Jump to content
pckolog

Netflix Türkçe dizi için anlaştı!

Tavsiye Edilen İletiler

pckolog    467
pckolog

Alıntı

Netflix, Türkçe dizi için anlaştı. Sadece Netflix'te yayınlanacak dizi için yapımcı O3 şirketi ile anlaşıldı. Netflix tarafından yapılan ilk resmî açıklamanın videosunu yayınlıyoruz.

netflix-turkiye.jpg

Uygulamasını Türkçe yaparak ülkemize giriş yapan ve büyük bir kitle tarafından ilgiyle takip edilen Netflix, Türkçe dizi yayınlayacak.

Bugün düzenlenen bir partide, firma adına açıklama yapan Melisa Eyiakkan, yapımcı O3 ile anlaştıklarını belirtti. Dizinin adı ve yayın tarihi ise henüz net değil. Puhu TV'de yayınlanan Fi'nin gördüğü yoğun ilgi, Netflix'i bu alanda cesaretlendirmiş olmalı.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Netflix gibi büyük bir yapımcı-platformun sponsorluğunda bakalım Türk dizileri nasıl bir boyuta çıkacak. BluTV bile kısıtlı bütçesiyle çıkardığı Masum ile kısmen umut vaat etmişti.

Dizinin ismi, konusu, bütçesi, oyuncuları... Açıkçası merakla detayları bekliyorum. Türk dizi sektörünü adam ederlerse bunlar eder belki. Bıktık usandık artık aşklı meşkli zenginli fakirli ağalı paşalı padişahlı entrikalı zilyon tane aptal diziden.

Yapımla ilgili gelişmeler oldukça bu başlıkta paylaşalım arkadaşlar. ;) 

tarihinde pckolog tarafından düzenlendi
İmla hatası düzeltildi.
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    467
pckolog

Bahse konu olan yapımcı O3 medya buysa biraz moral bozdu açıkçası aşağıdaki önceki işlerini görmek. :/

Spoiler

cZXSDrI.png

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
orijinaryus    74
orijinaryus

Netflix ise bi bekleyip görelim kafasındayım ben. Umarım güzel ve orijinal bir şeyler ortaya çıkar ve şu abuk subuk dizi sektörümüzü geride bırakabiliriz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ehl-i karye    25
ehl-i karye

Anlaştıkları şirketin yapımları olağanüstü kalitede! Muhtemelen aynı kaliteyi sürdürürler :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

Başrolde Özcan Deniz oynuyormuş bide :dansoleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
VUR4L    54
VUR4L

@pckolog yapımın yaptığı dizileri görene kadar ne kadar  da umutluydum halbuki :oleyo:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
namunsan    30
namunsan

İçinde "Oğlumu gösterin bana." repliği içermeyen bir dizi yapsınlar lütfen. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    422
byesiler

Arka Sokaklar yapmasınlar.

Şaka bir yana yapım şirketi ve anlaşmaları falan nedir tabiki bilemiyorum, bir Behzat Ç. çok güzel olur.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Burhan Guclu    168
Burhan Guclu

Şöyle efektli fantastik bir dizi çekilse ne güzel olur. Yaratıcı bir senaryoyla tabi ki. Artık Osmanlıymış, savaşmış, kahramanlıkmış, polisiyeymiş gına geldi. Herkesin tarih derslerinde bile yüzlerce kez tekrar ettiği şeyleri senaryo diye pişirip pişirip koyuyolar. Bütün filmler ve diziler bunun üzerine kuruluyor. Netflix ile yaratıcı bir senaryo çıkar umarım. The Night Of gibi bir şey çıksa bile razıyım.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    594
Tuğrul Akça

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tuğrul Akça    594
Tuğrul Akça

Netflix'in ilk Türk dizisi, Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesini anlatacak. 2018'de yayınlanacak olan dizi 10 bölümden oluşacak. Onur Güvenatam baş yapımcılığında, O3 Medya tarafından çekilecek drama dizisinin konusu ise kısaca şöyle; “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur."

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    205
Ecthelion

Tam zero to hero shounen mantalitesi. Tayfa çok anime izlemiş, belli.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    175
Dantes

''İstanbul'u yok etmek isteyen karanlık güçler'' kısmı güldürdü ama hadi bakalım. 7,5'luk iş dahi çıkarsalar bir gelişmedir.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    779
SABRE

Ben konuyu sevdim açıkçası. Kahramanlık özel güçler falan tam benlik. :D Oyuncu, senarist ıvır zıvır önemli tabii de benim listemde her türlü. Yapımcılar vs. konuşmuşlar; 

https://www.planetdp.org/article/netflixin-tuerkiyedeki-ilk-orijinal-dizisinden-yeni-detaylar-paylasildi-art100

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    467
pckolog

Kaynak ne kadar sağlam bilmiyorum ama yerli fantastik işler pek denenmedi, Türkiye içerisinde baya ses getireceğini düşünüyorum. Ancak @Dantes'in de altını çizdiği gibi "İstanbul'u yok etmek isteyen karanlık güçler" kısmı biraz düşündürücü. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    422
byesiler

Fahriye Abla bekliyorum. Bizde yok o tarz birşey...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    377
DeanJames

Ne kadar bütçeyle çekiliyor acaba? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    422
byesiler

Birşeyler beklerken,  Akasya Durağı returns çıkmasın karşımıza :)

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    705
zarat
byesiler, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Birşeyler beklerken,  Akasya Durağı returns çıkmasın karşımıza :)

Akasya Durağı returns Yaşayan Ölülerin Gecesi  :D

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    311
Uzunserdar

Uzaylı Zekiye vardı çok eskiden kaldığı yerden devam edebilir. :fool:

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk