Jump to content
CinTonik

24: Legacy (2016)

Tavsiye Edilen İletiler

CinTonik    183
CinTonik

1607.jpg

24: Legacy
  6.3/10
  6,8/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Aksiyon, Suç, Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    41 dk
  • Vizyon Trh
    19 Aralık 2016

IMDb ID tt5345490

24: Legacy (2016)

Dizi; geçmişinden hayatı pahasına kaçan eski asker Eric Carter'ın kendini CTU'nun içinde bulmasını ve Amerika'nın yaşayabileceği en büyük terör saldırısını önlemeye çalışmasını anlatıyor.
Son güncelleme

24 dizisinin spin-off projesi olarak çekilen '24: Legacy' Amerika Birleşik Devletleri topraklarında yaşanan yıkıcı terörist saldırılarını durdurmak için zamana karşı mücadele eden bir ekibi merkezine alıyor. Hikaye, 24: Live Another Day‘den üç yıl sonrasında başlayacak. Bir ordu kahramanı olan Eric Carter (Corey Hawkins) arkasında bir sürü problemle Amerika’ya geri dönüş yapar ve Amerikan Terörle Mücadele Ünitesi (CTU) ile hem sırtındakilerden kurtulmak hem de Amerikan topraklarında gerçekleşmek üzere olan en büyük terör saldırısını engellemek amacıyla iletişime geçer. The Walking Dead'in 6. sezonunda "Heath" karakterini canlandıran Amerikalı aktör Corey Hawkins ve Homeland dizisinde "Allison Carr" olarak izlediğimiz Miranda Otto dizinin başrollerini paylaşmaktadır. Ayrıca Anna Diop (The Messengers), Ashley Thomas (Beowulf: Return to the Shieldlands), Jimmy Smits (Sons of Anarchy, Dexter), The Flash dizisinde "Hunter Zolomon / Zoom / Jay Garrick" karakterini canlandıran Teddy Sears, Emmy ödüllü aktör Dan Bucatinsky (Scandal), Charlie Hofheimer (Mad Men), Coral Peña ve Sheila Vand (State of Affairs) oyuncu kardosunda rol alan isimlerdir. Corey Hawkins dizide askerden kahraman olarak evine dönen ve Amerika'da ki büyük çaplı terör saldırılarını durdurmak için CTU (Terörle Mücadele Birimi) adına çalışan "Eric Carter" karakterini canlandırırken,  Miranda Otto ise CTU eski başkanı "Rebecca Ingram" olarak sahne alacaktır.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    42
eros

İlk iki bölümü izledim. Tabii ki, gözlerim Jack Bauer i aradı, elbette yeni eleman onun yerini tutacak karizmada değil AMA ne olursa olsun ben bu diziyi seviyorum. Olayların gerçek zamanlı anlatılmasını, zamana karşı yarışılmasını, karakter zenginliğini, zorluk üstüne zorluk, düğüm üstüne düğüm atılıp sonda hepsinin çözülmesini, ters köşeleri, masum sanılan hainleri, teknolojinin üst seviyede kullanımını, ctu da dönen dolapları seviyorum. 9 sezondur zevkle seyrettiğim bu format artık tanıdık bildik de gelse, 10. Sezon a da bağlandım, yüksek tempoya kendimi kaptırdım. Umarım aynı kalite üzerine koyarak devam eder.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
canedi    0
canedi

Biran önce alt yazısını bekliyoruz 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    82
CnBkrtl

"2:00 PM - 3:00 PM" 01x03 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14    376
ozgun14

dayanamayıp izleyecem herhalde ama biraz daha tutayım bakayım kendimi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    82
CnBkrtl

"3:00 PM - 4:00 PM" 01x04

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jack Bauer    106
Jack Bauer

Bir Jack Bauer'in yerini tutmasa da izlenir. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    239
alpalp84

O kadar pis suratlı zenci varken gidip en temiz, en güzel suratlı zenciyi seçmişler. Olmamış.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hocam    76
hocam
1 hour ago, alpalp84 said:

O kadar pis suratlı zenci varken gidip en temiz, en güzel suratlı zenciyi seçmişler. Olmamış.

Aynen katılıyorum. Sadeece efektler hem görüntü hem ses olarak eskiye ait bir tat bırakıyor, o kadar.

Jack Bauer'ın "damn it" sözünü özledim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Atyonoz    1
Atyonoz

3.bölüm fragmanını izlerken eski bir yüze tanıklık ediyoruz galiba. Altyazısı çıksa da izlesek.

Yeni elemanı ben de beğenemedim. Çıta o kadar yüselmişken 24 için böyle bir spin-off'a veya bu yeni başrole gerek var mıydı? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
xferhat    0
xferhat

bende hasretle bekliyordum.

umarım çevirmen arkadaşlar altyazıya el atar.:D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ykenanergun    0
ykenanergun

Vardiyalı çalışmasam çeviriye el atacağım ama, inşallah çevirisiz kalmaz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    646
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hocam    76
hocam

Acaba dizi telif haklarından yasaklananlar arasında mı çünkü 4. bölümü yayımlandığı halde altyazıları halen bulunmamakta.

Gerçekten İngilizce bilseydim diye kendime hayıflanıyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
freeseatr    92
freeseatr
hocam, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Acaba dizi telif haklarından yasaklananlar arasında mı çünkü 4. bölümü yayımlandığı halde altyazıları halen bulunmamakta.

Burada ne varsa yasaklıdır yada yasaklanacaktır.

http://www.foxchannels.com.tr/diziler

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CinTonik    183
CinTonik
hocam, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Birinci bölümü geldi sonrası çıkmadı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    218
Ecthelion

IMDB 6.3 de fenaymış. Kieferlı 24'ün ölüsü bile 8.0+ üstüne çalışırdı hani.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    42
eros

Site kapanmasaydı gönüllü çevirmen çıkardı bence...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Atyonoz    1
Atyonoz

Bölümü izleyenler özellikle sıkı 24 fanatikleri bir şeye hemen dikkat çekmişlerdir. Starkwood.

7.gündeki komplonun arkasındaki şirket. Teröristlere silah imha, başkanı yönlendirerek savaş çıkarma vb. uygulamalarıyla meşhurdu. Bu bölümde de ismi geçmişti üstelik 7.gündeki Starkwood şirketinin sahibi Jonas Hodges'ın arkasındaki isim Alan Wilson Palmer suikastinin arkasındaki 1 numaralı kişiyidi. Tony Almeida'nın hamile eşini öldürten ve Tony'nin öldürmek istediği adamdı. Tabii intikam ateşiyle yandığı için Tony o gün Anakin Skywalker'dan Darth Vader olmuştu. Tüm bu olanlardan sonra Tony'nin ilerliyen bölümlerde nasıl ortaya çıkacağını kafamda kurgulamaya çalışıyorum.

Bin-Khalid'i öldüren askerlerin yerini sızdıran Henry Donovan ki petrol üzerine iş yapıyor. Gayet 24'ün atmosferine uyan bir özellik. 2.günde de her şeyin arkasında bir petrol kartelinden biri çıkmıştı.

Konunun yavaş yavaş oturması anlamında beğendiğim bölümdü. Jack'siz 24 için hala üzgünüm ama bence dizinin 2.yarısı (6.bölümden sonra) çok iyi olur düşünüyorum.

tarihinde Atyonoz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Atyonoz    1
Atyonoz

Bu arada niye 12 bölüm? Tamam Live Another Day'de bir şey diyemezdik 4 sene aradan sonra tekrardan geri dönmüştü özlem neticesinde çok fazla durmadım neden o zaman 12 bölümdü diye. Ama bundan sonra 24 yeni Tv konseptlerinde hep 12 bölüm mü olacak? 24'ün 12 bölümlük versiyonu var zaten Homeland. Homeland mesela 24 bölüm olmaz, 24'te 12 bölüm. Jack'in olmamasından sonra en büyük saçmalık 12 bölüm olması.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk