Jump to content
CinTonik

Legion (2017)

Tavsiye Edilen İletiler

CinTonik    185
CinTonik

tumblr_oijiinwKcd1tlgqkgo1_500.jpg

X-Men'in spin-off serisi olarak bilinen "Legion" Marvel Comics kurgusal karakteri olup, Chris Claremont tarafından yazılmış ve sanatçı Bill Sienkiewicz tarafından çizilmiştir. Gerçek ismi "David Charles Haller" olan "Legion" profesör Charles Xavier ve Gabrielle Haller'in bir çok farklı yeteneği olan mutant oğludur. Anti kahraman olarak lanse edilen karakterin ağır bir ruhsal bozukluğu vardır. İşte Legion, David Haller karakteri üzerinden işlenecek konulara sahiplik yapacak. Haller, kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden genç bir insandır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Bir gün karşılaştığı bir başka hasta sayesinde, duyduğu seslerin hayal değil gerçek olma ihtimali ile karşı karşıya kalır ve en sonunda bir mutant olduğunu keşfeder. Başrolünde "Downton Abbey" dizisinde "Matthew Crawley" karakterini canlandıran Dan Stevens rol almaktadır. Stevens'i David Charles Haller / Legion olarak izleyeceğimiz dizide ayrıca Rachel Keller (Fargo), Jean Smart (Fargo, 24), Aubrey Plaza (Parks and Recreation), Jeremie Harris, Amber Midthunder (Longmire), Katie Aselton (The League, Casual) ve Bill Irwin rol almaktadır.

Legion
  8.4/10
  8,2/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    60 dk
  • Vizyon Trh
    26 Ocak 2017

IMDb ID tt5114356

Legion (2017)

Kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller'i (Dan Stevens) merkezine almaktadır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır.
Son güncelleme

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    188
Burhan Guclu

İlk bölüm çok garipti. Bölüm sonuna kadar her şeyi gerçek mi yoksa hayal ürünü mü diye sorguladıktan sonra sonu pek hoşuma gitmedi. Tabii gerçekse. :)

Hala gizemini koruyan şeyler aklımda kaldı ama. Mesela sorgudaki garip gözlü adam, kafesteki köpek, peşindeki insanlar, devlet görevlileri. Bunları öğrenmek için sonraki 3-4 bölümü izleyip devam edip etmemeye karar vereceğim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AkrieL    159
AkrieL

Ben şahsen çok beğendim. Ulusal bir kanalın değil de kablolu bir kanalın elinden çıktığı çok belli oluyor. Umarım görsel efektleri biraz düzelterek aynen böyle yola devam ederler. Oyunculukları da çok beğendim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    154
Kusotaku

Yarın falan izleyeceğim, izledikten sonra yorumlarımı hemen yazıyorum, ama genel olarak yorumlar iyi olduğunu gösteriyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Pirpir    191
Pirpir

Uzun zamandir merakla bekliyordum. DC'nin Legends of Tomorrow'una Marvel'in cevabi olsa gerek. Lakin! DC yine her daim yaptigi gibi bu dizi isini beceremediginden Marvel tabi ki daha iyisini, daha guzelini yapmis! 

Asiri surpriz icermemekle birlikte ( en azindan ilk bolum bende o hissi uyandirmadi) zevkle seyrettim. Ileride cok daha guzel isler cikacagina eminim.

Kaldi ki Netflix'de bu dizi yayinlansa idi acaba nasil olurdu dedim mi dedim vallahi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Biraz karışık başlasa da kaliteli akıyor her yerinden. Sonuna kadar karıştırdıktan sonra sonunda her şeyi serdiler önümüze. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    74
orijinaryus

Akriel ve pirpir'e +1. Cok begendim. Cok muazzam. Neyin ne oldugu hic belli degil. Sahane. Netflix'in elinde olsa imis ne olurmus dedirtti bana da. Mutlaka sans verilesi. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    91
100000

Bu akşam ilk bölümü izleyeceğim. Ne yalan söyleyeyim iştahımı kabarttınız.

İnşallah dediğiniz gibi bir etki bırakır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
tyler78    11
tyler78

İlk bölüm çok iyi değil açıkçası. Ama konu umut vadediyor. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    82
CnBkrtl

Dizi superkahraman yapımlarına farklılık katacağını açıkça gösteriyor. Bölüm belii bir noktaya kadar gayet güzel kafanızı karıştırıp ne oluyor merakını veriyor vermesine ama bazı sahneler aşırı hızlı işleniyor.Bunu es gecmemek lazım.Son 10-15 dk'nin temposu ve sağlamlığı önemsiz kıldı gerçi hızlı işlenişi.İzlerim ben bunu. :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MustafaALKAN    52
MustafaALKAN

Diziyle ve çizgi romanla alakalı hiçbir bilgi sahibi olmadan ilk bölümü izledim. Hangisi gerçekte yaşanan hangisi sanrı ayırt etmekte oldukça zorlandım. Hele ki havuzdan çıkarken karşısındaki 3 kişiye baktığında bir flash-back geçti o beni iyice şüpheye sevketti. Pilot bölüm için oldukça başarılıydı kesenin ağzını açmışlar. Umut vaadediyor. Hangisi sanrı hangisi gerçek ama hep böyle ikilemde kalacaksak işimiz var :DO.o

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ryu Hayabusa    74
Ryu Hayabusa

Beklentimi kesinlikle ilk bölüm itibariyle karşıladığını söyleyebilirim. Umarım bu şekilde devam eder. Bu tarz süper kahraman temalı işlerde psikolojik yönü ağır basan hikayelerden hep daha fazla keyif almışımdır. Dizi bunu ilk bölüm itibariyle çok iyi vermiş. Atmosfer, alttan alttan verilen müzikler, retro+modern hava çok iyi yedirilmiş. Sadece tek gözüme takılan şey kaçış sahnesindeki koreografiler ve efektler pek olmamış daha etkileyici olabilirmiş açıkçası.

tarihinde Ryu Hayabusa tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Alkali Feldispat    2
Alkali Feldispat

Harika bir hikayesi var, devam eden bölümlerde dizinin daha da güzelleşeceğini düşünüyorum B|

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
iselimissiz    22
iselimissiz

Geri kalan her şey bir yana, sırf bu artık sabit bir formata oturup iyice sıradanlaşmış süperkahraman janrasına getirdiği yeni soluk için bile bende kredisi çok an itibari ile. Fox bir yandan X-Men film evrenini yine tezeğe çevirirken diğer yandan gerek bu gerekse Deadpool gibi yenilikçi yapımlara nasıl yeşil ışık yakıyor, enteresan valla.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    849
zarat
18 hours ago, AkrieL said:

Ben şahsen çok beğendim. Ulusal bir kanalın değil de kablolu bir kanalın elinden çıktığı çok belli oluyor. Umarım görsel efektleri biraz düzelterek aynen böyle yola devam ederler. Oyunculukları da çok beğendim.

18 hours ago, Pirpir said:

Uzun zamandir merakla bekliyordum. DC'nin Legends of Tomorrow'una Marvel'in cevabi olsa gerek. Lakin! DC yine her daim yaptigi gibi bu dizi isini beceremediginden Marvel tabi ki daha iyisini, daha guzelini yapmis! 

Asiri surpriz icermemekle birlikte ( en azindan ilk bolum bende o hissi uyandirmadi) zevkle seyrettim. Ileride cok daha guzel isler cikacagina eminim.

Kaldi ki Netflix'de bu dizi yayinlansa idi acaba nasil olurdu dedim mi dedim vallahi.

Seyretmedim, biriktiriyorum. Referanslar sağlam olunca gönül rahatlığı ile arkama yaslanarak sezonun bitmesini bekliyorum. Akriel ve pirpir 'e selam olsun:fl::fl::fl:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bort    24
bort

Merakla bekledigim bir diziydi . Cokta  guzel bir baslangic yapti. Yeni bolumu sabirsizlikla bekliyorum

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ

Ben genellikle ilk sezonların sonunu bekliyorum böyle dizilerde, eğer dizi iyi bir değerlendirme almışsa izleyiciden ben de başlıyorum :) Yok almamışsa başlamıyorum :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    217
Castiel

Ben oldukça beğendim. Kesinlikle alışılmışın dışında bir çizgi roman yapımı olduğu kesin. Umarım ilk bölümdeki tarzı ve anlatımı korurlar. Korursa ve hatta üstüne koyarsa çok başarılı bir dizi bizleri bekliyor demektir. Böyle yapımları daha fazla görürüz umarım.

tarihinde Castiel tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    91
100000

İlk bölümü kesinlikle beğendim.

Efsaneler arasına girecek potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

Fakat sanki ellerine yüzlerine bulaşacakmış gibi hissediyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Stifler    2
Stifler

Yorumları dikkatle okudum. İzlemeye karar verdim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk