere sığamayacak o kadar şey anlatabilir ki bazen. Daha 28 yaşında olmasına rağmen böylesi derinlikli bir film çekebilen Xavier Dolan''ın  Juste la fin du monde (2016) adlı filminden benim için izlediğim tüm filmler arasında en unutulmazlardan olacak sahnesi. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
19Tufan03    18
19Tufan03

Ay çok güzel topic, çok severim sevdiğim sahneleri paylaşmayı.

Tarkovsky'nin en güzel sahnelerinden Stalker'daki bölgeye yolculuk. Repliksiz, aksiyonsuz bu kadar ürpertici, gizemli ve etkileyici başka sahne var mıdır?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
19Tufan03    18
19Tufan03

To Kill a Mockingbird'den, ne zaman izlesem tüylerim diken diken olur.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    354
Franz_K

Bir anne ile kızın gecikmiş hesaplaşması öncesinde bakışların vücut bulduğu o sessiz gerilim anı...

Höstsonaten (1978) 

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    354
Franz_K

Emanuelle Béart, dünya sinemasının en güzel bakan kadınlarından biridir bana göre. Buğulu, derin ve anlamlı... Un Coeur En Hiver (Ayazda Bir Yürek)'in en can alıcı sahnelerinden. "Sevgiliye son bakış"

Giderek artan bir tutkuyla aşık olmak ve reddedilmek... Reddedildiğinde dipsiz kuyulara sürüklenmek, eli ayağına dolaşmak ya da rakibinle; aynı zamanda en iyi arkadaşınla yaralarını sarmak. Les amours imaginaires (2010)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk